V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

elaine
10. srp 2010

@ivika18 Aha, děkuji za postřeh. Mám dojem, že jsem někde četla, že ten Storch Bio je jemnější než Storch pruhy, ale asi jsem to špatně pochopila. Chci si to osahat a ještě zapátrat po zkušenostech. A taky asi na fotkách to vypadá jinak než ve skutečnosti...

sussanah
10. srp 2010

@vitaka no me taky popruhy prijdou dost postrovane, ale jak tady psala Viliatko s tou slaninkou, to je fakt 😀 😀 Ja to vnimam ale spis jako estetickou vadu a resim to tak, ze mam popruh na brichu-lemu kalhot a pres to tricko 😉 Jinak ja sice nejsem po CR, ale pred pulrokem jsem byla na akutnim slepaku a pri noseni jizvu nezitim. I kdyz samoze to je jizva asi tak 3x kratsi, nez je po CR. Jinak odkud jsi? Ergo se totiz da taky pujcit, my jsme ho meli z Brany k detem, ta je jak v Praze, tak v Brne. Urco by to slo i postou, vetsinou jsou docela ochotni.
S tim nosenim na zadech, ja to spis vyuzivam jen doma, kdyz je maly ufnukany a ja potrebuju varit, tak sup na zada a je to. Na dlouhe prochazky ho mam na brichu, at na neho vidim a at ho muzu budit, precejen ho ten pohyb uspava 🙂

janette
10. srp 2010

Dievcata ahojte,

prepacte nemam cas citat vsetko co ste doteraz popisali, mam 7 tyzdnoveho chlapceka a chcela by som ho zacat "nosit".... trosku som prebehla par stranok, ale mam pocit, ze sa na mna vali strasne vela informacii a neviem si vybrat..... takze co by ste poradili pre "nosicku" zaciatocnicku so 7 tyzdnovym miminom????? Vopred vam dakujem, za vase nazory a rady.

sulky
10. srp 2010

@janette , aj ked niektore baby budu so mnou nesuhlasit 😉 , tak pre nosicku zaciatocnicku su najlepsie elasticke satky. Nevyhoda je v tom, ze sa daju nosit kratsiudobu ako pevne. Ale nam to nevadilo,lebo sme potom presli na nosic. 😎

vitaka
11. srp 2010

@sussanah a to zapínání těch ramenních popruhů k sobě....to se dá nějak výškově nastavit....třeba mi ta Manduca padala z ramen, že byly ty popruhy zapnuté k sobě moc nízko? ale stejně...když by se to dalo dát i výš, tak nevím, jak bych to pak zapínala 🙂

ivanajelinek
11. srp 2010

A ake nosice su dobre? Su nosice vhodne aj pre malinke babetka, ci radsej satky?

vitaka
11. srp 2010

jo a ještě jeden dotaz - každá ženská je jinak široká, nevadí těm dětem, že ty nožičky mají do M ...teda tak do široka od sebe u hubené versus silnější mámy ?? tam je strašný rozdíl podle mne, no ne? Jestli budu nosit dcerku já se svýma 160cm a 70kg a nebo by o nosil někdo hubený, tak to je přece rozdíl...nevadí to nějak dětem/nožičkám ??

ivanajelinek
11. srp 2010

@monr je to dydimos ale neviem aky model...Je tam napisane len 100%bavlna a naturbelassten...Je dlha 3,20.Taka cierno-biela latka..Ale elasticka nie je..

sussanah
11. srp 2010

@vitaka jj je tam preska, kterou si zapinas ty popruhy k sobe jde nastavit v jake vysce tu presku chce mit. Kdyz mam maleho na brichu, tak presku mam pomerne vysoko na zadech, abych na ni dosahla, kdyz mam maleho na zadech, tak si presku posunu trochu dolu, jinak by me skrtila a tak ji mam tesne nad prsama. Doufam, ze jsem to napsala srozumitelne 😅 No a to noseni u silnejsich a hubenejsich osob, ono taky zalezi na mimcu, podle me je lepsi fakt pockat az na tech cca 7kg,to je uz mimco vcelku velke (4-5m) a myslim, ze se uz prizpusobi v pohode. Kdyz jsme zacali my (3-4m) tak to trochu bylo poznat, ze si na tu polohu zvyka, ale ted uz dava nohy automaticky do spravne polohy, jen co ho zvedam k nositku 😉

sussanah
11. srp 2010

@ivanajelinek vyrobci ruznych nositekuvadeji, ze jsou od narozeni (manduca, ergo s vlozkou atd.) Me osobne prijde na novose nejlepsi elasticky satek, to nenahradi zadny nosic a potom pozdeji je mym favoritem nositko, zvlastne kdyz mimco nevi, jestli se chce nebo nechce nosit a meni nazor asi tak co 10min (jako treba nas kluk ) 😀 Proste je to hnedka nahore, hnedka dole, dobre skladne, co vic si prat 😎

sulky
11. srp 2010

uplne suhlasim so @sussanah 😎

vitaka
11. srp 2010

@sussanah jo napsala jsi to srozumitelně...jen jsem se chtěla zeptat, když máš dítě na břiše a zapínáš si tu přesku na zádech a máš ji co nejvíš...tak si ji zapínáš vrchem? já když měla tu manducu na sobě tak jsem si to zapínala že jsem dala ruce na záda dole....ale právě to je asi moc nízko to zapínání a tak se mi ty popruhy rozjížděli na ramenou.....takže ty to zapínáš vrchem? asi to je ta finta

sussanah
11. srp 2010

@vitaka jj mam to vlastne az krcnich obratlech, tesne pod vyskou ramen (to asi vyhovuje kademu jinak) a v pohode to zapnu vrchem. A dokonce si to zapina sam i mm a to jinak neni moc obratny 😉

lyongirl
11. srp 2010

ahojte dievčence, chcem sa spýtať, môže sa v šatke nosiť dieťa na prsiach, ale nie tvárou k matke, ale opačne?
Ja som malého nosila v šatke krátko, nevyhovovala mi, tak som si kúpila nosič/African baby carrier/, ten som tiež moc nevyužila, malého som nosila tvárou vždy k sebe, nie od seba, ale minule som videla jednu maminu ako šatkuje s dieťaťom tvárou od seba, ešte som to nevidela, tak preto sa pýtam, ma to trošku prekvapilo...

prsky
11. srp 2010

@lyongirl nie je to velmi vhodne, predoze sa neda zabezpecit spravna poloha noziciek

lyongirl
11. srp 2010

@prsky ďakujem za odpoveď, len som sa chcela uistiť, či si správne myslím, že takto by sa dieťa nemalo nosiť, ani som to ešte nevidela, bolo ako v klokanke...

lyongirl
11. srp 2010

@majdula ďakujem

lenki33
11. srp 2010

@lyongirl ak sa chce dieta pozerat, treba ho uviazat na chrbat /na to je satka lepsia, lebo uviazes vysoko/ alebo aspon na bok ked si na chrbat netrufas

emjee
11. srp 2010

@lyongirl je jeden uvaz - budha - kde je dietatko kvazi v tureckom sede a cumakuje dopredu - ale osobne by som tak nenosila

emjee
11. srp 2010

@janette
@ivanajelinek ja som ta, co odporuca hned pevnu satku 😀

majdula
11. srp 2010

@emjee To jsi muj clovek a ted mi porad konkretne, jaky satek na minimimi. V dubnu nam dost mozna pribude dalsi nosenecek a rada bych nosila od zacatku, jenze v tech bavlnenejch tuhosich, co doma mam, si to nedovedu predstavit... a satky s hedvabim jsou zas dost drahy 😖

lyongirl
11. srp 2010

ďakujem za odpoveď, ja som si myslela, že to nie je správne nosenie a bola som veľmi prekvapená, keď som to videla...no a nedalo mi neopýtať sa tu na to 😉

ivika18
12. srp 2010

@elaine no já nevím, s tím Bio jsem nevázala, byl na kurzu, na ošahání byl docela měkký, ale paní říkala, že ho už rok váže na kurzech a furt je při vázání jak prkno.

janette
12. srp 2010

@sulky, @emjee dakujem, no nepomohli ste mi 😀 😀 😀 😀 , idem sa skusit objednat do dubravky na prezentaciu ohladom satiek a nosicov, tak som zvedava, co na mna zaposobi 😉 😉

elaine
12. srp 2010

@ivika18 Uz jsem se na nej byla podivat. Pani v krame mi rikala to same co ty. Mohla jsem si tam ale novy Bio Storch zkusit uvazat a prisel mi fajn. Pak jsem mela moznost uvazat i Storch Leo onoseneho a prilis rozdil ve vazani mi neprisel, oba se mi vazaly stejne dobre. Ale vazala jsem poprve, takze nejsem prilis smerodatna. Rozhodne me ale vazani neodradilo, spise jeste vice nalakalo🙂 Rozhodla jsem se pro Bio, ted jen resim, jestli 4,1 nebo 4,6. Barva byla na prvni pohled🙂

majdula
12. srp 2010

Ja mela pujcene Bio zelene od narozeni asi do pul roku prcka a i kdyz zanoseny pry moc nebyl, tak byl prave strasne prijemny, mekoucky... docela me prekvapuje, ze pisete ze je jak prkno 😲 Ale mam zkusenost jen s timto jednim konkretnim.
Pak jsem mela Leo modre a to mi prislo pevnejsi i tuzsi - a mame i Annu a jestli bylo neco tuheho, tak to byla ona 🙂
@elaine A jakou barvu?

majdula
12. srp 2010

Mozna je to aj tady videt, ze to prkenny satek nebyl, jeste ted citim z fotky tu mekkost 😉

majdula
12. srp 2010

tady:

ivika18
12. srp 2010

@elaine @majdula tak možná ten bio co jsem viděla byla výjimka (ale říkala to o něm zkušená šátkařka, takže byl asi fakt tuhoň), občas to tak přece bývá, že nějaká várka je trochu jiná