V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vikinka27
16. kvě 2008

no ja som uz stale rozhodnuta pre manducu, a potom stale pride niekto a zacne vychvalovat ergo 🙂 a potom chvilu rozmyslam... a potom pride niekto a vychvali nejaku satku a zase rozmyslam ci chcem nosic alebo novu satku 🙂
asi budem musiet zajst k andree z nosime priamo a vyskusam si 🙂
manducu som uz skusala, ale narychlo, a prisla mi velmi pohodlna a jemnejsia ako satka... (dani uz ma vyse 7 kg)

majenka
16. kvě 2008

No Anuška má podle mě už 6 kg, tak třeba tak plandat nebude-navíc je docela oplácaná, takže žádné tintítko 😅 . Vezmu ji stejně od Lusinty na zkoušku a kdyžtak ji holt vrátím, když nebude vyhovovat... 😉

Tlapočka: s tím becem je blbý to, že když se tady neprodává, nedá se koupit jen na vyzkoušení, jako to je u erga a manducy 😉 . Ale na fotkách je teda krásný...jen mi přijde takové-nevím, jak to popsat-spíše jako šátek než nosítko-nebo jako mej-taj nebo taj-maj nebo maj-tej (nebo jak se to jmenuje 😀 )...prostě jako takové "nic moc" nosítko, ale to jen na pohled 😉

listicka77
16. kvě 2008

Majenko, beco má na rozdíl od mei tai vypolstrované popruhy jako mají ergo a manduca (kdežto mei tai se váže - má takové pruhy látky)

majenka
16. kvě 2008

Listi: ahááá, no hned jsem chytřejší 🙂

tlapicka
16. kvě 2008

majenko: fajne 🙂 vidim, ze jsi rozhodnuta, tak to ma bejt 😀 to beco prave prej desne frci v severskejch zemich 😕 kdo vi prc 😎 ale jo, manda neni spatna... s tim plandanim mrnat nemuzu posoudit, ale proc tam teda pisou, ze je od tri kilo? 😕 smecko na lidi? 😔 asi jo, jako dycky ☹

tlapicka
16. kvě 2008

maji, neverim, ze je beco blby.... to by mu tolik lidi nedavalo prednost pred ergem... je to přímá konkurence... usa vs. usa 😨

majenka
16. kvě 2008

Tlapicko, já netvrdím, že je blbý 😲 ...jen mi to ergo a manduca přijdou "bytelnější" a vhodnější na výlety. Ale to jen fakt od pohledu podle fotek...ale beco má nádherné disainy, to se musí nechat 😎

karla16
16. kvě 2008

Ahoj, prosím o radu. Naše mimčo má teď 10t a rozhodli jsme se zakoupit (ale raději nejdříve vyzkoušet)nosíko Ergo. Koukám, že se opravdu vyznáte, tak snad poradíte, kde jde před koupením půjčit. Taky jsme dostali jako dárek mimivak, kam se snažím pravidelnými pokusy malého "nacpat". Nějak se mě to nedaří. Zkouším podle návodu mimivaku i babyvaku, ale prostě to nějak nejde. Když ho tam už nacpu a hned neřve, tak tam leží jako prkno a mě to rozhodně nepřije OK jako na fotkách nebo videu z netu. Možná se ptám jako tatar, ale chtěla bych se naučit ho používat..Díky moc.

majenka
16. kvě 2008

Karla: třeba se tam malému nelíbí. Pokud vím, je miminko v mimivaku v poloze jako v šátku v kolíbce-a to moje Anuška nesnášela od malinka! Když jsem ji konečně narvala do kolíbky, tak tam řvala jako tygr-takže jsme hned přešli na polohu vertikální 😉 .
Ergo můžeš zakoupit/zapůjčit třeba u Lusinty v obchůdku:
http://branakdetem.cz/

tlapicka
16. kvě 2008

s tim babyvakem, tezko rict. kamaradka mela stejny problem...

majenko, na vylet je nejepsi stejne krosna 😀

majenka
16. kvě 2008

Tlapičko, no už jsem si myslela, že to ani nenapíšeš 😀 😀 😀 ...četla jsem tvoje průzkumy o nosítkách, ale my ty výlety zase nemáme tak často, abychom kvůli tomu pořizovali i krosnu...já potřebuju nosítko i na doma, které by bylo alternativou šátku... 😉

tlapicka
16. kvě 2008

vsak jo, uz mlcim 🙂 😀 😎 😔

hanelka
17. kvě 2008

tak hlásím, že Ergo mám čím dál radši...jsem včera pekla dort (poprvé v životě 😅 😀 ), malou jsem si během "výroby" hodila na záda a ona za 15 minut usnula 😵 😵 a vzhledem k tomu, kolik práce mi dá vždycky uspávání, si to o to cením tím víc 😉
venku ji zatím nosím jenom vpředu, ať na ni vidím, jestli na ní nesvítí sluníčko a tak 🙂 😉

majenka
17. kvě 2008

Hanelka: a od kolika měsíců malou v Ergu nosíš?

