V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
18. črc 2008

jo a treba ich menit alebo mi 1 typ vydrzi cely cas? to su asi dost blbe otazky 😅 ale ja netusim

denisocka
18. črc 2008

verul,jeden typ-šatka ti vydrží,ešte sa aj decka budu na nej hojdať 😀

vikinka27
18. črc 2008

verul, pozri bazar na www.nosime.sk (alebo mimibazar - aj cesky ak mas dostupnost)
tam zvyknu ponukat nejake od ruky.
alebo sa opytaj dievcat tu, ci niektora nema...

deni, tak jeden typ satky vydrzi??? od Teba by som taku odpoved necakala 😀 😀 😀

denisocka
18. črc 2008

viki-ide o to,že teoreticky hej,jedna dlha šatka,pevna stačí (ale samozrejme nie mne!) 😀 a to ešte neviete čo som zas vymyslela,zachvílku mi bude malo 50fotografií

eriqe
18. črc 2008

tak to som zvedava, co si zase vymyslela Denis 😉

natama
19. črc 2008

deni, proc si prodala to cerny ergo? je v tom vetsi vedro nez v jiny barve, kdyz sviti slunicko? diky 🙂

zrzuska
19. črc 2008

baby maju vase deti tiez take dni ze absolutne nechcu byt v nosici/satke???? 😨

mne dnes doobedu ameli nemohla zaspat a chcela sa nosit tak som ju supla do manducy a tak vysavala a zaspala. no potom sme boli vonku cely den (u kamarata sme boli na zahrade) tak som nebrala kocik iba manducu ale skoncilo to tak, ze som ju musela nosit na rukach. voooooooobec mi nechcela v manduce byt. ani na bok ked som ju dala 😖 neviem, dnes bolo take divne pocasie u nas. teplo ale fukal studeny vietor tak mala oblecene body s dlhym rukavom a dlhe teplacky. tak neviem ci jej nebolo teplo v manduce 😕 alebo potom este rozmyslam ze mame plienky pampers baby active ale vobec tam nie su tie gumicky na bokoch ako to davaju v reklame a zda sa mi ze ked sa skrci tak ju to musi aj omynat asi. 😒 neviem preco mi tam dnes nechcela sediet.
a tie pasy co mam na ramenach tak sa mi zda ze jej vadia. ma ich v urovni licok. ale ked jej dam novorodenecku vlozku tak sedi zase moc vysoko ze ma opierku asi 10cm od krku dolu. potrebuje este trochu dorast alebo ako?

denisocka
19. črc 2008

natama-hej,je kus teplejšie v čiernom,ale predala som ho,lebo som tužila prve po modrom 😉

vikinka27
19. črc 2008

zrzuska,u nas detto. aj v manduce aj babyvaku (satke) po istom case tam nechce byt a vzpiera sa, chce zmenit polohu. najradsej ma momentalne divat sa dopredu (ked je predo mnou, zozadu este toho vela nevidi, aj ked ju dost utiahnem a satku si dozadu uviazat neviem - v takych chvilach lutujem ze som scitana matka a nemam klasicky nosic 😀 )
takze to striedame, raz v nosici, raz na rukach. ale ako pisali dievcata, s kocikom este horsie a tlacit aj kocik a niest dieta, tak to radsej iba s nosicom...

lenki33
20. črc 2008

my sme mali tiez take obdobie ze tam D. nechcel byt kvoli tomu ze nevidi, na to je najlepsia satka, a doteraz ked uz je unaveny ale este sa mu nechce spat, tak ho uviazem do batohu, co najvyssie a je klud, pozera a je ticho. V nosici si ho proste nikdy tak nenapasujete 😉

weroni
20. črc 2008

ahojte chcem sa spytat, objednala som si babyvak z www.nosenie.sk a az teraz mi eriqe ukazala www.nosime.sk kde sa daju kupit satky, zdaju sa mi este lepsie ako vaky no uz ho mam objednany, bud. tyzden mi pride a chcem sa spytat ci tie co nosite babenka vo vakoch neamte problemy s chrbtom lebo tie satky sa mi zdaju na chrbat rodica pohodlnejsie 😕

mracik
20. črc 2008

weroni, ja mám vak aj šatku, každé má svoje výhody aj nevýhody. Šatku mám na dlhšie nosenie, babyvak len na uspávanie
ale Matejka som odnosila len v babyvaku, zvládli sme v ňom aj náročnejšie túry a s chrbticou som problém nikdy nemala

anke
20. črc 2008

zrzuska: ja jsem zakoupila ergo pro naseho mrnouse - vcera jsme byli ve meste a dokonce mi v tom usnul a dokud jsem chodila, tak byl ok .. ALE mam stejny problem s tim popruhem, taky to ma narvany v obliceji, jak ma otocenou hlavinku na stranu ... otlaceny to ale nemel a nezdalo se, ze mu to nejak extra vadi - spis ja porad kontrolovala, aby mu to nesjelo k ocicku ...

holky zkusene nosicky, nemate nejakou radu ... nemam to zaksirovane blbe? posilam fotky (je tam videt, jak mu ten popruh pridrzuju, kvuli foceni):
http://www.lidu.webgarden.cz/ergo/novy-prispeve...

