V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
26. čer 2008

Tak zistujem, ze mam vykojeny mozog, lebo mne az teraz trklo, ze vlastne platim tiez len za seba a malu mam len "mimochodom" 😲 😠
Mam to brat ako priekopnicke bremeno? 😀
lefika, je mi jasne, ze s takym diekom, ako mas Ty, je uz vyhodnejsie nosit batoh na bruchu...
eriqe, ta etnotaska nie je zly napad... asi sa inspirujem 🙂

lefika
26. čer 2008

veronna, alebo si kupit batozinovy listok 😀

ale ked bola mimino, nosila som ju vpredu a vzadu na vyvazenie batoh. ale vtedy som este pouzivala satku, tu by som na chrbat sama nedala, ani kebyze chcem...po par pokusoch som to vzdala a kupila ergo 😝

bambusko
26. čer 2008

u nas je to tak, ze kazda osoba musi mat listok, aj babo, cize ak idem s detmi, kupujem im polovicne a sebe tiez polovicny ako sprievodca dietata

denisocka
26. čer 2008

bambuska-tak predsa,my sme skoro stejny kraj 😀 ,takže SADky sa obohacuju aj na babatkach,svinčuchy 😠

venonna
26. čer 2008

lefika, ja na chrbat viazem, kukala som nejake videa na youtube, tak som sa priucila. Ale je mi to troska na prd, ked robime aj bezplienkovu metodu 😖 ked mala zahlasi, ze musi, je to na kocku, vytahovat ju z uvazu na chrbte 😖 Tak manducujeme, teda aspon v meste.

valka
26. čer 2008

s tym polovicnym listkom je to rovnake aj v ba 😠

kili
26. čer 2008

valka, ako je to v ba???

valka
26. čer 2008

no ze platis za seba 1/2 a za dieta tiez...tak je to v sadke...v mhd platis cely, dieta do 6 rokov zadara...teda tak chodim 😉

kili
26. čer 2008

valka, a kde platíš potom 1/2? myslíš medzimesto?
som sa zlakla, že som teraz platila v MHD zle, keď som platila ja celý a oni dvaja zadara

valka
26. čer 2008

hej hej....medzimesto...
kili, ako nosis dvoch krpcov? alebo len jedneho a druhy je v kociku?
zacinam rozmyslat o druhom babatku ale bojim sa, ze by som nezvladala nosit oboch ☹

kili
26. čer 2008

valka, Adamko na chrbte a Samko v kočíku. Kúpila som kôli tomu monokočík, a je super, lebo ho sama viem naložiť do MHD

len sa mi stalo, že po ceste späť sme išli už dosť neskoro, teda cez obed okolo 13tej a Adamko sa prehrial a mal horúčky ☹ , snažila som sa mu ich najprv zraziť len obkladmi a kúpelom, ale nezabralo úplne, tak dostal aj paralen. Teplota klesla ale potom zas mierne stúpla. No som zvedavá, čo bude v noci.
Neviete, čo robiť pri úpale?

valka
26. čer 2008

hlavne vela pit...a tie zabaly su dobra vec...doktorka odporucala namocit do vlaznej vody plachtu alebo uterak a zabalit dieta - popod ruky cez telicko...a ked sa zohreje, tak znova...

ja som mala vcera strach o nasu...lebo ked je v satke, tak vela spi a nepyta pit...a dost sa tam poti...ale nejak to rozchodila...no dala som jej prvykrat prevarenu vodu...hrala sa s flasou, ale nieco do nej natieklo 🙂

kili
26. čer 2008

valka, no on vtedy tiež spal a potom spal aj doma, takže kým som na to prišla 😔
z vodou nemáme problémy, keďže mu môžem nasondovať koľko chcem. Ale keďže spal, tak som ani nemohla.

valka
26. čer 2008

este mu davas jedlo cez sondu? 😨
samko je vzdy v kociku?

inak s detmi je to fakt tazke....odhadnut ze co a ako a co...hlad, smad...

valka
26. čer 2008

uz idem spat....dobru noc 🙂

kili
26. čer 2008

zas mu teplota stúpla ☹
ako ja som netušila, mne teplo nebýva, teda vlastne mi nevadí

venonna
27. čer 2008

Kili, tak co? Ako ste zvladli noc? Teploty klesli?

