V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

rajka
21. bře 2008

Holky, co si myslíte o tomto vaku?
http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.p...
Díky za názor.

sue
21. bře 2008

Rajka, pre malinké bábätko áno, pre väčšie nie, lebo je to len na jedno rameno a za chvíľu by ti odišiel chrbát... (vlastná skúsenosť 😅 )

rajka
21. bře 2008

To je pravda, díky 😉 ! A moje záda nejsou nic extra 😒

lubii
21. bře 2008

Rajka, my sme ho mali 1 deň a vrátili sme ho. Malý tam bol nejaký pokrútený. Alebo som ho možno zle používala, ale v klasickom babyvaku sa mu páčilo 😉

rajka
21. bře 2008

No, já asi raději počkám, až bude mimi na světě a pak se zajdu domluvit do té prodejny, co je tady v Ově. Jestli by mi nevypůjčili na zkoušku. Zkusím šátek, Manducu a pak uvidím, co bude prckovi vyhovovat. 😉

melory
21. bře 2008

baby ja som bola velmi spokojna s vakom. malicka v nom bola rada, aj ked ludom sa to moc nepacilo a hovorili "chuda male", ale jej tam bolo fajn.

sue
21. bře 2008

...my sme vak používali doteraz... a pri Nikolke dokonca do 11.mesiacov, ona bola v tom veľmi rada, len ja som trpela...

melory
21. bře 2008

ano aj satka aj vak je zaberak na krize... 😒

denisocka
21. bře 2008

čaute manducháčky,tak mi už nebojkotujeme manduchu 😀 , zazipsovala som tu predlženu časť,šimon ostal ešte v novorod.vložke kedže mu nešlo roztiahnuť nohy do normalnej manduchy a hlavičku si fešák začal držať už uplne sám,takže má už celý krk von a obzerá sa okolo a konečne je tiško 😀

mumumu
21. bře 2008

Já znám u nás jednu maminku(od vidění), která nosí ve vaku už druhé dítě, nikdy jsem ji nepotkala s ničím jiným, upřímně nechápu, jak to její záda zvládají, já s vakem skončila, když bylo prvnímu klukovi tak půl roku, protože to byl opravdu nápor, šátek byl mnohem lepší,nejlepší pak Ergo...

mumumu
21. bře 2008

Holky, znáte někoho, kdo šije Mei Tai na míru?

cecil
22. bře 2008

Rajka, moje záda taky nic moc, užila jsem si s nima i v nemocnici, ale šátek a ergo bezva. Hlavně musíš pomalu zvykat, ne hned nosit hodinu, po chvilkách a neleknout se, že tě budou záda trochu pobolívat....ale jen než si zvyknou (týden, dva). Zato teď když malou zvedám ze země atd . mi připadne, že mám ty záda naopak silné a zpevněné.

martina46
22. bře 2008

mumumu, mozes si aj usit sama, na www.nosenideti.cz je navod, v stlpci nalavo kliknes na SIJEME. ale mozno to aj poznas... a na mieru... musela by si si asi vymerat sama 😉

johanda
22. bře 2008

mumumui - zkus www.krasnenositko.cz

johanda
22. bře 2008

taky bych si mohla občas ověřit správnost linku 😉

www.krasnenositko.wz.cz

mumumu
22. bře 2008

Díky holky, já než něco ušiju, to by bylo tak na vnoučata 😀 , na míru jsem to myslela, aby se mi tam náš macánek vešel..., neříkalas někde Johando, že vy s tím máte už problém? Nechci si něco pořídit zbyteč...a chci ho, až bude vedro na Ergo

kacerka
23. bře 2008

To mi fakt není žádná z vás schopná poradit? 😉

sue
23. bře 2008

Kacerka, teplo bude asi v akomkoľvek nosítku - treba vyskúšať podľa mňa Manducu a Ergo a rozhodnúť sa, čo vám ide lepšie.. tu kočky veľmi nemajú tie klasické krosničky a je to pravdepodobne kvôli tomu, že tie nebyvajú pre decká až tak zdravotne výhodné...

kacerka
23. bře 2008

sue, děkuji, to jsem chtěla vědět 😉

yenn
24. bře 2008

Ahoj kocky,

jedna znama me poprosila o radu s satkem a ja v tom mam prehled pouze teoreticky 😅 Uvazy a nejake to ifo najdu na netu, ale byla bych vdecna za vas osobni nazor na jednotlive znacky satku. Kterou doporucujete a ktera vam treba naopak nevyhovuje?

Moc predem dekuju

mumumu
24. bře 2008

Yenn, jestli se jedná o novorozeně nebo mimi tak do 4měs., je nejlepší pružný šátek, žerzej, já měla Mum a byl super!!! Holky mají i jiné značky, ale pružný. Pro starší už se vyplatí zvážit třeba Storchenweige, já ho neměla, tak osobní zkušenost nemám, ale kdybych nekoupila Ergo, šla bych asi do něj.

Kačerko, krosnička je i zbytečně těžká, měli jsme ji půjčenou a děs a hrůza, s Ergem se to absolutně nedá srovnávat!!! Ergo je perfektní, ale i v něm bude horko. Na léto podle mě (jak jsem sama vysondovala) buď Mei Tai, s tím, že je to náročnější na záda, nebo šátek (já bych šla do Storcha), ale je náročnější úvaz, pokud s tím nemáš zkušenost a nechce se ti. Vedro bude ale i v tom, i když asi menší.

yenn
24. bře 2008

mumumu, je to pro novorozene....jeste neni na svete 😉

Diky moc!

yenn
24. bře 2008

nosenideti.cz je fajn, zrovna studuju clanky o uvazech.....jeste je nejaky dobry web?

mumumu
24. bře 2008

Je toho asi plno, jen na ty druhy šátků mrkni třeba na www.zlaticko.cz, je tam dost napsáno.

reva
26. bře 2008

ahojte tak sa pripajam k manducackam 😅
uz sa nosime v manduce 😀

rajka
26. bře 2008

Ahojky! Tak mám hlavu jako balon. Pročetla jsem spoustu stránek, ale neumím se rozhodnout 😒 tchýňka nám dala i nějaké penízky, abychom si koupili, co sami chceme. Tak zbývá jen rozhodnutí. Šátek nebo ergo????

rajka
27. bře 2008

Dobré dopoledne! Máte některá zkušenost s tímto šátkem? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=8055245

rajka
27. bře 2008
duskaf
27. bře 2008

Ahojte, naša malá Veronka sa do šatky zamilovala a teraz sme si kúpili manducu, je tiež výborná, hovorí sa, že vraj lepšia ako ergo, ale zatiaľ u nás šatka vyhráva.

eliade
27. bře 2008

Tak již týden manducujeme a mládě odmítá spát dopoledne v posteli,jedině v manduce.....tak vám teda pěkně děkuju - teda moje záda 😝 v šátku mi vytuhával taky,ale když jsem ho vyklopila,tak spal dál.U manducy nehrozí.Jinak rozdíl oproti šátku je nebetyčný.Ačkoli má jáchym přes 13 kilo,s manducou je jako pírko🙂takže doporučuju....