V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
3. říj 2008

ahojte zenusky teda vy ste toho za tieto dva dni popisali 😅
ja som pred chvilou uspala mojho muza ja s dcerkou hrou na klaviri 😀 jaki su zlatucki jak tu vedla seba spinkaju 😵 moje dve lasky...

pocujte zienky k tomu spaniu - my sme mali Esterku prve dva tyzdne v postielke kvoli monitoru dychu aj nam dva razy zapipal preto sme ju tam na noc nechavali ale takisto ako verulka pise nezvladala som v noci dojcit posediacky tak som presla na taky sposob ze dojcim poleziacky a malu si prelozim k nam do velkej postele a vlastne ja viem len o tom ze jej strcim prso, dalej uz neviem lebo okamzite znova zaspim 😀
Takto je to vlastne tak ze ked ju o deviatej vecer nadojcim a manzel alebo ja ju uspime (bud na rukach, ja v satke alebo obcas zaspinka uz pri dojceni na nasej posteli) tak potom ju dame do postielky kde spinka do takej druhej - tretej kedy ju prvykrat v noci dojcim a to si ju prelozim k nam do postele a do rana je uz s nami. Od tej druhej do rana ju nadojcim este asi trikrat alebo styrikrat a niekedy si ani nepamätam ze som ju dojcila iba sa rano najdem na druhej strane co som menila prsnik 😀
Tiez som sa najprv bala ci ju nepripucim alebo ze prestane dychat ale potom som sa docitala ze vlastne SIDS podporuje stresovy hormon ktory sa dietatku vylucuje ak je proste len polozene do postielky a ponechane zaspat samo 😕 a ze v civilizacich kde deti spia spolu s rodicmi SIDS nepoznaju a ze zdravy clovek vraj nemoze v spanku dieta pripucit lebo to nejak citi 😵
Ja to proste milujem - ked sme tak na seba nacapene ale uplne chapem vsetkych co sa toho boja alebo si nie sui isti lebo tak isto som aj jabola.
Inac blovitz (jaj dufam ze som ti moc neskomolila nick sorry uz si nepamätam lebo ste tu tolko popisali 😀 ) podla mna ten "balkon" je super napad co tu baby pisali a este aj ta koliska zo satky v postielke by mohla byt fajn ak by nahodou nechcela spinkat sama v postielke a ty by si sa bala ju mat u vas v posteli 🙂

verulka baby maju pravdu - vase nove indio a ron sa k sebe totalne hodia 😀

no zienky my sme vcera mali riadnu turu v satke - po celej dedine hore dole lebo ma manzel z polcesty za kamoskou odvolal ze treba nejake svetlo na auto kupit tak som sa musela vracat, potom do obchodu a znova domov a znova za kamoskou, mala asi po polhodine zaspinkala, od kamosky ked sme isli zacalo prsat tak v jednej ruke dazdnik a sli sme 😀 a si predstavte ze vcerajsok bol teda dost bohaty na rozne reakcie ludi, vsimla som si ale ze chlapi vacsinou reaguju velmi pozitivne co je sranda nie? Jeden pan na mna volal z opacnej strany cesty ze "to tam mate malicke?" jeeej podte sa mi ukazat (nejaky telesne postihnuty lebo bol na takom specialnom bicykli co rukami bicykluje) tak som presla cez cestu a on ze "to mate super vyvmyslene, to je skvele, kolko ma mala? dievcatko, vsak? ako jej tam je dobre, teplucko a citi maminu" 🙂 ma prekvapil teda 🙂
potom som si vsimla ze niektore zeny sa akoby "hanbia" pozriet na mna, jedno dievcatko s maminou islo asi zo skolky a ta mala usmiata vravi mame ze "aha mami ake male babo" a ta mamina sklopila zrak a len ze "hmm"... 😕 😅
a najväcia sranda bola ked som pri ceste zastavila aby som si vybrala zvoniaci telefon z tasky a jeden sofer iduci okolo zastal, cuvol a obzeral si nas 😀 pokrutil hlavou s usmevom a siel dalej 😀 😀 😀

