V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mucilienka
16. črc 2008

listicka, vsak aj mne - len uz nevojde pod bundu... ja som skorej myslela, ci to bude pasovat aj na manducu... nielen na tie ich carriers

natama
16. črc 2008

zrzuska, broucek mi v satku vydrzi i cely den, kocarek uz vubec nebereme, ale dlouho jsem se bala konecne vyrazit jen se satkem. a co se tyka prebalovani a kojeni, tak s tim taky problem neni, vyndavam ho na curani a na kojeni taky a rovnou to spojim s tim, ze se trochu protahne. naopak by mi nevadrzel cely den v kocarku 🙂 vazu dvojity kriz, tak ho muzu vyndat a zase zandat bez prevazovani, maximalne ho trochu dotahnu.

listicka77
16. črc 2008

zrzuska: když ji mám celý den v šátku, tak ke konci už je vidět, že jí to nebaví. přebaluju na dece (taková malá tenká flísová, co sbalím do malého balíčku), to se i protáhne, kojím v sedě. nevím, k čemu by mi kočár byl.

Muci, myslím, že to jde na všechno, i na šátek.

natama
16. črc 2008

jo, to ma listi pravdu, nekdy ho to tam ke konci uz nebavi, ale v kocarku uz v pulce dne rve 😀
kazdopadne s pauzama se v pohode da zvladnout i cely den, myslim v nositku 🙂

listicka77
16. črc 2008

No s kočárem bych na výlet nikdy nevyrazila. To je naše vozítko na kratší procházky na sídlišti nebo na chalupě.

denisocka
17. črc 2008

pozerala som na tu suseskinder bundu a vychádza že bohate stačí S . mám 55kg a 158cm . baby vám jake čisla vyšli?

zrzuska
17. črc 2008

no asi musim nabrat odvahu a vyrazit von len s manducou. najblizsie pojdem teda kuknut maminu. inak sa zatial motkame stale po dedine. to ste mali vcera vidiet ako tetky ohovarali 😠 otrasna dedina 😒
to som videla ze sa uz otacaju.... potom jedna ze aky mam kocik. akoze ten nosic myslela. tak som len odvrkla ze co mam robit ked mi mala neznasa kocik. tak len vyvalila neveriacky oci. asi si na to budem musiet zvyknut. 🙄

a ked tak idete na dlho berete si ruksak? alebo prebalovaciu tasku? ja si zatial bravam tu tasku. ale asi by mi bol lepsi ruksak. asi budem musiet nejaky zadovazit.

denisocka tie ruksaky pri ergu su nejake take co sa daju pripevnit na ten nosic? bude sa to dat aj na manducu ci to je len vyslovene pre ergo?

inak som kukala tie videa ako sa viazu satky tak nie je to az take hrozne. je to mile 😅 len ci by mi ten moj nervacik vydrzal to balenie. 😨 kym by som sa do toho dostala.

lenki33
17. črc 2008

zrzuska, ja mam na taketo poznamky vzdy otazku ze ako nosili ich mamy alebo babky, ze ci v kociku??? ved este v nejakych 40tych rokoch tu kociky skoro vobec neboli a uz vobec nie na dedinach, potom vacsinou sklapnu a este aj ked im vysvetlim praktickost, odpoved ze ti mala neznasa kocik vedie len k tomu ze ti povedia ze ako si si ju naucila... a ze ju musis predsa nechat trochu vyrevat ... to len tak, hovor im co chces 😉
ja osobne satky vzdy uprednostnujem pred nosicom, aj ked mame aj nosic. Ale ziadny nosic sa neda tak presne podotahovat a nastelovat ako satka, videa na nete su vzdy dlhsie ako cas ako dlho ti to skutocne trva, ja uviazem asi tak za 3 minuty, ked chcem uplne tiptop tak asi 7minut, ked je nervny tak pri tom viazani musim chodit 😀

denisocka
17. črc 2008

zrzuska,tak teoreticky by mali rupsaky pasovať k manduce,šak to j rupsak na putkach,ale nepôjde to farebne.to si radsej kupo pekny značkovy rupsak 😉

lenki33
17. črc 2008

zrzus,nakukla som ti do albumu mate uzasneho psika 😵

lienockaa
17. črc 2008

zrzus- aj mna tetky ohovaraju..ale ved to je jedno..hlavne, ze Tvojej malej je v nosici dobre..naopak v manzelovej rodine sa manduca velmi pacila, ze vraj ake je to mile..🙂 😉 a to som cakala vselijake reakcie a pacila sa..

a zas na druhej strane ja rada poprovokujem..mne je to normalne smiesne ked vidim ako sa otacaju, ze co to mam na sebe, ze dieta v taske..😉a bavim sa ja na nich a pritom ani nevedia ako dobre..

