V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
28. črc 2008

baby moze byt dieta v babyvaku aj zabalene nasirokov? Az potom clanku co lenki posielala link - kde pisali o tych bedrach ma to napadlo ze ona ja vlastne balena nasiroko tak ci to nevadi nemoze jej to nosenie nejak ublizit? 😕 😒

Inac baby uz som rozhodnuta - satku si kupim za mliecko ktore darujem do laktaria 🙂 momentalne mi ho manzel nebude moc kupit k narodkam kedze staviame a vsetky nase peniazky idu do domceka, tak to poriesim takto 🙂
Teraz tu budem sliedit a vyzistovat aku si mam kupit nech som si na istom 🙂
Takze sups s radami - kto mate aku? 🙂

lenki33
28. črc 2008

wero, v satke v koliske by dieta nemalo byt balene na siroko, takze ked ju balis na siroko tak vtedy ju nedavaj do vaku, teda ak ma klbiky v poriadku 😉

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=15

monisek
28. črc 2008

Ahoj, mám prosbu, nemáte některá prosím zkušenosti s nosítkem pro děti RED CASTE SPORT?
http://www.nej-kocarky.cz/red-castle-sport-nosi...

Myslíte, že je to kvalitní výrobek, ve kterém můžu nosit miminko už po narození, jak tam uvádí? Budu ráda za jakoukoliv radu, zkušenost ... děkujůůů 😅

bambusko
28. črc 2008

monisek, od narodenia urcitie nie 😒 a najlepsie ani neskor. pozri si odkazy na linky z nosenideti od lenki na predchadzajucich 2 stranach a bude ti to jasne 🙂

lenki33
28. črc 2008

monisek, to je klasicka klokanka, v ziadnom pripade ani pre babatko ani pre vacsie dieta
http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf

monisek
28. črc 2008

no já na to koukám 😕 A to není zas tak levná klokanka, mám ji právě půjčenou od švagrové a na krabici píšou od narození až myslím dio 12kg 😕 😕 😕

monisek
28. črc 2008

a nosítko Ergo, to je od narození? To je dobré pro miminka?

lenki33
28. črc 2008

moni, ano ergo a ine ergonomicke nositka - manduca, patapum su vhodne od narodenia. Ale osobne si myslim ze na uplne male babatko je najlepsia satka 😉 lebo tu si podotahujes presne ako potrebujes na milimeter

pavlina05
28. črc 2008

Ahoj holky!!
Uvažuji si pořídit také nějaké to nosítko pro miminko. Ale vůbec neztuším jaké a nemám přehled.
Šátek se mi zdá nejlepší, ale MM by to asi neuvázal.
Bby vak máme půjčný a ten miminku nevyhovuje.
Zajímala by mě nějaké klokanka, jenže nevím zadli je vhodná pro tak malé dítě?!
Je nám 7 týdnů!
Poradíte?
To Ergo nosítko je nej???
Díky

gedren
28. črc 2008

Klokanku urcite ne, neni zdrava, s satkem neboj, kazdej chlap se to nakonec nauci...a nebo holt to nejmensi budes nosit jen Ty a stridat se budete az u vetsiho, az prejdete na Ergo. Jinak Ergo je dobry tak zhruba od pul roku, Manduca driv, ale tu nemam, tak nemuzu slouzit 🙂

sisstin
28. črc 2008

manducu jsem vyzkoušela..přišla mi dobrá...ale spíš tak pro větší dítko, co už drží hlavu 😕 a prej se v tý manduce nejvíc rozloží váha..no nevim nevim..mně i těch 6kg přišlo děsně těžkých 😕

katy1979
28. črc 2008

mne osobne ani tých 10kg nepríde tazkých. práveže je to celkom v pohode, aj ked som zistila že po dlhšom čase trpí môj bedrový klb.

ináč odkedy mám manducu tak som mudra ako radio. vždy ked vidím niekoho s klokankou a ešte k tomu s malým dietatom otočeným dopredu tak mám sto chutí im niečo povedať. nie v zlom ale akosi ich poučiť že existujú iné a zdravšie moznosti nosenia.