dnes sme znova v satke sli do detskeho klubu, konecne mi mala zacala cez den spavat 😀 jak takto behame so satkou tak hajka ostostet, doma ani za svet 😀 no za tieto dva dni prespala tolko co za posledne dva tyzdne niedokopy 😀 juj jaka je tam spokojna a taka je sladucka ked ju vymotam zo satky a polozim na postel a ona stale hajka a usmieva sa zo sna 😵 😵 😵
jaj a baby viete co? toto zboznujem - dnes mi to zase spravila pocas spanku sa mi v satke rehotala 😀 😀 😀 to nema chybu baby ja sa vzdy rozrevem pritom ked mi toto spravi 😅 😵 take zlatucke neznucke to je, ona normalne spi a rehoce sa zo sna nahlas 😀

venonna
3. říj 2008

weroni, co mas v mlieku? 😀
vidim, ze si riadne akcna, ake by to bolo fadne bez satky, vsak? 😵

weroni
3. říj 2008

jaj baby, hlavne verulka viem ze ty viazes ksk - nestava sa ti ked ti ron v satke zaspi ze mas pocit ze sa ti cely uväz nejak uvolnil trocha? teda ja som sa uz niekolky raz pristihla ze ked je mala bdela tak som uplne v pohode, ale akonahle zaspi tak akoby sa mi uväz uvolnil a ja nejak podvedome taham plecia nahor co by som ich mala praveze podla spravnosti tlacit dole a byt vystreta, neviem, nejake ich furt dviham hore akoby som chcela celu satku zdvihnut aby mi nepadla 😕 😒
a tiez sa mi casto stava ze jedna nozicka mi akosi klesne nizsie ako druha 😖 neviem ci neviazem dost pevne alebo co ale ja fakt neviem co s tym - skoro vzdy mi jedna strana klesne. nemate s tym niektora skusenosti?

verulka nebudes skusat kocik lebo co ak sa mu tam nahodou zapaci? 😀 takze nie som sama ktora si niekedy pripada ze nosi hlavne kvoli sebe ani nie tak kvoli malemu? 😀 😀 😀
inac zienky je to troska mimo nosenia ale ja som tak dnes rozmyslala ze ja neviem ako prezijem ked prestanem dojcit 😔 to je tak uuuuuuuuuuzasneeeeeeeee 😵 😵 ako aj nosenie 😵 tusim dve najkrajsie veci na materstve 😵

weroni
3. říj 2008

venona ani nehovor, ked som este nemala satku ani babyvak (co trvalo iba prve tri tyzdne zivota malej sice) tak som vsade s nou chodila vo vajicku a mala som dost teda - raz som si len sla vytlacit pracu do skoly z auta a kym som to vybavila tak som myslela ze mi odpadne ruka nehovoriac o tom ze v tej predajni kym s amito tlacilo som ju musela nadojcit 😀
no vcera mi jedna suseda ktoru som stretla vravi "veronika, tebe bola aj skoda kupovat kocik" 😀 ale zase ked ucim tak ocko kocikuje takze sa to obcas zide 🙂
inac ja nedavam malu do kocika nie preto ze sa jej tam nepaci, jej sa paci aj tam ale juuuj jak ja milujem ked ju mam tak k sebe pritulenu 😵 kocik nemoze satke nijak konkurovat.
Akurat mame problemy s obliekanim do satky - uz druhy den sme sa spotili jak mysi 😒

vikinka27
3. říj 2008

inak, poviem vam, tak ja som dnes vytiahla buginu (ze si usetrim plecia pri nakupe), no ale dvojhodinova prechadzka ma tak zmohla, ze zase buginu odlozim 😅
mali sme aj babyvak, aj kocik (ked mam kocik, stale chodim s vakom alebo RS), nedalo sa soferovat, bugina sa otacala hore-dole, spotila som sa aj tak (porovnatelne so satkou)....
synatorovi sa to celkom pacilo (ked sme nestali), ale mne chybal 😅 bol taaak daleko....

