V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kualalik
22. čer 2010

@blka .... pérovací 😀 to víš, vykojenej mozek 😀 díky za rady ohledně šátku 😉 a nosítka 😉

blka
22. čer 2010

@kualalik Ale náhodou je to dost dobrej pojem. Aspoň jsem se zasmála 😀 😉

janasrub
22. čer 2010

Poradíte mi? Existují někdy stránky, jak si ušít tu vsadku do bundy nebo kapsu přes šátek?
Tohle léto bude určitě deštivé a chladné, tak bych si zkusila něco spíchnout.

janasrub
26. čer 2010

@emjee - díky, přesně tohle jsem už někdy viděla a nemohla najít.

janasrub
26. čer 2010

Mám dříve narozené miminko, jak moc často a jak dlouho jste měly miminko při sobě přes den v šátku? A co v noci?

mneme
26. čer 2010

@janasrub niekde som citala, ze 4 hodiny denne, ale osobne sa mi to zda zbytocne obmedzujuce. pokial je babo v koliske, malo by mat dostatocny komfort i zdravu polohu, mozes ho tak aj dojcit. najma pri predcasniatku sa mi zda super mat ho na sebe tak casto ako potrebuje. v noci by som si ho radsej supla k sebe do postele, aby som sa aj ja vyspala (ak sa da) 😉

janasrub
26. čer 2010

@mneme - když ona strašně špatně spí, to víš, že jí mám v posteli, ale když jí tak moc trápí prdíky... :(

mneme
26. čer 2010

@janasrub tak ju jednoducho nos, pokial si to vyzaduje a ty vladzes aj v noci. moja dcera kvoli refluxu plakavala cele dni (chvalabohu v noci spala), jedine co pomahalo bola satka 😉

emjee
28. čer 2010

@janasrub moj krpec sa narodil presne na termin, ale nosila som ho dennodenne a urcite aj viac ako 4 hodiny; kedze v koliske sa mu nepacilo nosila som od zaciatku zvislo a az na parkrat (kedy to bolo z jedla, presne viem z ktoreho) nemal problemy s prdikmi a kolikou; vecer som ho zvykla uspavat v manduci ked inak nevedel zaspat; do 10 m spaval celu noc v postielke, odkedy mu idu zuby spava u nas v posteli
teraz nevie zaspat cez den, takze ho uspavam v satke a tak ho aj necham spat (teraz ho mam prave na sebe priviazaneho, on chrni a ja konikujem 😀)

proti kolikam je zvisla poloha urcite super, lebo sa neustale masiruje brusko - skus uvaz kriz s kapsou

mamina2010
28. čer 2010

maminky pridam sa k debatke 🙂 ...na moju malu tiez zabera iba nosenie. Ked mame problem s bruskom alebo so zaspavanim, tak Manduca to isti. Dlho som sa rozhodovala, co kupit, ci satku, baby vak alebo nosic ...no a napokon som sa rozhodla pre Manducu ..nelutujem. Nechce mi byt uz ani velmi v kociku, tak vzdy ked s nou idem von a jeduje sa v kociku, sup s nou do nosica a tam sa velmi rychlo upokoji a aj zaspinka, potom uz len sup s nou do kocika a vychadzka ako vysita 🙂).

myzma
29. čer 2010

@mamina2010 ahoj 🙂 a za aky dlhy cas ti mala zisti, ze uz nespi v manduce? 😀 moj maly to zisti vzdy taky rychlo, v kociku spime od 20 - 40, max 60 min v satke spime aj viac ako hodinu.... takze, ked ho vylozim do kocika, mozem si byt ista ze do polhodiny je hore....

janasrub
29. čer 2010

Takže ještě předevčírem jsem se ptala jak moc můžu nosit v šátku a ta moje malá opice už dva dny šátek bojkotuje a řve v něm jak pavián. A na uspávání zatím vždy fungoval. No mě z toho picne :((

mamina2010
29. čer 2010

@myzma ..väčšinou nám to spinkanie vydrží tak zhruba hodinku. Zrejme jej to stačí, lebo keď sa zobudí, tak je spokojná a omnoho kľudnejšia 🙂 . Šatku odskúšanú nemám, zvažujem však, že si zaobstarám aj tú.

