V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

reva
20. pro 2007

Ahojte neviete mi poradit ako spravne viazat satku??
mam 4,5kg babatko, ktore chce byt stale na rukach ale ked ju dam do satky tak sa mrvy a place, myslim si ze jej to je tam tesne ale neviem ako to mam vlastne viazat, ked to uviazem volnejsie , sarinka mi vysi az pod bruchom, ked normalne tak je tam cela pokrutena a mrnci, tak muz neviem ako nato.

tlapicka
20. pro 2007

reva: to se tezko radi, kdyz te nevidime na zivo... tezko muzeme vedet, kde delas chybu:( kazdopadne satek nema byt utazeny ani malo ani moc.

haluskacz
20. pro 2007

reva, co zkusit najit nejaky kurz vazani satku nekde pobliz bydliste?

reva
20. pro 2007

o nicom takom neviem, satku som si objednavala z ciech 😢

tlapicka
20. pro 2007

myslim, ze by se mela najit nejaka satkovaci maminka v tvem okoli, ktea by ti urcite rada poradila, ne?

reva
20. pro 2007

len ako ju najs, tuna vseti pouzivaju baby vak 😒

kili
20. pro 2007

reva, a ako ju viažeš, do kolísky? skús zvislí úväz. Ale mne tiež zo začiatku v kažkdom boli nespokojní, vždy som to musela rozchodiť, potom sa im tam už zapáčilo. Tak skús proste uviazať a ísť von.

reva
20. pro 2007

skusala som kolisku aj kriz skapsou-zvisly uvaz, ale nepaci sa jej to, ked mi tam aj zaspitak sa stale budi a mrvi , hruza 😔

papaya
20. pro 2007

Evi díky za info,už jsem jí psala IP 😉
Revo mě Hugo takhle malý chtěl být v šátku jen když spal,polohu ležmo bojkotoval úplně. V bdělém stavu tam vydržel až od chvíle kdy nemusí mít jištěnou hlavičku a může koukat 😉 jinak já když si nebyla ze začátku jistá jestli to dělám dobře,nechala jsem se nafotit a poslala mailem dotaz na stránky kde ty šátky prodávají a oni mi poradili (samo že jsem to měla blbě 😅 ) až na břiše bys si to mít neměla,jestli teda vážeš nějaký kříž nebo kapsu,to si namáháš moc záda,řekla bych že ideální poloha je aby to mimčo bylo někde na úrovni tvého pasu 😉

haluskacz
20. pro 2007

reva,
co zkusit kolibku v krizi s kapsou? http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid...

reva
20. pro 2007

inak kolisku vizate tak na kriy cez chrbat alebo si to len zavesite taky vak ??? 😕

reva
20. pro 2007

no presne takto to viazem a malej sa to nepaci

reva
20. pro 2007

super stranka dnes skusim toto http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid...
ci sa jej to nebude pacit viac
dakujem

papaya
20. pro 2007

Revo zkusit jinej úvaze je dobrej nápad,akorát některý děti prostě kolíbky bojkotujou (jako právě náš Hugo), pak se dá vázat úvaz kříž s kapsou a hlavičku jistit přetažením pruhu látky. I když ta kolébka je pro malé mimčo asi vhodnější

tlapicka
20. pro 2007

krize s kapsou bych se nebala, eli se v nem nosila od narozeni a zatim nijak poznamenana neni 🙂 kolibky jsem nikdy nevazala.

reva
20. pro 2007

ked ju mam v tom krizi s kapsou tak nechce mat frajerka hlavicku v tej satke, chce sa vrtiet a otacat, lenze hlavicku si este na 100% nedrzi 😅

haluskacz
20. pro 2007

hmm to je zapeklita situace. Ale je fakt, ze Vasek v tom veku taky obcas vyvadel a uklidnil se, az kdyz usnul. Ale on vetsinou vyvadel, kdyz jsem ho jeste zavirala do bundy. Taky chtel videt ven. Pak, kdyz uz byl trosku vetsi,jsem mu vzdycky hlavicku nastelovala tak, aby ji mel prekrytou, ale videl na jednu stranu. Tak to uz byl pak spokojenejsi. Ale kdyz byla fakt zima a ja ho zachumlala celyho pod bundu, tak se taky mlel, ale usnul vzdycky za chvilku. Tak jsem to prilis neresila.

papaya
20. pro 2007

no je to oříšek jak jsem psala - než držel pořádně hlavičku mohla jsem nosit jen v kříži a jen když spal 😉 jinak jsem ho doma nosila na rukou

eva265
21. pro 2007

Reva, me taky prcek nechtel byt v satku. Kdyz jsem ho tam dala, tak chtel porad koukat. Spat tam nechtel. Hlavicku zacal drzet az ted, kdyz ma 7 kg, protoze ji ma obrovskou, takze jsem satek nevyuzila. Taky se hrozne rad nosi, takze jsem aspon zaposilovala 🙂.

