V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dugyna
9. zář 2010

@emjee diky emjee cize som to odhadla podobne ako ty- pancusky ,ponozky,teplaciky, tielkove body, tricko s dlhym rukavom ,mikina a capicka..a muzova bunda 😉
len tie topanocky nam chybali...a ked mal 2mes co si mu davala na nozky?topanocky?

a to vlnene body si kde kupila?
to by som mohla dat malu do satky aj bundickou? asi blba otazka len si to neviem predstavit...tak preto...
a kapsu uz davs teraz? a az do jari?

ivika18
9. zář 2010

@dugyna vlněných věcí je hodně, super jsou třeba od Engela, Bundles, Bambinomerino, Iobio, třeba i v kombinaci s hedvábím, nejsilnější je od Manymonths

emjee
10. zář 2010

@ivika18 minulu zimu som nosila iba pod svojou bundou (pretoze mne by bez bundy bolo zima a bunda plus kapsa sa mi zdalo moc, a nechcela som viazat na svoju bundu), ja kapsu vyuzivam hlavne na prechodne obdobie, kedy sama nepotrebujem vela ale krpcovi by mohla byt zima
tento rok sa uz do mojej bundy nezmestime, cakam na nosicsku bundu 😀

emjee
10. zář 2010

@dugyna vlnene veci - nieco mam z latkoveplienky, nieco z brany, je toho plno 😀 (kuk do mojho clanku, mam tam rozpisane konkretne veci na oblecenie)
ked mal 2 mesiace davala som len ponozticky a dupacky, lebo to uz bol april a bolo dost teplo 😀
teoreticky do satky s bundickou ano, prakticky eee, radsej obe do spolocnej bundy alebo navrch kapsu (deluxe mam by mala byt este teplejsia ako zimna verzia co mam ja a okrem toho je vraj nepremokava) - ked vam bude teplo zvlecies bez toho, aby si malu zobudila, plus cez bundu (ak by boli medzi vami bundy) necitit teplo mamicky 😉

misha_
10. zář 2010

Tak jsme se dneska rozhodla, ze budu delat osvetu (proste ucitelka 😝 ). Videla jsem pani s klokankou, holcicka se ji tam kymacela vsemi smery a jeste chudinka koukala dopredu do slunicka. Pani si se mnou o nositkach fakt pekne popovidala - pry ji maji jenom pujcenou a zas ji vrati, protoze ji z toho boli zada. Ani se nedivim. Porad si rikam, jak je mozne, ze se takovehle klokanky porad prodavaji, kdyz jsou podle vseho tak nezdrave. Nemely by mit nejake atesty? No a na zaver jsem pani pozvala do materskeho centra, protoze rikala, ze nema v okoli zadnou maminu na povidani. 😀

maly_prcek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
myzma
11. zář 2010

@misha_ 😉

emjee
11. zář 2010

baby, relacia o noseni z markizackeho reflexu je konecne k videniu v archive 😉

monr
11. zář 2010

hurááááá

emjee
12. zář 2010

a v dalsom cisle mama a ja ma byt tiez nejaky clanok o noseni 😉

monr
12. zář 2010

ak nezabudnem , tak isto pozriem.
hodím link aj z nosenideti, tiež bola relácia o nosení.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-s... z 31.8.

ivanajelinek
12. zář 2010

Ahojte...Potrebujem poradit...Mam doma satku Diddymos, ale neviem ci si na satku trufnem...Je vhodny pre male mimina aj nejaky ergo-nosic? Alebo je lepsia satka? Dakujem 😉 A da sa satkovat aj s malinkymi miminami v zime? Lebo si neviem ani predstavit, ze co takemu malemu babu obliect...

