V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

prsky
15. čer 2011

@maca_p hocijaky vertikal, co vies viazat a vyhovuje vam - pripadne na chrbat..manduca je rychlejsie aplikovatelna, ak si nesatkovala od malilinka, mozes mat problem s netrpezlivostou dietata .. ked uz, skor by som isla do manducy, ale pre 2r neviem - uz by som asi nosila ten kusok z ihriska domov na pleciach .. jedine ze planujete dalsie dieta a manducu vyuzijete alebo nemate kam prasule strkat 😉

prsky
15. čer 2011

@vavrenka od prichodu z porodnice druhe, prve som manducovala a babyvakovala

maca_p
15. čer 2011

@prsky takto, ja satku mam, nosim v nej sem tam 2 mesacne mimco. pri starom som nesatkovala. no a tak som rozmyslala, ze ju pouzijem pri ceste z ihriska, ved nech mi nelezi doma 117 eur aj s postovnym 😀 . dnes sme zo srandy skusali uväz vertikalny, lebo len tento viem a mimcovi sa paci. no a mlady mal z toho showku, prakacoval sa mi naschval do zadu a po chvili pistal, ze ho tlaci pod zadkom...

prsky
15. čer 2011

@maca_p jaaaaj 😀 tak to je ine 🙂 ja som do vcera nasho maleho iba nosila v satke a ked starsiu boleli nozicky tak este aj ju na konikovi 😀 vcera mal krpaty premieru v kociku, dnes uz bol nejaky cas v kocari a potom v manduce, ale keby dceru nohy boleli, tak si sadne do kocara ... no proste jak u blbych...tlacim kocar a jedno dieta uviazane na sebe a druhe lieta okolo 😀

maca_p
15. čer 2011

@prsky no ved to, jak u blbych... uz mam aj teoriu, ze zas nasadim sportiak pre starsieho a mimco budem iba satkovat, ale v tomto teple mu to moze aj vadit tak pricapeny na mne. potom sme obaja spoteni a aj dobre ogrcani, lebo ma babyreflux.ach jo... ja zas ked tlacim kocik a starsi je na konickovi, tak mi robi furt zle, darmo sa mu vyhrazam, ze pojde peso

vavrenka
16. čer 2011

@prsky no ja som zvedava, ci sa na to odvazim, dufam, ze hej, rada yb som, aby si mala co najskor zvykla na satku, ale bude to trosku aj boj,lebo okolie na man pozera ako na blazna, ze chcem hlavne satkovat a mierne sa uskrnaju a su presvedceni , ze ma to prejde, takze nemozem ocakavat nejaku podporu ani do najblizsich, ale to neva, dufam, ze som dostatocne tvrdohlava na to, aby som to skusila a vydrzala, nosenie mi pride omnoho prirodzenejsie ako kocikovanie, si nepomozem. aj ked v istych situaciach je kocik praktickejsi, takze aj ten budem vyuzivat, ale kontakt matka-dieta nenahradi proste nic...
a nosicovat sa da tiez uplne od narodenia? mam ergo aj s novorodeneckou vlozkou..

monr
16. čer 2011

@emjee ma predbehla, čím jej ďakujem. v sekcii tvorime na nosenideti je téma o tom. Fakt skvelý vynález

@maca_p ak chceš rýchle hore dole, tak manduca to istí, inak úväz šikovný používam batoh, šup šup a je naviazané.

wzorcek
16. čer 2011

@emjee @monr dakujeme obom :D este sa naucit trosku lepsie pracovat s ihlou a idem na to 😀

maca_p
16. čer 2011

@monr idem pozriet nejake videjka "batohu".

@vavrenka mne sa zda kocik pohodlnejsi najmä vonku. bejby si lebedi v kociku, kopka si, rozhadzuje rukami, co je v satke dost okliestene. a v situaciach, ked je napr. posta bez najazdu pre kocik, je to super. mne to vychadza momentalne 70:30 za kocik.

vavrenka
16. čer 2011

@maca_p no ja som zvedava, ako to nakoniec dopadne, kolko budem uzivat kocik a kolko satku..

sunnygirl26
17. čer 2011

baby, ako obliekate deticky v horucavach (zabka ma cochvila tri mesiace)? my mame manducu a som spokojna, len ked je tak teplo mam pocit, ze budeme obe mokre a to nie je velmi dobre ak sme vonku dlhsie a planujem ju aj vybrat a potom znova vlozit.