monr
29. čer 2010

mne sa minule podarilo presvedčiť jednu maminu na kúpu nosiča, videli ma v becu cestovať vlakom, a teraz kúpili liliputi. Juj ale sa teším.

denisocka
29. čer 2010

mám doma Lea 3,6 - jupíí a bez kazu a vady 😵

monr
30. čer 2010

@denisocka supeeeer. A aký je dlhý v skutočnosti?

myzma
30. čer 2010

@monr i ja sa tesim, ked su maminy inspirovane 🙂 tiez si takto dve kupili satku 😵

@denisocka som zvedava na tu dlzku i ja 🙂 vymena bola bez problemov? ci si dlhsieho predala? (si nepamätam, prepac)

denisocka
30. čer 2010

@monr 4,22 cm 🙂 tuším 🙂 le 4,1 čo som mala mal 4,42

denisocka
30. čer 2010

@myzma trvalo to dlhšie 😖 ale ako bez problemov,ja som nakoniec sama komunikovala s bavlnkou.cz aby mi pomerali najdlhšieho lea 3,6 a ked dostanu objednávku z nosime.sk tak nech daju toho pomeraneho .ináč aj baby z nosenideti - gabka pracuje v Ostrave v bavlnke,tak to merala aj ona aj v sklade v prahe tuším

myzma
30. čer 2010

@denisocka 😀 si do toho zapojila celu siet 😀

denisocka
30. čer 2010

@myzma no to hej,ja som taka šalena v týchto veciach,potom som už nevedela komu mam písať,bo som otravovala cely svet s tým meraním

janasrub
1. črc 2010

Holky nosíte v takových vedrech v šátku? I přes den?
A v jakém úvazu? A co máte vy a mimi na sobě?
Já umím jen kříž s kapsou, nosím vertikálně, v kolíbce být nechce, malá ještě nedrží úplně hlavičku. A v těch třech vrstvách látky ji musí být horko, ne?

emjee
1. črc 2010

@janasrub ano (ale len vnutri, von chodievam az po 17)
v ksk ale nemam roztiahnute tie bocne pruhy (roztahujem len ked zaspi)
obliekam funkcne oblecenie - vlneno-hodvabne; moira
inak na taketo horucavy je podla mna super mat trebars lanovu, konopnu, hodvabnu, vlnenu alebo bambusovu satku - ja nemam, ale veeelmi by som chcela, len momentalne nemam sponzora 😝

monr
1. črc 2010

@janasrub presne ako píše @emjee nosíme len doma a večer von, včera sme boli po 18-tej, bolo síce teplo, ale už fajn. alebo chodiť skoro ráno,

@emjee taký sponzor by sa zišiel aj mne.

greeri
1. črc 2010

ahojte, chcem sa opýtať, mám sedemtýždňového synčeka, nosím ho v šatke v kolíske a minule som vyskúšala kríž s kapsou ale hroooozne stále odťahoval hlavu a tá šatka za ňou ho znervóňovala (hlavičku ešte neudrží); nakoniec tam zaspal, ale chcela som sa opýtať, vaše detičky boli v ksk od začiatku v pohode? lebo ak hej, tak asi som to uviazala naprd 🙄 😕

blka
1. črc 2010

@greeri Já jsem synovi nemohla dávat látku přes hlavičku, když byl vzhůru. Strašně mu vadila. Takže jsem mu ji držela a až usl, tak pomaličku opatrně jsem mu tu látku přetáhla.

emjee
1. črc 2010

@greeri ani mojmu sa nepaci latka za hlavickou - ani volakedy ani teraz, takze to riesim ako @blka

mneme
1. črc 2010

prave som si pozrela realne foto novej bambusovej ellevillky, je nadhernaaaaaaaa . strasne ju chcem. ma to len jeden hacik. uz nosim velmi zriedka, skor poponasam a to vacsinou v mdc na chrbate ☹

emjee
1. črc 2010

@mneme sak pre dalsie dietko 😉
my sme tiez mali obdobie, kedy sa takmer vobec nensil, teraz ho nosim doma ked ma spat poobede, lebo inak nevie zaspat momentalne; na prechadzky vacsinou s manducou