V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

michaela80
18. bře 2011

@zanas ja uz by som novorodenecku vlozku nadavala...nemam sice manducu ale liliputi no 12 tyzdnove si myslim ze uz nepotrebuje novorodenecku vlozku.....

zanas
18. bře 2011

@michaela80 vyskusam teda aj bez. Len ma este kratke nozky a neroztiahne ich tak od seba, aby boli okolo mojho pasu. 🙂

denisocka
18. bře 2011

@zanas ja som davala asi do 4m do nov.vložky,kám nevedel v tej manduce sedieť a obopnuť ma nožkami okolo pasu
@michaela80 už nepokuša štastie,celkom mam strach čo mi ešte dojde z ellevillu 😅

denisocka
18. bře 2011

a vlastne miška, som rada, prišla som za dobru cenu k dlhej šatke,tak si možno urobim RS sama pre seba a kratku na batoh

michaela80
18. bře 2011

@denisocka ved jasne..z ellevillu ti nic neckane nepride..iba to co si si objednala 😉 😉 😉 😉
ta zelena mala fakt dobru cenu... 😉

anitab
18. bře 2011

@majdula dakujem za tip, to zarezavanie ma velmi odradzuje...ja som premyslala aj nad bavlnou s bambusom alebo hodvabom na leto, je to drahsie, ale kupim radsej kvalitnejsie... 🙂

anitab
18. bře 2011

@zanas no ja v neviem - manduca je nosic, my sme ho kupili ked mal maly uz 1rok, to je celkom ine -ale kedze je to nosic, malo by dietatko uz drzat hlavicku same, co je asi okolo 4-5m, podla dietatka...je mozne, ze ti place prave preto, ze po chvili mu je poloha uz narocna na jeho telicko, hm?

anitab
18. bře 2011

@zanas toto som nasla u jendeho predajcu manducy:

Súčasťou nosiča je integrovaná zmenšovacia vložka, čo umožňuje nosenie detí na Vašom bruchu od narodenia až do veku do veku 3-4 mesiacov. Zmenšovacia vložka drží dieťatko vyššie v nosítku a nožičky tak zostávajú vo vnútri nosiča (detail) a nedochádza k ich neprirodzenému širokému rozťahovaniu. Zároveň je v tejto polohe zabezpečené ortopedicky správne postavenie nožičiek. V neskoršom veku je už možné nosiť deti bez použitia novorodeneckej vložky, a to na bruchu, chrbte aj na boku.

Podla toho co ty pises, tak Vase malicke by tu vlozku este malo mat, nozisku maju byt schovane vo vnutri, sama hovoris, ze ich este neobtiahne nasiroko...kazdopadne riad sa babatkom - pokial v nom place, tak nie je nieco v poriadku, skusaj, co mu najviac bude vyhovovat teraz a potom casom ked podrastie 😉

shira_
18. bře 2011

@zanas ja som kupila manducu, ked mal malý asi 6t. on mal už vtedy 5800g. ja som to pochopila z návodu tak, že novorodenecka vložka je pre novorodenca, tj. do 4 týždňov. prvý krát som manducu skúšala len doma, bez vložky, nožičky mu trčali len trochu. chvíľku plačkal, ale len kým som ho zapla. potom som poskackala, potľapkala po zadočku a už bol spokojný. teraz má 12t. 6700g, nosím normálne, bez novorodeneckej vložky, ked ideme von aby spinkal, rozzipsujem zips a tak mu siaha opierka do polovice hlavičky, takže sa nemusím báť o hlavičku a ked zaspí, dám aj tú kapucku. mám aj fotku v albume.