theodorika
20. čer 2011

@sunnygirl26 oblékám klobouček a sandálky ( do roka plínku ), jinak nic, když je horko ( + teda krém na opalování beru jako dostatečný oděv ) 😀

jurky
20. čer 2011

ahojte, som tiež majitelka erga, neviem si to vynachváliť, mala som aj šatku, ale tu som predala, viac mi vyhovuje ergo, nakolko ho vacsinou používam len na von, ked idem so starsim synom von a drobec nevydrží v kočíku. chcem sa vás spýtať, ako ho periete??? ešte som ho neprala, ale drobec ho ogrckal tak musim oprat, ....je tam napísané že sa môže aj v práčke na 30? alebo mám radšej v rukách ??

denisocka
20. čer 2011

ja som dnes bola 2,5hod v satke von,tak uzasny pocit,ked clovek dobre uviaze tak je to pohoda jahoda
@jurky ja by som dala na 30tku do pracky v pohode

greeri
21. čer 2011

@lenadka @denisocka babenky, nemáte link na ten dvojitý hammock? 😕

denisocka
21. čer 2011

@greeri ahoj,na nosenideti.cz v sekcii videa

greeri
21. čer 2011

@denisocka ďakujeeeeem 😅

maca_p
21. čer 2011

niet nad to, ked vam dieta zgrcia vypratu satku...

ka3na
22. čer 2011

ahojte, ja som si prave objednala nosic liliputi. dufam, ze budem spokojna. nosime sa totiz dost vela. ja neznasam kocikovanie. doteraz sme pouzivali babasling, ale uz nam nestaci. na take jednoduche zbehnutie do obchodu je este ok, ale na celodenne vylety to uz nie je.

lenadka
22. čer 2011

@ka3na ja som liliputi pouzivala len na uspavanie, malu ked uz bola vacsia hnevalo ze s neho zle vidi von, tak na kukanie sme mali satku a v liliputi zas super zaspala, ved uvidis 😉 liliputi som predala ked mala asi 8 mesiacov, ked uz zaspavala v pohodke vecer

lenadka
22. čer 2011

@jurky myslim ze pracku znesie aj sa ti lepsie vyzmyka a rychlejsie uschne 😉

nicky655
22. čer 2011

ahojte,neviem ci to niekto uz spominal,je tu toho vela na citanie,la emate niekto skusenosti s nosicom chicco go new? je vhodny?alebo je lepsi ten liliputi?neviem sa rozhodnut

mexx
23. čer 2011

@nicky655 Ten Chicco som nazivo nevidela, ale podla fotiek je to podla mna zase len obycajna klokanka. 😒 Takze ked vyberas z tychto dvoch, urcite by som isla do Liliputi. 😉

zuzanockamt
23. čer 2011

@nicky655 urcite liliputi, chicco je len klokanka

nicky655
23. čer 2011

@mexx ok,tiez sa mi zdalo podla obrazkov.lebo aj ta cena je prilis nizka na nosic

monr
23. čer 2011

@greeri dobrý link je aj od užívateľky vonzino1 na youtube. Má skvelé návody na viazanie.

zuzanockamt
23. čer 2011

ahojte dievcata, mam problem ... moj 9-mesacny syn zacal odmietat nosenie ... najskor satku, to uz nie som schopna ho do nej ani uviazat a teraz sa uz vrti aj v manduce ... skusala som aj na chrbat ho premiestnit, ale aj odtial chce ujst ... pritom na nosenie bol zvyknuty od malicka ... nosil sa velmi intenzivne az do polroka prevazne v satke, ale aj v manduce, nikdy s tym nebol problem ... myslite, ze je to len prechodne, alebo sa s nosenim mozem rozlucit ☹

apollo11
23. čer 2011

@zuzanockamt Určitě se s ním neluč 😉 to jsou různá období, kdy se děti naučí něco nového - nezačal třeba lézt apod.? Prostě se jim mění perspektiva světa, nechtějí najednou dělat to co dřív.. a většinou je to přechodné. Zkus to za čas znovu a třeba bude nadšený 😉

monr
23. čer 2011

@zuzanockamt neboj, ono to zas príde, ja som tiež myslela, že je koniec v zime, držalo ju to vyše troch mesiacov, a teraz sa pýta do šatky aj doma.

greeri
23. čer 2011

@monr ďakujem, určite pozriem 😵