V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
1. pro 2008

verulka to je super, podla mna clovek potrebuje taky cas len tak sam pre seba 🙂
verul a ty ho nalozis do kocika spiaceho? alebo ti zaspi po ceste?

verulka
1. pro 2008

weroni zapsi ako kedy, ja ho obleciem a este nakojim, dam plienku na tvaricku a bud zalomi hned alebo ho polozim do kocika a kym ho dam na chodbu, tak lomi...je to cca 3h po zobudeni, takze casto som na hradzi uz o 8mej 😀 a rpesne, tot je jediny moj cas a fakt si to uzivam 😉
bambu, no poreferuj, ja vazne uvazujem o niecom pre seba aj pre deti na lyze..kurnik, len to je parada, ked nas je tolko 😀

kili
1. pro 2008

verul, takže ty ho tak nejak vlastne pridusíš 😀
ale nie, je mi to jasné, sa to preberalo v inej téme.
ja teda nechápem, ako môžeš byť o 8mej na hrádzi, to ti kedy vstáva? naši niekedy začnú už o ôsmej, ale to ja ešte niesom schopná vstať, tak zaspia a vstávame tak o 9tej 😅

verulka
1. pro 2008

kili tak cca o 5tej, max pol 6 😅

kili
1. pro 2008

jáj, chúďa moje

bambusko
1. pro 2008

verulka, no zbohom my vstavame posledny tyzden tak medzi 7,30-8,30 🙂 uz ma 2x nacapali podlahari v pyzame 😝

angelik
1. pro 2008

my vstavame posledny tyzden znova o pol piatej ☹ ale kym sa rozkyvem, tak to trvaaa...

a chodi spinkat okolo siedmej, a nechcem to posuvat na neskor, lebo ak mi napr. svokor pride vecer postrazit malu, ked potrebujem odist, musi spinkat (ak by mm necestoval tolko prec, mozno by som to presunula, ale ja mam rada vecer klud, ked sa mozem troska spamatat)

ale ako vidim na chlapcoch, casom sa to zlepsi uz vstavaju okolo 6 😀

audreyd
1. pro 2008

my sme dnes vstávali 9,20!!! teda adeli 😉 my tak o 7,50 😉 tiež dobréééé

bambusko
1. pro 2008

audrey, ty si silna konkurencia 😀 nam sa to takto zmenilo v priebehu poslednych dni. predtym maly zaspaval okolo siedmej vecer, potom o pol osmej a teraz uz pred deviatou nelahne 🙄 takze vyjst si niekam vecer mi momentalne nehrozi ☹

audreyd
1. pro 2008

bambu, mne "vyjsť si niekam večer" už nehrozí štyri roky 🙄 ☹

bambusko
1. pro 2008

😕 😨 😖 to sa da??? co furt kojis? sa nemam co stazovat, uz som bola tohto roku 3x v kine a na stretku z gympla 🙂

audreyd
1. pro 2008

bambu, buď som tehu alebo kojím ☹ alebo drahý nie je doma ☹ ale na stretku z gympla som bola aj ja 🙂 a teda keď sa zamyslím, tak sme mali aj z centra nejaké stretko 😉 tak nie som nakoniec až taký chudák 😅

indy
1. pro 2008

tak my vstavame, (ked neratam kojenie zhruba okolo 6) o pol 9 a vynimocne aj o pol 8 🙂

fibi
1. pro 2008

ahojte, nemáte niekto link kde sa porovnáva nosenie v šatke vs. klokanke? Sa mi marí, že to tu niekto dával ale neviem to nájsť...

kili
1. pro 2008

fibi, a nebolo to na nosime.sk?

fibi
1. pro 2008

ano už to mám 🙂

marci
1. pro 2008

Holky potřebovala bych poradit. Uvažuji o koupi ergonomického nosítka - Manduca, Ergo, Bondolino, Beco???? Měřím 152 cm, 48 kg - které z nich by se pro mě nejvíc hodilo?

