V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sussanah
10. srp 2010

@vitaka no my mame ergo a to jsem asi 4cm vyssi a i o fous tezsi a sedi mi perfektne. Sice mam asi sirsi ramena nez prumer, ale rozhodne nejsem rambo. Zkousela jsem nejrpve manducu (libily se mi ty barvy), ale presne jak pises, rozjizdely se mi popruhy na ramenou. Kazdopadne ergo je tak od 7kg a cca 4-5m. My teda zacali nosit driv (sem tam), maly byl macek a byl hodne pevny, hlavicku drzel uz v necelem mesici jak profik. Pred ergem jsem mela satek elasticky, na male mimco je urcite lepsi nez kdejake nositko. S temi zady, to ale nevim. Dneska jsem s ergem absolvovala temer 3h turu po kopcich a lesic (maly ma pres 10kg) a teda ke konci uz me teda zada trochu bolela. Ale pak to doma preslo, precejen jsem asi byla cela znicena 🙂

vitaka
10. srp 2010

@sussanah no právě mě docela zarazilo, že se mi u té manduci rozjíždějí popruhy na ramenou...prostě mi padají dolů....a že to přítom na netu píší, že právě u toho erga je to vhodnější na širší ramena...že to drobnějším postavám padá...tak su z toho trošku paf. A to polstrování těch popruhů je hodně měkké a pevné u toho Erga?

viliatko
10. srp 2010

@nyc keby sa ti nepodarilo zohnat, mozem odporucit nosic liliputi, my ho mame uz vyse roka, a uplna spokojnost. Je tiez ergonomicky, asi nevyzera tak prepracovane. ale je spolahlivy a o dost lacnejsi🙂

monr
10. srp 2010

@ivanajelinek didymos je super šatka, tajne dúfam, že sa mi podarí nejakú ešte kúpiť.
nosenie v zime je v pohode, malá bola pod bundou schovaná, bolo jej teplúčko, a neskôr som dostala kapsu a bolo tiež fajn. Takže nebáť sa, a hor sa od narodenia do toho. 🙂

ivanajelinek
10. srp 2010

@monr Dakujem. Ked ona je hrozne dlha..Raz som slusala podla nejakeho navodu nejak to uviazat, no hroza. 😀 ..To chce asi prax, ze? A ake zaväzovania su najlepsie pre novorodencov?

monr
10. srp 2010

@ivanajelinek aká je dlhá? a typ? pruhy, žakár?

emjee
10. srp 2010

@divoska @sulky ja som davala manymonths navleky aj v zime do kocika 😀 lebo to uz sme mali taky overal bez noziciek a este nechodil, takze to bolo super

@ivanajelinek didymos je jedna z najlepsich 😉

@vitaka mam zhruba taku postavu ako ty (som kapanek nizsia) a manducu nosim v pohode ALE s popruhmi prekrizenymi na chrbte 😉

@milvasik mei tai je az pre vacsie deti, pre novorodenca satka - podla mna je najlepsia pevna, pretoze s nou vies dlhsie nosit (vacsia nosnost) a viazat viac typov uvazov; dlzka sa kupuje podla konfekcnej velkosti, bezne konf. velkosti uviazu uplne vsetko s 4,5-4,7m satkou, ak si drobnejsia, mohla by ti stacit aj 4,1m satka
znacky: top su didymos, storchenwiege, hoppediz, ellevill - dobre su aj zanosene satky, takze pokukaj aj bazar (tuna na konikovi aj na nosenideti.cz), nove na hocijakych latkarskych alebo nosicskych weboch (nosime, noseniedeti, nosenideti, branakdetem, ekoplienky, latkoveplienky, latkovky, ...)

emjee
10. srp 2010

@ivanajelinek pre novorodenca naj uvaz je kriz s kapsou (v nom vies nosit aj vodorovne aj zvislo) alebo nejaka koliska

monr
10. srp 2010

@ivanajelinek tak @emjee ti napísala naj úväz 😉

vitaka
10. srp 2010

@viliatko liliputi mne zaujala právě cenou...ale taktéž by mne zajímalo, jak má dobře udělané popruhy - polstrování a taky ten pás na bedra/břicho ??? jestli je to vhodné i pro lidi s bolavýma zádama?
(nebudu nosítko používat moc dlouho, hlavně chci vyprovodit synka do školky, která je téměř u domu, případně skočit z domu hned vedle do Jednoty....prostě jen chvilková záležitost, abych zbytečně nemusela tahat kočárek)

