V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

angelik
7. kvě 2009

jamik, ak dobre pamatam, aj mne mala v tom veku vystierala nozicky, ergo to spravilo
mozno by ti bol lepsi iny uvaz, kde krizis pasy cez chrbatik popod nozicky, tazsie by sa jej vystieralo, teda aj keby vystierala, lahsie by si ju dala naspat
ja som asi aj preto neviazala batoh, bala som sa, ze jej vyleti latka spod zadku (mozno som jej tam nedavala dost) a v tom case mi strasne tahala vlasy, takze radsej som mala vpredu pod kontrolou

olinka6226
7. kvě 2009

jamik skus to viazat ako ja ja pasy pred uzlom nevediem popod nozky ale cez ne, cize ho tak trosku zafixujem a nema pocit zeby moholkopat a vzpierat sa. tiez mi baby na zraze poradili, ze viazat s ruckami von a latku si na ramenach prelozit napoly (oba kraje blizsie k tebe) dobre sa to potom da dotahovat.

ivuseta
7. kvě 2009

Ahoj holky, poradíte? Moc jsem si přála hedvábné Indio 5, no a včera jsem chtěla objednat a prý pár hodin přede mnou ho objednal někdo jiný - bylo poslední. Přiznejte se, kdo to byl? Bééé. ☹
Jdou s vel. 4 nějaké úvazy dopředu? Klokan mi nejde, ale asi si ho budu muset naučit...
A mmch jak často zhruba dělá Dydi Le?
Díky...

jamik
7. kvě 2009

angelik, tie vlasy taha a trha aj mne
len ked ju mam v predu, tahsie sa mi vari a upratuje
ale nosime sa aj v manducke, len tam nevidi, ako ste pisali
hadam sa to naucime

angelik
7. kvě 2009

jasneee 😉 🙂

sima.p
7. kvě 2009

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, či niektorá nepoužívate Babysling, či nemáte nejaké skúsenosti. http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=12... Chcela by som nejaké referencie od niekoho, kto to už má.

angelik
7. kvě 2009

sima, vidim, ze sa pytate viacere aj v druhej teme a nik neodpoveda, nuz je to novinka, asi chybaju prakticke skusenosti...

sima.p
7. kvě 2009

hej, ved preto skúšam aj tu či sa niekto nenájde

bambusko
7. kvě 2009

ivuseta, uz sme pisali, ze s indiom 4 uviazeme dvojity kriz, kriz s kaposu na koncoch, zavisi aka si postava 😉

dorotka
7. kvě 2009

tato manduca vyzera super dizajnovo
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22365373&tab=2
skoda ze som zgrlos a nie som ochotna dat tych dvadsat euro naviac 😀 😀 😀

dorotka
7. kvě 2009

no a este je tam nevyhoda oproti tym lacnejsim ze je len z biobavlny kdezto tie lacnejsie tam maju aj konope

zitaje
8. kvě 2009

Ahojte nosicky,
stale riesim to sikovnejsie nositko a dnes som nasla u mamy 4 a pol metra zurivo ruzoveho hrubsieho platna. Hned som uviazala KsK, viazalo sa na pocudovanie velmi lahko, nerezalo nic na ramenach, uvaz drzal tych 5 minut 😉 , akurat Sofuska tam nechcela byt, tak ma napadlo, ci jej to nebolo nepohodlne. ☹
Nuz, satka je len satka... Ale na popruhy na Meitai to asi bude ok, len musim zafarbit. 🙄

martina46
8. kvě 2009

zitaje, no hej... skoda tej inky..... 😉
som zvedava na tvoje mei tai 🙂

lusinta
8. kvě 2009

Sima- my ji máme na prodejně,ale moc nedoporučuju. je to strašně složité.ne jako klasický sling,který se jen přehodí přes rameno a jde se.do tohoto nosítka se motáš skoro stejně,jako do šátku..takže za ty prachy už je lepší vzít rovnou šátek,kde je variabilita úvazů..
za mně- nedoporučuji..

zitaje
8. kvě 2009

Mata, tak to aj ja som zvedava! 😀 Hlavne kedy bude hotove. 😅

martina46
8. kvě 2009

no musi byt chytro hotove, bo ti sofinka vyrastie a koho budes nosit? 😀

zitaje
8. kvě 2009

No ze? Dnes som ju mala len v tej ruzovej latke 5 minut v KsK a asi 2 min. v batohu, inak sla pesi a kusok v kociku. ☹ Aj sa mi nejak odstavuje, dnes si ledva cucla, ani vecer nechcela... Taka som z toho smutna nejaka, asi tie hormony, ci co.

