V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
7. pro 2009

na netahanie satky po zemi vonku je dobry uvez dvojity kriz, uviazes a mozes aj soferovat, dieta sa jednoducho vlozi aj vyberie, satku netreba vobec davat dolu a prevezovat, da sa nosit zvislo i v koliske. treba ale na to pevnu satku. kaleilah, dlzka satky podla konfekcnej velkosti, tabulky su na strankach vyrobcov 😉

lamarika
7. pro 2009

kaleilah: já mám manducu, používáme ji shruba od třech měsíců. Přemýšlela jsem, že na další mimčo bych si asi na těch prvních pár měsíců koupila nějaký použitý šátek. Manduca je perfekt a dá se tam nosit miminko od narození, ale nedokážu si představit, že bych tam dala novorozeně. Na tohle mi přijdou šátky lepší 😉

rioko
7. pro 2009

holky a jak oblíkáte mimča a sebe teď, když ho máte v manduce? já jsem si ji koupil,ale na tu kapsu už peníze teď nemám a když jsem oblekla dost i sebe i Vojtu, tak to bylo dost nepohodlné

lamarika
7. pro 2009

rioko: já mám kapsu a je to fakt mnohem lepší. Malýho obleču jenom do tepláčků, bodyna a tenounkýho svetýrků a nebo úplně slabý mikynky. Někde je tady téma s návodem na ušití, tak na to jukni a zaúkoluj některou babičku aby ti ji ušila 😉

mamutka
7. pro 2009

som si pozrela tie videa z predch.strany a teda pri mojom tigrovi som rada ze mam manducu a nieviem si predstavit ako by som niekde vystupila z auta a predvadzala ten telocvik, obdivuhodne 😎 ja ho len zacvaknem a ideme.
ale na male mimi by som v buducnosti tiez asi uvazovala o satke, ale takyto vacsi vrtirit, no, velebim manducu 😀

emjee
7. pro 2009

ja chodim bezne do obchodaku v satke 😀 naviazem ju v aute na zadnom sedadle (ksk) alebo este doma (dvojity kriz alebo ksk vonku)

lilly
8. pro 2009

ahojte, kedze moju dceru uz velmi nenosim, tak sa mi povaluje v skrini ponco Mamabutterfly, je hnede s motylikom, velkost L/XL, bolo malo nosene a mam k nemu aj kapucnu, ta nebola nosena vobec. Nemali by ste niektora zaujem? Ak ano, piste IP 🙂

emjee
11. pro 2009

idem sa pochvalit: dnes sa mi podaril batoh 🙂 som pekne povysavala 2 miestnosti, nahadzala pracku a utrela riady a M. bol uplne v pohode 🙂
len mna trosku tahali plecia 😅 resp. sa mi satka moc zarezavala

bambusko
11. pro 2009

emjee, super 🙂

bambusko
11. pro 2009

emjee, aku mas satku? na batoh vzdy na ramenach skladam satku lemami na seba, akoby napoly po dlzke, vtedy to je vcelku ok. ale batoh je taka rychlovka, nic na nejake dlhe nosenie, aspon pre mna nie. na dlhsie som viazala ksk na chrbat alebo teraz nosim meitai 🙂

emjee
11. pro 2009

indio 4,6m 😀 ja som najprv prelozila na polovicku po dlzke, potom este raz a potom zatocila
von takto isto nepojdeme, hlavne teraz v zime, lebo nosim v svojej zimnej bunde (nie nosiacej), ale ked sa otepli a uz ho nebudem vladat na bruchu, nalozim do manduce, pripadne nacvicim ksk na chrbat alebo double hammock

matilko
14. pro 2009

emjee, super, mne sa batoh ešte nikdy nepodaril ☹ ale beco dorazilo, tak to ním kompenzujem...