eev
12. zář 2010

@ivanajelinek ja som od narodenia maleho iba v satke nosila. obliekla som ho trosku teplejsie, ked bol maly: body s dlhym rukavom, taka kombineza - nie prilis hruba, nieco ako flisova a svetrik a potom satka a moj tehotensky zimny kabat🙂 myslim, ze dietatko staci obliect primerane (uplne malych trochu viac, kedze nemaju termoregulaciu este poriadne vyvinutu), zohrievas ho este aj svojim telom plus aj satka je izolacia, chrani a drzi teplo. u malych babatiek mi pride prave satka ako najlepsie riesenie prave kvoli tej termoregulacii, lebo ho zohrievas a udrziavas teplo tvojim vlastnym telom🙂

ale treba vyskusat, napr prechadzat sa iba okolo domu a sledovat dietatko, ci mu nie je teplo, ci zima. takto sa vzdy mozes vratit, doobliekat, prip. dat dolu jednu vrstvu🙂 a nabuduce budes vediet.

emjee
13. zář 2010

@ivanajelinek uplne suhlasim s @eev

monr
13. zář 2010

@ivanajelinek vlani som tiež nosila prevažne šatke, stačilo obliecť nejaký flísový overalček na bodynko,a šup do šatky, buď pod môj kabát, alebo kapsu.

divoska
14. zář 2010

ja som na to viazanie asi lava. skusala som kriz s kapsou ako ste mi poradili a on sa mi tam kruti ze je vykriveny na jednu stranu neviem ho "vycentrovat" aby bol jak sa patri. samozrejme ze po chvilke napravania ho zacal byt mrzuty a mykat sa a ocervenel tak som ho brala von. ja neviem ze ci je to tym ze je na mojich velkych onych prilis nacapnuty alebo ze ci ja som fakt poleno... 😀 jo a ta latka pod zadkom mi zostava automaticky, ani ju tam nemusim nejak podkladat, tak ja fakt neviem ze ci na to idem zle alebo dobre, ale zda sa mi aj ta satka na mne taka obrovska /4,6/ ze si ani momentalne neviem predstavit to dokoncit a zaviazat 🙂 bolo niekomu podobne na zaciatkoch? a chlap dosiel vcul domov s migrenou takze mi zas nepomoze. sa mi tieto dni dari teda 🙂 /okrem toho ze som bola uz 4ty krat akutne u zubara 😀 /

ivika18
14. zář 2010

@divoska miminkám se právě někdy nemusí líbit to omezení prostoru, pak už dobrý, ale to jak je najednou svážeš... Zkus při vázání chodit, já vím, že je to asi těžké, ale funguje to, nebo se aspoň pohupuj, zpívej apod. Malý mi taky řvával u vázání, ale časem si zvykl a teď se naopak zklidní. Jinak teda na "velkých oných" jak píšeš se váže naopak dobře - vlastní zkušenost, pokud vím, tak si spíš stěžujou holky s malýma onýma. Poleno určitě nejsi, jenom to chce cvik, rychle uvaž, podotahuj až usne, tak jsem to ze začátku dělala. Tak se drž 😉

monr
14. zář 2010

@divoska chce to cvik a trénovať, ideálne pred zrkadlom.

denisocka
14. zář 2010

ahojtemzvazujem predaj Lea caffe 3,6 - ak by niekto chcel,tak vid bazar

divoska
14. zář 2010

@ivika18 si ma teraz fakt potesila. a hned viac krat 😀 😀 . ok tak budem skusat a nevzdavam sa 🙂 dakujem. monr hej prebiehala som k zrkadlu, mala som to dva metre od compu s videom, ale nervozna som bola jak slak. ale na druhu stranu rozmyslam ze ten dvojity kriz mi nepripadal az taky komplikovany na vkladanie dietata ako koliska a ze sa mi paci to ze na mne bude prilepeny a mozem ho vidiet, cuchnut a mozno a poboztekovat tak ak sa to konecne naucim ma to sancu stat sa to mojim oblubenym uvazom z hladiska absolutnej blizkosti spomedzi ostatnych satkovych ktore si viem predstavit. tak aj hlavne kvoli tomu budem skusat

ivika18
14. zář 2010

@divoska no, to je taky ono, miminko cítí, že jsi nervózní, takže buď hlavně v klidu a ono to půjde 😉

