V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

tlapicka
8. led 2008

kapsu deluxe jsem testovala pul hodiny na brutalnim lijaku a fakt ani neprovlhla. Ale nase mala se v lete absolutne nosit v satku nechtela!!! tak bacha na to. no a ochrana proti slunicku j vazne celkem problem. v lete jsme pouzivali krosnu (nikdo nikoho nezahriva, tak to slo) a na slunicko jsme dali strisku...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdenkaamarosko
8. led 2008

ahojte, tak náš Adamko dostal Ergo pod stromček. Najviac sa mu vytešujem ja. Ako píšete, dôležité je si naň zvyknúť a nabrať cvik. My zatiaľ nosíme Adamka len predu, ale určite to bude ešte lepšie vzadu, to sa bude asi aj naša domácnosť ligotať. 😀

zdenkaamarosko
8. led 2008

Kitka, tak to už máš ďalší dôvod prísť k nám, vyskúšať ergo. Moje pozvanie stále platí. 😉
Pýtaš sa, či sa jej tam bude páčiť? Maroško ako náhle zistil novú dimenziu pohľadu, tak tam čučal 🤐 a všetko obzeral. Tak som nakoniec musela davať pozor, čo si chce uchmatnúť do ruky. Na ergu je super, že váha dieťaťa sa ti rozloží. Nemáš celú tiaž iba na ramenách, ako je to u klokaniek. Viem o čom hovorím, keď bol malý, chodili sme s ním na turistiky v klokanke. To ho ale musel nosiť muž. Teraz ho ponosím v ergu aj ja a to už má 13 kg. 😎

eva265
8. led 2008

Ja jsem tu kapsu myslela jen pro pripad, ze najednou zacne prset a nikde se nebude dat schovat. Na vylety chodime mimo zimy skoro porad, tak jsem si rikala, ze by jsme ji uzili. Ale kdyz vas ctu, tak to asi budu muset vymyslet nejak jinak. Nezkouseli jste ji nekdo usit z tenciho materialu?

tlapicka
8. led 2008

evi, svadlenek je tady spousta a kdyz bude prset a ty nebudes moct schovat hlavu, tak ti tam asi stejne natece mezi mimi a tebou... nevim, nevim... plastenka za stovku je asi vhodnejsi a lehci, ne?

kitka123
8. led 2008

Zdeni a kde Jezisko Ergo kupil? Nosime.sk?

eva265
8. led 2008

Tlapi, ja mam dest rada, ale mimi nastydne rychleji. S plastenkou samozrejme pocitam, i kdyz to nebude jednoduchy ho v ni udrzet. Jen jsem si chtela zjistit, jestli neni kapsa lepsi. Taky doufam, ze prisli caste pouzivani plastenky nebude treba.

lusinta
8. led 2008

k ergu- jo, nošení na zádech si taky nemůžu vynachválit!nejlepší je,že když em usne,v pohodě ji odepnu a položím.vůbec se neprobudí.to v šátku nehrozilo.
Nošení na boku jsem taky nezkoušela.

\jste mě potěšily, že jste i mladší maminky než já🙂83🙂všechny kámošky se na mě dívají jak na blbce, že jsem se ve 20 vdávala a ve 24 měla mimi.

máte někdo zkušenosti s těmato šátkama???Budu je prodávat v shopu, ale nic o nich nvím 😲 Bebino,Easycare, Dydimos?????

A na Slovensko ergo klidně můžu poslat taky, akorát je tam poštovné 200,- POkud bys věděla, že si ho na 99%necháš, tak by se to i vyplatilo. Pokud bys to ale pak měla ještě vracet, to už by byly 400,- a to je blbý. Dělám to tak,že rovnou pošlu nové, barvu jakou chceš,takže se varcet v případě,že ho chceš,nemusí.
A že ho ještě nikdo nevrátil🙂🙂🙂

johanda
8. led 2008

Já jsem to nošení na boku v ergu zkoušela, ale nevidím v tom nějak smysl. Nejlepší je to na zádech. Johanka mi přes den usíná v něm a já s ní nemusím ležet nebo sedět, ani ji nechávat řvát.
Vy jste tu všechny tak mladé maminy, já, která jsem na začátku 4. dekády, jsem tu asi nejstarší 😉 . Ale S Kristýnkou jsem byla taky mladá mamka. 😀

lusinta
8. led 2008

ten dydimos jsem spletla 😔 měl to být hoppendiz. To je takových druhů!!jsem ani nikdy nevěděla!!!

