V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

certica
17. říj 2008

bambus, no my mame 2 😀 , nastastie ta vikiho je o dost mensia, ale aj tak uz mame tolko veci, ze je zapratany cely byt, ale chybala by mi, kebyze ju vyfucim. je to super odlahcenie aj len tak si tam sadnut sama

weroni
17. říj 2008

bambusko ani Esterka moc nema rada ked sedim, ked tak jedine na fitlopte 😀

inac len taky postreh: vcera sme boli s kamoskou v restike s malickymi - ona ma o mesiac starsiu dcerku a boli sme si dat "mliekotvorbu posilnujuci napoj vineu" 😀 a ked som si malu rozviazala zo satky lebo bolo teplo tak som ju cely cas drzala na rukach tvarou od seba a asi po polhodine som na nej uplne videla aka je uz z tych rozruchov nesvoja tak som si ju pritulila ako v satke a hned sa upokojila - tak som si hned spomenula na klokanky... ze hoci fakt deticky miluju rozhlad a ked vsetko vidia ale predsa len - tuzba vidiet maminu tvar je napriek tomu vyssia 😵

no a dalsia prihodka - dnes mi kamoska povedala ze jeden chlapec od nas z dediny- byva kusok od nas - ma vraj dost casto vidi lebo okolo ich domu chodievame na prechadzky aj domov - tak vraj povedal ze kusok od nich byva "taka teta co nosi babo v kabate" 😀 😀 😀 😀 zhodou okolnosti je to syn jednej pani z detskeho klubu s ktorou som sa este osobne nevidela, ani s nim, neviem kto to je mozno ho stretavame a zdravime sa ale neviem ho zaradit ale takuto hlasku vypustit to je dobreeeeee 😀

bambusko
17. říj 2008

vlastne vydrzi par minut, ked sedim a hojdame sa na zahradnej hojdacke 🙂

takze rekapitulujem:
verulka - mama-kengura
weroni - teta, co nosi babo v kabate
kto je dalsi? 😀

weroni
17. říj 2008

bambusko 😀 veru som zvedava ake dalsie mena vyfasujeme 😀 vas este nepokrstili nejak zaujimavo? :D

bambusko
17. říj 2008

mozno hej, ale sa mi este nedonieslo. zeby "ta, co nema na kocik?" 😀 len pre info, mame 3ks

weroni
17. říj 2008

bambusko 😅 😀

eriqe
17. říj 2008

Weroni, tak takto sme sa stretli s Jabrunkom a jedna starka vysvetlovala vnucke, vies tety nemaju na kocik 😀 ale Jabru nevydrzala a tete vysvetlila, ze tie handry su dost drahe a nosenie je lepsie ako vozit v kociku.
Lenka mne sa na druhych paci nairobi a delhi, maju ich kamosky a tym sa vyslovene hodia. A mne sa paci la paz ale iba na fotkach. Na zivo som ho este nevidela a ja mam velmi rada hnedu a oranzovu a zelenu (ta na la paze nieje)

weroni
17. říj 2008

eriqe no veru to je na tom najlepsie ze niekomu to fakt moze pripadat ze clovek nema na kocik pritom kocik je kolkokrat lacnejsie nez satka 😀

audreyd
17. říj 2008

aj ja mám pončo, ale ešte na pošte 😖 lebo tá naša hnida lenivá poštárska mi len hodila lístok do schránky, že tam mám balík s hmotnosťou 0,6kg. keby ju stretnem, tak ju rozdrapím na kusy!!! nech mi vysvetlí, ako mám ja matka dvoch detí chodiť po meste a po pošte na neviemkoľké poschodie pre blbý balík, keď jej psou povinnosťou (za ktorú je platená), je mi ten balík doniesť až domov! ani sa neobťažovala zazvoniť!!! zúúúúúúúúúúúrim 😠 😠 😠 ježibaba jedna!

len toľko som chcela, že aj ja mám pončo (skoro doma) 😵 😵 😵

audreyd
17. říj 2008

inak ja som stará indiánka, teší ma 😵

vikinka27
17. říj 2008

audrey, praktikuj 😀 😀 alebo skus jej poslat dobre priania... 😅
pomoze to...

pozdravuje vas matka pluku 😵

audreyd
17. říj 2008

viki, asi som nevyspatá 🙄 čože to mám praktikovať??? 😕 akože nosenie? 😀 alebo woo doo?! 😀 😀 😀

certica
17. říj 2008

audreyd, ja bezne dostavam len podacie listky do schranky, tu sa neunuva naozaj nikto roznasat zasielky...
a tento som do dnesneho dna ani len do schranky nedostala, tak som isla som osobne na postu reklamovat, kde trci moj balik, ktory uz od pondelka putuje z PO do BA.
inac uz je oprate aj vyschlo 😎

audreyd
17. říj 2008

certi, asi išlo pešo 😀 😀 😀

certica
17. říj 2008

sa nieslo 😀

audreyd
17. říj 2008

no jasnéééééééééé, v nejakej feši šatke 😀 😀 😀

vikinka27
17. říj 2008

audrey, prepac, to bol asi insider joke z AP diskusie.. ;) praktikovat budhizmus (podla vzoru gedren, ladunky...)
ale tie dobre priania jej poslat mozes 😀 aspon sa ti ulavi....

