V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
4. říj 2008

verul super, dik za foto 🙂 No, teraz este nalomit MM, aby mi to namontoval 😖

verulka
4. říj 2008

ja si schvalujem vsetko sama, pokial zabezpecim "bezny chod" tak drahy neriesi...a ked mu poviem, ze je to prakticke aze len doplnim svoju nosicsku vybavu, ktoru potom predam, tak mi len prikyvne 😉

venonna
4. říj 2008

verul a hojdate sa tam casto?

verulka
4. říj 2008

vennona, my ju raz za cca 3 mes na tyzden dva zvesiema potom ju tam mame- krpci sa v nej striedaju, aj nej ranajkuju 😉 jo a ked odjde navsteva, tak mame o zabavu postarane..podla mna je to super 😵 sice nie moc bezne, ale super 😉

venonna
4. říj 2008

verul, prosim Ta, kuk IP

verulka
4. říj 2008

😉

weroni
4. říj 2008

vennna perfish stol vyzera ako zabaleny darcek v tej satke 😀 🙂 mala aka zlatucka pod nim v satke 😵

verulka ty si moja krvna skupina fakt ja ti uz asi pol roka rozmyslam ako by sa nam v izbe dala zavesit hojdacia siet 😀 som skoro odpadla ze vy to mate 😅 😀

bambusko ten koalovsky overal nema chybu 😵 pekne si si vybrala 🙂
baby ja som dnes nemala malu v satke lebo sme boli cely den prec - u svokra, potom u nasich a akurat som ju premiestnovala z vajicka von a naspät a vecer ma bolel chrbat chapete? 😕 😅 😀

verulka
5. říj 2008

weroni 😉
bambusko, ak pojdeme v zime do tatier lyzovat, tak 1 den musime hodit stretko a pofotit sa v rovnakom "outfite" 😀

audreyd
5. říj 2008

vennona, krásna kolíska 😵 škoda, že nemáme doma obyč stôl 😢
verulka, sieť je super! aj ja by som sa nechala ukecať 😵

audreyd
5. říj 2008

ešte mám dotaz! do koľkých rokov, resp. kíl drobca využijem šatku? 😕

druhý dotaz, ktorá šatka je najnajnaj? dĺžka, značka... babo raď 😅

wanda007
5. říj 2008

verul: a myslis, ze v tom vaku to nepojde na chrbte? Inac ta sietka v obyvke, to je hotova Kuba. Mate to pevne v plafone? Ci mate palmy?

venonna
5. říj 2008

audreyd, sak vyckaj, dame zraz s lenkou, ta Ti okolo vyberu satky poradi najlepse 😉 Ja tiez uvazujem o nejakej dalsej... a vyuzitie? asi dokedy unesies, ale myslim si, ze Adelku este urcite dost ponosis.

eriqe
5. říj 2008

cavte, tak ten stol so satkou nema chybu, az mi je smutno, ze nemame stol normalny, len taky skladaci a tam by sa to nedalo sravit. Ale my mame zase zavesne kreslo, tak sa vyvalujeme v nom. Nie je to sice siet, ale je super, niekedy sa az z manzelom hadame kto tam bude 😅 Ja som tiez chcela siet, ale toto kreslo mi potom prislo praktickejsie a ked potrebujeme priestor vyuzit inak, tak sa da super rychlo zlozit
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/_MG_85...

lenki33
5. říj 2008

venon, to som rada ze mala je tam spokojna 😉 u nas sa ta koliska zo satky nikdy moc neujala, pretoze u nas sa proste nespiiiii 😠
ale na siete nedam ani ja dopustit mame obrovsku tkanu pre viac osob s nosnostou 200kg,travili sme v nej cele leto vonku, vnutri na to nemame miesto (je dlha cca 4m) tak spekujulem kupit aspon to zavesne kreslo ako ma eriqe.
Eri da sa v tom aj tak akokeby lezat?? Sadate si len tak ako je to na tej fotke alebo aj po dlzke ci ako to mam napisat?? To mate tiez amazonas?? Mate to navrtane hore v strope??

bambusko
5. říj 2008

verulka, ved aj u nas som samoschvalovaci-rozhodovaci organ 😅 mam sice poradcu pre vsetko, no niekedy presvedcit samu seba je ovela tazsie. baby, aj my mame hojdaciu siet v zahrade a dovnutra sa mi pacia tie zavesne kresla ako maju na nosime.sk, len my stale nemame obyvacku 😒
dnes som uz zo zufalstva zase skusala dat maleho na chrbat - je chory, asi mu aj zuby idu a len sa po mne liepa, ale nepodarilo sa, aj ked manzel sa snazil mi pomoct. ja som total tarbava ☹ nakoniec povedal, nech skusim mareka uviazat jemu a to celkom uslo, tak spolu hodinu upratovali 😀 drahy sa spotil a povedal, ze je to riadny bic, kedze ho nutil vzdy sa pohybovat 😀

eriqe
5. říj 2008

Leni da sa tam lezat ono je riadne velke, takze ja som v nom uplne schovana, musim Peta dokopat nas niekedy odfotil. Je zavesene v stene na taku otacavu skobu, ale to nebol problem, toto kreslo nam trvalo najkratsie nainstalovat, to taky vesiacik v kuchyni uz caka na zavesenie asi dva mesiace 😀 Len nam v nom Ruty aj tak nechce spat. Ale s ocinom ano, to si spolu zvyknu takto cez vikendy oddychnut a to mna triafa, ze so mnou tak spat nechce 😠

weroni
5. říj 2008

babulky tak my sme prvykrat soplavi 😒 ale Esterka to zvlada bravurne, neplace, stale sa usmieva akoby jej nic nebolo len ma take cervene ocka chudiatko z toho kaslania a kychania 🙄 tak ju mam skoro cely den v satke aby sa jej dobre dychalo a ona cely cas spinka..