kalerat
1. pro 2008

Marci nejlepší je jít nosítko vyzkoušet. Sama uvidíš, co je pro tebe nejlepší a taky si tam zkusíš dát malýho. Já jsem toho využila a jsem za to ráda. 🙂

vikinka27
1. pro 2008

tak som odfotila (a stiahla) tu moju zateplovaciu kapsu, fotka slabotka, ale bola som na to sama. tak ju hadam trochu bude vidiet:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

verulka
2. pro 2008

marci, chces uz teraz nosit? tak to odporucam asi najskor manducu na take male minmco..kedze o satke neuvazujes 😉 aj ergo sa da, ale tam treba tu vlozku...ostatne mi pridu skor pre vacsie deti, ale ja som skusala len manducu ,ergo a patapum
no moje deti doteraz nespia nikdy dlho 😀 najdlhsoe spi 1.1. a to aj do 8mej 😉 min. rok isli spat o 1,15 a aj tak o 8mej asopon dvaja buntosili...proste u nas sa spanok moc nenosi 😅 skoooda...
inak u Rona je jedno- ked ide spat o 9tej vstal o 6tej, ked isiel spat o 7 vstal o 6tej...teraz vstava o tej 5tej, ale dufam, ze sa to posunie 😅 ..no aspon mam vecr cas na ostatne deti- naucit, precitat a pod...no a vonku som bola 2x a kedze sa nam spanok lepsi, tak planujemten pocet zyvsovat..ja sa tesim ked vypadnem na 2hodky zdomu 😅

tanaba
2. pro 2008

Dakujem za rady 🙂 Az teraz som sa dostala na net.Pri mojich dvoch zlatickach niekedy nic nestiham 😉

Marci ja som maleho nosila a nosim v ergu. Mam aj tu novorodenecku vlozku. A mne to vyhovovalo lepsie ako manduca. Aj sa tam super vkladal.Len ono je fakt najlepsie to vyskusat.

Nechceli sa vam drobci nosit tvarou dopredu? Moj alex by bol teraz natoceny len tvarickou dopredu.
Zvlada ergo na boku a na chrbte som zatial neskusala. Musim mrknut postup a nacvicit 🙂
V predu chce byt minimalne, betar.

marci
2. pro 2008

Kal a co jsi nakonec zvolila? A kdes byla zkoušet?

eriqe
2. pro 2008

Marci priamo v Brne je kamenny obchod branakdetem 😉 tam si mozes odskusat vsetky aj satku

eriqe
2. pro 2008

no ja teraz nejako nic nestiham ani kona. A neviem preco, lebo sa nic nezmenilo, vsetko je ako bolo 😅 V piatok ma moja mamka nahovorila, ze pojdeme do mesta s malou v kociku, lebo vonku teraz nespava v satke, tak ze si pospi v kociku, ale miesto toho cely cas preplakala ☹ Takze spekulujem kde v spajzi urobim miesto pre kocik.

kalerat
2. pro 2008

Marci já jsem nakonec vzala Manducu. Když jsem ji zkoušela tak měl Jakub 2 měsíce a tak nám víc vyhovala než třeba Ergo. Byla jsem na josefské v Brně, v obchodě brána k dětem 🙂

marci
2. pro 2008

Kal díky, tam si chci nosítko taky koupit. Bylas jej zkoušet na prezentaci nebo jenom normál v obchodě. A od kolika měsícu v ní Kubíčka nosíš. Já začala Davida nosit v šátku, ale to motání nějak nezvládám, navíc bych potřebovala spíš nosítko, hlavně pro cestování - s kočárkem z té naší díry nemám šanci, protože všechny autobusy jedou už od nás narvané (ať žije IDS 😠 )

kalerat
2. pro 2008

Marci nosím ho tam od 2 měsíců. Byla jsem ho zkoušet normál v obchodě.
No to ať žije IDS 😠

marci
2. pro 2008

Kal a máš i nějakou zateplenou kapsu?

verulka
2. pro 2008

marci na tak male babo podla mna kapsu ani nepotrebujes, proste zapnes do bundy 😉

venonna
2. pro 2008

a zapnutie maleho mimina do bundy je aj lepsie, lebo ked clovek chodi po obchodoch, je chvilu v teple a chvilu v zime, lepsie sa reguluje, ked sa da len jednoducho rozopnut 😉