weroni
3. říj 2008

vikinka ani sa ti nedivim ze ti chybal 🙂

verulka
4. říj 2008

weroni, to ze ma nozky rozne vysoko, sa mi stava, ale ked mu riadne podsadim prdelku, tak sa to zrovna 😉 a ked sa mi zda, ze uvaz povolil ( niekedy sa mi podari ze nedotiahnem uplne cele tie popruhy na ramenach a ked ich oztiahnem, ked ron spi, tak sa mi zdaju volnejsie) tak to podotahujem a potom rychlo previazem uzol, ide to lahko 😉 inak ja som prve 2mes ficala tak ako ty, ze do 1. kojenia v postielke...lenze u nas je to task, ze zaspi okolo 7-7,30 a 1.kojenie je o 9tej 😅 , takze uz sa mi ani to nechce 😀
kocik skusa manzel, takze ak sa mu v nom zapaci, mali by sme to zistit, ale ja si myslim, ze to tak nebude...on nema rad ked sa ten kocik hybe 😉 aj vo vajicku este place, uz nie vzdy, ale casto 😢 ale kedze je uz velky, tak cochvilka pojde do tej vacsej autosedacky, mozno sa mu bude viac pacit 😀
viki, mne zo zaciatku kocik straaasne chybal- kedze predosle deti boli kocikove..dlho mi trvalo, kym som sa zmierila s nosenim 😅 proste mi dlhsie trvalo, kym mi to cele doplo..jo a uz dlho ti chcem povedat, ze synator ma super meno 😀 ale ze sa ti to pekne pletie 😀 mne teda paradne 😀

dididi30
4. říj 2008

ahojte babulky, poradite nejaku anglicku stranku na manduci alebo baby satku, dik mooooooooc 🙂

dididi30
4. říj 2008

baby tak som to uz nasla, podarilo sa 😅 .....tusim ta manduca je fajn, vraj od 3 mesiacov tak tie uz mame tak idem na to 😉

macaeliska
4. říj 2008

ja mam babysatku a som nesmierne spokojna. Je pravda, ze uz som ju naucila na postielku a na kocik, ale aj tak ju mam po ruke a ked sa este chce nosit, tak sa proste nosi

audreyd
4. říj 2008

baby, my s kočíkom, fungujeme tak, že do mesta v kočíku a z mesta v manduce - v kočíku sa vezie nákup 😀 😀 😀

verulka
4. říj 2008

audrey, ja to mam inak- do mesta v satke, z mesta v satke a nakup mi uz nesu deti 😀
diddi, manduca je fan, ja som ju mala, ked mal ron 3mes pozicanu 😉

venonna
4. říj 2008

specialne pre lenki - v albume mam dokumentaciu, ze Tvoja rada zabrala 😉 satkova koliska pod stolom sa veeelmi osvedcuje 😀

verulka
4. říj 2008

ja tomu furt nechapem, ak si to tam uviazala 😅 ale supeer to vyzera

venonna
4. říj 2008

verul, normalne - satku som svihla pod stol, narovnala a konce som zviazala hore na stole 😉

duskaf
4. říj 2008

venonna- malej muselo byť dobručko.

wanda007
4. říj 2008

take krasne pocity v tejto teme opisujete... Tie, co tu prispievate, skopirujte si to, vytlacte a ulozte.

Ja tiez vlacim dceru v babyvaku. Je to taka moja cicka, stale sa potrebuje vlacit. Ale doma ju vacsinou nosim na rukach, resp. na jednej ruke, pretoze druhu potrebujem na ine prace. Aj teraz mi oddychuje na lavej ruke a pravou dubem do klavesnice. Babyvak mi pri tychto ukonoch zavadzia, vam nie? Nosite deticky aj doma?

duskaf
4. říj 2008

Wandi, ja som dnes nosila na chrbte, aj mi tam malá zaspala- prvýkrát na chrbte.