tlapicka
8. led 2008

evi: pokud bys tu kapsu uzila i jinak, tak to ma smysl, ale kupovat to pro strejcka prihodu z duvodu, ktery stejne nejspis nesplni mi pripada neracionalni 🙂
ja ji taky pouzivam nejvic na kocarku.
a s jakym nositkem se na ty hory chystate? (krosna ma kvalitni uloznej prostor a plastenku...)

lus, mam zkusenost s dydim. uz jsem to tady rikala. kupovala jsem ho svagrovy tady v deutschlandu a zanosila jsem ji ho. (sama mam babysatek guatemala) a je to nehorazny rozdil...nevim, jestli to treba neni tim, ze muj uz je pekelne zanosenej a tamten je novej, ale fakt bomba. krasne se s nim dotahuje a nadherne drzi. nesjizdi atd. muj babysatek se sice nepovoluje ale po dvou km uz musim pruhy roztahovat, jelikoz se shrnuly.... dydi drzi jak das. uz se tesim, az ho podedim na dalsi mimi. guatemalu uz pouzivam jen v nouzi a aute. rozhodne prijde prodat, jelikoz po teto zkusenosti se s nim s dalsim mimi mordovat urcite nebudu!!! eli byla az do pul roku pouze nosenec, takze jsem s tim satkem srostla kvalitne... od pul roku mame kocarek a stridame krosnu s kocarkem.

papaya
8. led 2008

holky a když vám usne v ergu na zádech používáte tu kapucku? já tím Huga vždycky zase vzbudím,navíc jak se tam pak šmrdlá a hází hlavou,ta látka se mu tře o obličej a budí ho 😒 ve bdělém stavu si jí tam dát nenechá dát vůbec,ale to bylo to samý i se šátkem

ladunka
8. led 2008

johando, taky jsem věkově na začátku čvtrtého desetiletí a to mám jen jedno dítě..

Jak jsem si před časem (asi teda v jiném tématu) stěžovala, že mě s Ergem bolí záda, tak už je to dobré, šátek jsem už měsíc nevytáhla a už asi nevytáhnu. Na starší dítě je Ergo fakt super!

papayo, Karla ještě na zádech neusnula - mívám ji tam jenom občas, když je doma neklidná, ale stejně to moc nepomáhá...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kili
8. led 2008

lus, hoppediz mám ja. Som spokojná, ale s ničím porovnávať nemôžem. Je to tuhšia šatka, podľa popisu by som ho prirovnala k schtorchu. Dobre drží, nemusím ani robiť uzol, stačí len jedna slučka a neuvolňuje sa. A keď sa odmotávam, tak drží až keď si nedám dole šatku z ramien. Má aj kapsu na drobnosti, ale mne to príde ako blbosť, ale niekto to možno využije.

kili
8. led 2008

lus, a za akú cenu predávaš ergo?

katako
8. led 2008

Hoppediz taky mám, dobrý na těžší dítka, pevný, asi srovnatelný se Storchem, alepoň tkaný je stejně. Akorát nemá jakési testy, co Storch má. A mají hezčí barvy 😉

tlapicka
8. led 2008

no co jsem videla tady v nemecku, tak hopp. ma stejny atest jako dydi. "sehr gut"

hele vy mladicke maminky, schvalne, kolik je vasim manzilkum? tipuju, ze jste na tom podobne jako my 🙂 (84, 77)

katako
8. led 2008

Ale Ergo se mi zdálo pohodlnější, když jsem ho zkoušela a taky už o něm uvažuju. Ondra zase naopak líp usne, když má něco přes hlavu - cíp šátku, nebo tu kapucku.

susanh
8. led 2008

Baby čo máte skúsenosti, myslíte, že aj také malé žieňa ako ja by zvládlo takéto nosenie bábätka? Nemám ani 160 cm a o váhe radšej pomlčím... Ale nemám veľa sily 😒 Plánujem druhé bábo, a neviem si predstaviť chodiť s dvoma kočíkmi... 😅 nájde sa tu podobná mamina, čo to skúsila?

lusinta
8. led 2008

ladunka-taky jsem se u té Karly zarazila🙂🙂kdo to jako je?? 😀

Kili-Za 2490,-

Jinak jsem se začetla dneska večer na diskuzi na nosenideti.cz a tam teda ten easycare,který taky chystám do nabídky,chválí asi nejvíc.prý i lepší než storch..hm...