shira_
18. bře 2011

@emjee raz si mi dávala link na nosenideti.cz, tam som si objednala nejaké oblečko na nosenie- chcela som guličku z bavlny, návlečky, kapsu. ale nič...žiadne info ani tovar...teraz neviem či čakať alebo skúsiť nájsť tie isté veci inde... nemáte niekto skúsenosť z objednávaním z česka? 😕 s manducou si mala pravdu,malý tam stále spí 🙂

denisocka
18. bře 2011
denisocka
18. bře 2011

@shira_ ja som ostial brala,malo by ti dojst mail.kontaktuj verku mailom,nech to skontroluje

shira_
18. bře 2011

@denisocka 🙂 dakujem, počkám teda do pondelka a potom budem mailovať...

denisocka
18. bře 2011

kolko vyjde posta?

zanas
18. bře 2011

@shira_ pozerala som foto, maly vyzera spokojne 🙂 ale ta tvoja ruka - auuuuu

zanas
18. bře 2011

@anitab mozno je teraz v takom medziobdobi, ked do tej novorodeneckej vlozky je velky a bez maly ... asi musime este pockat chvilu.

anitab
19. bře 2011

@zanas to je mozne...nesilila by som to, obcas skus...ale manducu este vyuzijes isto 😉

shira_
19. bře 2011

@zanas no bez nosičov by som bola veľmi nešťastná... v utorok ide dole sadra, ale pochybujem že tak skoro budem mocť zobrať malého na ruky... babyvak a manduca ma zachránia.

emjee
20. bře 2011

denník Pravda, 17.3.2011

emjee
20. bře 2011

@shira_ ja som si tam nic neoblednavala, ale mal by ti prist mail s potvrdenim, tak pripadne napis verke

mamusia
21. bře 2011

Ahojte,

chcem sa spytat,ze ci je este nejaky uvaz pre novorodenca okrem kolisok......alebo od kedy sa moze viazat iny uvaz?Dakujem 🙂

zuzanockamt
21. bře 2011

@mamusia ja som zacala od 4.tyzdna skusat kriz s kapsou vonku, dovtedy som mala len pevnu satku a tam som sa bala viazat, lebo som bola zaciatocnik, ale ked som zohnala elastik, tak som ho uz viazala len do KSK, v koliske byt nechcel

mamusia
21. bře 2011

@zuzanockamt a myslis,ze by som mohla zacat aj skor ako od 4tt,alebo radsej nie? Bo ta koliska sa mi moc nepaci......nie je to take,ze mozem mat volne ruky pre druhe dieta,bo urcite ako sa zohybam,tak si bude treba babo pridrziavat

emjee
21. bře 2011

@mamusia do ksk mozes zvislo viazat od narodenia

mamusia
21. bře 2011

@emjee ksk kriz s kapsou,hej?Aby som si to overila 🙂 Bo my sme nasu malu nosili najma na chrbte odkedy mame satku,tak tie predne uvazy moc neovladam,ale zas je to celkom jednoduche,najma ak je babo lahke a nehybe sa 😅

terrs
21. bře 2011

Baby, vozíte svoje deťúrence, resp. vozili ste keď boli menšie, aj v kočíku alebo ich len nosíte?

michaela80
21. bře 2011

@terrs my aj -aj...kedze spime len vonku...doma len po 20 min ☹ tak pouzivam aj kocik na dlhe prchdzky...

emjee
21. bře 2011

@mamusia ano kriz s kapsou dnu / kriz s kapsou von alebo aj dvojity kriz

@terrs nie, moje nekocikove dieta silno protestovalo, aj na dvoj-trojhodinove prechadzky sme chodili v satke 😀

stardust
21. bře 2011

@terrs ja to kombinujem, raz v kociku, potom v nosicke. V kociku ma zapnuty nejaky dobre pracujuci mama senzor, ze ked mu zmiznem z dohladu, pusti vreskot. V nosicke je ticho cely cas.

livia333
21. bře 2011

ahojte, tak konecne som sa dnes odhodlala na satku...uz ju mam tyzden doma 😉 no nedostala som sa k nej a aj som sa bala uvazov...no dnes som na druhy pokus celkom zvladla ksk vonku :D ale potrebujem vase kriticke oci, aby ste ma skritizovali, ci som ho tam dobre dala..a ci ma nozicky ok... 😵