V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
9. srp 2008

KsK vo vnutri je uvaz vhodny od narodenia. Mne Ruty nechcela byt v klbocku v koliske,tak som ju uz ako 6 dnovu nosila takto. Ked sa dobre uviaze a podotahuje je to super uvaz. Dlllllho sme nosili len tak. A aj teraz tak nosievam, aj ked pruhy neroztahujem, na leto mi to pripada velmi dobry uvaz a este je aj pevny, takze som sa nemusela bat ani na ture, ked sme chodili po skalach a rebrikoch 😉

verulka
9. srp 2008

baby, tak ten obzeram uplen najviac 😀 ono toiz ron sa fakt radsej uvari v manduce, nez by lezal v kociku...bihan, ak to u nas pojde takto dalej, tak coskoro kupime aj manducu 🤐 😅 ..esteze som kocik dostala a nekupovala 😎

bihan
9. srp 2008

Veru, tak ja som istého času zvažovala predaj kočíka a dokúpenie nejakého ergo norsítka, ale potom sme dostali turistický nosič, tak som to vzdala... a začala som pokukovať po mei tai 😀

eriqe
9. srp 2008

Bihan, tak si mei tai usi, ved to nie je zlozite. Ja sa zase marne snazim predat kocik. Lebo zase ho nechcem predat uplne pod cenu, ked je skoro nepouzity 😔

bihan
9. srp 2008

Veď to! Ten náš je takmer nový a musela by som ho predať za polovičnú cenu...tak si radšej hovorím, že bude ešte pre druhé, aj keď ani pri tom ho asi veľmi nevyužijeme....teraz sa navyše s Quinnákmi roztrhlo vrece, takže žiadna sláva...
Na mei tai som už pozerala návod... nič zložité... ale potom sa mi zase začalo dobre nosiť, lebo som pokukala nové úvazy a už mi zase stačí šatka 😀

kili
9. srp 2008

bihan, je možné, že pri druhom kočík využiješ viac, keď ti bude malé spať a ty sa budeš chcieť na ihrisku hrať s malou a pod.

bihan
9. srp 2008

Len my druhé plánujeme tak o 5r, tak to už bude Sára veľká kofa 😀 Každopádne zatiaľ nepredávame, ale vŕtalo mi to v hlave.

verulka
10. srp 2008

no ja uvidim ako to bude v zime, ja by som vcelku rada aspon trochu kocikovala 😅 i ked ron je vysloveny nosic, neskonale to zboznuje...uvidim ako sa skamaratime so satkou 😉 inak mne na 1 stranu vyhovuje ta sloboda, ktoru mi nosenie prinasa- nie je problem v obchode a tak, no na 2. stranu, kocik toho vela odveze- uz iba bezny nakup pre nasu "mini" rodinku da zabrat...ale nechavam tomu volny priebeh 😉

weroni
10. srp 2008

verul co sa tyka kocika - Esterka miluje byt vonku ci uz v kociku alebo vo vaku 🙂
No niekedy je lepsie ist kocikom - zvlast ked je hrozne horko sa snazim dat ju do kocika nech je na vzduchu a nech sa nepari vo vaku ale ked je normalne, nie moc horuco tak s nou idem aj na prechadzku vo vaku ale zatial u nas na prechadzky prevlada kocik a ked ideme niekam autom tak tam vsade vo vaku - je to rychlejsie, spratnejsie a - prijemnejsie 😵 😵

inac tu manducu vam obcumujem v albumoch - vyzera to fajne ale mne ta satka proste pocarila - musim ju mat 😅
Mozno este pod stromcek pride aj ta manduca

valka
10. srp 2008

weroni, my mame aj manducu aj 2 satky a vyuzivame vsetko...
manduca je super na chrbat...my tak uspavame malu alebo ked potrebujem coto doma porobit....satka by tiez bola super, ale neviem ju zatial na chrbat uviazat...