sisstin
28. črc 2008

asi záleží, jaký jste konstituce..já jsem malá a relativně hubená...já jsem to cejtila fakt fest..tak možná nakoupit, ale pak už bych padala na držku...naštěstí malýmu se v kočáře moc líbí..a tak jsme spokojený oba dva 😎

katy1979
28. črc 2008

sisstin mám síce 173 cm a nejakých 53 kg. takže výska ako tak ale inač som vychrtlina. mne osobne práveže lepšie sedí ked ho nosím na bruchu ako na chrbrte. u niekoho je to naopak ale ja mám na bruchu lepší pocit.

pavlina05
28. črc 2008

holky díky 😉 Takže Ergo až od 6 měsíců? 😉

weroni
28. črc 2008

lenki takze by som malu vobec nemala vo vaku nosit? 😒 Ked pisu ze jedina vhodna je vertikalna poloha a na druhej strane vsade pisu ze dieta ktore nevie same sediet nema byt vo vertikalnej polohe viac ako 30 minut. ☹ Teraz som z toho jelen.
Babulky ktore balite alebo ste balili nasiroko a pouzivate babyvak, ako ste to poriesili vy?

bambusko
28. črc 2008

weroni, my pouzivame latkove plienky od prichodu z porodnice a nosila som v pohode v babyvaku, tie nozky su roztiahnute rovnako. nestresuj sa, podla mna je to ok 🙂 teda, ak nemate niejaku vadu a ide len o preventivne balenie do tych 3 meisacov, co praktizuje vecsina ortopedov. ak babo nie je kvoli nozkam stiesnene, ja by som to neriesila.

stefi1
28. črc 2008

Ahoj holky!
Už jsem se tady jednou ptala, jaké máte zkušenosti s nosítky. Ale nikdo mi neporadil ☹ Mám téměř 3 měsíčního chlapečka a zvažuji, co koupit: Manducu, Ergo, Bondolino. Teď jsem se tu ale dočetla, že ergo není vhodné pro tak malé děti a někde na začátku diskuze se psalo, že v Manduce mají malošci až nepřirozeně roztažené nožičky a vadí jim to....Tak nevím.
Vy jste tady skoro všechny šátkařky, už začínám taky uvažovat nad šátkem....Jen nevím, jestli v něm bude chtít být až bude větší a bude chtít koukat kolem sebe....A který šátek byste doporučily? 🙂

vikinka27
28. črc 2008

weroni, prveho syna som balila nasiroko a nosila tak v babyvaku, islo to. klbiky ok v tretom mesaici.
s druhym sme robili hned bezplienkovu, balenie nasiroko odpadlo, nosili sme v babyvaku bez sirokeho balenia, plus som ciastocne kombinovala s vertikalnym uvazom. klbiky ok v tretom mesiaci.
mne nas ortoped povedal, ze balenie nasiroko je prve mesiace dolezite, lebo to sa dieta este nehybe, takze ho vies uviazat nasiroko, neskor uz sa dieta hybe, takze sa to neda. ortoped ma zly predpoklad: nerata s moznym vertikalnym nosenim v neskorsom veku.
ak sa bojis teraz nosit vertikalne, tak by som to riesila takto: prve mesiace koliska - kvoli chrbtici (ak budete mat klbiky v poriadku, ak nie, plati zasada, ktoru uvadzala lenki, ze nesmies nosit v koliske, vid rady na predch. strane).
neskorsie mesiace kludne mozes pouzivat vertikalny uvaz (satka, alebo nosenie v babyvaku - ale to az neskor, az ked sedi, lebo ju tam nevies dat tak napevno), to zabezpecis "siroke viazanie" a vsetci mozete byt spokojni 🙂
hadam som poradila a ukludnila, ja som tiez okolo toho stresovala 🙂 ked mal maly na 4 tyzdne blby nalez, tak som to zistovala aj u j. maliarikovej 😝 (ale odpoved ti nepoviem, bola taka ani-ani)