reva
21. pro 2007

tak sa vam idem pochvalit, prave spinkame v tomto uveze 😉 http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid..., nosila som ju kym nezaspinkala s hlavickou vonku a potom ked uz spinkala somu ju dnu zavrela 🙂 len, mam este taky maly problem, mame dost neprirodzene vytocenu hlavicku na jednu stranu.... zatial neviem co stym, bojim sa ze jej ublizim, inak tie kolisky sa jej vobec nepacia, skusala som vsetky, tak v nich place az vyska 😒

haluskacz
21. pro 2007

reva, nevim, jestli ti dobre rozumi s tou hlavickou, ale ja stridala strany - kdyz je mimi v satku tak, ze ma hlavicku na jednu stranu, snazim se si uvedomit, na kterou, a priste ho tam supnu obracene. Kdyz jsem nosivala v te kolibce v krizi s kapsou, tak jsem takhle stridala strany, aby nebyl furt na jednu. A kdyz jsem nosila horizontalne, tak jsem mu tu hlavicku taky natacela pokazde jinam, kdyz spal a prekryvala jsem mu ji satkem. Pak v lete jsem to jeste menila kvuli slunicku, aby mu nesvitilo do obliceje.

jirinajirina
23. pro 2007

Uaua, ted jsem objevila tuhle diskusi a lituju toho 🙂 Ja mam satek mamanti a ted jsem diky vam objevila ty krasne elegantni jednobarevne a designove a elasticke a ja nevim co...to je hrozny...zrovna kdyz jsem si rikala, ze jsem rada, ze nebudu u druheho prcka muset vybirat mezi tema nadhernejma plinama, co se ted vyrojily, protoze budem zas delat BKM, tak narazim na tohle. Uz je mi jasne, ze se neudrzim a koupim dalsi satek...
Zkousime ted s mrnousem zase vic nosit, trochu jsme to flakali, kdyz byla mensi, byla zima a ji kocar neva...ted zkousime zatim doma, sbirat pradlo a varit a tak. Ven se teprve chystam.Ma nekdo zkusenosti s navratem k noseni u starsiho ditete - jak na to reaguje, jakej se treba osvedcil uvaz, nebo mam koupit ergo? Napiste, dik

karlicka111
2. led 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s nosítky. Vím, že spousta v Vás používá Ergo. Teď jsem ale na Mimibazaru narazila na nosítko Manduca http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php?str... , o kterém jsem předtím neslyšela. Prý je moužitelné od narození....Máte někdo s tímto (nebo jiným, ne tak známým nosítkem, jako Ergo) zkušenosti? Předem díky za odpovědi!

susik77
2. led 2008

ahojte, ak nebude mrznut, chcela by som tak od febr.-marca zacat malu nosit v ergu.nechcem si uz porizovat tu bundu na nosenie, ani kapsu.myslite, ze by mohlo stacit, ked ju normalne oblecenu dam do zimnej teplej kombinezy a na nozicky dam pancusky a na to take teple boticky?

johanda
2. led 2008

karlicko. to nosítko je hodně podobné ergu (i cenou). Ta paní, co ho prodává ma e-obchod (myslím www.isatky.cz), zkus jí napsat, v čem jsou rozdíly.

susik, pokud nebude mrznout, tak asi jo, jen malé hodně zatepli nožky až po kolínka, dala bych na ně ještě o vrstvu více.

katako
2. led 2008

Tak jsem dneska zkoušela v obchůdku u Lusinty Ergo a musím uznat, že na větší a těžší dítě je to pohodlnější než šátek. Ondra tam dokonce usnul a museli jsme tam nakonec zůstat dýl.

Asi si ho nakonec taky pořídíme, protože:
- může ho nosit kdokoli z rodiny a nemusí umět úvazy (nebaví mě šátek motat na MM nebo dědečka, kteří vázat neumí, ale občas nosí)
- nemůže se špatně uvázat a dítě být nakřivo
- není potřeba převazovat a utahovat během nošení (u kvalitního šátku taky ani ne)
- dítě lze rychleji nanadat a vyndat ven a neválí se přitom cípy po zemi
- je v něm příjemnější nošení (zkoušela jsem našeho asi 10 kilového drobka)

Pokud znáte někdo nějaké závažné nevýhody Erga oproti šátku, tak prosím napište, díky 😉

kitka123
2. led 2008

Ahojte, premyslim, ze si preci jen jeste poridim Ergo, ale radeji se tu jdu jeste optat, jestli mate nektera zkusenosti s nosenim dvouletych a starsich deti? Jednak jestli je to pohodlne a druhak, uz se nenosila vic jak rok, takze otazka jestli ji to bude jeste bavit. Jedna se mi hlavne o nakupovani, turistiku, lyzovani ...

katako
2. led 2008

Kitko, tak si ho půjč a uvidíš.

kili
3. led 2008

kitka, to budeš lyžovať s malou na chrbte? 😀

susik77
3. led 2008

caute, nahodou, v krkonosiach som videla jedneho ocka sjizdet svah s mimcom na chrbate-dost adrenalin, teda 😎