V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
23. říj 2008

audrey podla mna je to kombinacia zvyku dietata a rychlosti oblecenia matky, aspon tak to funguje u nas s bundou 🙂

bambusko
23. říj 2008

jeeej zienky, to kukam 😕 eriqe, kraaasne 🙂 este cakam, co vyprodukuje valka 😉 venonna, sa mi zdalo, ze asi zase sijes po nociach 😀 len aby nas nepremenovali na: "nosime deti a ruky mame volne, tak strikujeme, hackujeme, sijeme... " 😀 dnes som bola pozriet kamosku s ergom, tak som ju navnadila, mame sa este stretnut kvoli satke, ma 5-mesacneho syna a bola cela nadsena aj z ponca 🙂

audrey, u nas obliekame ponco takto: najprv seba - ruky hlavu a potom rychlo malemu sup cez hlavu a pritom stale kvakam kde je marek, kde je, kde je? vyzliekam opacne: najprv malemu hlavu, cele ponco pretiahnem pred jeho krk a potom seba, ten isty pokec, resp. obmena, kde je mama? 😲 ale ak to obliekas na chrbat, tak ti je cely moj postup na figu 😝 najhorsie je, ked mi chce pritom niekto pomahat. to maju ludia aj u vas take tendencie? akoze pomahat viazat satku 😕 aj ked to v zivote nevideli... a vyzliekat ma z ponca, pritom tahaju, kde netreba. alebo asi ja vyzeram tak neschopne 🙄

kubinkov
23. říj 2008

Bambusko: co má malý oblečené, když je jako dneska cca 10 stupňů a máš přes vás pončo? 😒

eriqe
23. říj 2008

baby kludne pridte, ja by som bola rada 😉 ale vazne to nie je nic tazke, takze nemate co zavidiet.
Audrey tak to s tym metajucim dietatom ako cervik na haciku sa tu rehocem 😀 to je krasne prirovnanie

audreyd
23. říj 2008

tak sme mali premiéru vonku 😵 dobrééé! a teplééé! zase sme boli za atrakciu, všetci ma obchádzali ako tehotnú 😀
lenki, minule som tiež kúpila v takku tie návleky pletené, mali biele, hnedé a čierne 🙂 sú fakt dobre teplučké 🙂

eriqe, dcéra rybára sa nezaprie 😅 😀

bambusko
23. říj 2008

kubinkov, u nas dnes boli 4 stupne 😒 maly mal body, frote pancusky, ponozky, tenke teplaky, tenky flisovy overal na zips vpredu rozopnuty, salo-ciapku 🙂

duskaf
23. říj 2008

Jéééj aj ja mám už asi týždeň doma tie návleky a sú vynikajúce, lebo tie od Aďky nám stláčajú nožičky, aj ke´d sú krásne, ale nožičky tučnučké.

mouse
23. říj 2008

Bambusko, prave som sa chcela opytat, ako maleho obliect von... 😵 . Obliekam ho presne ako pises, teda len miesto pancusiek ma dupacky. No a poncho ni este neprislo, tak ho mam zatial pod flisovou vestou. Aj tak sa mi zda, ze sa tam dost prehrieva...

duskaf
23. říj 2008

Ereiqe- naozaj nádherné.
Audreyd- malá prvýkrát plakala, ale teraz, keď vidí, že beriem pončo tak skáče ako tá loptička blcha a rehlí sa, lebo my pri obliekaní musíme skákať, už som to spomínala ako opice, najprv dám malej cez hlavu, potom moja hlava, moje ruky a rýchle stiahnutie na nás, pri vyzliekaní najpr vmalej a rýchle jedným ťahom zoblečenie. Ja zimu fakt prežijem len silou vôle.

lubii
23. říj 2008

Katka,dík za fotky. Ja som na tej tretej hľadala,že kde má malý nožky a on to je maco 😅 , som si neprečítala komentár 😉
Z akého materiálu sú tie návleky z Takka?

