V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
3. čer 2008

deni, no to práve som nepochopila, tam je totiž v MDC Samko a nieje v novorodeneckej vložke 😀 😀 😀

kili
3. čer 2008

...vyzerá to, že je v tej vložke? podla čoho si súdila? 😕

majenka
3. čer 2008

😀 jééé holky, tak to je ta novorozenecká vložka, jo 😲 😅 ...To je tak, když se prodává MDC bez návodu 😀 😀 😀 . Díky!

eriqe
3. čer 2008

tebe ju dali bez navodu Majenka? lebo ja mam riadny navod s nafotenymi obrazkami. Aj ked my sme to zase nepouzili, skusali sme to nejako instinktivne a Rut je hrozne dlha, takze problem ako Deni my vobec nemame, lebo jej od zaciatku trcali nohy od kolena dole teda tak vyseli

denisocka
3. čer 2008

kil-omyl,splietli sa mi fotky-máš to teda v albume,spiaceho v manduce 😀

eri-ja som navod mala,ale ako správny skat som skušala najprv a potom čítala

eriqe
3. čer 2008

hihi jasne ved aj ja som si to pozerala az neskor a starostlivo odlozila 😅 teraz mozno vytiahnem chcela by som si ju skusit dat nabok

denisocka
3. čer 2008

eri-no poviem ti,ten cap čo vymyslel na bok bol určite chorý,na manduce to bolo hrozne a to iste ergo!!to radšej šatku ako toto a vyzerá to hlavne zozadu hruza

eriqe
3. čer 2008

no v satke som skusala a pohoda, tak som myslela, ze aj v duce. No nic, tak budeme nosit v satke. Inak ako je teraz tak teplo tak sa mi este lepsie ako dvojity kriz osvedcil kriz s kapsou vo vnutri a pruhy neroztahujem ale spravim z nich lexi twist teda neviem ako sa to pise a je to super. mala tam dobre drzi a je to super pohodlne na nosenie dlhe. Vcera sme tak boli cele doobedie na fakulte a super.

denisocka
3. čer 2008

ja tiež len sk vn, a tie pruhy zrolovane

emjee
3. čer 2008

julie6 • Dnes o 10:23
Ahojte, mam 7,5 mesacneho syna, najradsej je na ruckach/reflux/, uz ich mam po kolena, a chrbat ako hrbac,nohovoriac ze nic nespravim. Kvoli refluxu som vobec nemohla ho nosit v klubicku,cize ani v satke uz je vacsi,pomaly sada,cize moze byt aj vo spiamenejsej polohe. Preto uvazujem teraz o satke no neviem ci to nie je uz neskoro??? ma 73cm a 8kg

maca793 • 3d • Dnes o 10:27
to by si mohla, ja strtávam teraz strašne veľa ľudí čo chodia po meste a majú dieťatko v šatke. ale skôr by som ti odporučila do babyvaku.

petra2204 • 3d • Dnes o 10:29
Ahoj Julie,

já si šátek pořídila až když bylo synovi 8 měsíců (10,5 kg), tak nějak jsem pořád váhala...ale nosím ho úplně v pohodě, naopak je to strašná úleva na ruce 😉 . Teď váží okolo 11 kilo, je v něm moc rád 🙂.

katia7 • 1d, snž • Dnes o 10:44
ahoj satka je do 15kg tak myslim ze v pohode,syn ma desat mesiacov a 10kg a nosi sa velmi rad,teraz je to prave pre neho zabavnejsie ked sa moze obzerat

kili • 2d • Dnes o 12:08
maca, babyvak, to nieee 😝 je to len na jedno rameno a je to dosť nepohodlné pri takej váhe.

