V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lalitagopi
23. únor 2009

idem na to 😝

jannca
23. únor 2009

Bambuskp: je naše hlavní pozorovatelka na ebay: já jsem opět aukci nevyhrála...tak si musím počkat na nějakou akci, nebo hledat dál. Ach jo. Vždycky se na něco naladím a pak...houby s octem

terrestriss
23. únor 2009

lenki: a indio s vlnou ne? já mám ted novou rumělku (ale nemám zkušenost s jinými šátky) a jsem teda naprosto spokojená

fiallinka
23. únor 2009

Zdar holky, tak se tu jdu podívat 🙂 s dotazem, který se tu určitě stokrát probíral, ale nemám sílu to tu číst, fakt moc kecáte... Dotaz zní - Manduca nebo Ergo? Myslím, že budeme nosit spíš na výlety, a nosit bude často taťka (ale není kdovíjak velký - uvažovala jsem o Ergu sport, ale zdá se mi, že to asi nemá cenu)...Já se kloním spíš k Manduce, ale pořád nevím...

Mám doma sice dva šátky, ale jak to tak vypadá, jsem na to zatím zdechlá, resp. zatím jsem šátek doma v zimě moc neužila (mám ještě babyvak, celkem náhodou ke mně doputoval 🙂 a na občasné uklidnění a uspání mimi to stačilo...) ...

Kdybyste některá chtěla, tak prodám Vatanai tibet, 4m, pěkný, málo použitý nebo 4,75 Šanami obláček 🙂

lenki33
23. únor 2009

terres ja som nevyskusala uuuuplne vsetky satky, vseobecne s primesami su lepsie 😉 zabudla som dat nakoniec .... akoze a podobne

sonulah
23. únor 2009

fiallinko, mě na stejnej dotaz holky tehdy radily, že je to vlastně jedno, záleží na tom, co ti líp sedne.....nejlépe vyzkoušet (třeba na bráně)
a tušim, že se psalo, že M je lepší na štíhlejší, zatimco pokud máš dvoumetrovýho a stokilovýho chlapa, tak radši E

my máme M a jsme spokojení - mě se E tolik nelíbilo 😅 😉

fiallinka
23. únor 2009

sonulah: no já jsem si všimla, že to i teď řešily holky na látkovkách 🙂, no já mám kámošku s manducou, tak ji vyzkouším, protože vzhledově se mi líbí víc 🙂..můj chlap není o tolik větší než já (ani tlustší 🙂), takže snad nám sedne oběma...

ještě si chci koupit ochrannou kapsu od MaM a taky váhám - jestli tu celoroční obyč nebo tu deluxe.. nemyslím si, že bysme asi nějak přehnaně nosili, spíš ty výlety a tak... i když na druhou stranu te´d jsem chtěla jít na poštu s šátkem a nešla jsem, bo nemám malého čím zakrýt, žádné velké oblečení nemám a fakt tam sype sníh, tak nevím....help..

jannca
23. únor 2009

Holky a všechny jste je kupovaly nové? Já evím, asi do nového taky nakonec půjdu...co myslíte?

olinka6226
23. únor 2009

fiallinka tie deluxe su vypredane budu zas az na jesen... ☹

jannca u nas sa zas tie nosice este z druhej ruky nepredavaju, tak kupuju baby nove... ale v pohode kup i z druhej ruky.

fiallinka
23. únor 2009

olinka: vyprodané myslíš na Bráně? No tím by se to vyřešilo a je to...

jannca
23. únor 2009

olinka: no zjistila jsem, že na ebay se dají koupit...ale mě to nevychází...no mám na to hledání ještě přes měsíc. Tak se nechám překvapit.

effi
23. únor 2009

ahojte, tak jestli jsem se dobre zorientovala,
tak tyhle satky jsou dobre??
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6224220&tab=4

valka
23. únor 2009

effi, ano..to su tie najlepsie 🙂 aj ked este z tejto edicie robia nie len cistu bavlnu,ale aj bavlna-lan, bavlna-konope a myslim, ze aj s hodvabom (ale neviem isto)....

effi
23. únor 2009

aha, takze je lepsi kombinace, nez cista bavlna??

adkag
23. únor 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, prveho syna nosim v manduce dost casto, o par dni sa nam narodi babo a chcela by som ho nosit co najviac,aj kvoli nemu a aj kvoli starsiemu synovi, aby som sa mu nadalej mohla aj popri babetku venovat. mame tu manducu a babyvak, rozmyslam nad kupou babysatky pre mimco. myslite,ze zo zaciatku ked bude babo malinke staci babyvak a neskor manduca alebo mam kupit aj tu satku? ak satku, ktory druh by ste odporucali?
vopred dakujem za nazory 🙂

olinka6226
23. únor 2009

fiallinka: vypredane u dovozcu 😀 takze ak nema nejaky obchodnik skladom este stare zasoby tak do jesene uz nezozenies.

