V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

janulka04
5. zář 2010

@busni ale pre take 6 kilove mimco, trojmesacne uz mozem pevnu, nie?

busni
5. zář 2010

@janulka04 jasne, to len mne chvilku trvalo, kym som si vybrala pevnu, za to som stale pouzivala moby. a hlavne mala som ju doma - po ruke. kupovala som si ju, ked mala Lulu 2 tyzdne. pre 3 mesacne urcite uz pevnu kup. 😉

janulka04
5. zář 2010

@busni dakujem...ja som take novorodeniatko v tychto zalezitostiach, tak si dam poradit 😀

prsky
5. zář 2010
emjee
6. zář 2010

@xmata ja mam zimnu verziu a je super, mne uplne postacuje, no najlepsia je deluxe - ta je nepremokava

@prsky ja som mala od novorodenca pevnu satku a do elastickej by som nesla 😀 tie linky co si dala vyzeraju super a za dobru cenu, pozor ta katja je kratsia - vhodna skor na batoh, klokana, jednoduchu kolisku a pod. uvazy; na ksk podla mna potrebujes velkost 6 (4,5m)

janulka04
6. zář 2010

kocky, caute.... 😉
potrebujem poradit zase.... 😝 😀
baby satka uz bude doma, ale ako obliekat take trojmesacne dietatko do nej, ak by som ju dala do KsK? 😕
myslim, aby jej nebolo rano zima na nozicky a rucky, ked by som sla male vyhodit do skolky.....tu byva okolo tych 8 stupnov maximalne?
a ako potom v zime? ako by ste to riesili? 😕

fibi
6. zář 2010

@janulka04 také malé ľahko schováš do väčšej bundy, príp. sa dá ušiť vsadka do bundy, alebo rovno spešl nosičská bunda. Krpcovi len čiapočku, nožičky schováš do šatky a hotovo 😉 Ak by bolo moc chladno, dá sa to riešiť aj takýmto tunelom http://www.fler.cz/zbozi/mamamimitunel-160300 alebo len prehodíš deku cez krpca a rožky pozakladáš do šatky

janulka04
6. zář 2010

@fibi jeee, to vyzera dobre,ten tunel dakujem.. 😉 😵
inac, baby,vy satkujete celu zimu? Je to nejako obmedzene, ze kolko moze byt v zime babo v satke? 😕

fibi
6. zář 2010

@janulka04 jasné celú zimu 🙂 Aké obmedzenie? A je nejaké obmedzenie na deti v kočíku? 😕 V šatke lepšie odsleduješ, či krpec nemrzne 😉

nika
6. zář 2010

@janulka04 já právě začala plně šátkovat když byla krutá zima v lednu i přes den přes -15, šup malou do šátku, pod bundu a šlo se 🙂 s kočárkem bych nevyjela díky mrazu a sněhu. pod bundou si pěkně dýchala ohřátý vzduch, byla to paráda. te´d už taky řeším zateplení 🙂 jinak než jen bundou, už se tam nevejdeme a navíc nosíme na zádech .-)

janulka04
6. zář 2010

😵 kocky, dakujem.... 😉
predsalen som si nebola ista, ze ci napriklad v zime to nieje nejako ohranicene, ze kolko hodin,kebyze ideme napr s malymi sankovat. Alebo kolko stupnov moze byt vonku maximalne 😕
asi vam zniem ako z inej planety 😀
a teda mne sa satky velmi pacia,lebo aj ked sme niekam isli autom,vzdy sme vlacili autosedacku a podvozok k nej...teraz ju nebudeme musiet vyberat, zlozito zapinat....len z autosedacky sup do satky a hotovo 😵

a vy mate len po jednej satke? lebo ja pokukujem aj po inych farbach nez co som si objednala 😀

lubiky
6. zář 2010

potrebujem poradit,mam babyvak a nejak stale neviem ci v tom babo (10tyzdnov) nosim dobre,pozerala som vseliake videa na youtube a vsetky mozne navody ale neviem proste nejak si niesom ista ci je jej dobre...zda sa mi ze ma hlavicku moc skrcenu pri hrudnicku a niekedy mi do vaku tak zapadne ze sa bojim aby sa neudusila...uz som prisla na to ze asi hlavicku musi mat co najblizsie k tomu "V" kde je zosita ta latka ale aj tak ju tam vazdy mam inak ako na tych obrazkoch...pomozete mi? 🙂

ivika18
6. zář 2010

@lubiky tak hoď pár fotek, takto těžko radit 😉

lubiky
7. zář 2010

@ivika18 pridala som par foto....mala zaspala hned tak asi jej je tam dobre len ja som si nie ista 😒

ivika18
7. zář 2010

@lubiky podle mě tam máš malou dobře, já teda přes kolíbky moc nejsem, my jsme s nima začali až teď, ale nezdá se mi tam nějaká pokřivená nebo tak něco. Jestli se ti zdá, že má tu hlavičku moc na hrudníčku, tak bych ji zkusila dát možná víc naležato, ale myslím, že to může mít i tak jak to máš. A máš moc pěknou holčičku 😉

leishmania
7. zář 2010

mozem sa opytat, je babybjorn nosic vhodny pre mimi? sestra ho kupila, ale dojde mi na fotke dost uzka ta cast medzi nozickami, ale mozno je to lne zdanie...neviem ci patri medzi vhodne nosice

emjee
8. zář 2010

@leishmania babybjorn robi iba klokanky a tie nie su vhodne

leishmania
8. zář 2010

@emjee dakujem, myslela som, len sa do toho moc nevyznam, tak som si to chcela overit predtym ako jej to poviem

misha_
8. zář 2010

@lubiky ahoj, pridala jsem par fotek, jak jsme nosili ve vaku (meli jsme Premax, je takovy pevnejsi), ale taky mi tam mala pripadala vzdycky tak zvlastne skrcena. Lip se dala srovnat do satku. U vaku mi prislo nejlepsi si dat ten rameni popruh co nejdal od krku, bylo to pohodlnejsi.
Nevite, jestli by se daly sehnat nejake teple nechodici boty na noseni? Normalni Beatce porad z nozicek padaji a do bundy ji jeste nechci celou zapinat. Ale pripada mi, ze ji musi byt zima.

