V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
14. únor 2011

@norikk určite nie elasticku , už maš velke babo ,ked tak hopediz pevnu - patapum by som nebrala na tak male dieťa . aj tak je to od neviem kolko mesiacov.takže pekne pevnu čatku,nič nieje naročne ,neboj

norikk
14. únor 2011

@denisocka jj uz viem rozdiel medi elasstikou a pevnou,

monr
14. únor 2011

@emjee hej, v elastiku aj na chrbte aj na boku v pohode. U nás na chrbte DH, a na boku ani som dala šatku dvojmo a viazala som jednoduchý úväz, len teraz neviem na to prísť, ako sa volá. 😒

@norikk nad elastickou šatkou nerozmýšľaj, už by ste ju dlho nevyužili. Buď pevnú šatku, alebo nosič. kuk k emjee do fotoblogu, teraz tam má nový článok. A napr. nový liliputi ani nie je drahý.

monr
14. únor 2011

no vidím, že to bolo tesné 🙂

norikk
14. únor 2011

@monr kde najdem liliputti??? na akej stranke??

denisocka
14. únor 2011

@dugyna ani to neviem dopozerat bo umieram smiechom,.len hadam tej malej neodbije na konci hlavu s tou komodou 😀

denisocka
14. únor 2011

pozeram že to nejak nešpecificky skončilo, ktovie či fakt nie urazom 😀 alebo zlomením väzov

denisocka
14. únor 2011

@norikk mne sa na lilip.nepači,že nema podsadenie zadku,ja som nakoniec ostrala verna ergu,a to som už mala hadam všetko

dugyna
14. únor 2011

@denisocka ja som najprv trpla strachom a potom mi to usmev vycarilo..ale ta komoda ma vzdy zmrazila..ale tej malej sa to asi pacilo

dugyna
14. únor 2011

@norikk liliputi.sk ja ho mam a som spokojna.viacej pouzivam doma a satku von 😉

denisocka
14. únor 2011

@dugyna sa tu rehocem,už to mam aj na fb ,diky 😀 kurnik ..jak sa šplhá ... a bum čč,a bum čč

dugyna
14. únor 2011

@denisocka sak to presne a toci sa 😉 ....len ten aerpbic asi moc nepomaha....

denisocka
14. únor 2011

@dugyna aspon dačo smiešne dnes 😀 taka ťapa nie ? toto si vycapiť na youtube ,nato treba guraž 😀

majdula
14. únor 2011

@emjee Dvojcatka - na ND je kocka, ktera nosila dve holcicky zaraz, kdyz byly malicke, pak kombinovala satek s HD vakem a pak s manzelem 😉
http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=filtrov...

tezu
14. únor 2011

Ahoj, muzu se zeptat, jaky mate zkusenosti s nosencem a sportovnim kocarkem? Nosim v manduce a konecne bych chtela zkusit dat malou do sportaku. Jenze, nemam fusak, a nechci ho porizovat, kdybych ho nakonec treba nemela vyuzit, a proto se ptam, jak vasi nosenci meli radi kocarek, myslim ty vetsi, co se do korby nevesli, ale jeste nechodi? V manduce by preci jen nemela byt moc dlouho, chodime na prochazky tak 1,5-2 hodky a to je myslim maximum. Proto premejslim nad sportakem, abychom mohli travit venku dalsi cas, stridala bych noseni a vozeni🙂 Ale nevim, jeslti se ji to bude libit.

anezena
14. únor 2011

@norikk my sme mali patapum a supeer. ja by som na satku nemala nervy 😀 a ide o to ake mas dieta, ci je pevne, ci uz drzi hlavicku. pozri, tu je nas drobec ked mal 5 mesiacov. ale on mal reflux, bol strasne chuducky, ale dlhy a ked mal 6 zacali sme prikrmovat a uz bol potom pevny 😉 😉 a my sme mali ten mensi a pouzivali sme ho skoro do 2 rokov 😉