ja skôr doporučujem ergonomické nosítko ako je Ergo alebo Manduca al. niečo podobné. Ľahko sa to nasadzuje a perfektné je to na chrbát, to potom o dieťati ani neviete, že ho máte na sebe 🙂

kili • 2d • Dnes o 12:09
...je to síce väčšia investícia (3tis. korún), ale oplatí sa to, využívam ho skoro denne aj pri dvojičkach

lusil2005 • 1d • Dnes o 12:39
ja som zas uplne za satku. urcite ju este vyuzijete. ked este len pomaly sada, v satke ma perfektne fixovany chrbatik takze nehrozi ze po hodinovom "sedeni" bude babo boliet. uvazov je nekonecne vela cize aj moznosti nosenia podla toho co prave ides robit. mozes mat krpca vpredu tvarickou k tebe, alebo na chrbte, alebo na boku. no ako len chces. a mne sa vela krat osvedcila babysatka aj ako prilezitostna prikryvka ked mala necakane niekde zaspinkala alebo ako deka ked sa chcela potmolit po zemi a zahrat sa.

ten babyvak by som asi tiez nekupovala. 😉

bihan • 1d • Dnes o 13:13
Moja malá má 7,5m, 9,5kg a ešte ju určite ju ešte nejaký čas nosiť budem.. povedala by som tak do 1,5r....

Nechápem celkom, čo majú všetci proti babyvaku.. máme šatku aj babyvak a teraz nosím oveľa viac vo vaku na boku... 1,5h v meste zvládnem úplne bez problémov a bez bolestí chrbta...

nensy • 2d • Dnes o 13:17
tak já jsem si koupila na malou krosnu a jí se v tom strašně líbí.ta krosna je od 9-18 kg 😀

niega • 1d • Dnes o 17:10
My šátkujeme minimálně 2x denně při zalejvání zahrady (máme 9,6 kg před měsícem). Jinak tady je spešl diskuse o nošení, holky tam používají i jinačejší nosítka, zvláště u takhle větších miminek - určitě Ti dobře poradí: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lusil2005
3. čer 2008

ja nemam proti babyvaku v podstate nic, len si myslim ze babysatka ma ovela sirsie vyuzitie a to co mozes s vakom mozes aj s babysatkou, ale naopak to neplati. je to len moj osobny nazor, ale babysatka je mi ovela sympatickejsia 🙂

eriqe co je to to lexi twist? 😕 tusim si to tu idem precitat odzaciatku 😅

bihan
3. čer 2008

Lus, to bola skôr rečnícka otázka 😉 Všade, kam sa pozriem, babyvak nikto neodporúča, ale mne momentálne úplne vyhovuje - vždy ho nosím v aute, nemusím ho zaväzovať, len nasadím a idem.... A ešte má tú výhodu, že sa v ňom dá jednoducho nosiť na boku, váha nie je len na pleci a drobná vidí dopredu... Len s vakom si to neviem predstaviť, ale tak isto sa mi nechce viazať moju 4,6m šatku na bok

Nosítka nemám odskúšané, takže do tých kecať nebudem 😀

lusil2005
3. čer 2008

jo, to je fakt. ze babysatku treba viazat a vak je "vzdy pripraveny" 😀 ale zas - ked uz mam babysatku, mozno by som ako druhe nositko vak prijala tiez 😅

kadea
3. čer 2008

No ked uz druhe nositko, tak jednoznacne Ring slin, tiez je pripraveny a netreba ho viazat, akurat mi pride pohodlnejsi a ma vyhodu, ze kazdy okraj sa da dotahovat zvlast.
Ja ho mam strasne rada, je velky pomocnik.

kili
3. čer 2008

kadea, aj u vaku sa dá dotiahnuť každá strana zvlášť, teda aspoň pri tom, čo som mala ja, ale tuším aj u ostatných.

natama
3. čer 2008

ahojte, jdu zas pro radu 🙂 se mi porad nejak nezda, ze si to my ditko dava v satku hlavu vzdycky na tu samou stranu, at to zkoumam jak to zkoumam, tak mi neprijde, ze by tam byl nejak sejdrem. jo a jinak kdyz lezi treba na zadech, tak ji na tu stranu rozhodne vic nedava. tak nevim, co s tim, estli neco... 😕

helka1
3. čer 2008

Ahojky baby prichadzam po radu, pomalicky ale s istotou prichadzam o krize , manzela mam momentalne dlhodobo nemocneho nemoze mi pomahat s detmi, sam chodi na barlach a tak zvazujem, kupu nositka, striedam nosenie mojich dvojiciek a to da zabrat 😖 .
Satku definitivne vylucujem, lebo pri 2 detoch by som to nestihala a tak nejlepsie mi pripada nositko a rozhodujem sa medzi ergom, Patapumom a Manducou. Najviac ma oslovil Patapum, ma vyssiu nostnost ako ergo a manduca a cena je tiez o nieco nizsia. Mozte mi povedat svoj nazor na nosice, predtym ako sa rozhodnem pre kupu ? Dik