bambusko
27. čer 2008

dnes rano som cestou do skolky stretla maminu, co niesla dietatko na chrbate v nejakom nosici s konstrukciou. sme sa zo seba vytesaovali 😀
kili, joj, to mi je luto drobceka ☹ asi to bude tym, ze je taky malicky, myslim kg, to sa take telicko rychlo ohreje, dobre je vtedy dat aj rehydratacny roztok, napr. kulisek

kili
27. čer 2008

tak to nebolo tým, má nejaké zápalové CRP, tak dostal ATB, aj hrdlo má zdurené. Asi niečo chytil na kúpalisku, tak už sa nebudeme chodiť kúpať 😔 , iba v nafukovacom bazéniku. Ale možno mu to k tomu prepuknutiu pomohlo, je mi to také zvláštne, že to začalo zrovna potom.

marci
27. čer 2008

Ahoj holky, chci se zeptat zda byste doporučovaly pořídit si spíše nějaký elastický šátek (Moby apod) nebo šátek klasický (např. Šanami). Jaký je v nich rozdíl a který je podle vašich zkušeností lepší?

haluskacz
27. čer 2008

marci, ja mela satek vatanai a byla jsem s nim spokojena - satkovy boom zacal az pozdeji, takze uz jsem to neresila. Ale kdybych mela dalsi mimi, tak bych rada zkusila i ten elasticky.

berenika80
27. čer 2008

holky chci se Vas zeptat jak je rozdil v klokance, myslim tu vylepsenou kolem 2000 a mezi ergonomickym nositkem. Me to prijde to same. napiste diky

marci
27. čer 2008

no právě ten šátkový boom v tom dělá zmatek 😀 dříve měli všichni vatanai a byli spokojení 😀 😀 je pravda, že jsem dneska na kurzu osáhavala šanami a vatanai a velký rozdíl v nich nevidím, teda kromě rozdílu v ceně, který je téměř 1500 Kč 😝 Ale elastický šátky tam lektorka nezmiňovala (byl to kurz předporodní přípravy), já vím že je tady někdo chválil, tak jsem chtěla vědět v čem jsou dobrý...

kili
27. čer 2008

marci, tie elastické sú lepšie na malé bábätko, hlavne na kolísku, lebo tam odpustí nepresnosti v uviazaní a pre dieťatko je príjemnejšia 😉

berenika, v klokanke dieťa voľne visí, nemá podopretý chrbátik a visí za rozkrok. U ergonomických nosítok, to je ako u šatky, zadoček je podsadený, čiže vlastne dieťa sedí, má správne rozkročené nožičky, čo je dobré na široké balenie, a má podopretú chrbticu, lebo je pevne priviazané k nosičovi, u klokanky toto nie je. A ďalej sú tu výhody pre nosiča, je to pohodlnejšie, váhu dieťaťa skoro necítiš, a neskôr sa dá nosiť na chrbte, čo už prakticky vôbec necítiš a je to fakt super.

venonna
27. čer 2008

kili, my sme na tom podobne, tiez chytene hrdla a soplime v duete. Asi letna hitovka 😀
Prave ju idem supnut do satky, lebo je nehorazne nervozna, nevie, co so sebou 😝

duskaf
27. čer 2008

Ahojte kočky, mňa dnes vychvaľovali takí70- roční zlatí manželia- vraveli, že mamky by mali uprednostniť dieťatko vo svojej blízkosti, v šatkách a batôžkoch ako tomu oni vravia, povedali, že vzdialenosť medzi mamkou a dieťatkom v kočíku je priveľká. a tí, čo potrebujú lásku by od seba tak ďaleko byť zbytočne nemali.

lefika
27. čer 2008

duskaf, krasne povedane 🙂

venonna
27. čer 2008

ozaj pekne slova, to dobre padne, vsak? 🙂

bambusko
27. čer 2008

v nositkach typu ergo a manduca ale sedi az vecsie dieta, co poviete? aj to nie je take klasicke sedenie, ked ma zadok nizsie nez kolena. moj maly je tam taky, povedala by som, schuleny, oprety o mna a podoprety pod zadockom, nevie este sediet, ani ho neposadzujem a nosim na bruchu.

venonna
27. čer 2008

bambusko nemam skusenost, manducu sme kupili az na vacsie mimi, ale je pravda, ze satka je satka, to je najlepsia varianta... 🙂