V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
9. lis 2010

@denisocka mne to otvara normalne 😔 cely prispevok

denisocka
9. lis 2010

@emjee zaujimave,teraz otvorilo a vtedy hlavna stranka 😕

roo
9. lis 2010

@emjee Dakujem za link na ten super clanok, konecne som to pochopila 😅 😅 😅

sulky
10. lis 2010

baby, bola som chora takze som sa tomu testovaniu nevenovala, ale nieco spisem a ozvem sa vam, snad mozte testovat aj viacere 🙂
A keby ste chceli, tak aj BOBU nosic

emjee
11. lis 2010

@sulky ten bobu nosic to je nieco na styl meitai? alebo skor ergo / manudca

monr
11. lis 2010

@sulky hádam už budeš v poriadku 😉
@emjee ten boba mi pripomína ergo, teda aspoň výzorom, v ruke som nemala. A na to skúšanie sa už teším. 😀

mamkajanka
11. lis 2010

@emjee boba ma polstorovany bederny pas na pracku s poistkou ako manduca a popruhy sa nerozopinaju /su bez pracky/iba utahuju ako napr. na patapume. My sme mali aj patapum aj manducu a skoncili sme pri bobe-prave kvoli tej jednoduchosti./ Manduca je v tomto smere velmi vypracovana/.A este plus boby tym , ze mame uz cez dva roky a dlhe nohy boba ma navyse poruhy na uchytenie noh a neplantuju mi popri tele. Ale musim povedat , ze tym , ze nema novorodenecku vlozku a dlhsiu chrbtovu cast je uz asi pre vacsie dieta. A nebola tam ani kapucka tu sme si dorabali 😉 -ale sa mi zda , ze teraz je uz aj verzia s kapuckou.Na ND su aj referencie na nu

emjee
12. lis 2010

diky baby, uz som to pozerala 😀 tie popruhy na uchytenie noh ma zaujali najviac 🙂

sulky
12. lis 2010

@emjee , je to styl boba. material organic, nema vpredu vacok a ma navyse podpierky na nozicky pre vacsie deti,aby neplantali.

dugyna
12. lis 2010

caute kocky tak mam na ceste domov didymos 😉 indio modre

emjee
12. lis 2010

@dugyna zavidime 😀

dugyna
12. lis 2010

@emjee emjee sak ty mas isto doma peknu zbierku 🙂 sa pochval,hm? ale urcite napisem ake su dojmy

emjee
12. lis 2010

@dugyna mam indio viola-natur a manducu - neviem, ci sa to da nazvat zbierkou 😀 😀 😀 este som mala hoppediz lima

dugyna
12. lis 2010

@emjee ja som myslela ze ich mas viacej 😉 ja mam zatial hoppediz cairo, a teraz budem mat didymos indio modre 😉
a chcem ukecat mamu nech vy mi vyrobi nositko podla navodu na mimibazare 😉 mala zboznuje nosenie 😉

denisocka
13. lis 2010

ahojtemdnes mi došiel dalši člen rodiny, storch pruhovaný 😀

tamka84
13. lis 2010

baby poraďte didymos indio, alebo žakár??? páči sa mi Indio ako je látka tkaná ale žakár má krajšie vzory 🙄 , som úplný amatér, teraz pri druhom chcem začať so šatkovaním, neviem ani základný úväz nič...ktorú si mám kúpiť????

majdula
13. lis 2010

@denisocka A jakypak?

@tamka84 A jaky zakar konkretne? On je kazdy vzor uplne jiny, i jednotlive barvy se od sebe lisi a to nemluvim o primesich 😉

denisocka
13. lis 2010

@majdula mr.alberto 🙂

tamka84
13. lis 2010

@majdula nekomplikuj mi to ešte 😀 😀 už ani medzi dvoma si neviem vybrať nieto ešte z viacerých...no neviem s toho žakáru sa mi páčia asi 3 vzory....a ktoré prímesi sú dobré??

kackaj
14. lis 2010

Ahoj, prosím o radu....jak to řešíte v tomto počasí se špinavýma botičkama? Když dítko chvilku capká a pak si ho zas berete do nosítka na záda, děláte nějaká opatření pro to, aby jste nebyly zapráskané od botiček prcka? Máte nějaký styl čištění, nebo používáte nějaké návleky (..a jaké popřípadě?), nebo jsou nějaké jiné vychytávky, nebo to neřešíte a prostě se jde dál, ať už jsem nebo nejsem špinavá od čehokoli??? Děkujiii předem za reakce, jsem z toho vcelku vykulená, jak si můžu každej den prát kalhoty a bundu🙂

suik
14. lis 2010

ahoj, můžu s k vám přidat? chtěla bych se zeptat, od jakého věku je vhodný pro mimčo úvaz kříž a mimčo v něm nasvislo....v poslední době ji nějak nemůžu dostat do kolíbky, do kříže to jde líp. jen má hlavu trochu nahoře a nemůžu s ní nic doma udělat. Taky nevím jestli není ještě na to malá (2 měsíce). Prý se tenhle úvaz může když se dobře jistí hlavička, ale moc jsem nepochopila jak.....jednou se mi povedlo, že jsem ten jeden pruh jí přetáhla přes hladu, ale to to zase bylo volné. Taky nevím, jestli není moc nahoře....

