V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

majdula
28. črc 2010

@matilko Ja mam bohuzel jen pardenni zkusenost s lnenym Stendhalem a vim stopro, ze do lnu urcite driv nebo pozdeji pujdu, az zacnu nosit prevazne na zadech... 😉
A tohle Indio je navic nadherne...
Jdi do nej 😉 😎

matilko
28. črc 2010

purpur-slonova kost je jedno z nejtensich indii, ktere jsem kdy videla. Nevim, jka s nosnosti, ale tloustkou a vsim ostatnim mi prislo hodne blizko hedvabi... Fakt pavucinka tenka
toto mi odpísali na ND, toš tak neviem no 🙂))

matilko
28. črc 2010

a mňa čaká od zárí hlavne nosenie novoška 🙂 takže kolíbky, KsK, na záda pôjde až na jar...

emjee
28. črc 2010

@filantropka niektore eshopy s plienkami ponukaju aj nosice a maju resp. chystaju aj kamenne obchody - kuk latkoveplienky (maju aj kamenny obchod v BA), latkovky (chystaju predajnu)

zdeniii
29. črc 2010

Ahojky všem, chtěla jsem se zeptat jestli některá využíváte oblečení na nošení nebo ochranné kapsy na děťátko a jak jste spokojené... Mám šátek i manducu a chtěla bych něco aby mimi bylo v pohodě a teplíčku i když je zrovna nepříznivé počasí - chystáme se na dovo do hor a už bude zima docela...

majdula
29. črc 2010

@zdeniii Tuto zimu jsme nosili s kapsou MaM Deluxe a naprosto vyhovovala 🙂
Priste bych ale sla asi rovnou do bundy nebo mikiny, posilhavam po tehle http://www.angel-wings.cz/produkty/mikiny/

zdeniii
29. črc 2010

@majdula Já taky koukala na ty mikči a bundy, ale říkám si jestli není přeci jen lepší mít jen tu kapsu, přeci jen si na sebe můžeš vzít co chceš a na mrnouse taky a pak ho zahřát jen tou kapsou... ;o) takhle s eměnit šatník moc neda, nebo dá ale za nehorázný prašule...

majdula
29. črc 2010

@zdeniii Jako menit satnik je fajn, nic proti tomu 🙂 Na druhou stranu, ja celou zimu nosila s tou kapsou stejne jen jednu bundu, takze... 😀

zdeniii
29. črc 2010

@majdula 😉 jen mi to přijde variabilnější 🙂 třeba na hory a tak... prostě se jen nandá kapsa a je hotovo... nic velkého na tahání... dost cestujeme...

emjee
29. črc 2010

@zdeniii https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... cast doplnky nielen na nosenie 😉 kapsa je fajn, len treba ratat s tym, ze tebe moze zafukat pod bundu, kedze ju nebudes mat zapnutu (osobne si neviem predstavit viazat na bundu) - ja som kapsu pouzivala na prechodne obdobie, ked som ja este bundu nepotrebovala, resp. mi nevadila bunda rozopnuta, no maleho som potrebovala "zabundovat" 😀 v zime som nosila v mojej bunde nenosicskej (nastastie som po porode schudla, takze sme sa zmestili obaja 😀)

mne sa inak pozdava tato bunda http://www.branakdetem.cz/bunda-softshell-black... a tiez tato http://www.didymos.cz/nabidka/bunda-peekaru-sof...

mneme
29. črc 2010

@emjee ta softshell vyzera super. inak ja mam zimnu bundu, ktora ma zvnutra snurky na zaviazanie a ked som ich previazala cez mam kapsu, nefukalo mi pod nu 😉 ale tipujem, ze tuto zimu uz asi kapsu nevyuzijem 😕

emjee
29. črc 2010

@mneme obidve su softshell 😉
ja rozmyslam, ze kupim koala overal http://www.branakdetem.cz/zimni-kombineza-koala... predsa len uz krpec beha a nosi sa uz len ked nevladze

mneme
29. črc 2010

@emjee jo ale ta prva sa aj sofshell vola 😉 ja som uz viacmenej pre koalu rozhodnuta, lebo chcem nosit na bunde a len poponasat, nech krpata vybije energiu. je ten overal nepremokavy?

emjee
29. črc 2010

@mneme podla mna nie, je to flis

eriqe
29. črc 2010

koala je z flisu, na kolenach presita este dacim. Nie je vyslovene nepremokava

mneme
29. črc 2010

@eriqe no ale zvladne take bezne valanie sa vitalneho dietata v pripadnom snehu? i ked v ba by ma ten sneh az tak velmi nemusel trapit, vsak? 😅 inak si pamatam na fotku tvojej ruty v nom, prave ta ma definitivne presvedcila, lebo ja cervenu farbu lubim 😵

bambusko
29. črc 2010

nie je presita na kolenach,od kolien zhruba je taka neprefukatelna latka nasita, aj vzadu na kapucni

http://www.mamdesign.net/carrying/clothes/koala...

eriqe
29. črc 2010

Rut nikdy nepremokla a to teda ona je dost vitalna 😀 ano ano poplietla som to s tym presitim.

jaroe
30. črc 2010

Ahojte nosicky 🙂
poprosila by som o radu, moj maly ma 6 tyzdnov a v satke sa mu velmi nepaci. Skusala som nazvislo KsK, ked mu zaistim hlavicku, strasne sa jeduje. Poradte pls ako na neho, pri dvoch prckoch by mi to nosenie velmi pomohlo. Teda hlavne vonku, ked musim behat za starsou po ihrisku. Alebo by bol lepsi nejaky nosic?

emjee
30. črc 2010

@jaroe satka je idealna, na novorodenca ako stvorena - aj moj sa stale jeduje, ked ma zafixovanu hlavicku 😀 je to len sila zvyku - mozno by pre zaciatok uvital vodorovnu polohu v uvaze koliska 😉 alebo mu budes hlavicku v zvislom uvaze istit rukou, kym je hore a ked zaspi zaistis mu ju pruhom satky

njonja
30. črc 2010

@jaroe moj tiez nechcel byt noseny do asi 2-3 mesiacov. Potom sa to zmenilo a teraz mi tam dokonca krasne zaspi. Trenuj ho postupne a pomalicky, aby si mu to nesprotivila. Ja som potom kupila Manducu - tam sa mu pacilo ovela viac ako v satke. Ale zavisi to od babatka...

dugyna
30. črc 2010

ahojte chcela by som sa poradit ako periete satky ..a ci davate avivaz
dakujem 🙂

dugyna
30. črc 2010

@emjee ta bunda na brane vyzera byt dobra🙂
inak uz mame doma satku vysi na balkone-susi sa🙂 dufam ze som ju dobra oprala
zohlana som tu na bazare hoppezid karoi za vybronu cenu🙂
a malej sa paci kriz s kapsou🙂

emjee
30. črc 2010

@dugyna 🙂
satku periem v tekutom pracom prostriedku (najprv som prala v lovele, teraz pouzivam frosch aloe vera) na 40 - moze sa prat do 60, ale je to zbytocne; avivaz nedavam (ja nedavam do nicoho avivaz a to mame tvrdu vodu), myslim, ze sa na satky ani neodporuca

dugyna
30. črc 2010

@emjee no tak dnes som ju oprala v orechoch a na 60 a dala som avivaz, tak snad raz to prezije
a nabuduce budem uz len na 40 a bez avivaze 🙂 dakujem

bambusko
30. črc 2010

z avivaze ti bude satka asi smykat... a treba ratat aj s tym, ze dieta to ozuzlava, cize snazit sa pouzivat co najmenej gebuzin, aj som pravala cisto len v slize na 60

zitaje
30. črc 2010

Este avivaz ide dost tazko vyprat zo satky. Ja som kupila svoje indio z druhej ruky, bolo nepouzivane, len vyprate v avivazi a musela som ho vyprat 2x, kym ten smrad a smyklavost a nabobtnanost pominuli.

dugyna
31. črc 2010

dakujem vam vsetky m za dopodvede a rady.
takze satku budem uz pravat len v mydlovych orechoch.

inak malu mam uz vyse hodinu uviazanu v KsK a este pocas uvazovania zaspinkala a spinka tak spokojne..je to uzasne presne ako v brusku az na to ze teraz ju vidme aj ja aj manzel....je to pre nas troch nadherny zazitok...
a muzik sa chysta tiez skusit malau uviazat..tak potom dam vediet..
satku mozes len odporucat..naozaj uzasny nepopisatelny zazitok...

monr
31. črc 2010

@dugyna snáď bude čo najviac maminiek tak nadšených ako ty 😉

ja som nadšená doteraz 😀

zdeniii
31. črc 2010

Ahojky, také jsem po dnešku opravdu nadšená z nošení.. zjistili jsme že kočárek nějak nepotřebujeme.. byli jsme na výletě a celou dobu se Helenka nesla, v kočárku jsem jí jen přebalila.. takže příště už bez kočárku 🙂))