Baby pocujte poradte, myslite ze mozem mat malu v satke aj ked ma teplotu zvysenu? Neprehreje sa este viac? 😨

verulka
5. říj 2008

weroni, iste to nevadi, vska ju nenabliekaj...Ron mal sopliky, ale take mierne a tiez bol furt na mne 😉
eri, to je skvele kresielko 😵 uplne uzasne...

duskaf
6. říj 2008

erique- my máme takú istú, ale tmavomodrú a ja to pre chlapcov najlepšia zábava spolu so šmýkalkou ktorá sa tiahne cez izbu z hornej poschodovej postele. Ale tá hojdačka je teraz pripravená na opravu, pretrhlo sa lano, pomaličky sa natrhávalo, ale jedného dňa tie ich bláznovstva nevydržalo, my ju máme nad posteľou- letiskom.
weroni- my keď sme mali soplíky, tak malá ani von zo šatky vôbec nechcela, nech ste skoro zdravučkí.

eriqe
6. říj 2008

Duska ja si to viem predstavit, ked vidim co v kresle stvara manzel s Ruty 😀 tak dufam, ze sa vam kreslo podari opravit aspon das radu, ak sa take nieco zadari aj nam. U nas som chora ja, aaaach neviem ako to doma vydrzime.

venonna
6. říj 2008

eriqe, to kreslo je uzasne 😵 juj, az mi tecu slinky na take 😀 ktore presne mas, nasla som ich viac s rozdielnou cenou, ale popis takmer rovnaky 😕

eriqe
6. říj 2008

venonna toto iste som riesila ja ked som sa rozhodovala ktore, lebo popis ten isty, tak som volala Adi a rozdiel je v tom, ze relax je nejake mensie a to brasil je take priestrannejsie a este je to iste ale so strapcami, tak sa mi nechcelo priplacat x korun, len za strapce, takze zvitazilo toto brasil a sme spokojni.

venonna
6. říj 2008

dik za info, strapce teda nemusime ani my 😀 ju, zeby sme si kupili akoze od stromcek? 😵

eriqe
6. říj 2008

hihi my sme si ho dali kupit k narodeninam kedze sme s manzelom v jeden den, tak mali od nas pokoj 😀 a my sme boli tiez spokojni

venonna
6. říj 2008

hm, nie je to zly napad 😉

venonna
6. říj 2008

ozaj babenky, dnes ma jordan u nas uspech, mala mi konecne zaspala, na chrbte (idem ju nejako zlozit)

valka
6. říj 2008

kocky ako vam zavidim tie kresla...my mame v byte stropy z rakosia a na tom iba sadrokarton, tak sme radi, ze to udrzi lampy ☹

ja dnes viazem ako diva batoh...do toho india to ide podstatne jednoduchsie ako do ellaroo ci hoppedizu...super...ale mala zatial zaspi iba v manduce...tak uz hopsame 😀

dukie
6. říj 2008

Ahojte děvčata. Chci Vás poprosit o radu, resp. o dvě. 🙂

1. Od kdy se můžou miminka nosit, resp. od kdy je to možno považovat za "zdravé"... protože se mi nelíbí, že bych našeho syna (6 týdnů) posadila do nějakého nosítka či ho nosila skrčeného v šátku... prostě k tomu nějak nemám důvěru... 😒

2. Jak to děláte v zimě? Jak ta miminka oblékáte? Není jim zima? Přeci jen... v kočárku na ně nefouká, jsou oblečená, navíc ve fusaku... jasně, zase je nehřeje mámino tělo... ale i tak... 😕

Já nevím, prostě mám k nošení dětí takovou podivnou nedůvěru... a na druhou stranu se mi to zdá praktické, když člověk potřebuje přecestovat např. v MHD dvě zastávky, přesednout a pak další dvě... a zpátky. Na to se mi kočárek zdá příliš komplikovanej (pořád sledovat, jestli je to nízkopodlažní... případně hledat někoho, kdo pomůže... starat se, aby kočárek někdo neukradl např. v čekárně u doktora... atp.).

Poradíte? 🙂

valka
6. říj 2008

dukie, ak nechces nosit uz teraz v koliske, tak potom je urcite fajn zacat, ked maly zacne drzat pevne hlavicku alebo az ked bude sam sediet...vtedy uz mozes nosit v kazdom nosici a tiez v poho do satky...
ja obliekam malu iba do bodycka a dupaciek (alebo proste tak bezne ako v byte) potom dam do satky a na to zapnem svoju bundu..kedze som oblecena rovnako, viem posudit, ci je malej zima alebo nie...podla seba 🙂

uvidis, ze nosenie je super a kocik prestanes mozno pouzivat uplne 😀

leninn
6. říj 2008

Ahojky holky,
potřebovala bych poradit, mám doma šátek, ve kterém jsem Barunku nosila v předu, když byla malá, ale pak už mě z toho bolely záda, tak jsme ji zkusili s manžou uvázat na záda, ale vůbec mi s tom šátku nedržela, jakoby mi měla vypadnout, buď vrchem a nebo mi propadla spodem a visela jen za ruce-šátek jí na to malém zadečku nedržel 😒
Do kolika kil a jak uvázané nosíte děti v šátku???
A kdyžtak mi prosím doporučte něco jiného na nošení-koukala jsem na tu manducu...
Moc díky 🙂