ene
17. kvě 2008

Beco v Nemecku stoji tri a pul litru 😖 Kdyz si ho ale objednate z Ameriky, vyjde stejne jako Ergo a naopak Ergo tam vyjde kolem 1500 😉 Nasla jsem snad i za 1200 - nove! 😲 (Postovne mi delalo myslim 400 a mela jsem to tu do tydne 😉 )
Maj, Beco je mekoucke, da se slozit do maleho balicku, "mohutne" jsou jenom popruhy. Tady se da koupit napodobenina Beca - Alpino, je to v podstate to same. Bytelnejsi Ergo je, proto jsem dala prednost lehci variante 😀
Tlapi, od tri kilo ta nositka jsou - je do nich specialni novorozenecka vlozka.

majenka
17. kvě 2008

Já už sem snad nebudu chodit 😀 😅 ...teď jsem koukala na ty Alpina a mají také krásné disainy. Takže teď budu zase tápat, co je pro dítě pohodlnější...zda-li Manduca nebo Beco/Alpino 😝 ...vy mi teda dáváte 😅

johanda
17. kvě 2008

Holky, někdo tady to Alpino měl a spokojený nebyl

mihapiha
17. kvě 2008

já oroduji za Manducu. je prostě supr! kamarádka z ní byla tak nadšená, že už ji má objednou na bráně 😉

ene
17. kvě 2008

Kamaradka Alpino ma a absolutni spokojenost 🙂) Ma uz nejaky starsi typ, myslim, ze ty popruhy nejsou tak bytelne jako u Beca, ale to by chtelo porovnat. Na Alpinu mi vadi jenom ta pani dodavatelka 😀
Maj, tak si sepis, co je pro tebe u nositka prioritni, co od nej ocekavas a kam ho budes konkretne nosit a jak ho budes prepravovat.

johanda
17. kvě 2008

to alpino porovnávala s ergem beruberu na str. 3, ale samozřejmě, někdo má rád holky, jiný vdolky 😉

ene
17. kvě 2008

Uz se fakt tesim na Snezenku, tam to muzeme zhodnotit kolektivne 😎

mysinka
19. kvě 2008

Prosím, poradí někdo? 🙂 Manducu bez novorozenecké vložky můžu používat, až když malý drží hlavičku? Nebo je to odvislé od váhy? Mates je dost velký a hlavička mu kouká ven, když je v té vložce pro novošky... Má 6kg a 58cm... 😅

karla16
19. kvě 2008

majenka: díky za kontakt. s tím mimivakem to opravdu možná bude tím, že se malému nelíbí " 🙂
také proto si nejsem jistá, jeslti ergo, kde se do 4m nosí naležáka nebo manducu, kde od 3m vertikálně-pokud jsem dobře nastudovala. mikuláš je taky docela velký-v 10t 5,5kg a 63cm. nemáte taky někdo podobnou zkušenost?

s.arik
19. kvě 2008

karlo, do 3-4m je šátek nejzdravější, i vertikálně, nejlépe podpírá záda i hlavičku dítěte....
já nosím v šátku od narození vertikálně a v ergu od 4m.

majenka
19. kvě 2008

Tak mám objednanou Manducu na zkoušku 😉 🙂 . Pak poreferuju 😅 ...Už se na ní těším...

eriqe
19. kvě 2008

my sme s manducou spokojni a dnes som sa bola prejst s kamoskou co si ju teraz kupila a je tiez velmi spokojna, tak dufam, ze aj ty budes 😉

katako
19. kvě 2008

Tak hlásím, že mě přepadl místní bacil a prala jsem Ergo a při té příležitosti malého zkusila po dlouhé době uvázat do šátku a bylo to celkem fajn. Stojící děcko se pěkně nahodí na záda. A malý se tam mohl i pěkně vrtět, otáčet se a ukazovat prstíkem na všechno kolem. Nedávno se tu řešilo nošení dětí těhotnýma maminkama - tak s Ergem bych to nezkoušela, to mě škrtí přes břicho normálně, ale se šátkem by to snad šlo s ohledem na fyzičku a zdraví maminy.

Jinak se přiznám, že už skoro nenosím. Ondra propadl kouzlu kočárku, obzvlášť miluje procházky podél silnic. Ale třeba se to změní až začne chodit/běhat a mě se za ním nebude chtít lítat s kočárem.

kaaja
20. kvě 2008

radši nosím beco než manduku - a to je manduca perfektní 🙂
to druhé beco ještě nepřišlo, je to vzor carnival... http://ettbraliv.files.wordpress.com/2007/10/be...
ene má pravdu, nové z usa vyjde levněji, ale model 4th generation je kromě vzorů kravička a avocado absolutně vyprodaný. a jeho nástupce má mezi nosičem a dítětem takovou vsadku, něco jako novorozenecká vlžka u manduky. a to mi přišlo na nic 😉
tak nezbylo, než si ho vydražit 😅

ene, ta fotka ze stromovky je nádherná! 😵 my fotili jen telefonem... jo a kapucka se připne za očka na hrudní/lopatkové sponě

majenka
20. kvě 2008

Kaaja: to je krásné (beco) 😵

kaaja
20. kvě 2008

jsem zvědavá, jestli bude hezčí než ten lacework, co mám 😉 (ten ve skutečnosti vypadá líp, než na fotce - příjemně mě překvapil)
zatím netuším, které si nechám a které pošlu dál...