my chodime s manducou von len s taskou od kocika, tam mam prebalovaciu podlozku, plienky a mast na ritku..zatial v pohode.. 🙂

anke
17. črc 2008

ahoj holky, vcera jsem zakoupila ergo a mam par dotazu, protoze koukam, ze spousta z vas ma nositka

maly ma 3 mesice a tyden, ale je velikanskej a pripada mi,ze hlavicku drzi dobre, takze jsem sla do erga, protoze jsem v obchode tu manducu nebyla schopna dotahnout ... satek nezvladam, maly kdyz to neni rychle, tak se zacne tak vztekat, ze se pak ani pri noseni neuklidni

ted jsem poprve sama ksirovala do erga - je to super jednoduchy, ale chci se zeptat:
1/ to je fakt normalni,ze maji ty nozicky takhle strasne siroko od sebe? ja se bojim, ze mu vykloubim nohu ...
2/ kdyz mam nedotazene popruhy tak ok, ale kdyz to dotahnu na fest, tak se zacne vztekat - stava se to nekomu? bojim se, jestli to neutahuju nejak blbe ...
3/ taky vam deti tak strasne oslintavaji popruhy, nebo ho tam fakt mam divne? - i kdyz mi pripada,ze se tam da dat vlastne jen jednim zpusobem
4/ pani v obchode rikala,ze deti, ktere nebyly nosene od narozeni si musi zvyknout, tak nekdy placou ... jak jste na tom byly vy?
5/a je tu nejaka maminka, ktera ma taky 3-mesicni mrne a uz nosi v nositku? ja mu teda jeste v tom ergu kapanek tu hlavicku jistim, ale on ji drzi krasne - vzdycky si ji natoci ke strane ...
6/ jak deti oblikate, kdyz jdete ven? ja se bojim ze na nej bude svitit slunicko - chtela jsem poridit moirovy overalek a co na hlavicku? a co rucicky? maly je potencialni atopik, tak se bojim vselijakych opalovacich kremu ... ale spalit by se teda taky nemusel, takhle maly deti na slunicko nesmeji ne? jak to resite?

Diky moc, vim - strasne moc otazek, ale jsem zacatecnik total 😀

johanda
17. črc 2008

Anke
1. Je to normální, hlavně, že je zadek níž než kolínka, 3 měsíční mimi by se teoreticky dalo nosit v té novorozenecké vložce, ale pokud je prcek velký a šikovný, vertikála mu nebude vadit
2. holka mi to nedělala, takže nedovedu odpovědět
3. oslintávání je "v ceně", dají se koupit/ušít pratelné chrániče na popruhy, ale mi to přišlo zbytečné
4. holka byla v šátku, nebrečela
5. v ergu byla od 4,5 m, před tím v šátku v kříži s kapsou, tj. nošena velmi podobně
6. dávala jsem dlouhé kalhoty, krátký rukáv + klobouk, snažila se chodit ve stínu. Malá je hodně světlá, nemazala jsem ničím a ani se moc neopálila

anke
17. črc 2008

johando moc diky,
nas goliasek je veliky jako pulrocni mimi (67cm, 8kg), takze do te vlozky by se asi stejne nevlezl 🙂 vertikalne ho stejne nosime uz od 2. mesicu - na rukach, protoze vsechno ostatni odmital a rval jak na lesy ...
stin tady u nas neni, tak to budu muset nejak vymyslet 🙂

denisocka
17. črc 2008

1.suuhlasim s johanou,my máme problem naširoko,je nám ešte velke 😉
2.musí si zvyknuť a ktovie či ho tie nožičky nebolia
3.jasne,kuše,slinta
4.tiež sme plakali,kým sme nevyšli von medzi ludí
5.v 3mes somnosila v manduce v novorod.vložke ale !!!!!!
6.body, popr.navleky DS aby neotlačilo ergo nohy,na hlavu šilt,klobuk... na ruky opalovaci krem-welwda,bubchen...........

anke
17. črc 2008

denisocka: koukal ajsem se k tobe do alba na ergo a v tom ergu ma ty nozky tvuj maly jako smerem dolu, mne to v obchode ukazovali jako ze nohy ma mit okolo mne ... to dela ta novorozenecka vlozka? nebo ho tam davam spatne?

denisocka
17. črc 2008

anke,no ked je maly tak mu ťažko skrutiš nohy dole,vel ich nema take dlhe 😉 ,aj ja som dávala najprv okolo-pozri na manduce-červenej

anke
17. črc 2008

ajooo, no to jsem trubka 😀 ... ono mi prisel Simonek malinkej, ale nozicky mel dolu ... to on zas uz neni tak malinkej asi ze? 🙂 ... no on Davidek ty nozicky tak roztahne, v tom problem neni, kdyz mu je tak dam bez erga (zkousela jsem mu je roztahnout, abych videla na klouby), tak se nezda ze by ho to nejak vyrazne stvalo - slecna v obchode povidala, ze tam jde jenom o tu hlavinky, ne o nozicky ... ale ona to taky nemusi vedet ze? 🙂

a muzu se zeptat, proc jsi odlozila Manducu a sla do Erga? Ja jsem na Manducu taky mela zalusk,ale nakonec kvuli rychlosti upinani zvitezilo ergo ...