verulka
10. srp 2008

weron, moj krpec sa radsej na mne uvari, nez by siel do kocika- ten mozem pouzit len ak je unaveny a zaspi, tak potom mozeme ist aj von..ale je to malo. no ja mam vyskusanu tu manducu, ale zvolila som radsej satku...uvidime ako dopadneme nakoniec, lebo muz satkovat nechce 🤐

mracik
10. srp 2008

Verul, fakt nechce šátkovať?
Však k jeho looku by sa šatka táák hodila 🙂 môj muž je už teda vymakaný nosič, aj keď Mateja ešte moc nosiť nechcel, Šimona už uspáva večer v babyvaku jedine on 😵

weroni
10. srp 2008

mracik tak to sa priznam ze ti zavidim ze mas takeho nosica muza - moj sa boji Esterku aj okupat, nieto si ju este dat do vaku 😖 aj ked musim uznat ze ked porovnam ako s nou zaobchadzal v porodnici - resp. nezaobchadzal lebo sa bal 🤐 - alebo ked tak iba v perinke - to rad 🙂 a teraz tak je to podstatne lepsie - uz sa neboji aj "prehodit " si ju cez plece na grgnutie a tak, no mozno sa k tomu noseniu tiez prepracujeme aj kupanie uz bolo ale iba dvakrat lebo ten prvykrat som ju potom na brusko pretocila vo vanicke ja a ked to skusil on na ten dalsi raz tak jej chudiatku spravil kurz potapania 😅 takze sa boji.
No uvidime. V kazdom pripade - satka si ma totalne ziskala ja neviem mozno ked ju budem mat doma - skusim si ju najprv pozicat a potom uvidime - moze sa stat ze mi nesadne ale z videi co pozeram som z nej total namakko 😀

verulka inac ja som si dnes skusila dat Esterku do babyvaku tak akoby "posediacky" - nozicky som jej dala tak aby mala siroko od seba - kolienka vyssie ako zadocek a pritiahla uplne k sebe - brucho na brucho ale asi iba na 10 minut lebo som sa jednak bala dlhsie kvoli jej chrbatiku a jednak sa ona hrozne hlavickou odtlaca odo mna a obzera sa furt naokolo - velmi by som chcela aby sa tak pritulila - oprela o moju hrud hlavickou a tak oddychovala ale to nehrozi pri jej zvedavosti 😀

anamor
11. srp 2008

kočky a čo takto šatky Hoppediz a Amazonas, mate ich niektora, ako ste spokojne?
didymosy su mercedesy, ako som bola uz poucena, ale ozaj aj cenou, ale asi stoja za to, ako aj storchy.

lenki33
11. srp 2008

amazonas som drzala len jednu a jedenkrat a bola strasne hruba, hopp je dobry 😉

eriqe
11. srp 2008

Anamor, ja som mala Hoppa na test a je fajn. Ma ho kamoska a je s nim veeelmi spokojna. Satka je taka trosku hrubsia, ale na pleciach teda nic netlaci a aj ked je tej latky vela, da sa poskladat a tie paradne farby. Podla mna porovnanie cena, kvalita nosenia - velmi dobre.
Amazonas - presne ako hovori Lenka

bambusko
11. srp 2008

ahojte, my uz mame doma dalsiu pozicanu satku vatanai kipawa od kamosky 🙂 a je to nieco uplne ine ako girasol, co som mala doteraz. ten sa mi zdal ako osuska alebo tensia deka, vatanai je taka uterka 😀 ale je oveeela tensia a lahsia, takze girasol ide nazad domov a uz som zvedava na moju inku, ma dorazit tento tyzden.

verulka, weroni, ja som sa tiez dlho obavala, ze nezvladnem uviazat satku, ze sa do nej proste zmotam alebo mi maly vypadne a viete, co ma presvedcilo, ze to zvladnem? video, na ktore dala link kili na str. 87 😉 som si povedala, ze ak to dokazal on s takym malickym babom, co som ja horsia??? 😎 a fakt to ide. ale aj teoreticku pripravu som mala, hodiny som ocumovala vselijake mozne postupy a pomohol mi aj navod, co mi poslali s pozicanou satkou

anamor
11. srp 2008

vdaka kočky, takze do hoppendizu by sa oplatilo ist, chcem proste na zaciatok nie uplne najdrahsiu a potom ak zistim, ze vyuzijem a neviem bez toho zit kupim aj drahsiu asi - didymosy sa mi pacia 😉

lienockaa
11. srp 2008

ahojte kocky..
bambusko, teda to video je suuuupeeer..🙂ja som ho doteraz nevidela..a ten chlap..😀 keby tak vsetci chlapi nosili..inak, satky su ozaj take pruzne, ako to vyzera na tom videu?
vcera bola na navsteve u nas moja mama a pri kave zacala rozpravat, ze ona videla take satky,ze tak zeny nosia babatka a strasne sa jej to paci, ci som to uz videla a ci si take nechcem kupit..hehe..jasne, ze videla a chcela by som..😉som jej ukazala aj manducu, bola nadsena, ze aku dobru vec na nosenie mam..🙂
len ja este nemaaam satkuu..ani pozicanu, akosi teraz nemam velmi cas ani na MK, stahujeme sa..😝
ale paci sa mi didymos, to smaragdove indio..