dudri
8. zář 2010

Naša švagrina ma 5.mesačné dietatko, že ma babyšatku-ešte nenosí, lebo jej kamoška robí projekt a vyskum o babyšatke- neodporucat ze pre mamičky moze poskodit chrbticu.
Som prekvapená, čože celý svet nosia všade babyšatky, hej
čo myslíte?

ikarkulka
8. zář 2010

@lubiky koukala jsem na tvoje fotky - přesně s tím jsem si nebyla jistá ani já (v šátku), ale bylo mi řečeno, i jsem se to později dočetla v "návodu", co jsem dostala k šátku, že je to zakřivení dítěte do písmene C v pořádku. dá se to prý vyspravit tím, když dítě do šátku dáš ještě v zavinovačce, nebo ho vypodložíš dekou. ale to se mi zdá už moc, že by tam byl jednak nacpaný a druhak by mu tam asi bylo vedro.
jen se pak má střídat strana, na kterou bude hlavička, aby se dítě nekřivilo pořád na jednu stranu.

a i já mám dotaz, jak oblíkat dítě - eliášovi jsou necelé 3 týdny, manžel jde od pondělí už do práce, takže budu muset chodit ven se psem. budu nosit buď v šátku nebo v becu. v šátku bude mít nohy uvnitř (nosím v kolíbce), ale v becu mu budou čouhat ven. boty teda nepřipadají v úvahu. jak ho oblíct?

prsky
8. zář 2010

@ikarkulka navleky + ponozky a pripadne capacky a MaM kapsa alebo zapnut bundu aj okolo dietata.

dugyna
8. zář 2010

@dudri tak a tie kabelky co nosime na jednom ramene nam neskodia na chrbat???
satka je uviazana na oboch takze. a ak mysli ze sa naklanas viec dozadu..pri satke sa clovek naklana dozadu ovela menej ako ked mas babao cisto na rukach.
je ovela viac veci co skodi chrbtici u zien-nakupy, sedenie cely den pri praci alebo celedenne statie, opatky vysoke.....
takze asi tolko

kocky ako obleiakte teraz do satky na von deticky?

zuza.m
8. zář 2010

baby zaujimalo by ma ako si to uvezujete na chrbat??potrebujem na to ešte dalšiu osobu alebo sa to da zvladnut aj samej??neviem si to ani len predstavit.mam doma baby vak aj som ho dost dlho použivala a teras rozmyšlam že by som sa k nemu vratila ked ideme na dlhšie chodenie a nechcem brat kočik.akurat mam dilemu ako to viazat na tenchrbat len tak v meste kde nieje postel kam by som si ho napriklad postavila. 😅 dakujem za každy napad. 😀 😉

emjee
9. zář 2010

@misha_ @ikarkulka ja mam do satky / manduci vlnene boticky manymonths ale pozdavaju sa mi aj vlnene saling (obidvoje najdes napr. na nosenideti)

@dugyna vcera konkretne: vlnene body, pancusky, ponozky, papucky (liliputi - lepsie mu drzia ako topanky, na nosenie su v pohode a isli sme do mc, no a nechcelo sa mi ho prezuvat furt 😀), teplaky, mikina, kukla (vlnena MaM), kapsa

@zuza.m da sa to zvladnut aj sama, ale chce to cvik - takze najprv poskusat doma, najdi si na youtube navody od vonzino1
osobne na chrbte nosim viac v manduci ako v satke, pretoze mam zive striebro, ktore je problem udrzat dostatocne dlhy cas na chrbte, kym sa uviaze satka, ale uz sa mi parkrat podarilo uviazat aj double hammock, takze da sa, no viazat vonku na chrbat si netrufam (manducu v pohode aj vonku viem nainstalovat na chrbat)

misha_
9. zář 2010

@ikarkulka Nevim, jak se nosi v Becu, my meli od dvou mesicu Manducu a docela dlouho mela nozicky taky vevnitr. Je tam sice takova vlozka, ale dalo se nosit i bez ni a Beatce to vubec nevadilo. Nozicky mela do zabicky a jakoby si na nich sedela. Ven ji stejne jeste nesly dat.

ivika18
9. zář 2010

@emjee a jakou máš tu kapsu, prosím tě

ivika18
9. zář 2010

a co pod ni dáváš přes zimu? díky

emjee
9. zář 2010

@ivika18 MaM kapsa zimna verzia, v najtuhsej zime: vlnene bodynko (dobre udrzuje teplo), ponozky, pancusky, tenke tricko s dlhym rukavom, teplaky+mikina alebo flisovy overal, na hlavu kukla, na nohy vlnene boticky - akoze netreba to prehanat s oblecenim, pretoze sa babo zahreje od teba - treba dbat hlavne na hlavu, nohy a chrbat aby boli v teple

ivika18
9. zář 2010

@emjee díky, tak nějak jsem si to představovala, mám strach právě o ty nožičky a záda, máme MM botky a nosíme už teď a teda nic moc, asi to na zimu bude chtít pod to ještě ponožky navíc. A ta kapsa vám stačila i v těch velkých mrazech minulou zimu, nebo ještě to chtělo pod bundu?