adkag podla toho kolko chces nosit v satke - ak len kym nedas do manducy, tak mozno ten babyvak pripadne nejaka elasticka satka (MaM, Moby) staci. ak chces nosit dlhsie, tak potom nejaku neelasticku satku didymos, storchenwiege alebo hoppediz.

audreyd
23. únor 2009

ako všelijako sa dá využiť manduca 😀 😀 😎 😎 😅 😅

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

fiallinka
23. únor 2009

olinka: díky 🙂

petusaaa
23. únor 2009

alon111 • 3d • Dnes o 01:11

vy si vobec uvedomujete ze to co je dnes pre vase deticky najbezpecnejsie a najvhodnejsie bude o pat alebo sest rokov zle a velmi nebezpecne.verte ze potom pride nejaky pediater,ortoped alebo neurolog ktory napise ze vase satky, vaky ,anatomickytvarovane kresielka alebo klakanky su pre vase deti nevhodne a hlavne nebezpecne .a potom mi ktore sme vo vasich ociach tie zle,pohodlne a hlavne nezodpovedne mamicky sa len tisko budeme usmievat ako vas budu ine takzvane dokonale mamicky ktore budu chciet pre svoje deticky len to najlepsie roznasat v zuboch.

ach jaj, nemam slov :-/

martina46
23. únor 2009

ach jo.......... 😎

martina46
23. únor 2009

tiez este k prispevku alon111 z neznamej temy.....
aj som to tu uz tusim raz pisala.... pred casom som sa stretla s manzelom byvalej kolegyne, svoje deti tiez nosili - v nejakom nosici z japonska, kde bol chrbatik tak podopreny, aby dieta mohlo byt vystrete, ze to je pre neho dobre. no ja na to, ze to je prave zle a ze to zagulatenie je prirodzene a odlahcuje chrbticu. on na to - vidis, ako sa menie trendy (nazory?).......
takto sa rozmyslalo pred cca 10 rokmi.........

petusaaa
23. únor 2009

a som zabudla dodala, tak to je mamicka, ktora si zastava choditka :-/

petusaaa
23. únor 2009

martina, alee ved satky sa pouzivaju uz dlllllllho 🙂 a je to z temy Chodak -od kedy ho zacat pouzivat?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

eriqe
23. únor 2009

presne, satky nie su nejaky modny vystrelok. Nosenie v nej je overene x rokov. Takze skor verim niecomu co pretrvalo veky

sue
23. únor 2009

Adkag, ja som to mala tak,že od narodenia do cca 7 týždňov sme sa nosili v babyvaku a akurát keď mi začal byť ťažký na jedno plece, tak som objavila manducu a v nej sme doteraz 😵

sueanek
23. únor 2009

Osobne bych byla podezrivava spis vuci kocarum, to je relativne mlady, stoletima praxe neprovereny vynalez... 😵

martina46
23. únor 2009

ved prave. nosenie v satke je overene a aj sposob, africke deti v satkach - prevemii gulaty chrbatik, preto som bola z toho spreddesatrocneho "trendu" prekvapena 😖

zitaje
23. únor 2009

No ved hej, treba si viac verit, sebe a svojej intuicii a zdravemu rozumu.
Inak mama mi dnes strazila malu, aby som ju nemusela brat so sebou, ked som isla po Jaju do skoly. No a kedze tu mame snehu a snehu, zobrala ju von, supla ju do sanok, takych klasickych, a ja som si vtedy uvedomila, ze vlastne by Sofuska mozno uz aj posedela a pokukala obcas v kociku, ale uz dlhsiu dobu to ani neskusam 😀 . Davam ju tam len na spanie na balkone...

sonulah
24. únor 2009

😒 mi to zkazilo po ránu náladu 😒 hele, neměly bysme ty děti radši přestat i chovat? dyť je jasný, že by měly ležet na rovnym a tvrdym, aby se ta páteř nepoškodila?
protože šátek, to je jasný, to je hnus, ale náruč mámy - takovejch hrbolů, nerovností 😝 😝 😝 takže od dítěte ruce pryč!

(konec sarkastické poznámky 😅 )

verulka
24. únor 2009

popripade viazat do perinky minimalne pol roka 😉 baby, to nerieste...hold ludia su rozni...