V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

peepka
1. čer 2011

@denisocka noo ja som vcera akurat citala niekde na nete v manuali moby wrap ze ak chrapci dieta tak hned vybrat alebo zmenit polohu.

denisocka
1. čer 2011

@peepka neviem,mne chrápal ked spal zamala v KsK

jonki
1. čer 2011

Chcem sa opytat ako by ste v satke nosili polrocne/osemkilove babo....ja som satku prednedavnom odlozila...ficala u nas manduca a teraz som ju vybrala a skusala som uvazy....doteraz som nosila len ksk...no a absolutne sa mi nedarilo uviazat iny uvaz(skusala som dva krize z navodu od didymosu). E v tom akoby visela(hoci zadocek mala nizsie ako kolienka) zdalo sa mi to oproti ksk malo pevne, prilis volne, nevedela som najst sposob ako to potom podotahovat 😒 ...no proste som sklamana a mierne znechutena. Mam zostat len pri tom ksk alebo poradite nejaky dalsi uvaz?

emjee
2. čer 2011

@jonki ak ti vyhovuje ksk tak ho pouzivaj nadalej - ked nerozprestries bocne pruhy tak je to idealny uvaz aj na teple letne dni
ja som napr. nikdy neprisla na chut klokanovi a uvazom na bok 😒

denisocka
2. čer 2011

presne tak,ja tiež uvazy na bok neznesiema to som mala dve RS a furt šli preč,mne to proste zavadzia -ako aj kolíska

jonki
2. čer 2011

@emjee vdaka...asi to bude cesta pre nas ak satka nema stat v skrini....
hoci satka dobre plnila sluzbu teraz vidim ze E viac vyhovuje manduca....to bolo fakt dobre rozhodnutie investovat do nej

majkafer
2. čer 2011

@emjee ďakujem 🙂 Stále hľadám, teraz sa razhodujem, medzi manducou a ostatnými bez vložky. zháňam na bazárikoch lacnejšie, ale je toho málo.

majkafer
2. čer 2011

dievčatá, chcem sa ešte opýtať, nosenie v liliputi, mei tai, či patapum, je v čom rozdielne od manduce, či erga? Sú tenšie, také letnejšie? Aj cenovo sú lacnejšie.Tak ja neviem, lebo už my tú novorodeneckú vložku netreba.

monr
3. čer 2011

@majkafer mei tai sa viaže, ostatné majú pracky na zapínanie. Liliputi dosť chvália, a je celkom lacný v porovnaní s inými.

ciernavila
3. čer 2011

baby, ake mate skusenosti s detskou kolikou a nosenim v satku? ja mam pocit ze ked maleho dam do satky nemoze tam vystret nohy a poriadne sa vyprdkat...

A ked uvazujem satku vlaci sa to po zemi, rozmyslam ci radsej neskusim manducu.... je tu niekto kto ma v manduce uz 2 mesacne miminko? Ako ste spokojní?

ciernavila
3. čer 2011

mam to spravne?

prsky
3. čer 2011

@ciernavila povedala by som, ze je trochu do C = kopiruje tvoje telo, babo ma byt v jednej ose /hned prvy obrazok tu: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92 )...ja som viazala kolisku trochu vyssie - hlavicku mal nad prsnikom - viac pod ramenom (neviem, ci som to popisala zrozumitelne). od 2m nosim vertikalne, cca 2 tyzdne uz aj v manduce

prsky
3. čer 2011

@ciernavila a co sa tyka koliky, skus vertikalny uvaz, masirujes mu brusko, lepsie sa vyprdka a ked potrebuje grgat, aj v tom mu satka pomoze ... ja pouzivam kriz s kapsou vnutri:

https://www.youtube.com/watch?v=KGasl2AU65s

prsky
3. čer 2011

@ciernavila jej krasne meno ste pre syna vybrali (aj nas ho dostal) 😉

ciernavila
3. čer 2011

@prsky Dakujem, ano mala som ho do C, tiez mi prislo ze mal dako vytocenu hlavu...dik za link. Ked ten kriz s kapsou mi dako nejde len manzel to vie. Ja som ho ledva napasovala do tohoto uvazu a aj to zle a na treti krat. Ja som daka nemozna to uviazat, preto cakam kym vyrastie na manducu aj ked satky sa mi pacia viac

miriem
4. čer 2011

Caute baby, chcela by som sa s vami poradit, vidim, ze je tu kopec skusenych nosiciek 🙂 Nase prve babo by sa malo narodit az v decembri, ale uz zacinam sondovat co a ako. Co je uplne najpohodlnejsie pre novorodencov? Ak by sme chceli satkovat, je to mozne aj v zime? Je tu niekto kto vylucne len satkoval a vobec nepouzival kocik? Ja by som chcela co najviac satkovat a neviem, ci mame teda kupovat aj kocik, alebo by to bolo uplne zbytocne. Budem vdacna za rady 🙂

denisocka
4. čer 2011

@miriem za seba vravim,aj kočík si kup termín maš až na vianoce . prveho som tiež takto mala a neviem si predstavit chodit s novorodencom pod bundov,ale určite sa tu najdu baby,čo maju opačny nazor - no a samozrejme aj šatku si kup

zuzanockamt
4. čer 2011

@miriem mne sa jurko narodil v septembri a nosila som ho celu jesen aj zimu v satke, kocik som vyuzivala minimalne ... len ked bol MM doma, aby mohol kocikovat, inak som chodila len v satke