denisocka
14. únor 2011

mne s aobyčajny patapum stale pačil a páči @anezena ,len na tom kvietkovanom,ktorý som mala ma sklamalo to,že nebolo tom nijake podsadenie zadočku,teda ako som boal zviknua na manduce alebo ergu - proste kolienka vyššie ako zadoček,ako v šatke

emjee
14. únor 2011

@tezu moj krpec nechcel byt v korbicke, v sportaku sa mu pacilo ked mohol sediet - pouzivali sme ho v zime, ked este nevedel chodit, a ja som sa bala vyjst na zasnezene cesty v manduci na bruchu
co sa tyka dlzky pobytu v nositku - jediny obemdzovak je tvoje a babatkovske pohodlie, takze kludne aj viachodinove prechadzky v manduci su mozne (ja som okrem zimy kedy bol v sportaku iba nosila a kolkokrat aj 2-3hod prechadzka (a za jazdy som zaroven aj nadojcila 😀 ))

majdula
14. únor 2011

Kamoska ma (nebo mela) Patapum a moc si ho chvalila a podsazeni tam vubec nebylo zle...
http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek_2/#121_-... (tady ma teda 5,5 mesice)

tezu
14. únor 2011

@emjee Ahaa, ja myslela, aby se prokrvily nozicky, ze je dobry po hodince az dvou miminko z nositka vyndat. jinak na lede se taky bojim, a je to jeden z duvodu, proc se chystam vyzkouset sportak. Takze rikas, ze kdyz uvidi kolem sebe, bude to lepsi nez korbicka? To mam radost, ale stejne se toho bojim. Ani nevim, jak ji oblict🙂

anezena
14. únor 2011

@denisocka ale nevadi to ked nie su tie kolienka az tak moc vyssie, nie? 😉 😉 v tej satke mi to pride az moooc vysoko 😕 😕

denisocka
14. únor 2011

@anezena nevadi a nieje to vysoko

zuzanockamt
14. únor 2011

citala som vas a niektore dievcata pisete, ze by nemalo byt babo v nosici/satke dlho ... ja vonku nosim niekedy aj 2 hodiny a nosim ho aj doma v satke, lebo inak mi zle spi ... takze ked ma medzi tym pauzy, moze byt ten celkovy cas nosenia za den aj dlhsi ako 2 - 3 hodiny? ... nie?

bihan
14. únor 2011

@zuzanockamt kto to písal, že sa v šatke nemôže nosiť dlho? V klokankách sa neodporúča viac než pol hodiny, ale v šatke pokojne aj 18h, ak ti to vyhovuje 😀

zuzanockamt
14. únor 2011

@bihan super 🙂 ... tu hore to bolo spomenute - tezu to pisala ... ja nosim len v manduce a v satke ... tak som sa chcela uistit, lebo som tiez citala, ze v satke sa moze v podstate bez obmedzenia ... a v manduce? ... tam su nejake hranice?

monr
14. únor 2011

presne, v šatke ani ergonomickom nosiči nie je časové obmedzenie. Tam skôr ide o to, že po istom čase, aj tak mimi bude jesť (ak nerátam kojenie priamo pri nosení 😀 ), prípadne prebalenie. Takže nosiť sa môže koľko sa vládze, a na koľko má mimi chuť.

monr
14. únor 2011

@denisocka @dugyna ešte k tomu videu, mňa zhrozilo, ako sa tá malá kymáca a lieta jej hlava. To , že takéto video zavesiť na net, nad tým akurát postáva rozum. Asi tete chýba trošku súdnosti. V živote som na aerobicu nebola, ale toto bol aerobic? 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denisocka
14. únor 2011

@monr pozri,ak si odmyslíš v uvode,ako kopla veci do šatníka a zavrela dvetea v druhej minute ako sa šplhala niekde hore,tak možno to bola zumba 😀

monr
14. únor 2011

@denisocka 😀 😀

lenushka
15. únor 2011

@norikk My mame Manducu a sme takisto velmi spokojni. Pri druhom by som aj satku vyskusala, (pacia sa mi uväzy) ale kezde potrebujes do skoly..tak rozhodne nejaky ergo.nosic 🙂 Moj nazor 🙂