no tady je foto:

ikarkulka
14. lis 2010

@suik já takhle nosím eliáše skoro od malička, v kolíbce se mu moc nelíbilo a neuměla jsem ji ani pořádně navázat.
jestli se ti zdá moc nahoře a je ti to nepříjemné, tak si ten pás, co si dáváš přes břicho, jednoduše posuň níž, než si tam sofii usadíš 😉
eliáše si dávám tak, aby mu hlava končila pod mou bradou, abych mohla doma normálně fungovat. nohy má ve výšce mého pasu.

emjee
14. lis 2010

@suik podla mna je straaasne vysoko 😔 ja som nosila v krizi od ca. 3 tyzdnov, pretoze M. nie je koliskovy typ 😀 hlavicku mal vzdy zaborenu na mojej hrudi, zhruba tak, ze sa mi zmestil pod krk 😉 alebo o nieco nizsie; takto ako to mas teraz sa o teba nevie dobre opriet, ked si ju das nizsie, polozi si na teba hlavicku ako na vankusik a navyse bude pocut tvoje srdiecko 😉 a ty budes moct normalne otacat hlavou aj robit vsetko co potrebujes 😉 a ked ju budes mat nizsie, mozes tak aj dojcit 😉

suik
14. lis 2010

@emjee mě je to jasný že je vysoko a i pro mě to není úplně pohodlný, doma teda neudělám nic, ani na schody třeba nevidím....ale nedaří se mi zkombinovat aby byla níž a ten pás byl napevno a nevlál 😔

no budem trénovat, ještě to zkusím dělat u videa co mám, dneska jsem to dělala po paměti.

hlavinku si pak trochu zabořila

to kojení mi teda není vůbec jasný 😀 , ale šiklo by se. Máš na to kojící oblečení? Já mám jedno triko, ale s krátkým a pak takový s "vodou" nebo jak se tomu výstřihu říká, ale nedokážu si představit jak to tam šteluju

@ikarkulka mě kolíbka šla na začátku, ale někdy taky ne, ona se občas napružila, ječela a taky jak má tlustou plínu, tak to šlo hůř.

k vánocům jsem si nadělila i novej šátek, zaru, tak doufám, že i to vázání půjde líp, u tohodle si nejsem moc jistá a taky je dost dlouhej.

ikarkulka
14. lis 2010

@suik katko, s tím pásem - jak to vážeš? prvně si dáš prostředek šátku na břicho (pod prsa), pak křížem cípy přes ramena a do pásu si posadíš sofii a cípy utahuješ?
dělám to tak, že když si přehodím cípy přes ramena, tak si pak vezmu ten pás nahoře pod prsama mezi palce a ukazováčky a odshora dolů si ho jakoby roluju k sobě, a pak stáhnu až dolů na podbřišek, prostě tam, kde chci, aby měl eliáš zadeček. snad je to srozumitelný.
pošlu ti do ip video, jak to vážu, je to tam myslím vidět 😉

suik
14. lis 2010

@ikarkulka díky, to budu ráda. Sofinku dávám do toho kříže, nejdřív jednu nožku, pak druhou a natáhnu to na ní, ten pás až nakonec....

myslím, že to je srozumitelný 😉

emjee
15. lis 2010

@suik ty viazes kriz s kapsou vonku podla popisu - cize to mas uviazane dopredu, potom malu vlozis a ponapravas, ano? myslim takto http://www.didymos.de/html/bindeanleitungen/wkr... to nevadi, ze ti zostane cip visiacej latky, ak je dost dlhy, tak si ho obtoc este raz okolo tela resp. zaviaz vpredu, ak je kratsi, tak len konce zastrc poza satku

skus aj kriz s kapsou vnutri http://www.didymos.de/html/bindeanleitungen/wkr... tento uvaz treba viazat uz s dietatkom, ale ma vyhodu v tom, ze si to podotahujes uplne na mieru

emjee
15. lis 2010

@suik ano, mam oblecenie na dojcenie, tiez s kratkym rukavom 😀 nie je to vobec zlozite, ako mas dietatko polozene na hrudi, tak len vytasis prsko a ono si bradavku najde same 😉 prip. ak mas vacsie prsia, tak mu prsko trosku pridrzis, ak mas mensie, tak len vystrcis a nechas babo cuckat a mas obe ruky volne 😀

suik
15. lis 2010

@emjee s kapsou dovnitř jsem zatím myslím zkoušela jen jako kolíbku.... tady u toho se mi líbí, že je to vlasntně předvázaný, tak si to můžu připravit dopo´ředu, tak se ho chci pořádně naučit...taky tento čátek je na tehle typ úvazu dělanej....

prsa mám spíš větší a ona je hlavně schopná se přisát úplně vedle, to se mi několikrát stalo a bolelo to jak čert 😅

emjee
15. lis 2010

@suik aku mas satku?