V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

susik77
17. led 2008

johanda: aha, myslela som, ze tam ma akoze nasiroko sediet, ale ona ta akokeby stoji a nozky jej ledva prejdu-pod kolienkami-ale asi je to ok.inak, teraz mi v nom doma zaspala-mozno je to len o zvyku

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jabrunko
17. led 2008

tiez som este nepocula, za by zo satky niekdo vypadol a staci to fakt zaviazat na obyc uzol ...

a ak je niekto po hodine v Ergu nespokojny, tak mu asi treba cikat, ze 😉

susik77
17. led 2008

jabrunko: ona to cikanie ma vyriesene plienkami 😅
inak, ja som si neuvedomila, ze to este ide podopriet chrbatik tou kapucnou a pripnut...tak sa mi dost zaklanala dozadu...to asi ze necitam navody 😎

kili
17. led 2008

susik, plienku mať môže, ale ona si asi neuvedomuje, že ju má. Ona možno neche čúrať na mamu.

jabrunko
17. led 2008

ja som si to myslela, ze ma plienku, to ma len tak napadlo 🙂

izy
17. led 2008

ja teda nosim v ergu od 6,5kg a taky mi neprijde, ze by to nejak vadilo. ale ja ji vzdycky podsadim zadecek, takze ma ty nozky kolem me. neni tam narazena svisle.
sus - ja mam teda taky zkusenost, ze kdyz je mala v ergu neklidna, chce se ji curat. nektere deti se v satku a ergu nevycuraji. nebo vycuraji, ale vic jim vadi mokra plina. prece jen jsou na ni vic narazeni , nez vleze

kili
17. led 2008

a od koľkých kg si myslíte, že to je? Samko má teraz asi 65cm a 5,6kg a Adamko 55cm a 4,2kg.

susik77
17. led 2008

aha...dik za postreh, to ma nenapadlo 😉

noelka
17. led 2008

Ahoj holčiny,
tak jsem dnes vyzvedla ergo na poště, ale dost jste mě nahlodaly s tou hmotností. Nelí má sice už 6 měsíců, ale váží jen necelých 6,5 kg...

cecil
17. led 2008

Já myslím, že na nejnižší váze nezáleží, však se k tomu prodává i kojenecká vložka, ne??? Myslím, že to je čistě orientační. A roztažené nožičky mají děti i v šátku, i když se chovají třeba na boku....to neva.

Díky za ten odkaz šití kapsy....už to studuju... 🙂

noelka
17. led 2008

No snad to bude v pohodě. Nelí nosím v šátku už od jejích dvou týdnů, takže trénink má snad dostatečný 😀 Teď jsem přešla z elastického mobyho na storcha. Nelča už byla tak divoká, že elastický už dost povoloval...
Ergo je vyprané. Těším se, až uschne a budeme ho moci vyzkoušet 😵

nissanek
26. led 2008

ahoj, chtěla bych poradit, plánujeme výlet s Kristýnkou v půli března, to jí bude 6 měsíců. Přemýšlím, zda je vhodnější na nošení ergo nebo krosnička. Na ergo jsem tady četla samý pozitiva, ale nevím...Šátek jsem používala, když byla malinká, ale teď už se chce víc koukat ven a u erga se dá nosit i čelem ven, že jo?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
s.arik
26. led 2008

tak Miri má asi šest a půl kila, hlavu drží a ohledně polohy nožiček a všeho je ergo super.....jediná škoda, že zatím nevidí přes ty popruhy, takže se vzteká 😠 ven jsem se s ergem odvážila jen včera večer za tmy, když byla ospalá a věděla jsem, že koukat nechce....je to pro mne zásadní potíž ☹ protože obvykle i při nošení povenku usne nejdřív tak za deset minut, ale klidně až za hodinu a celou dobu chce koukat 😖

a na boku nosit nehodlám, jednak by to nešlo pod kabátem 😀 a taky si nechci dorasovat záda, ke skolióze mi stačí noční kojení 😝 😀

xsipm04
26. led 2008

Holky, s tou váhou dítěte do Erga, já si myslím, že to je jen doporučení, i z návodu jsem to tak pochopila. Ty lehčí děti jsou asi trošku menší 🙂 takže budou v Ergu asi trochu zapadlé a neuvidí moc ven, jak to tady píše s.arik. Takže to bych tipovala, že je ten důvod, proč ho doporučují od větší hmotnosti.