weroni
23. říj 2008

bambusko poutierat prach z kocikov? 😀

eriqe vy ste aj s valkou a bambuskom take sikulky, ja sa musim odhodlat naucit sa nieco podobne tiez lebo tu riadne namotavate 😀

zienky inac musim vam povedat ze dnes som s odhodlala vyskusat s malou uväz na chrbte ale len vdaka tomu ze mi manzel asistoval 😀 no bola to riadna prca, mala sa mi rehotala - hned som si spomenula na Rona, verulka ty si vravela ze sa ti na chrbte rehoce vsak 😀 ale akosi som to neuviazala moc pevne, no pofotili sme a zajtra pridam foto 🙂
Celkom zaujimavy pocit je to prvykrat nachrbte ale neuverite zdala sa mi tam tazsia ako na bruchu 😅

lubii
23. říj 2008

Ešte sa chcem opýtať,kde kupujete tú merino vlnu?

bambusko
23. říj 2008

weroni, do prkna, zabudla som 😨 ale ospravedlnuje ma, ze som naflaskovala a zasterilizovala 47 flias jablcneho mustu 😎

aj mne je na chrbte marek tazsi, ale ked sa prituli, je to lepsie 🙂

weroni
23. říj 2008

bambusko to nemyslis vazne 😅 teda baby ja sa tu fakt zacinam hanbit, vy tu strikujete, hackujete, zavarate a ja nic 😅 😀

inac bambu teda marek je uz vacsi podstatne ako Ester ale nahodou sa ti nehemzi nejak strasne na tom chrbte? Lebo co Ester robila kym som ju uviazala... 😅

bambusko
23. říj 2008

😀 😀 😀 manzel moj najdrahsi poumyval po mne celu kuchynu a ulozil deti 🙂 hej, stvara tam decko cudne veci - taha ma za vlasy, skace, skrieka, bucha rukami a ja v predklone len cakam, kedy mi preleti cez hlavu 😒

bambusko
23. říj 2008

weroni, ty vies vyborne anglicky, zavidim - pojdeme s kili spolu do pekla 😀 😀 😀
a este sa toho stihnes so svojim nadsenim kopec naucit, kym budes velka teta ako ja 😀

duskaf
23. říj 2008

Ja som oprášila ten zipsový nosič- neviem ako ho nazvať a vôbec ma v ňom nič na chrbte nebolí, netlačí.

kili
23. říj 2008

eriqe, presuniem sa s tým háčkovaním do pletenia, nech som v téme

valka
24. říj 2008

lubii, to je tato http://www.vlnap.cz/Default.asp?CatID=1211&TYPT... skus pozriet v galanterkach🙂 v bratislave ju maju na spitalskej, ale to ti asi moc nepomoze 😉

eriqe
24. říj 2008

a este pre bratislavacky, v predajni motyl maju aj ciste merino, ja mam odtial

mimik9911
24. říj 2008

Caute baby, vy ste tu vsetky take sikovne, pletiete, hackujete naozaj krasne 😎
ja sa idem zase postazovat! Vcera som sa vybrala s Adel von, zobrala som ju v kocika, Ergo som mala tiez so sebou. No po 30 min. sa zacala vzpierat v kociku a mrncat, tak som vytiahla Ergo a supla ju tam...Baby 5 minut bol klud a potom sa zase zacala trepat a vzpierat ☹ taaak sme sa pobrali domov...ja neviem co je s nou... ze by to bolo zubkami? Ale ved to by sa mala chciet nosit? Baba jedna vymyslava...

eriqe
24. říj 2008

Mimik netrap sa, niekedy trva kym si babo zvykne na nosic. Ja som malu nosila v satke od jej 6 dni a na manducu si tiez zvykala dlhsie. Proste som ju kazdy den nosila vzdy o minutu dlhsie az si zvykla 😉

sonulah
24. říj 2008

eriqe, krásná čapka i botky - si mě inspirovala.... 😵 podle toho samého návodu má J čapku (z Camilla příze), takže se vrhnu i na botky, asi metodou pokus-omyl, ať je z toho komplet, akorát nemam jehlice akorát velikosti, tak uvidim, co s tim nápletem (mam jen kulatou - a dost tlustou), možná si půjčim od našich 😉

