V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zitaje
30. bře 2009

Baby, co je najsamlepsia satka na leto? My sa obidve potime ako kone. ☹
Ja mam lanove Indio, ktore milujem, ale je teda riadne hrube. A co som videla napr. mandarinkove alebo hlavne pistaciove z LE, tak tie su ooooovela tensie, ale su cista bavlna. Nie je lepsia tensia, i ked cisto bavlnena satka ako sice s lanom, ale hruba? Stale riesim, ze by som poslala z domu Ancu a zaobstarala si kratku satku na leto.

nelinkav
30. bře 2009

Ivuseta, já se k tomu stavím tak nějak jak Lenki33 - že v tom šátku je možný pevně zafixovat i hlavičku, kdežto v nosítku, i když výrobce udává, že je vhodný pro novoše, jí to při usnutí plandá... Jinak bavily jsme se o tom i na lednové diskuzi a holky, co četly Něžnou náruč rodičů od Kiedroňové, přišly dokonce s tím, že na svislo nosit až od 9 měsíců. To se mi zdá jako blbost, páč v té době některý děti i chodí a to je svislý až dost 😀 , ale přece jen do té doby, než mimčo samo sedí, mám z nosítka trošku strach. Já ji nosím jen když má protivnou a chce být na rukách - to je pro mě snadnější a proveditelnější mít ji v Becu, ale moc toho s ní neudělám, snažím se mít hlavičku pod kontrolou a nenechat ji moc na tom krku lítat 😅 Radši bych nosila v šátku, ale asi jsem na to lempl 😔

Jinak u nás chlap se staví k šátku pozitivně, první měsíc, kdy prořvala celý večery a já už byla grogy, ho donutily 😀 Ale do toho kříže s kapsou mu musím pomáhat a on mi přes den na oplátku nepomůže, když je v práci, že.

Jo, a máme MaM Eco a zrovna moc elastickej mi nepřipadá. Jsem si ho pořídila s tím, že mi víc odpustí chyby než pevnej šátek, ale asi ne. Taky jsem nezvládla ten posunovací uzel, fakt bych to potřebovala vidět live, leč Brno a Brána je daleko...

Matilko, my bychom se mohly někdy sejít, máme to relativní kousek, a vzájemně se naučit kolíbku a kříž 😀

ivuseta
31. bře 2009

A jaký úvaz je tedy nejvhodnější ? Kolíbky mi moc nešly, vždycky jsem ji tam mordovala. Díky 🙂

martina46
31. bře 2009

v krizi s kapsou vonku sa da fixovat hlavicka zvislym pruhom latky. tou kapsou sa mi to v zivote nepodarilo, bola moc volna. zvisly pruh a este som aj utiahla, ak bolo treba.
po vlozeni dietata opat rozviazat uzol a utiahnut konkretny lem, ktorym pridrzas hlavicku.
s elastikom taketo utahovanie moc nejde, to je nevyhoda.
ja som mala najprv elastik, no teraz by som od narodenia sla do pevneho. kvoli dotahovaniu. vsetko ma svoje pre a proti.....

olbramka
31. bře 2009

tak stále tápu v těch šátcích. Asi to vyhraje ten dydimos, ale... O pár stránek zpět chválíte indio, jakej je rozdíl mezi indiem a tím jemným žakárem - nemáte zkušenosti? jsem si nejdřív vydedukovala, že indio je nějaká směska (asi len + něco), ale na nějakým e-shopu píšou, že je to 100 bavlna??? co vy na to?

olinka6226
31. bře 2009

olbramka indio moze byt 100% bavlna alebo bavlna s primesou (vlna, lan alebo hodvab tusim este aj konope ale nie som si ista) indio je najmaksia satka (ked sa zanosi) a nereze. co ta zakary mozu. ale ja osobne nemam ziadnu z tych satiek, cize nie som moc povolana hovorit o nich. ale baby ti isto napisu svoje dojmy.

olbramka
31. bře 2009

právě u těch didymos je to asi vždy bavlna, indio je taky žakár? ach jo 🙂

olbramka
31. bře 2009

tak ne, beru zpět 🙂

jannca
31. bře 2009

Sonu: musela jsem se smát, co všechno musím s šátkem udělat..budu ho muchlat, muchlínkovat, uzlíkovat..hlavně ale ať už příjde. Myslím si, že mimi bude doma dřív než šátek...ale třeba taky ne. Termín mám 10. dubna...

matilko
31. bře 2009

nelinka a vidíš to, mne práve vyhovuje to, že dítko utiahnem v KsK tak, ako potrebujem 😀 kdežto u kolíbky nikdy neviem, ako moc to mám mať utiahnuté, aby som ju tam vôbec nacpala 😀
ja som z Brušperka a ty?

ivuseta, no ideál je kolíbka 😒

martina46
31. bře 2009

jemny zakar vseobecne nie je vhodny na tazsi dieta, aj ked vsetko ma svoje vynimky a nie je zakar ao zakar.
napr. nino - zakar z limitovanej esdicie j tensi ako nino zo stalej ponuky, toto ale plati vseobecne pre limitky. aj india su z LE tensie, niektore viac, niektore menje.
zo zakarov su asi najtensie nino a kosostvorcove vzory - jonas, jacob...
listy nevime, ale udajne millefiori - kvietkovany vzor - su celkom pohodlne aj s tazsim dietatom.
a pre toto by som nic neriskovala a kupila indio...
ale pohodlne a super su tiez pruhy, urcite vhodne aj pre tazsie dieta.

toto iste ale plati v kazdej znacke. nie su pruhy ako pruhy a nie je leo ako leo 😀

olbramka
31. bře 2009

marti, děkuji za postřehy. já se zamilovala do těch elips - jemný žakár. prostě bych i ráda, aby se mi šátek za takovou sumu i líbil 🙂 a tento mě fakt zachvátil. ty indio vzory jsou takové nic moc, no... a co už je těžší dítě? 10 kg, 15 kg?

martina46
31. bře 2009

tazsie dieta tak od tych 7-8 kil asi 🙂 no ako u koho.
elipsy neviem, ci tiez nie su z tych tensich.... ale indio je krasne, na obraku to tak nevidno, ale myslim, ze nazivo by sa ti zapacilo.... tiez ale zavisi od farby.
skus sa o elipsach poradit aj na www.nosenideti.cz tam sa urcite ozvu terajsie alebo minule majitelky 😉

olbramka
31. bře 2009

jojo, tam jsem koukala na obrázky, tak jdu asi diskutovat 🙂

martina46
31. bře 2009

😉

sayast
31. bře 2009

ahojky holky,
chtela bych se vas zeptat. Vcera mi dorazila Manduca, zatim se mi moc libi, ale nezkousela jsem. A s tim souvisi ma otazka. Nosite v manduce uz tak male mimca? nasi Julce jsou teprve 2 tydny. Nemam radsi pockat az bude drzet hlavicku? Nerada bych ji ublizila. A pak, mozna trochu hloupa otazka, ale nejak nevim jak bych ji mela oblekat 😅. Dejme tomu kdybych si pak pres ni zapla muj svetr a bundu.
Moc dekuju 🙂

jannca
31. bře 2009

Say: já bych uuuuurčitě počkala. Ač mám mimi v bříšku a nemám vlastní zkušenost, tak nejdřív šátkovat a pak až kolem 5-6 měsíce nosit. Ale záleží, jak mrnousek bude šikovný...ale holky, ti lépe poradí. Přesto 2 týdenní mimi bych nenosila.

sayast
31. bře 2009

jannca,dekuju,taky jsem spis pro pockat, ale proc tam tedy pisou od 3,5 kg...

ivuseta
31. bře 2009

Say o stránku zpět jsem přesně toto řešila.Nemáme Manducu, ale Beco, to je myslím dost podobné.

Teď mám výčitky, jestli jsem Maje nemohla tím nošením ublížit. Taky nevím, proč tam píšou, že je to už pro novor. Maja je teda dost šikovná, už udrží hlavičku pěkně dlouho. Ach jo, tak jsem doufala, že mi někdo napíše že je to v poho... ☹ A teď začnou být teplé dny a já plánovala výlety v Becu...Tak holt budou asi v šátku. A říkáte, že Kříž s kapsou je vhodný pro tak malá mimi?
Díky za všechny postřehy...jste zlaté

tynushqa
31. bře 2009

Ahojte,
chcem sa opytat, mam satku Hoppediz ale pride mi hrozne hruba na leto, uz teraz sa v nej potime a okrem toho je mi hrooozne dlha. Aku satku by ste mi poradili na leto???
Dakujem
A nemal by niekto zaujem o satku Hoppediz - RIO 4,6 m? iba par krat nosenu

zitaje
31. bře 2009

Martina, ja mam LE a je to najhrubsie Indio, ake som kedy videla - teda som ich mala v rukach dokopy asi styri ci pat, ale aj tak. 😉 Je s lanom, tak asi preto.
A teda aka satka je podla vas naj na leto? Lebo prave to moje lanove Indio je dost hrube a hreje, i ked je ovela priedusnejsie ako Anna (moja druha satka).

vikinka27
31. bře 2009

dievcata, manduca vs. satky: ja som nosila tiez (pre istotu 😅 ) v satke do 4-5 mesiaca, az potom manducu. ale mam teraz kamaratku, ktorej dcera (necele 2 mesaice) doma odmieta (tzn. ze sa stvorcuje a place) kolisku aj vertikal v satke...
jedine, co sa jej doma osvedcilo, bola manduca... dieta v momente zaspalo....

po tejto skusenosti by som povedala, ze to zalezi od dietata a od mamicky.
ked som ja nosila pred 4 rokmi prveho syna v babyvaku v koliske - kazdy mi hovoril, ze mu znicim chrbticu 😉
(zatial je ok, klop-klop)
ked som minuleho roku nosila na vertikal druheho syna od mesiaca, naokolo mi hovorili, ze je to skoro, ze by to mala byt koliska... 😵 (vyzera zatial ok, neviem ako to bude neskor)

dajte na svoju intuiciu, hlavne sa nestresujte. najhorsie je nosit a mysliet negativne.
za urcitych okolnosti je zle uviazana satka horsia ako manduca alebo beco. vase dieta nikto nevidi v ziadnej pozicii - teoreticky mozete mat naozaj lepsiu poziciu v nosici ako v satke (cim vas nepresviedcam, zalezi od vnutorneho pocitu... ja som ten pocit na manducu napr. zo zaciatku nemala....)
a rozhodne nerozmyslajte nad tym, co ste mohli a ako ste mohli.... robili ste, co ste povazovali za najlepsie.

noseniu zdar ;)

ivuseta
31. bře 2009

Viki díky za pozitivní názor, asi se přestanu stresovat. Intuice mi praví, že to je pro ni dobré... 🙂

sayast
31. bře 2009

taky moc dekuju 🙂. To je presne to co clovek potreboval slyset 😵

martina46
31. bře 2009

zitaje, tak to som si preto cely cas myslela, ze mas indio zo stalej ponuky 😕
toto je teda poriadna vynimka ale 😀

lenki33
31. bře 2009

zitaje podla mna je v lete teplo v kazdej satke, mne najviac vyhovovalo mei tai aj ring sling celkom, mei tai prefukuje a RS nie je tak nalepeny na tele

bambusko
31. bře 2009

mala som modre bavlnene indio a to bolo uplne tenucke a dost pruzilo, teraz mam cerveno-biele a je uplne ine 😕 hrubsie, pevnejsie, vyhovuje mi ovela viac 🙂 ale objednala som si tiez lanove indio ako valka, tak nevymyslajte, ze je hrube 🙄

valka
31. bře 2009

no ja neviem, ake je hrube lanove indio, ale mne sa zda tenke....urcite je podstatne tensie ako hoppka

zitaje
31. bře 2009

Hm, tak asi kazde Indio je ine... Inak mne to moje hrube lanove Indio velmi vyhovovalo a bolo super aj v zime, len sa trochu bojim leta a horucav. Tak mozno ten meitai, len ja som taky organizacny antitalent, neviem si najst cas usit ho. 😒

martina46
31. bře 2009

moje lanove indio quartz z LE je tenke. ale z limitky boli aj tensie.