Jo a jak to je v zimě, to se dává miminko až na zimní oblečení nebo se musí něco koupit a přehodit to až když je dítě v nosítku na mně??? to mi nějak uniklo...všude jsou fotky mamin v triku a tak...no tak nějak nevím, jak se nosí v zimě?

sasikas
10. srp 2010

ahojte kocky....my mame manducu...zatial max spokojnost...tiez som nizsej postavy, ale porpuhy mi nepadaju....no kazdemu vyhovuje asi nieco ine...
tiez by ma vsak zaujimalo, ako nosite deti v zime....teraz v poho...ale na zimu k tomu treba nieco dokupit, ci?...co odporucate?...

divoska
10. srp 2010

@emjee inak ja ti mam pocit /zatial teda len z videnia obrazkov/ ze z kolisky vypadne. nemali ste rovnake mindraky ked ste sa ucili viazat? lebo to potom asi fakt najlepsie ten kriz s kapsou alebo toho dvjiteho hammocka ci jak sa to vola /ak ten nema nejaky slovensky preklad 🙂 /

monr
10. srp 2010

@vitaka
@sasikas
v zime sa dá nosiť buď tak, že naobliekate a dáte na svoju bundu, ale to až prevažne deti, ktoré chodia a zliezajú dole a hore.
bežne sa nosí buď pod bundou (špeciálne na to robené, alebo maminkina trošku väčšia 🙂 ), alebo zatepľovacia kapsa, dá sa zložiť, a v napr. v obchode sa mimi neprehrieva.

monr
10. srp 2010

@divoska nevypadne, neboj 😉

viliatko
10. srp 2010

@vitaka neviem ti povedat, ako je to pri bolavom chrbte, ale z nosenia ma nikdy chrbat nebolel. Ramena su uplne v pohode, nesmykaju sa, nepadaju, navyse maju taky ramienok, ze sa spolu zopnu, ako mas pri turistickych vakoch, takze sa ozaj nehybu. No a rovnako ako pri vakoch je vacsina vahy na bedrach, bedrovy pas dobre vypolstrovany, netlaci. ja mam 170cm/70kg, manzel 185cm/100kd a nosic nam obom sedi. Maleho sme stale nosili na bruchu, mozno 1-2x na chrbte. Tam je jedina chybicka krasy, ktoru sme nasli, ze ten vypolstrovany pas prechadza do obycajneho uzkeho, teda ked si stihla, tak si to stiahnes na minimum, ale pri nasich mierach vyuzivame dlhsi obvod, a vtedy, ked som ho mala na chrbte , tak sa mi ten cierny remienok na bruchu zarezaval do slaninky🙂) nic strasne , len ani nic extra lakave🙂 hadam si pochopila, co myslim, poobzeraj si fotky na ich stranke🙂)
no a ja som nosila vilka aj v zime, dala som mu overal, pripadne cizmicky a navleky este na nozky, sebe len hruby rolak a cez nas som prehodila obycajnu velku vetrovku z tehotenstva, nezapinala som, vilko ma hrial spredu a ten rolak stacil na krk. A jemu som rucky strcila mne pod pazuchy🙂 urcite lepsie ako predierat sa snehom s kocikom🙂
ozaj liliputi odporucam, ale tipujem , ze aj mei tai posluzi rovnako.

vitaka
10. srp 2010

@viliatko a jejda...no tak já mám ještě menší problém k tomu...krom toho špeku...jak jsi napsala hezky "slaninky" ...tak tam mám ještě jizvu po císaři, takže tam se mi právě nic zařezávat nesmí..jinak au, au.....takže právě i to polstrování bederní a ty pásy potřebuju co nejměkkčí.......no fakt síla se mnou, že? ...prostě "princezna" ...všechno musím mít hoooodně měkké, tak ...a teď "babo" raď, že? 😕

viliatko
10. srp 2010

@vitaka no jo🙂) pri noseni na bruchu to ozaj netlaci, a v 18 mesiacoch este stale nosime na bruchu.... mozno keby si mala u koho vyskusat.... to by bolo najlepsie, aby si vedela ako ti to sadne.
Ja zase mam chut teraz nosit, ale v brusku rastie druhy spuntik, tak tiez neviem, ci sa mi podari vymysliet polohu, v ktorej by som ho netlacila... zatial von netrci, len nechcem tlacit na brucho. S tym nemate niekto susenosti? Nosenie na zaciatku tehu? Som myslela na babyvak, mame, len som ho pozicala kamoske....

prsky
10. srp 2010

@vitaka nosila som po CS uplne v pohode. muz mal "speky" a tiez nosil bez problemov na bruchu (od vtedy uz ale dost schudol). a v zime pouzivame mam kapsu (nosime sa dost aj teraz).