Pap-když usne na zádech, tak ji hned sundám🙂 nějak jsem z toho tahání i když spí "odrostla".Tulíme se k sobě pořád, takže nepotřebuju ji mít přitulenou i když spinká a jsem ráda, že mám chvíli pohodu.No a ven jsem ji na zádech ještě neměla..to až bude teplo. ale když už jsem ji někdy kapucku dávala, tak před zrcadlem,abych ji zbytečně nerušila🙂

No jinak mám na konci ledna první kurz o šátcích a vázání a mám z toho hrůzu!nechcete mě někdo zaskočit??🙂
Mám osobně vyzkoušené jen ergo, MaM Eco a Vatanai. úvaz používám jen kžíž s kapsou vevnitř. Když to srovnám se znalostma o plínkách,když mám prezentaci a toto...se můžu jít zahrabat.Asi to bdue pěkný trapas!

lusinta
8. led 2008

tlapička-manaže je o rok starší,tzn. 25🙂
susanh-určitě do toho jdi!!!Lepší táhnout mimču na břichu než nějaký tandem kočár. A šátky kupují i malé maminky...hezky se ti ta váha rozloží. a až bude mimčo větší a těžký,koupíte ergo🙂

geegee
8. led 2008

super debata, baby...ste ma inspirovali...asi si nejaky nosic zozeniem. Pri 2 malych detoch to vyuzijem aj na prechadzky. A dokonca v tom Ergo sa este odnesie aj Matusko - ma 14,5kg 🙂

Susanah, aj ja mam 160cm, teda 161, ale to je jedno, a 52kg. POdla mna nosenie zvladneme v pohode 🙂

listicka77
8. led 2008

Lus, jestli se chceš o těch šátcích dozvědět víc, tak nelituj času a projeď články a diskuze na nosenideti.cz. Jo a taky je tam diskuze "Brno" (v sekci "Najdeme se?"), tak si třeba řekni o pomoc nějaké spřízněné duši, Brňaček je tam fakt dost. A šátkařky jsou vstřícné!

Easycare je jeden z nejlepších (taky nejdražších) - jemný a přitom pevný, prej žůžo.
Hopp se fakt nejvíc přirovnává te Storchu (Storchy už tam máš, ne?)
Bebina u nás ještě není moc známá, ale jsou z biobavlny a nepochybně velmi kvalitní.
(Po pravdě řečeno, z toho co jsem načetla, tak Vatanai by byl ten poslední, který bych si vybrala, teda hned po kanafasových Medley).

tlapicka
8. led 2008

susanh: rekla bych, ze na vysce a vaze nezalezi, spis je dulezitejsi, abys nosila od narozeni, to si pak telo ani nevsimne, ze ma nejakou zatez 🙂
jinak svagrova je presne pripad, co popisujes. ted uz tolik nenosi malymu je 6 mesicu, ale jak honila toho vetsiho rostaka, tak porad fungovala na bazi satek, golfky. (a rekla bych, ze u toho starsiho rozhodne tolik nesatkovala.)

ladunka
8. led 2008

sasanh, jestli uneseš těhotné břicho, uneseš i dítě! Já mám 166 cm, 49 kilo, v těhotenství jsem přibrala přes 16 kilo a ty jsem tahala s sebou furt. Po porodu jsem shodila deset... takže pořád to tříkilové mimi na břiše byla pohoda. No a jak rostla, tak já sílila.. dneska nosím desetikilové dítě, ani nemrknu 🙂

Holky co máte proti Karle? Vždyť my dokonce uvažovali o tom, že tak svoji holčičku pojmenujeme! Gedren, to myslím neovlivním 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladunka
8. led 2008

No prosím Tě! A Karolína Ti přijde v pořádku (no možná snad ani neodpovídej 😀 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz