V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
30. zář 2008

Verulka vidis tak ty si bola AP matka uz pred tymi 10 rokmi, kedze si vsetko robila intuitivne 😉

eriqe
30. zář 2008

sa mi velmi paci vasa rodinka, lebo ste mi takym prikladom, ze aj ked su deti a je ich viac, tak sa zivot nekonci a da sa ist kade tade. Lebo v okoli mame dost kamosov, co nam vraveli,tak sa uz na turu nedostanete ani nikam, lebo uz idete mat malu, tak to uz je gula na nohe a zivot konci a ine bla. Ale prisla Rut a zivot ide dalej. Chodime na dalej na tury a v podstate vsade kam chceme aj ked sa ten nas hodnotovy rebricek urcite otocil a upravil, ale tesime sa z nej a ked pride dalsie babo, tak pride a zivot bude opat pokracovat 😉 Vdaka za vzor 😵

kili
30. zář 2008

tak MM je ten človek, čo deti berie ako gulu na nohe (resp. dve), proste sa nikam nemôže, lebo deti... na všetko nájde výhovorku, že nie, deti... 🙄 , on to robil aj predtým zo psom, keď sme niekam chceli ísť, tak bez psa, lebo zo psom sú len problémy a je to komplikované. On zo všetkého robí VEĽKÝ problém 🙄

venonna
30. zář 2008

kili, takze mas vlastne deti tri 😀
je to fakt problem, ked clovek nema podporu, preto som vdacna za konika, cez neho som nasla zopar takych mamin aj v okoli, ale nie kazda ma guraz robit aj osvetu, tak sa o nich moc nevie...

verulka
30. zář 2008

Eriqe, diky 😉 ono je to presne o tom, ako veci beries, pre nas su deti skraslenim a obohatenim zivota...da sa s nimi naozaj vsetko, len sa netreba bat a rpilis to riesit 😉
kili, a co bude, ked deticky odrastu? naco sa bude manzelik vyhovarat? 😀 ale nie, zivot je rkatky nato aby sme si zo vsetkeho robili problem...ja fakt neriesim nic vopred- vzdy veci pridu a vyriesia sa v pravy cas 😉
kocky, moja nova satka je uz na ceste 😎

valka
30. zář 2008

eriqe, aj nasi kamosi nechapali, ze dieta je vlastne iba take obohatenie...je to o tom, ako sa k tomu postavia rodicia - my stihame aj zahradu aj domacnost mam v pohode aj sit stiham a manzel tiez stiha majstrovat aj do robotky chodit...
inak, minule som zachytila jednu uputavku na prednasku o vnimani deti v spolocnosti v casoch krista a teraz...skoda, ze som nemohla ist. ale pekne tam bolo povedane, ze vtedy sa detmi zivot zacinal - rodicia pozivali uctu a konecne mohli vsetko , teraz sa akoby koncil - mas deti - uz nic ine robit nemozes, iba sa s nimi doma hrajkat 😠 😠 😠

venonna
30. zář 2008

valka, ved keby tie deti aspon ocenili, ze nic nerobis, len sa s nimi hrajkas. Neviem, ako vase deti, ale nasa mala ma vacsiu akciu z toho, ze ju "chudiatko" uviazem do satky a vykopavam s nou v zahrade zeleninu na polievku ((zvacsa je v satke, lebo nemam nervy ju celu cistit od hliny)...
verul a kde si zhanala satku? Ja sa stale neviem odhodlat kupit nejaku cez ebay... 😒

valka
30. zář 2008

venon, my sme uz s malou zbierali zemiaky🙂 a mala pri tom zaspala 😀 a doma robim vsetko s nou, pokial sa prave chce hrat a ja nemam kedy...a potom sa vela vyhra sama..
hm..kopat som sa s malou este neodhodlala, ale musim vymakat batoh a potom to urcite skusim...
😉

eriqe
30. zář 2008

baby este ze mam tu vas a zopar bab v okoli. Valka tak ta prednaska by ma tiez zaujimala aj ta Prekopova, ale ked ja zase az tolko popri malej nestiham 😅 teda citat vobec nie

valka
30. zář 2008

eri, tak ti poslem jej prednasky - to je na dvd a da sa pozerat aj pri malej 🙂 napis mi do IP adresu

audreyd
30. zář 2008

valka, aj ja chcem 🙂 tie prednášky myslím 😵 môžem? 😕

eriqe
30. zář 2008

Valka vdakaaaaaaa

valka
30. zář 2008

jasan...🙂 tak napis adresu...🙂

verulka
30. zář 2008

vennona, presne na ebay 😉 vydrazila som ju, kupena pred 2mes a nosena minimalne, lebo sa pani nepacilo...uz mi pisala, ze ju poslala 😉 inak dala ze postovne len 6eur 😕
ja som vcera umyvala wc a kupelku s krpcom v batohu 😉 je to fakt suoer uvaz 😉
viazete aj na bok? ktory uvaz je naj?