denisocka
17. črc 2008

slečna v obchode zjavne nestrkala svoje 3mes dieža do erga.takže asi tak .a nieje pravda že ide len o hlavku,to mu potom kludne vykruť nohy z klbov,skryv chrbatik,hlavne že je hlavka oki 😖 😀

a prečo som odložila manducu- v skratke preto,čo tu píšeš ty 😉

johanda
17. črc 2008

souhlas s denisockou - v klokance je hlavička taky různě přidržovaná a děcko přitom visí za rozkrok. O nožky a klouby jde opravdu hodně.

anke
17. črc 2008

diky holky za nazory, tak myslite, ze jeste nemam nosit? na krabici pisou,ze s novorozeneckou vlozkou se to nosi pro deti 3-7kg (coz podle nich odpovida veku 4-6 mesicu) - my ale mame 8kg
tak nevim, jestli se ridit kilama a delkou davidka, nebo tema mesicema ... :-/ ach joooo

denisocka
17. črc 2008

teoreticky zachvílku už budeš ptriť do oboch skupín 😀 ale zaleži ako ti tam malý sedí.takže ak to nie je ono podla teba,chvílku počkaj kým podrastie,alebo si ho daj zavinovačkou miesto novor.vložky do kolísky 😉

johanda
17. črc 2008

anke, zkus napsar ip s.arik, ona nosila v ergu tuším od 2,5 m

vikinka27
17. črc 2008

dievcata, prala som bezovu manducu v slize v pracke a nevyslo oslintanie (ostalo zazltnute). mate s tym niektora skusenosti? ako to periete? v rukach? kefou?
dakujem.

natama
17. črc 2008

neznate nektera tohle nositko, co na nej rikate, zkusene nosnice? 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11503805&tab=0

bambusko
17. črc 2008

natama, vyzera to dobre, hlavne ten vetraci otvor 🙂 a aj cena je ok. to oranzove je kraaasne, ja ho chcem, muz mi kuka cez rameno, ze co tu pistim a smeje sa 😀 ale co s ergom?

natama
17. črc 2008

no ja o nem teda neuvazuju, zatim o zadnem nositku, satek mi ucaroval 🙂 ale kdo vi, na jak dlouho, zeee 🙂
jen mi prijde, ze tam to ditko nema zadnou oporu horni casti tela, teda jako od rucicek vejs a ze rucicky asi nejdou schovat dovnitr, coz je na houby na spani a odpocinek. ale mozna se pletu a jen blbe koukam 😕

denisocka
17. črc 2008

ješiš ,ja ked vidim tu medley pani,tak by som ani ergo on nej nekupila 😅 a za tu cenu radšej ine nositko,ako toto 😕

bambusko
17. črc 2008

mne to pride na leto a pre vecsie dieta celkom fajn, na spanie teda nie, ale na kratsie prechadzky a rychle presuny dobre

zrzuska
17. črc 2008

ahojte.

lenki v tom mas teda pravdu. uz som sa s tym stretla ked som raz sla od kamosky (byva kusok od nas) a malu som mala na rukach a spala. ze boze ty ju nosis na rukach a pozri este ti aj spi. presne to, ze som si ju naucila na ruky. pritom doma mi vydrzi pol dna v lehatku alebo na posteli sa vyvaluje a hra sa. ale je to dieta nie hracka ktoru odlozim bokom, takze je jasne ze sa chce aj ponosit a pokukat okolie.
takze asi naozaj budem odpovedat tak ako ty 🙂
ale tiez som sa stretla aj s milymi tetkami ze v akom je ruksaciku, ze aka je zlata a spokojna 😅

lienockaa ja ked som videla ze ma tetky ohovaraju a otacaju sa tak som sla najust tade 😀 nech ich aj porazi. hehe 😀 😝

lenki dakujeme za pochvalu za psika 😅 to je ako nase druhe dieta 😅 a k malej je hrozne pozorny. nedovoli si ist ku nej ked nie som pri nej. iba ju ovonia. sme ho sledovali 😅 😅 😅

no dnes som bola prvykrat bez kocika. boli sme u prastarkych malej a aj na nakupoch. no neviem. ked sa chcelo malej spat tak zaspala iba v manduce. no na nakupoch mi tam uz nechcela sediet tak som ju musela nosit. takze mi kocik vcelku chybal 😖 ale ktovie ci by mi v nom chcela lezat. asi skor nie, takze je to zajedno 🙂
aj vy tak deti nosite? cele nakupy mi bola na rukach tvarou odomna, chrbatikom ku mne. az ked sa jej driemalo tak bola v manduce