audreyd
4. říj 2008

verulka, máš to dobre zariadené 😀 to moje lenivé trojročné by nedbalo, aby som malú nosila vpredu a on by sa mi s kľudom angličana vycapil na chrbát 😝 nieto ešte nejaký nákup odniesť 😖

wanda007
4. říj 2008

ja neviem, na chrbte? Tam nemam ziadnu kontrolu, ono sa mi dost hmyri a vrti a vsetko mozne. No skusim a potom poviem. Inac uz je dost tazka, hadam ma uz aj 10 kil. A este vraj nakup. Tak to chodime autom, to sa mame.

vikinka27
4. říj 2008

wandi, aj doma nosim v babyvaku alebo slingu. setri mi to tu lavu ruku 🙂 (uz je fest pretazena)
aj ja nosim na chrbate, ale skor iba doma - na vonku mi je pohodlnejsie v predu (kedze mam vak). na niektore prace (umyvanie dlazok, umyvanie okien, prip. vysavanie) idealne, neda sa porovnat s nosenim na konika....

bambusko
4. říj 2008

zienky, prisla som k nejakym peniazom 🙂 tak som si povedala, ze si kupim nieco, co mi urobi radost a spravne tipujete - pre mna to nebude 😝 uvazujem nad tymto overalom

http://www.mamaja.cz/obleceni/zimni-kombineza-k...

dost je drahy, tak by som chcela vediet aj ine nazory ako mojho spolubyvajuceho 😀 mate/mali ste ho niekto? alebo aspon videli? kebyze nam vydrzi 2 zimy, to by bolo super 🙂 dalsiu satku som si uz vyhovorila 😀 mate niekto aj overal z moiry?

vikinka27
4. říj 2008

bambusko, spica!!! 😵 tiez som zvedava...

verulka
4. říj 2008

bambu, ja ho uz mam na ceste- ronov previanocny darcek 😀 mam ho tmavohnedy a uz by mi mal dojst...nechcela som to pisat, ze az nahodim fotky, ale ked si s tym zacala 😀 netusim ,ci vydrzi 2 zimy, ale zase 100% ho za polovicu na bud. rok predas nejakej nosicke- ta bude happy 😉 aspon ja to tak beriem...ze vsetko popredam a niekto usetri a mne sa cast nakladov vrati 😉
wandi ja nosim uplne furt 😅 doma teraz len na chrbte, vonku na bruchu 😉 a tym, ze ho mam v satke, tak mi nezavadzia, babyvak mi zavadzal 😀
venona, yzra to uzasne...ja som raz skusala tu kolisku v postielke ale to sa mu nepacilo vtedy...on ma rad, ked ho mam na bruchu a sadnem si do hojdacej sieti( mame ju v obyvke 😀 ) a tam sa spolu hupeme 😉

venonna
4. říj 2008

verul co? hojdacia siet v obyvke? Jeeej, nafot to, prosim Ta, nech to ukazem MM, ja nad tym uz dlhsie rozdumujem, tak nech vidi, ze to nie je taky ujety napad 😉
Inak nasa nespokojna kocka v tom hajala 2 hodiny 😲 NECHAPEM... 🤐

bambusko
4. říj 2008

verulka, aj ja si robim zalusk na hnedy 🙂 este to bude vyzerat, ze si moj vzor alebo ja tvoj klon 😀 objednavala si z cr?

verulka
4. říj 2008

no 😅 dostali sme od kamosky z kuby, ona nie je uplne natiahnuta, lebo to by slo cez celu obyvku, kuk fotku idem ju rychlo hodit...je to super, ked jej mame plne zuby, tak ju zvesime a mame "normalnu" obyvku 😀

verulka
4. říj 2008

bambu, 😀 😀 ja som objednavala cez nosime.sk, vyslo ma to uplne suer, kedze neplatim prevod a ani postovne...myslim, ze uz je na ceste, tak ak vydrzis par dn i, napisem osobne dojmy 😉

bambusko
4. říj 2008

jasneze vydrzim, este nepreslo schvalovacim procesom 😀 som to len dnes vynurala. tak som veeeelmi zvedava na fotky aj dojmy