audreyd
30. zář 2008

baby, ako si tie decká hádžete na chrbát??? 😕 ja som si dnes dávala malú do manducy na chrbát a skoro som jej, chudiatku môjmu, ručičky vykĺbila 😖

eriqe
30. zář 2008

bud si ju prehadzujem cez plece, ze ju drzim za jedno pliecko a druhou tak pod bruskom a prehodim, alebo si ju posadim na bok a posuvam do zadu na chrbat, ale s manducou aj tak, ze si ju polozim na manducu na postel a akoby som sa do manduci obliekla

verulka
1. říj 2008

ja si ho dam na bok a presuvam na chrbat 😉

audreyd
1. říj 2008

no skúšali sme znova všelijako 😝 ale nakoniec sa podarilo 😵 som jej podávala chrumky kukuričné dozadu, no ste mali vidieť môj chrbát, kám som doupratovala 😖 ale hlavná vec, že bola spokojná a ja som doupratovala 😵

martina46
1. říj 2008

baby,
cez ktore ebay kupujete? teda, krajina, ci ako to tam chodi? ja som este nebola pozriet. a ako sa plati za tovar? lebo tie previdy mien, to su velke poplatky a aj ta posta.....
mohli by ste mi to vysvetlit aj do ip pripadne? dakujem 😵

venonna
1. říj 2008

mata, ja zatial len nakukujem, ale chodim najcastejsie cez http://global.ebay.com a tam si dam vyhladat, co ma zaujima. O plateni som citala, ze je najlepsi PayPal, lebo poplatky za priamy prevod z uctu na cudzinecky ucet su dost vysoke. Na paypale si treba vytvorit ucet a z Tvojho uctu v banke tam poslat nejaku sumu. Nevyhoda je, ze aj predavajuceho treba presvedcit, aby prijal platbu cez paypal, teda musi tam tiez mat vytvoreny ucet (v USA tak sa tak casto plati) 😉

venonna
1. říj 2008

ozaj, ja chodim na global.ebay, lebo neviem nemecky 😅
Jaj a este jednu zasadu vraj treba dodrzat = kupovat len od ludi, co maju dobry Feedback Profile (najmenej 300 a vacsinu Positive) 😉 tak sa vraj da vyhnut neporiadnym predajcom...

verulka
1. říj 2008

mati, ja mam v DE kamosku, takze ja vydrazim, ona zaplati (zo svojho uctu, cize bez poplatkov) a ak ma cestiu na sVK tak mi tovar donesie, alebo si to necham poslat...teraz cakam satku- postovne bolo 6eur, co sa fakt da a staka je skoro nova( ma tusim 4mes a sluzila ako zalozna satka)..takze tak..ak by som nemala tuto moznost, tak jedine cez paypal 😀 som to akurat dnes studovala, je to veeelmi bezpecny sposob 😉
inak feedback je dolezity, ale zase kopa je tam aj menej casto predavajucich 😉
prevod do zahranicia je az do 500sk 😝
audrey, ja ma vzdy poblinkane vlasy 😀

audreyd
1. říj 2008

baby, kuk fotos moje, sú tam iba do zajtra 🙂

kili
1. říj 2008

keď bude euro, tak to má byť tuším za normálne poplatky (aspoň tak som to počula v telke)
my sme cez ebay kupovali kočík (píšem to asi do dosť odveci témy 😅 😀 ), a MM to spravil tak, že si dal, že 70km od Heinburgu a mali sme všetko blízko, tak sme si preň išli. Kočík nás stál asi 1600,- + asi 400,- cesta.

martina46
1. říj 2008

Ďakujem vám dievčatá za rady. Takto mi to príde ešte zložitejšie, než som si myslela ☹
Som ja ale pipina a strašne by som sa bála podvodu.
Verulka, to máš fajn takto vymyslené 🙂
Kili, nad eurom som už rozmýšľala, že to bude vlastne lepšie, už len nejaké to dieťa ďalšie dovtedy 😀

bambusko
1. říj 2008

no neviem ci to bude lepsie, vzdy to bude prevod do zahranicnej banky a tie su predrazene 🙄 martina, platba cez paypal je jednoducha

vikinka27
1. říj 2008

tak uz som hodila avizo na AP, na bezplienkovu, tak pre istotu aj tu:
kamaratka (dula vo vycviku) organizuje u nas v KE seminar pre tehulky a mamicky, - prirodzene porody, nosenie, dojcenie, bezplienkova a pod.
pozvanka je na
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=semi...

venonna
1. říj 2008

kocky, co hovorite na tento uvaz? 😲 😉

https://www.youtube.com/watch?v=DK7iVFUzjxQ
verulka
1. říj 2008

vennona, ten je uplne namakany 😕 mne sa velmi paci 😵

venonna
1. říj 2008

verul, zajtra skusam 😉 vraj je to pre neposedne deti 😀