vikinka27
3. čer 2008

natama, ako viazes satku? ja som zistila, ze mam sklon davat najprv pravy pruh a potom lavy. a rodanino sa mi stale dival napravo.
teraz sa musim kontrolovat, davam prvy lavy a vtedy otaca hlavu oboma smermi...
neviem ci je to fakt tym, ale poslednych par krat mi uz hlavu otacal oboma smermi.
a este vtedy ked ho nieco zaujme a ja ho otocim 🙂 tak to hned hlavu hodi na druhu stranu

na babyvaku sa neda utahovat, aspon nie na tom pechovom, co mame my. teraz co su mimivaky, tak tie sa daju.

natama
3. čer 2008

viki diky, vazu dvojity kriz. ja to zkousela i opacne, ale stejne ji mel doleva, to zrovna ale celou prochazku prospal, takze si ji tam mozna hodil, ze uz je na to tak v satku zvyklej, jeste to budu urcite zkouset opacne, taky jsem to vazala porad stejne. no ikdyz mi teda neni jasny, jakej je v tom vlastne rozdil, kterej pruh mam nahore a kterej dole, prijde mi to temer stejny. asi to ale vidi broucek jinak 🙂

lenki33
4. čer 2008

natama u nas tiez otacanie len na jednu stranu, tiez som menila pruhy a aj nasilu otacala hlavu 😖 asi trikrat, ale pomohlo 😉
helka ja mam patapum, ale mam aj satky, to sa ti len zda, ze to nebudes stihat uviazat, rychlost nasadenia dietata do satky alebo nosica je rovnaka. My mame patapum todler a nosim ho v tom uz od 5 mesiacov, napriek tomu ze je myslim az od 18 mesiacov, ale ty uz mas velke deti, takze urcite todler 😉 Osobne keby som si mala vybrat len jedno nositko , tak urcite satku 🙂

berunda
4. čer 2008

http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
máte nekdo zhkusenost s tímto satkem????
Muzu v nem nosit i dvoumesicniho prcka????
napiste, díky 😉

kili
4. čer 2008

berunda, čo tu niekto písal, tak že je to blbosť a nedobre to istí, už presne neviem, aké negatíva to malo.

berunda
4. čer 2008

😒 o.k. díky

wien
4. čer 2008

ahojte, nečítala som celú diskusiu. ako sa vám učili úväzy? šatku mám kúpenú a rozmýšľam, či sa úväzy nejako naučím podľa priloženého návodu už teraz alebo až potom nejako, keď už bude drobček na svete. o žiadnom kurze v mojom okolí neviem, takže to neprichádza do úvahy. nie je to moc zložité?

s.arik
4. čer 2008

wien, není to složité a kurz je podle mě zbytečný

s.arik
4. čer 2008

wien, úvazy jsou hezky nafocené tady http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6
nejlepší úvaz od narození do 3 let je ten první, kapsa s křížem venku (neboli kříž s kapsou uvnitř)

wien
5. čer 2008

s.arik - ďakujem za dobrý tip, je to lepšie popísané ako v tom mojom návode. snáď to zmáknem s bábätkom v náručí 😉

lenki33
5. čer 2008

wien, kukni nosenideti.cz tam su videa, podla mna si to kludne mozes vyskusat uz teraz s babikou alebo tak, aby si bola potom istejsia 😉 aj ked jasne ze manipulacia s babikou a babatkom je odlisna a dalsia vec je ze potom nebudes mat brucho 😀 ale kvoli tomu zoznameniu satkou je to asi dobre skusit uz teraz

duskaf
5. čer 2008

Ja som skúšala s plyšovým mäkkým väčším medveďom a celkom sa to dalo nacvičiť,

kili
5. čer 2008

ja som predvčerom konečne na živo videla šátkarku. Boli sme v ikei, Adamka som mala na chrbte v mdc a Samka v košíku.