nissanek: Já bych taky volila určo Ergo, v krosničce děti sedí a to asi v půl roce ještě sama nebude. A kroničce jí můžeš mít jen na zádech, což by mi bylo v některých situacích u takhle malýho dětátka nepříjemný, na bříšku si jí přeci jen může trošku chránit rukama, když ji třeba někde, kde je hodně lidí. To přehazování mezi bříškem a zádama je v Ergu docela snadný, aspoň mi to tak připadalo 😀

nissanek
26. led 2008

xsimp, jaké je teda doporučení na váhu do erga? Kristýnka je dost diblík a v půl roce bude mít ka 6,5-7 kg počítám. Chápu to tak, že není problám jí mít v ergu čelem ven, aby koukala, nebo ke mně...

androna
26. led 2008

nissanek co ja viem tak v ergu mozes nosit iba celom k sebe na brusku alebo na zadech. ale celem ven sa v ergu neda nosit.

xsipm04
26. led 2008

nissanku: Přímo na ergu je napsáno: The carrier is ideal for babies from 15LBS-40LBS. Z toho chápu, že je to pouze doporučení. Nevím přesně, jaký je převod mezi librou a kilem, je to cca děleno dvěma, ale přesně nevím 😒

Jo, s tím přehazováním jsem myslela, mezi tvým bříškem a tvými zády. V Ergu čelem ven jí nést nejde. Prakticky by to možná šlo, ale nemá se to, protože by se malé křivily záda (nemělo by se tak nosit ani v šátku, ani v různých klokankách a tak). Jediná poloha, kdy jde dát dítě čelem ven, je v šátku nějaké to přední klubíčko, ale prakticky to prý vypadá tak, že bys měla před sebou děsnou bouli z nožiček dítěte 😀

s.arik
26. led 2008

nosit dítě čelem od nosiče jde ještě i v krosničkách, ale dítě už musí sedět.... pamatujete jak na "indiánskou babičku" s Matesem ve filmu S tebou mě baví svět 😀 😀 😀 ???

ovšem oproti ergu je takové nošení trochu nepraktické 😀

nissanek
27. led 2008

aha, tak budemem nosit čelem ke mně, to neva. 15LBS je 6,8kg (1libra=453,59 gramu), takže to by už Kristýnka měla mít. A můžu jí tak mít třeba i několik hodin (třeba 2-3)? To by snad nemělo ničemu vadit, v šátku jsem jí taky mívala třeba 1,5 hod...

susik77
27. led 2008

ahojte, tak malu zatial nosim v ergu vpredu, ale hrozne ma bolia krize ☹ ak ju nosim dlhsie ako polhod..myslite, ze to mam nej. zle nasadene?

dendisa
29. led 2008

holky, potřebuju na zítřek argumenty, proč není ergo škodlivé, přestože se v něm dítě nosí ve vertikální poloze. Argumenty pro fyzioterapeutku 😔 , která odmítá nošení dítěte ve vertikální poloze (podsazení pánve, nepodsazení pánve). Prostě šátek, nebo babyvak a poloha v kolíbce, přes nic jiného vlak nejede. Jinak na mě budou matky čumět, jak na debila, že nosím přes dnešní osvětu v klokance 🙄 . díky.

haluskacz
29. led 2008

dendiso, a jake jsou jeji argumenty proti vertikalni poloze?

dendisa
29. led 2008

nijak neargumentuje, prostě to zatěžuje páteř a nejpřirozenější je poloha v klubíčku.

johanda
29. led 2008

Dendiso, tak když ona nemá argumenty, a přesto prudí, asi ti nepomůže ani kolkované lejstro od samotného dr.Matějíčka. Tvoje protiargumety neuzná, bude tvrdit to o tom klubíčku a babyvaku, prostě kolovrátek a a zacyklená debata. Na ostatní matky se vykašli.

haluskacz
29. led 2008

tak nejak, no... to se opravdu argumentovat neda. Kdyby klubicko byla nejprirozenejsi poloha, tak budem tak instinktivne deti nosit.

dendisa
29. led 2008

tak jo, ale přenesu se přes to těžce 😅 . Díky, holky

johanda
30. led 2008

tak dendi, jak to dopadlo?

mihapiha
31. led 2008

hlásím první upsěch s šátkem, malý mrčel, tak jsem ho šupla do šátky a vytuhl na totata, hodila jsem i fotku do alba, páč nevím jestli to mám uvázané správně,ale když spí, tak asi to bude good. 🙂