matilko
14. pro 2009

inak, kto máte beco, nezdá sa vám tá kapucka velká? malej v nej bimbá hlava... 😲

emjee
14. pro 2009

no ja mam teraz aktualny problem s manducovou kapucou - ledva ju malemu pretiahnem cez hlavu ☹ zapinam len jednu tu gumicku, keby som zapla druhu, asi nebude mat miesto ani na dychanie ☹ ma MaM kuklu a na tom kapucku z MaM kapsy a salik

lamarika
14. pro 2009

emjee já jsem to moc nepochopila s tou kapsou. . .

matilko
14. pro 2009

emjee, keby tie kapucky šli vymeniť, že? 😀 ja by som aj tak potrebovala skontrolovať, či malú nemám moc nízko, či to nemám divne podoťahované, ked tá kapucka nesedí, nemá tu niekto fotky s becom?

bambusko
14. pro 2009

na ergu som s kapucnou problem nikdy nemala 😕 a to som v nom nosila do 21m

emjee
14. pro 2009

lamarika co nechapes? kapuca (ne kapsa) je kratka, neprekryje mu hlavu a mam problem ju pripnut (viem pripnut len jednu stranu, lebo keby som pripla obe, tak maleho uplne primacknem k sebe a udusim 😝) - proste teraz v zime jak je naobliekany tak asi sedi vyssie (aj ked medzi nohami ma len plienku jednorazovku, pancusky, tenke dupky a tenky flisovy overal) a ma vacsiu hlavu (kuklicka a na tom kapucka odpopnuta z kapsy MaM - taka ta usata)

zeez
15. pro 2009

Výroba vložky do bundy z vesty.
Nic se nestřihá, dá se ušít za pár hodin ručně. Když jsou zipy kompatibilní je to práce na 2 hod.
http://zeez.rajce.idnes.cz/

lamarika
15. pro 2009

emjee: A jóoo 😅 Já myslela, že mluvíš o kapse, tak jsem nevěděla jak to myslíš. A ty když dáš malýmu tu kapucku, tak se neškrtíš? Já jsem to zkoušela jednou a myslela jsem, že se oběsím. . .

mneme
15. pro 2009

emjee, a nepomoze posunut tie haciky, o ktore sa zachyti kapucka?

emjee
15. pro 2009

no jasne, to uskrtenie hrozi aj mne 😀
praveze mam tie haciky posunute najnizsie ako sa da, az po to zasite - ale kukam, ze ked sa s tym popasujem, mozno sa mi ich podari prehodit este nizsie

zeez krasne 🙂 celkom mi nie je jasny postup, bodli by k tomu poznamky, ale vsadka je super 🙂

emjee
15. pro 2009

tak som sa popasovala a prehodila som tie haciky najnizsie ako sa dalo - teraz uz je to ok

matilko
16. pro 2009

emjee super, tak ešte nech niekto poradí mne, ako na kapucku u Beca 😉

monr
16. pro 2009

matilko, v tom neviem poradiť, naša je ešte malá, tak nás to ešte len čaká.

emjee
16. pro 2009

dnes (pardon, vcera 😀) nam nasnezilo a ja som isla na prechadzku s kocikom, lebo som sa bala, ze sa niekde vysypeme spolu v manduci - ako to riesite vy? chodievate so satkou / manducou von aj v case snehu a ladu? mne bolo tak luto, ze sme isli s kocikom 😔

bambusko
16. pro 2009

emjee, jasne, minulu zimu som az raz vytiahla kocik a bola to ostara, ale sanky boli super 🙂 teraz berieme obcas kocik, ale maly ho hlavne tlaci 😀

emjee
16. pro 2009

sanky musim pohladat u nasich 😀 ale obavam sa, ze M. v nich nevydrzi (a kedze chodim na prechadzky sama, neviem ako to zvladnut so sankami, aby som ho po ceste nestratila 😀)

emjee
17. pro 2009

naaadhera http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/sondermo... schneeflocken himmelblau 🙂

bambusko
17. pro 2009

emjee, nemas opierku na sankach? my sme dnes uz sanky vytiahli a vencili sa , cestou domov sme si viezli na nich stromcek 😵 tiez chodim sama s malym