divoska
15. zář 2010

baby uz sa nesiemeeee, sice chvilu vrestal ale zistil ze mu je bezpecne a teraz cuci. superspokojne sa este netvari ale aspon uz je kludny, ruky ma pred sebou na jednej strane ma omakava a hlavu mierne vytocenu nabok /to robieva aj v autosedacke/ ale cuci a obcas pomrnkava. asap dam fotku ze si moze byt. muz tu stresuje ze mam mu kontrolovat tu vytiahnutu satku na hlavu aby s nezlomil vaz 🙂 ale ked on sa z nej sam vytahuje exot maly 😀
no, update 1 uz sa mi tam zas vykrivil na jednu stranu cely ako keby, preco nevie zostat zvisle? napevno je, viac uz sa neda aby som ho neuskrtila.
update 2 neni nad to ked vam padne melonova kostka do vystrihu s priviazanym dietatom

divoska
15. zář 2010

uz som si dala do albumu fotky, nech tu s tym nestrasim, kuknite pls ci moze byt. mam sem dat potom fotku aj toho ako sa mi supol na jednu stranu nasikmo? sice taku nemam ale ak to zopakuje tak ju poriiidiiim 🙂

ivika18
15. zář 2010

@divoska pěkný to máš a prcka vlasatýho 😉 . A zkoušela jsi roztáhnout pruhy? Tím ten úvaz ještě zpevníš a vodorovný nepřetahuj, ale některý ten boční. A podsadila bych asi víc, v látkovkách to jde dobře, tím by to nemělo být, jak ho máš uvázaného, tak chytni nožičky a zatlač dopředu. Kolínka musí být výš než zadeček a obě stejně vysoko, i ručičky by měl mít obě stejně (to se pokaždý asi nepodaří, ale jak usne, tak to spravuju), pak má rovně i páteř. A když se ti sesune jak usne, tak bych ho narovnala a podotahovala, hlavně horní část kapsy (nejen lem) 😉

misha_
15. zář 2010

Byly jsme v pondeli na posledni kontrole kycli. Doktor zacal Beatce roztahovat nozicky, zkousel jestli je ma volne. Kdyz to delal minule, brecela mi jeste pet minut v cekarne (tak nebrecela ani po ockovani). Rekla jsem si spis pro sebe, ze to zas bude rev a doktor na to, ze jestli cvicime (necvicime 🙂 ), tak neni duvod. No, rev nebyl, doktor chvalil, tak jsem rikala, ze hodne nosime. A dostala jsem miniprednasku o tom, jak je to spatne na zada, ze by se vubec nemely deti nosit, kdyz jeste nesedi. Takze mozna Beatce krivim zada, ale za to ma kycle uplne v poradku 🙂

ivanajelinek
15. zář 2010

A ako je lepsie nosit v zime v satke? Pod bundou alebo vonku na bunde? A ten dvojity kriz s kapsou je vhodny aj pre malinke mimina, ci je nejake ine uväzovanie vhodnejsie? Dakujem 😉

mamusia
15. zář 2010

Ahojte,

chcem sa poradit.Vcera sme si kupili satku,malej sa v nej veeeelmi paci a je proste super,no ako sme s nou boli dnes dlhsie vonku (pouzivame sposob batoh),tak sa jej ta satka s pod zadocku vysuva hore. Ona by tam mala v tom sediet,no ona sa niekedy aj tak vyrovnava. Stava sa to aj Vam,ci som to len nejak zle zaviazala,ked sa nam to takto stalo? 😲

prsky
15. zář 2010

😀 😀 😀 prave davali v spravach na markize reportaz o prilis malych vanickach v kociaroch a okrajovo spomenuli aj nosenie v satkach, a pobavil ma koment, ze v satkach nosia hlavne Romky 😀 pani doktorka ale vyjadrila nazor, ze je to lepsie ako vozenie vo vajicku

prsky
15. zář 2010

@ivanajelinek ja som nosila pod bundou a na malej kapsu, bolo mi moc teplo, kedz som mala bundu zapnutu a dieta na nej

lalus
15. zář 2010

@mamusia mala by sedieť aj v tom batohu, ak je dobre a pevne uviazaná...no je pravda, že to nie je až taký stabilný a pevný úväz, takže ak je živšia, skús viazať na chrbát niečo iné. mne sa osvedčil jordan...daj si na youtube vyhľadávať nejaké úväzy na chrbát, určite ťa niečo inšpiruje