zrzuska
20. črc 2008

anke presne tak to ma aj nasa. dnes skusim dat vyssie ten bedrovy pas a uvidim. alebo si dat na kriz popruhy ale to si myslim ze bude este horsie 😖

anke
20. črc 2008

zrzuska: prave jsem zkousela dat bederak az do pasu a opravdu v tom sedi pak uplne jinak - byl vys, ruce ne bokem ale vrchem, hlavu vic volnou a popruhy v urovni pusy (takze ozuzlaval), ale nic se nikam nerezalo ... takze to bylo tim 😉 alespon v tom ergu ... foto bohuzel nemam, dosly mi baterky ve fotaku

anke
20. črc 2008

mozna na bedra to pujde, az budou vetsi trosku ... jinak mrkni do alba tlap.ka, ta ma stejne velke a stare miminko jako ja, a ma ten bederak v pase - takhle to potom vypada
doufam ze se nebude zlobit, ze sem davam odkaz ...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

vikinka27
20. črc 2008

weroni, u nas taky tak ako u mracika: starsieho sme odnosili vo vaku (este tu neboli satky), problem bol az ked mal nejakych 15 kg. teraz pri mladsom striedam babyvak, satka, manduca.
babyvak nelutuj, na doma je ti dobry, praktickejsi ako satka. na vonku sa da, kym ti ester nebude tazka.
a mozno sa ti nosenie tak zapaci, ze investujes este aj do satky. 🙂

zrzuska
20. črc 2008

anke a ruky maju byt vonku ako ma ona? ja malej davam pod tie pasy. ze ma akoby drzi okolo mna.

hej a skus si dat pasy na kriz. ja som skusila. sedela nizsie a pasy boli dalej od seba takze jej nevadili.

anke
20. črc 2008

zrzuska: bavila jsem se s holcinou, co uz nosi v ergu dlouho a ta psala, ze ruce ma, jak se prckovi chce ... ja jsem se ted vratila z prochazky, maly mi v ergu usnul presna tak, jako to ma na obrazku tlap.ka ... rozdil byl opravdu jenom v tom upnuti v pase ... dik za tip s temi pasy, zkusim to taky 🙂

denisocka
20. črc 2008

weroni-zavolaj´p.andrejke na mobil z nosime.sk,určitze by sa dasla objednavka zmeniť a poslať šatku 😉

bambusko
20. črc 2008

anke, ja nosim v ergu maleho od 4,5 mesiaca, ale tak, ze je posadeny hlboko a ruky ma vnutri, popruhy ho netlacia, len ich zuzle. skus drobceka po vlozeni este utriast nizsie alebo chyt za nozicky a potiahni smerom k sebe, nech zapadne. ta latka by mu mala podopierat cely chrbatik az po ramena. skusila si popruhy viac utiahnut? podla fotky sa mi zda, ze ich mas dost navolno. myslim, ze to chce len trochu cviku, nam to od zaciatku sadlo perfektne 🙂

adikasb
20. črc 2008

Tak dnes sme boli s Becom na mensi vyletik 🙂 Len neviem preco to moje dieta nim nie je take nadsene ako ja 😅 ☹ Joooj, tak lutujem, ze sme uz aspon pred rokom nejake nositko nekupili 😔 Sofi ma uz skoro 20 mesiacov, no bola by som rada, keby si zvykla - budeme to potrebovat... Takze ked ju davam, tak samozrejme protestuje, potom trosku vydrzi, hlavne ked vidi nieco zaujimave, ale pre nu je ovela zaujimavejsie behat po vlastnych a vsade kde nema a tak... Ked je v nositku, tak to vsetko nemoze, a to jej vadi - vie, ze je v nom znacne obmedzena. Ale nosi sa fajn, ked prave neprotestuje 😅
Pridala som aj 3 foto do albumu
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

denisocka
20. črc 2008

to beco je krásne! a samozrejme aj vy 😉

adikasb
20. črc 2008

Deni, diiik 😀 Aj mne sa mooc paci, uz len to nejak vysvetlit tej mojej dcere 😅 No uvidime ako to bude 😔
Babenky, co mate starsie deticky - radi sa nosia? Kolko cez den ich nosite? A kedy ste s nosenim zacali?

duskaf
20. črc 2008

beco som doteraz nepoanala, je naozaj krásne. A deni dala si mi chrobáka do hlavy, stále rozmýšľam nad vyskúšaním erga.

duskaf
20. črc 2008

Tak som si popozerala na nete to beco, naozaj zaujímavé a krásne. Ako sa v ňom nosí a dá sa zohnať aj na Slovensku?

denisocka
21. črc 2008

duskaf- 😀

blumka
21. črc 2008

ahojte, my sme sa tento tyzden nosili a nosili...mala zacala odmietat kocik, tak preco nie 😉 samozrejme, ze som od dobroprajnych ludi hned dostala radu, ze to nemam robit, bo si mala zvykne na nosenie...
a este jedna dobra sprava. ked vcera videl ocinko aka je Terezka v satke pri mne kludna tak zacal ziarlit a vraj ze aj on si to dakedy vyskusa a teda ze aj to ergo alebo manducu asi kupime aby mohol aj on nosit 😀 😀

blumka
21. črc 2008

no to beco je kraaasne... 😵 zeby sme kupili beco namiesto erga alebo manducy? 😕 😀..len keby sa dalo niekde vyskusat

verulka
21. črc 2008

adika, moji krpci boli uzasny chodci, oni boli do roka v kociku a potom ani za svet..jediny nosic, ktory boli ochoptni tolerovat, bool taky velky turisticky- v tatrach sme v nom radka nosili. inak nic