eriqe
11. srp 2008

Lienockaa, tak na tom videu ma chlap elasticku satku. Ta sa oplati na malinke mimi. Ale aj pevne satky su pruzne, ale menej. Vdaka tomu tak krasne obopnu telo babatka 😉 A indio smaragdove je ozaj kraaasne, som tiez isty cas nad nim slintala 😅

lienockaa
11. srp 2008

eriqe-ahaaa..preto mu to tak pruzilo..diky za vysvetlenie.. 🙂

adkag
11. srp 2008

lienockaaa, tak to je super,ze ti mamca take nosenie schvalila. vacsinou sa stretavam s nazormi od starsej generacie ze im to pride divne. ja ked mam maleho v manduce tak kazdy na mna pozera jak keby som z vesmiru prisla. ale hlavne ze deticky su spokojne a ze sa im tam paci 🙂

elitera
11. srp 2008

Holky, vznáším zásadní dotaz. Přečetla jsem první stránku, ale odpověď jsem nenašla, kdyžtak mě na konkrétní odkažte 🙂
Jak je to s nošením dítek v šátku v zimě? Pohodlí, oblečení pro sebe i mimčo, spokojenost...? Díky 🙂

bambusko
11. srp 2008

elitera, pozri str. 94 dole a str. 95

lenki33
11. srp 2008

eli, minuly rok som ho nosila pod bundou, taky mrnus sa mi zmestil aj pod moju vacsiu-tehu bundu. Toho roku som si zaobstarala specialnu bundu na nosenie. Teraz som z nej mala prvykrat len tu vrchnu nepremokavu cast a som max spokojna. Maleho som mala v Patapume vpredu, na tej bunde je aj kapucka pre neho takze on mal svoju na hlave ja svoju, a napriek tomu ze prsalo a niekedy dost intenzivne tak uplna pohoda, sucho teplo. Pocas cesty som aj kojila. No uplne som nadsena z tej bundy 🙂
Obliekanie v zime pod bundu: tricko, bundicka s kapucou alebo nejaky svetrik s kapucou, rozopnute, tenka ciapocka,na nohy len navleky a ponozky, ked bola moc zima tak este aj puncochy. alebo zabalit nozky do satky

elitera
11. srp 2008

Bambusko a Lenki, plánovalky pro rok 2010 vám oběma moc děkují 😵 😀

verulka
11. srp 2008

planovalky na rok 2010 😕
lenki, mas tu mam bundu?

lenki33
11. srp 2008

bundu mam suse´s kinder 🙂

indy
11. srp 2008

ahojky
minuly tyzden sme mali prvy zazitok so satkou na verejnosti. Nie ze by sme sa doteraz nenosili, ale zatial som nosievala vacsinou doma alebo do hory. Minuly tyzden som potrebovala zbehnut do Tesca do lekarne lebo po 18 je to jedina lekaren co je u nas otvorena. Som si pripadala ako na modnej prehliadke - kopec pohladov na nas, niketori komentovali ake pekne babo, maly chlapec konstatoval ze babo spinka u maminky zabalene... A najlepsie to bolo v lekarni, ked zozadu vybehli aj ostatne lekarnicky aby sa sli na nas pozriet, usmievali sa a chvalili nam satku. Takze same pozitivne ohlasy boli alebo skor na negativne nebol cas 😀 lebo radsej som sa nezdrzovala, lebo nie som moc typ co by rad vzbudzoval pozornost takychto rozmerov a toto bolo dost silne kafe. No musim si zvyknut a mozno urobime s malym satke zaroven aj osvetu 😉

kili
11. srp 2008

aha, toto je zaújmavý úväz na chrbát

https://www.youtube.com/watch?v=sSMz21oVvfQ