jinak holky děkuju za rady s těma bolavejma zádama - posunula jsem popruhy a je to o dost lepší, no, ale včera jsem nosila v manduce a trochu mě za krkem bolí taky, ono za to asi může i to, že se trochu hrbim (i bez dítěte na sobě)
no a včera jsem moc reklamu na nošení neudělala, cestou z bazénu bylo dítě tak hotový, že potřeboval usnout a vydával takový hekavý zvuky a zrovna dvě maminky řikaly dětem:podívej, paní si nese miminko 😕 a on zrovna tak mručel, že to vypadalo, jako že tam neni spokojenej, tak jsem ani nemohla zastavit a ukázat ho těm děckám ☹ za minutu usnul, ale to už jsme nikoho nepotkali 😉

eriqe
24. říj 2008

Sonulah nic si z toho nerob, mne Rut vyvadza aj pri viazani a obcas aj v satke, vobec nie je to reklamne babo. Ale mam kamosku, ktora ked viaze, tak maly uplne oci dokoran a usmev od ucha k uchu 😵
Ja som inak tiez nemala vhodne ihlice, tak ked boli velmi velke, tak som viac utahovala a ked boli male tak som ocka uplne natahovala 😅

audreyd
24. říj 2008

teda, obdivujem všetky ručné práce 🙂 to ja by som si skôr prsty zauzlila, kým by som niečo zmotala ☹
neštrikujete náhodou niektorá na zakázku? 😕 😀

mimik9911
24. říj 2008

Baby k tym satkam, ja ked som bola u tej poradkyni, tak ona nosi svoje baby (10 mes.) v satke, a isla nam ukazovat, ako sa to viaze a ked vytiahla satku, maly sa taaak zacal tesit, vyskat od radosti a smial sa o dusu...no bolo to super, ako sa na nosenie v satke tesil 😵 a ked ho uvezovala, ani nemrnkol, vkuse sa smial....take vesele babo 🙂 aj ja chcem takeeee 🙂

wanda007
24. říj 2008

Dievcata, ja pekne malujem, teda malovala som kedysi. teraz ale nic nestiham. Ale vsetko sa zmeni, pretoze dnes mi prisla manduca!!!!! a mozme odlozit babyvak. Este cakame na satku, ta vraj buduci tyzden. Pred hodinou mi ju doniesla poradkyna (tvrde Y?) Silvia a samoska, ze som ju hned skusala, takze krpceka mam na chrbte a uz aj spi!!!! Super vec!!!! Dakujem, dakujem !!!! vam vsetkym, ze ste ma nainfikovali. Je to nadhera, len nas nema kto odfotit, aby ste vsetky videli. Boooze, keby ste ju poculi, ako si tam odfukuje. Super. Idem trosku poupratovat teda 😀

weroni
24. říj 2008

mimik aj ja si myslim ze to chce len cas, hlavne ja som si na sebe vsimla prve razy ked som davala malu este do babyvaku ze som bola trocha nervozna a mala to vycitila a vtedy trocha znervonzela aj ona, tak na to si treba davat pozor. Ale myslim si ze si na to zvykne 🙂

wandi to je super tesim sa s tebou 🙂 Inac ja teda s tym este nemam skusenosti ale babyvak obcas mozes pouzit na to bocne nosenie - konik na bok s to tusim vola? Nie? Alebo ti je uz maly tazky na jedno rameno?

sonulah
24. říj 2008

Jáchymovi vázání nevadí 😉 , ale občas, když nemůže zabrat, tak prostě heká a příčí se v tom, jako kdyby se mu tam nelíbilo a najednou je tuhej 😕 🙂 . A zrovna v tu chvíli nás vždycky někdo sleduje 😀

wanda007
24. říj 2008

Tak dietatko sa mi uz zobudilo, uz aj najedlo napilo, a aj ked sme dost soplave, asi pojdeme von sa pospacirovat po dedine, na postu a tak, aj pekne je celkom. Pretoze to doma s manducou nevydrzime! Dala by som si ju ale dopredu, lebo nemam ziadnu vetrovku s kapsou, len neviem, ako si zapnem ten popruh na chrbte, idem si ramene klby vyklbit, aj tak to nedociahnem zapnut. A potom, ked sa vratime, tak hor sa do eshopu na tie ponca a MAMky 😀 Len muzov rozpocet, neviem, ci uz nie je pominanyyyy do tla 😠