lu777
9. kvě 2009

ahoj

před pár týdny jsem se tu ptala na nosítka... tak píšu feedback, koupila jsem nakonec Ergo a spokojenost 😵
i jsme sešli asi dvě třetiny dolů z Ještědu a to bylo fakt super, to si budu dlouho pamatovat, byl nádhernej den a celou cestu jsme si povídali 😵

jinak jsem zkoušela pár dní Manducu i Ergo a možná je to můj dojem, ale připadá mi, že Manduca je spíš pro menší, Ergo pro větší děti, tak nějak mi to na toho Matýska víc padlo a i mně ten bederní pás... ale to je indi vindi 🙂

kili
9. kvě 2009

lu, ale keď sa na manduce rozopne ten zips, tak je o pár cm väčšia tá chrbtová časť ako ergo, preto je mdc variabilnejšia, t.j. aj na menšie aj na väščie deti do 20kg

katja78
9. kvě 2009

Ahojte,

veľmi vás prosím o radu ☹
Tak manducu odkladáme na neskôr, keď bude pevne držať hlavičku.
Zaobstarali sme si babyvak, pretože nevieme nijakovsky zaspať. Pôvodne to šlo na rukách, ale naša Hani má strašne dlhý trup. Pri hmotnosti 5,5 kg meria 65 cm, a ani sa už neľúbi toľko nosiť. Tak sa mi zdá, že musí spevnieť.
Včera som ju len tak z brucha dala do vaku a uspala až 2 razy, ponosila asi hodinku a dala do kočíka, kde spala ďalšie 2 hodiny, no paráda.
Ale keďže ma dosť bolel chrbát, myslela som, že ju nosím nejak blbo a pozrela som rôzne návody na nosenie vo vaku. No a z dnešného uspávania bol len rev, moja nervozita a ešte väčší rev.

Kde robím chybu?

lu777
10. kvě 2009

Kili: jj, já vím, já to měla rozeplý... ale prostě nám to nějak nesedělo.. i mi to připadá polstrovanější, prostě mě z toho tak nebolí záda..

bambusko
10. kvě 2009

katja, niektore deticky nemaju rady polohu v koliske, hlavne ak ich boli brusko, maju problemy s vetrami, koliky... vtedy preferuju vertikaln enosenie, na take male babo ako tvoja hanka je na to idealna satka. skus ju v babyvaku ulozit nejako sikmo, aby mala hlavicku o dost vyssie a po vlozeni chodit, hybat sa 😉

vejinka
10. kvě 2009

ahojte chcem sa spytat mate niektora sling??,

katja78
10. kvě 2009

Bambusko, máš pravdu s tou polohou, Hanka je veľký papák a dosť grcká, lebo zrejme ešte nemá zrelý zvierač medzi pažerákom a žalúdkom, niekedy sa snažíme odgrgnúť, ale nejde to a potom je ešte nervóznejšia.
Akurát dnes sme zistili, že najspokojnejšia je, keď ležká na rovnom, nad ňou sú hračky, alebo sa s ňou niekto rečuje. Tak vydrží aj pol hodinu. Len potom uspávanie je niekedy na dlhé lakte. Ale budeme určite ďalej skúšať, zrejme vak a neskôr manducu, keďže oba máme už doma a šatku už nebudem zháňať.

martina46
10. kvě 2009

vejinka, myslis ring sling?

vejinka
10. kvě 2009

ani neviem co to vlastne mam teda len objednane..hodin sem link 😉

martina46
10. kvě 2009

ok 🙂

vejinka
10. kvě 2009
vejinka
10. kvě 2009

martina mas bohovsky album satiek...a posledna fotka ma dostala...tak ja utracam prachy a ono sa to da aj v osuske 😀

vejinka
10. kvě 2009

inak budem risit problem co sa tyka vlasov..asi pojdem tak nakratko ako si ty 😉 lebo moje dieta miluje vytrcajuce vlasy a vsetky nedam do gumicky ani do spony..vzdy nieco trci 😖 ale dako po poriesim asi si dam na hlavu satku.. 😀