lenki33
28. črc 2008

weroni nestresuj, v babyvaku nos, ale nedavaj jej vtedy nasiroko plienku. Ved ked nema nejaky problem s klbikmi, tak ju nemusis balit 24 hodin denne. Ja som napr nasiroko nebalila vobec, ale zase som nosila vo vertikalnej polohe, cize tam su nozky nasiroko a dost som maleho davala na brusko aj to napomaha spravnemu vyvinu. O nesediacom dietati a vertikalnej polohe sa tu pisalo asi stokrat.
co sa tyka nosicov tak vsetky su urcene aj pre novoskov ale asi je lepsie nosit v nosicoch az cca od pol roka,pre male mimi je najlepsia satka alebo babyvak.
stefi preco myslis ze ked bude vacsi bude zo satky vidiet menej ako z nosica?? to som nepochopila

venonna
28. črc 2008

stefi1, kup satku, v nej mozes nosit dlho a ovela viac variacii ako nositko, vyhodou nositka je zvacsa to, ze je v tom ochotny nosit aj chlap, ktoremu sa nepozdava satka... ale su aj chlapi, kt. nosia aj v satke... (ale mojeho som zatial nezlomila 😝 😀 )

lenki33
28. črc 2008

vidim ze kazda tu piseme nieco ine 😀 ja teda ked som D. zabalila s velkou plienkou t.z ze som nebalila klasicky siroko ale mal zavazovacku aj vlniaky, tak bol v koliske tak divne a potom som citala strasidelne pribehy na nejakej diskusii mam pocit ze na nosenideti.cz kde toto riesili a skratka vysledok bol ten ze do kolisky /co je podla mna to iste co babyvak/ nebalit nasiroko 😉

stefi1
28. črc 2008

lenki - no nevím, příjde mi, že z toho šátku vidí míň než z nosítka, ale možná je to jen zdání 😉 Šátky jsem ještě moc nestudovala, neznám ani úvazy. Byla jsem rozhodnutá pro nosítko...Jenže jak pročítám tuhle diskuzi, začínám spíš uvažovat o šátku. Aby mi to dítě neodrostlo, než se rozhodnu 😉

vikinka27
28. črc 2008

lenki, ake strasidelne pribehy?
s romim mi spojenie nosenie v koliske a siroke balenie neprislo divne (pred 4 rokmi boli ortopedicke nohavicky jediny vetratelny sposob ako dieta dostat do bavlnenych plienok), teraz s danim ano (tiez mi to prislo nejake neforemne) tak som to zrusila.
ale kamaratka tak odnosila 2 deti (obcasne nosenie), ona zase davala pozor na klbiky a poctivo ich balila do 3 mesiacov.

bambusko
28. črc 2008

stefi, so satkou si uviazes dieta do polohy ako v nositku, pozri si napr.

http://www.noseniedeti.sk/

alebo si kukni ako som si ja uviazala 5,5-rocnu dceru 😀 jasneze len pre srandu, moja chrbtica by sa nepotesila 😖

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

stefi1
28. črc 2008

bambusko 😀 😀 😀 asi zvítězí šátek, zkusím si nastudovat info, ani nevím jak dlouhý bych si měla koupit...

verulka
28. črc 2008

stefi, ja mam krpca 3mesacneho a v manduce si na 2.den zvykol, teraz ficim len na nej...taha pomaly na 7kg a ta vaha je krasne rozlozena...my vela chodime a fakt som to necitila 😉 takze manducu hodnotim na 1*..mne sa tie nozky zdali tiez rozcapene, ale jemu to fakt nevadi 😉
inak mam doma pozicane aj to redcastle, ale tam sa mu nikdy nepacilo- hold ma rozum 😀

stefi1
28. črc 2008

bambusko - moooc děkuji 😉 😉 , půjčím a vyzkouším

stefi1
28. črc 2008

verulka a v manduce je nějaká novorozenecká vložka nebo si musela dokupovat?