V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
12. črc 2008

majenka,jasne že oblečenie otláča celkovo.ja gho do erga ani šatky nepchám v rifliach ale v návlekoch

alex21
12. črc 2008

tak dnes sme zas boli na prechádzke v manduci a hned ako sme vyšli von tak sa pozerala naookolo a nakoniec zaspala. Vyzerá to tak že sa nám manduca bude páčiť. 😵

zrzuska
14. črc 2008

alex my to iste 😅 velmi sa z toho tesim. a je to uplne uzasny pocit ked mi tak zaspinka a tak krasne si polozi hlavicku na hrudnik. zlatunka je vtedy 🙂

zrzuska
14. črc 2008

denisocka ty si mala vela nosicov a satiek. aky je rozdiel medzi manducou a ergom? mne sa to zda to iste.
a ked idete na nejaku "akciu" (co mas foto v ergu, neviem kde ste to) beriete aj kocik? ci ti maly vydrzi v nosici alebo v satke?

venonna
14. črc 2008

Cafte nosnice! 😀
Nasa maduca slavi uspech - dnes bola Helka na malinach na babkinom chrbte.
cazadora, nie som taky znalec, ako denisocka, ale radim vybrat z nosicov tu spominanych (manduca, ergo, patapum...)

kili
14. črc 2008

deni, perfektne si malého do toho erga posadila tak bokom. Bolo to aj pohodlné? Asi sa mu tak viac páčilo, keď si sedela, že? to je fakt super nápad.

ivetah
14. črc 2008

tak dnes mi prislo ergo a je uplne super. denisocka dakujem za radu 😉 ovela viac sa mi paci ako manduca. tak sa vytesujem 😅

duskaf
14. črc 2008

ivetah- prosím Ťa v čom je ergo lepšie ako manduca? Kočky a manducu ste predali a kúpili si ergo, alebo ste si nechali obe?

denisocka, prosím Ťa na Tvojej fotke ten úväz z india- nemôžeš mi poradiť ako to mám uviazať, veľmi sa mi to páči, máš krásneho chlapčeka. Ďakujem.

denisocka
14. črc 2008

ivetah-som rada že sa ti pači,určite neolutuješ 😉

zrzuska -nie ,kočík neberiem - mala som ho minulu nedelu ked sme šli do kauflandu a preklinala som cele nakupovanie ! kým som prešla cez prechod s kočíkom,nik ti neda prednosť . potom sme sa v obchode tlačili,same cuvanie, naražanie do košíkov a zapchy,nikdy viac!!!!! teraz sme trebars boli na spišs.slavnostich,prvy krat som dala eego manželovi,ale nesedelo mu,teda na 1x to šlo celkom dobre,ale maly začal protestovať ked videl tie čertove kolesa a centrifugy,1000 pohľadov a krik z megafonu-tak som si ho zobrala do erga ja, a potom som ho sla prehodiť do šatky a až v šatke zaspal 😉 ale to som už šla domov,bo som mala teda doť toho naroda a stankov s čínskym tovarom 😒

kili,na sedenie to bolo pohodlne, tuším by sa tak dalo aj chodiť,ako v šatke v kolíske ,dom to kusila zo srandy ,kedže sedieť na nohách mi bolo nepohodle 😉 a to som bola u nás na salaši,spišskom 😉

mracik
14. črc 2008

denisočka, kukám, že máte rovnaké ergo, návleky aj meno ako my 😀 inak nádherné čiapočky robíš, nechceš nejakú aj predať? keď už si taká obchodníčka 🙂

lienockaa
14. črc 2008

baby, hlasim, ze manduca otestovana a vyzera to tak, ze sa mu v nej paci..🙂prvykrat trochu valil oci, ze co to je, ale ked zistil, ze je vlastne na mame zaveseny a prechadza sa, tak sa mu pacilo..ponosil sa 5 minut a zaspal..poobede som ho v nej zase mala, to uz cca polhodinu vydrzal, prostestoval len ked som ho vylozila z nej vonl..budeme postupne pridavat casu..mne sa zda ten pocit volnosti neporovnatelny s tym, ked som ho vlacila na rukach..hoci ja som dnes invalid, zle som spala a otacam sa cela, jak ten krcmar z vesnicky, aj tak nevadilo nic na chrbate,ked som maleho nosila, ani nic nebolelo..len este neviem, ako sa v tej manduce koji.. 😕

katy1979
14. črc 2008

nemáte niektorá problém že vám v nosiči nezaspia. mne tam malý nezaspí ak chodím po vonku, maximálne tak v autobuse, tam v pohode zaspinká, ale ak chodím tak nie, neviete ako ho presvedčiť? a ked už je potom taký unavený tak sa tam začne jedovať.

kili
14. črc 2008

katy, a máš ho na bruchu al. na chrbte? lebo ani mne Adamko na bruchu nezaspí, resp. zaspí, ale nechce si položiť hlavičku, asi je už vysoko a tam som moc trdá. Ale na chrbte som mäkučká 😀

denisocka
14. črc 2008

jé mráčik,tak super-tolko chlapov (by ma šlahlo) a aka si ty nosička ,cipana 😀 .čo chcem predať je anna storch 😀 a čo sa týka čiapkiek,možno časom aj tie,ale ešte musím znamej dokončiť-ked som je slubila,potom dalšiej,tej som tiež slubila a aj malemu taku kremovu k leovi a induiu.tak hadam pred zimou si najdem aj na teba čas 😀 😀 😀 😀 😀

lienočka,ja som kojila raz!povolila som popruhy a vytiahla mega cicku,takže to šlo.ale bola som u našich na zahrade,vonku by som nemala odvahu.horšie je,že to už nešlo s5 upevniť,stiahnuť,museli sme von z manduci a štelovať

katy1979
14. črc 2008

kili nosím ho na bruchu. na chrbte bol akurát raz doma a nervačil sa lebo nič nevidel.
vonku ho mám radšej vpredu, vidím na neho a sme spolu tak nejako v kontakte. keby bol na chrbte tak mám pocit že na neho nevidím

zrzuska
14. črc 2008

v com je teda ine ergo ako manduca ??? 😕
dikes

deni ja ked mi mala zaspi tak ju prelozim do kocika. ale chcela by som ist ku mamine (busom cca 45min) tak preto som sa pytala. ze by som sla iba v manduce a kocik necham doma 🙂 no este musim malu viac navyknut na nu. inak uz mi celkom pekne vydrzi v nej.

denisocka
14. črc 2008

nič nenavykaj,rovno skus s nou,neboj 😉 a zistíš jak ťa kočik obmedzuje
a na prvu otazku odmietam odpovedať,asi t napíšem do fotoalbumu,v čom je ine ! 😀

kili
14. črc 2008

katy, tak možno skús, že keď by mal spať, tak ho dať na chrbát a rovno daj aj kapucňu, chvíľku sa možno bude nerváčiť, ale potom hádam zaspí.

katy1979
14. črc 2008

kili no budem musieť vyskusať všetky varianty, snád mu jedna vyhovovať bude. S tou kapucnou ma to napadlo ale zatial som to neskusala.
lebo ked chodíme plávat v autobuse tak to nemá problém zaspať aj okamžite. minule sme len nastupili a sadla som si, oprel sa a spal, takže čakal len na to.
neviem či má pocit že ked chodíme že sa nemôže oprieť. aj som mu skusala pridržať hlavičku a nič nezabralo to.

zrzuska zvládne 45minút, ked to zvládne môj neposeda a večný nervák tak tvoje drobátko to zvládne v pohode 😉

vikinka27
14. črc 2008

zrzuska, je zbytocne brat sebou kocik.
ak nebude spokojna v manduce, tak ju proste vyberies a budes ju mat na rukach. ja chodim tak: ked spi, tak je v mdc (vaku alebo satke a pod.), ked sa chce divat, tak je stale v mdc, ak chce ist von, tak proste ho vylozim a "posadim" (teraz ma neukamenujte, ze sediet, ved viete, co myslim 🙂) alebo polohujem na kolenach a on sa diva 🙂
drzim palce.

kili
14. črc 2008

katy, možno práve to, že keď si sadneš a ty sa nehýbeš, tak mu netuká hlava na klúčnu kosť, to mu možno vadí.

katy1979
14. črc 2008

však práve preto som mu skusila pridržat hlavičku ale nič. je pravda že ja tam žiadne sádielko nemám. mám si nosiť zo sebou vankúš? 😅

kili
14. črc 2008

katy, nie, daj ho vtedy na chrbát 😉

katy1979
14. črc 2008

kili ja viem ale ty v tom už máš cvik ja ešte nie. ja som ešte strachopud. ale neboj vyskúšam aj to.

eriqe
14. črc 2008

katy dat na chrbat nie je problem 😉 len sa treba odvazit. Ja ked som to videla spociatku na fotkach tak sa mi len oci krutili, ze tak takto nosit nebudem a ako som si trufla, tak ina ani nenosim aj v manduce aj v satke. Je to super, mala kludne zaspi. A ak si ju dam riadne vysoko tak cez plece aj v pohode vidi.
Lienocka kojit v manduce nie je problem. Len treba povolit bederny pas aj popruhy a zosunut dieta trosku nizsie a potom uz len kojit. Ked sa dopapa, tak uz zase len poutahovat popruhy. Ja som tak kojila uz aj za jazdy v meste, ved to, ze mam hole brucho nevidno, lebo mi to kryje mala 😅

kili
14. črc 2008

na chrbát nie je ťažké dávať.
eriqa, keď dávaš vonku na chrbát v manduce, tak ťa cudzí ľudia neoslovujú, či nepotrebuješ pomoc?
mňa skoro vždy 😀 , a pritom mám úplnú istotu, že sú v pohode, žiadne kaskadérske kúsky

eriqe
14. črc 2008

kili presne, kazdy by mi chcel pomahat a ja to potom neviem. Hlavne ked si davam malu na chrbat a do satky, lebo to hrozivejsie vyzera, malu prehodim cez plece 😀 a uz priskakuju ludia, s cim mi pomozu 😀 a pre mna je to tym padom este horsie. Ale to aj moja mama je taka, ze som vcera do nej az zvysila hlas 😅

lienockaa
14. črc 2008

heh, hlasim prvu cca 1,5 hodinovu prechadzku v manduce..bez kocika..presne tak, rovno ho tam treba dat a vykrocit do sireho sveta..😀 zaspal este na nasej ulici..ale babky sa otacali, uz budu hovorit, ze ci som sa zblaznila..no a co?.. 😀 😀

denis- ja tiez mam mega cicky, tak som zvedava, musim vyskusat.. 😉

kili
14. črc 2008

eri, ja hneď každého zastavím, že netreba a kým by dobehol ku mne, tak už ho mám na chrbte, takže v tom problém nie je, že by mi to potom nešlo.

valka
14. črc 2008

ja som si uz tiez zvykla davat malu na chrbat, ale iba do manduci...satku som si nevedela tak dobre napasovat...
vcera sme boli s malou v sulove - tato nosil cely cas v manduce a super...mala prespala takmer cely vylet 🙂