prsky
10. srp 2010

@viliatko kamoska nosila do 6m normalne v manduce vpredu, len ked brusko narastlo, tak pas trochu uvolnila a mala malej nohy pod bruchom 😉

viliatko
10. srp 2010

@prsky dik, skusime, ten babyvak je dost zataz na chrbat, a este pri takej chlapine velkej🙂 aj som skusala dnes si to zapnut tesne nad lonovou kostou, len mi synator do toho vstupil a pokus sa nepodarilo dokoncit. skusim zajtra🙂

milvasik
10. srp 2010

@emjee dakujem emjee, ty vzdy super poradis, si profik nielen v latkovani 🙂))))))))

vitaka
10. srp 2010

http://aukro.cz/item1175163180_nove_originalni_... co na to říkáte, vypadá to jako Manduca a Ergo, ale cena je teda o dost lepší....člověk by nemusel platit za značku, ale nevím jaká je kvalita, i když to teda vypadá dobře a je to normované. 😕

elaine
10. srp 2010

@emjee Pěkný večer všem ve spolek. Jsem tu nová, ale už se pročítám a sbírám informace. Čekám první miminko v listopadu a nosit bych chtěla zkusit. Chtěla bych poprosit o radu nejen emjee, ale i ostatní. Nicméně emjee, jak mluvíš o těch délkách, zvažuji (líbí se mi🙂 Storch Bio nebo Inka. Mám konfekční velikost 38-40, tak podle toho co píší na nosíme.sk a co jsem četla diskusi zde by mi mohla stačit délka 4,1 s tím, že Storch k tomu přidává cca 0,4m na cípech. Není to risk? Na druhou stranu, když bych vzala délku 4,6, aby to už nebylo moc dlouhý i na ty novorozenecký úvazy... Díky předem za odpovědi.

emjee
10. srp 2010

@vitaka infant ponuka aj klokanky (absolutne nevhodne pre deti) a uz len z principu taku znacku ja nepodporim 😀

emjee
10. srp 2010

@elaine ked budes objednavat nechaj si tu svoju konkretnu satku premerat, pripadne nech ti z dostupnych vyberu tu najdlhsiu (cize z tych akoze 4,1m nech ti vyberu tu najdlhsiu - hlavne didymos ma vraj meranie uplne odoka 😀 😀 )

ivika18
10. srp 2010

@elaine ahoj, mám velikost 42-44 a šátky 4,6m a i na KsK mi ještě dost zbývá, hlavně u Storcha, tak to ti bude rozhodně stačit 4,1 😉

vitaka
10. srp 2010

@emjee hmmm ☹ tak když myslíš, že je to teda na prd. Je fakt, že teda asi vyrábí co je napadne....jak nezdravé tak "zdravé" nosítka....hlavně že se to prodává, že? hmmm, ale stejně si pořád nejsem jistá s tím Ergem a Mandukou....škoda že si ji právě nemůžu nikde tady půjčit...jen Manducu mi nabídli k zapůjčení, ale osobně tak nějak tíhnu víc k tomu Ergu, ale nevím, zda má dobré právě to polstrování....i když si dám dítko na záda, tak aby to bederní bylo fajne na břichu....no a ty ramena aby nepadali.....
nevíte náhodou dá se to zapínání u Erga nahoře nějak na těch pásech regulovat? jako jestli výš či níž ???

elaine
10. srp 2010

Iviko a Emjee, děkuji za rychlé odpovědi. Chci se na ně jít podívat do Brány a Bavlnky, myslíte, že je hodně troufalý poprosit, ať mi nějakou Storch 4,1 vybalí, že bych si zkusila KsK jen nahrubo omotat kolem sebe, abych viděla, kolik mi zbývá? Si říkám, že když by to vystačilo teď, když už mám celkem bříško, tak potom už by to mělo být ok🙂

emjee
10. srp 2010

@elaine podla mna to vobec nie je trufale ale uplne normalne - ved predsa aj oblecenie si skusas v obchode, ci ti sadne 😉

ivika18
10. srp 2010

@elaine přesně jak píše emjee, je úplně normální, když si vyzkoušíš a "ošaháš", co chceš koupit. A tu délku je asi fakt nejlepší zkusit. Jo a ještě ten Storch Bio - prý se dost blbě zanáší, viděla jsem jednoho po roce na kurzech a dost nic moc měkkýho. Tak na novoška nevím, kdyžtak koupit už zanošený, nebo hóódně uzlovat a válet se po něm atd 😀