kubinkov
17. říj 2008

No vidím, že slovenská pošta je stejně rychlá jako česká. Mě šel balík z Karviné do Pardubic 5 dní a to prý : "Dnes podáte, zítra dodáme." 😀 😀 😀 😝

denisocka
17. říj 2008

ahojte nosičky,hlasi sa vám stratena ex-nosička 😅

budem predavať NOVU šatku STORCH LEO PRIRODNY - 3,6 -ale ma 4,2m ,len oprana !!!! a DIDYMOS INDIO GLETSCHER v dlžke 3,1m !!!! ak by niekto chcel,tak sa ozvyte

cmuk a noste sa

inač-KUPIM gesslein swift golfky 😀

audreyd
17. říj 2008

ospravedlňujem sa za príval negatívnej energie 😅 dúfam, že medzi nami nie je žiadna poštárka 🙂 vlastne sú to "kolegyne", tie tiež denne nosia 😀 😀 😀

vikinka27
17. říj 2008

audrey, mne osobne nevadi, ze si sa vyventilovala. len som ti chcela pomoct, aby to bolo este prinosnejsie 😉
pozdravujem postarky....(aj tu nasu ktora balik donesie vtedy ked nie som doma, a ked som doma, tak mi dojde dorucenka... )

mouse
18. říj 2008

Ahojte, mate niektora toto poncho? http://www.nosime.sk/tovar1832-ponco_mamabutter...
Zahreje? Chcem ho kupit s tym, ze navrch by som v chladnejsich dnoch obliekla este manzelovu nepremokavu bundu. Nosime v satke moby, zatial si neviem vynachvalit, nas chrustik je tam velmi spokojny 😵

elenik
18. říj 2008

mouse, má ho Verulka, pozri v jej albume (zdá sa mi) 😉

audreyd
18. říj 2008

to pončo je tuším hit sezóny 🙂 má ho aj certica a moje ma čaká na pošte 😵

duskaf
18. říj 2008

Mne jeden starší pán včera hovorí: Ja som si myslel, že Vám to dieťa vypadne, keď ho nebudete zvonku držať,(zvykol ma vidieť len s malou, ale včera malá na bruchu plus pončo a za jednu ruku som držala danka, za druhú Filipka.) tak som mu povedala, že pod pončom je malá v nosítku.
Našu malú vonku volajú koalka.

certica
18. říj 2008

tak sme sa dnes prevetrali a fakt je to sranda... lebo som stretla aj kamosku a ona si myslela, ze krpec tam niekde v tom ponce je upenveny alebo zaveseny. inak sme pred chvilou prisli, ja som mala len tenke tricko a to ponco a bolo mi akurat, prijemne teplo. len mam problem trosku, jak malemu tie nohy rozkrocene trcia z erga, tak ked natiahnem ponco aj na jeho nozky, vyzeram v tom sirokaaa. mi mangel povedal (isiel za mnou), ze: "nechcem ti kazit radost, ale vyzera to smiesne, jak keby si mala obrovsku rit.." 😠 😀 🙄

duskaf
18. říj 2008

čerti a máš hnedé, alebo čierne, lebo mne sa to v tom čiernom zdá celkom fajn, že to ani veľmi nerozširuje.

certica
18. říj 2008

hnede 😉 ale ono je to rozsirene len na bokoch tymi jeho nozkami, take dve fajky. navyse on je valibuk obrovsky a "stehienko" ma skoro ako ja 😀

valka
18. říj 2008

ahojte, tak dnes nasa lucka mala zazitok ...po 4 mesiacoch bola v kociku...tak sa jej pacilo 😀 obzerala a na vsetkych sa usmievala (nasi prisli, a ze ju vezmu na prechadzku)...tak sa manzel smial, ze to bude mat ako za odmenu...a ked bude hnevat, tak sa jej budeme vyhrazat, ze kocik predame 😀 😀 😀

bambusko
18. říj 2008

mouse, mam tiez to ponco, da sa nosit len s trickom tak do 10 stupnov, na vecsiu zimu treba nieco pod alebo na to. zatial som to nosila len s trickom a uz som sa aj zoparkrat spotila, takze hreje dobre 🙂

certica, uz som pisala, ze si v tom pripadam ako velryba, presne kvoli tym rozcapenym nozkam, tie to nadvihuju, ale velku rit mam momentalne aj bez toho 😀