ankajocka
4. čer 2011

Ahojte, ak mozem:
cakame prve babo a nejako sa mi paci myslienka nosenia deti, mam ale par otazociek:
mozu sa nosit deti uz od narodenia?- ak ano, tak aku velkost satky treba vybrat, resp. aka je ta najvhodnejsia??
a na aky styl je najlepsie nosit satku u tak malych deti?
mate aj negativnu skusenosT?
nemoze to babu poskodit napr chrbticu?
Dakujem za odpovede

prsky
4. čer 2011

@ankajocka ci uz si satku zadovazis alebo nie, vacsina babatiek si nosenie vyzaduje, takze ak si satku/ergonomicky nosic nezadovazis, budes mat ruky ako opica 😀
ale po poriadku:
- ano, deti sa mozu nosit od narodenia
- satka sa vybera podla konfekcnej velkosti nosica - dlzka satky zavisi od vybraneho druhu
- styl nosenia zavisi od viacerych faktorov - vhodne su kolisky ale aj vertikalne uvazy - zalezi, co vyhovuje nosicovi a aj babatku. nie su vhodne uvazy v smere jazdy = chrbtom k hrudniku rodica
- negativnu skusenost nemam
- chrbtica sa pri spravnom uviazani babatku neposkodi + nebudes nosit babo nonstop.

viac najdes napr. tu: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?volba=prehl...

ankajocka
4. čer 2011

@prsky ze ruky ako opica😀
.. aa dakujem 🙂
a ak este mozem v com sa lisia jednotlive druhy satiek? ktore druhy su podla teba tie naj a v akej velkosti?
lebo z toho uz mam poriadny mix..

prsky
4. čer 2011

@ankajocka zalezi kolko chces/mozes investovat...aj v tomto vyhovuje kazdej ine..ja som skor na pevne satky a zo znaciek mi vyhovuju didymosky - hlavne zakar a storchenwiege leo - v tej teraz nosim najcastejsie. a mam tiez manducu - to ked ideme von na dlhsie - je to praktickejsie pri vyberani babatka na dojcenie + sa mozeme s muzom bez problemov vymenit (aj ked on nema problem ani so satkou) + nerada viazem vonku, lebo si satku zvycajne niekde vyvalam 😅
najlepsie je ist si satky nazivo pozriet a omakat a vyskusat..baby z nosime.sk robia prezentacie http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/ mozno tam najdes nejaku v tvojom okoli

emjee
5. čer 2011

@miriem ja som kocik mala, ale vyuzili sme ho minimalne - M. ho jednoducho odignoroval, M. je februarovy, takze sme sa celu jar, leto, jesen nosili, az v zime ked bol sneh po kolena a smykalo sa som opat vytiahla kocik, ale vtedy uz M. sedel, takze sa prechadzka s kocikom dala uskutocnit aj bez skrekov 😀 po zime sme kocik upratali a odvtedy viac nevytiahli (dalsiu zimu sme uz prezili cupkanim pri mame resp. na sankach ked sa dalo 😀)

@ankajocka https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

kaja79
5. čer 2011

@miriem my mame kocik aj manducu. striedam ich podla situacie napr. v zime ak sa smyka je lepsi kocik - nech sa natiahnem na chodniku len ja a nie aj maly v mdc 🙂 a to je len jeden priklad co ma na rychlo napadol...... myslim, ze kocik vyuzijes.

anatanka
5. čer 2011

Kdybyste se setkaly s pani Kiedronovou (autorka Nezne naruce rodicu), tak Vam rekne, ze stejne delate vsechno spatne od narozeni, at dite nosite jakoliv a v cemkoliv... 😉

Problem je v tom, ze co clovek (vcetne odborniku), to nazor, takze proste se kazdy musi ridit jen vlastni intuici a pohodlim svym a sveho ditete...

sunnygirl26
6. čer 2011

prosim o radu 😕 mam malu dobre v manduce? mame ju doma na skusku....dakujem 🙂

emjee
6. čer 2011

@sunnygirl26 ano, mas to spravne

sunnygirl26
6. čer 2011

@emjee super, tak to sa tesim, prve dve minuty sa jej tam velmi nepacilo 🙂 myslim, ze to bol len ten prvy pocit, ze nie je celkom volna, ale potom tam normalne do desiatich minut zaspinkala.....dufala som, ze sa jej tam bude pacit....tak to este par dni budeme testovat, potom vratime a zrejme si kupime novu 😀

lowike
6. čer 2011

ahojte, tiež čakám v decembri prvé bábo, ale radšej by som chcela od narodenia používať nosič ako šatku. Celkom sa mi pozdáva ergo aj manduca a chcela by som sa s vami poradiť, ktorý z týchto nosičov by bol vhodnejší.
Mám 169 cm a som strednej postavy no a priateľ má 196cm, štíhla postava - myslím (a dúfam), že budeme nosiť obidvaja 🙂
no a ešte otázočka - môžem kúpiť nosič už pred narodením, alebo je lepšie skúsiť naživo až potom?

vopred ďakujem za odpovede 🙂

prsky
6. čer 2011

@lowike ak mas moznost, vyskusaj si nosic este pred narodenim na prezentacii www.nosime.sk (vlavo pozri prezentacie - ze kto a kde robi)... ak nerobia prezentacie v tvojom bydlisku, mozes si ho pozicat (neviem, ci aj u nich) a odskusat. my sme pri dceke nosili hlavne v manduce, ale nevyhovovala nam hned od narodenia, tak sme pouzivali babyvak (ten vsak zatazuje jedno rameno) a teraz pouzivam satku a v urcitych situaciach mi vyhovuje viac ako manduca, hoci uz maleho nosim aj v nej