V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
13. led 2009

Kivec prepac ja som nemozna, zabudla som vlozit link 😅
http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-ham...

kili
13. led 2009

eri, ten úväz vyzerá super, ale ja by som to asi nebola schopná. ale video fakt super, chvíľku som mala pocit, že sa postaví aj na hlavu 😀 a tu šatku si omotala tak, že by aj mohla byť pod ňou nahá 🤐 😀

bambusko
13. led 2009

hej vyzara super, skusala som to niekolkokrat - bez sance 😖 a uz nebudem, lebo som dlhu satku predala 🙂

kili
13. led 2009

ono je to ale z elastickou šatkou, nie?

kili
13. led 2009

ono to vždy na tých vydeách vyzerá tak jednoducho 🙄

eriqe
13. led 2009

hej je to s elastickou satkou. Ja tento uvaz viazem s indiom a s tym je to uplne v pohode a nechapala som ako sa to niekomu nedari uviazat, ale dnes mam pozicanu annu od kamosky a normalne sa mi to nepodarilo 😨 Normalne nechapem a to Ruty lezala na chrbte ako to dietatko na videu, uplne super spolupracovala, ale proste sa mi nepodarilo vytiahnut ten pruh cez chrbatik

kili
13. led 2009

myslím, že mne sa tiež čiastočne nedarí, lebo ten hopp je taký tvrdší

eriqe
13. led 2009

Kili urcite je to satkou 😉 nie nasou nesikovnostou 😀 😀 😀

martina46
13. led 2009

podla mna je to v niektorych pripadoch aj v nesikovnosi. ja viazem s indiom 😒

bambusko
13. led 2009

martina, hned som si na teba spomenula 😉 ja sa bez mucenia priznavam, ze som nesikovna ☹ som nevedela vystriet tu latku malemu cez chrbat, nech som rukami mavala kadejako. ale aj pri prvom viazani na chrbat som potrebovala asistenta 😝 zivy dokaz, ze aj nesikovny clovek moze nosit v satke a nemusi sa toho vobec obavat 🙂

martina46
13. led 2009

ale bambusko, to urcite nie je tak, ako pises 😉
ja som si sebavedome myslela, ze som nasla grif na tu latku na chrbate, ale ono sa to niekededy nezadaria a nechapem preco, ked vzdy pouzivam rovnaky sposob. ale na to franc. videu je niekolko sposobov a snad sa nejaky vzdy zadari....

sueanek
13. led 2009

kili: Mrkni na http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...
(vesele mi prislo, jak na zaver autorka pise, ze to vaze v 8. mesici tehotenstvi, haha, vypada tam jako sokolka, po brichu ani vidu, ani slechu...)

jana3
14. led 2009

Ahojte,
idem sa obratit s otazkou na odbornicky....
Malu nosievam zatial na doma v satke na bruchu v krizi s kapsou, ale zda sa mi ze ma hlavicku stale vytocenu do jednej strany. Podobne je to aj na chrbte. Je to normalne?

Dakujem

jana3
14. led 2009

Kuk do albumu... kde robim chybu?

kivec
14. led 2009

Ahojte,
Eriqe dakujem za ten link, skusala som vcera vecer uviazat ten double hammock, Estherka si poplakala, nepacilo sa jej lezanie na mojom chrbte ☹ a aj to dost dlho trvalo 😒 ale nakoniec sa podarilo, len bola trosku nizko, ze mi nevidela cez plece.Tak dnes vecer druhy pokus, dufam, ze uz bude menej slziciek 😉 .

venonna
14. led 2009

jani, vitaj medzi nosickami 🙂
otacanie hlavky na jednu stranu sa tu uz riesilo, niektore maminy si to proste nevsimali a ine zasa skusali viazat KsK tak, ze striedali vrchny pruh latky - raz dali navrch pravy pruh, raz lavy.
Inak este ma napadlo, ze sa mi troska zda podla fotiek, ze by si mala malej viac podsadit zadocek, asi takto:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=77
alebo
http://www.kantoliinakanava.fi/kantoliinakanava...
😉

anke
14. led 2009

ahoj holky nosicky, chtela jsem se zeptat, jakou mate zimni vybavu pro mimco do nositek (satku) v techhle mrazech - muze se vubec bez fusaku nosit v takove kose? nas ted ceka hospitalizace a asi nas budou v ramci nemocnice posilat na ruzna vysetreni, tak se mi nechce tahat kocar a nosila bych v ergu ALE nemam zimni vybavu a moc nevim, co vsechno poridit? diky za radu

lenki33
14. led 2009

jani, viac roztiahnut latku v krizi, viac podsadit zadocek, cele to tak pevnejsie uviazat a vsimla som si ze ma na jednej fotke jednu nohu vyssie ako druhu, to moze byt tym ze ju mas nerovnomerne uviazanu, ale aj tym ze ty mas jedno rameno nizsie ako druhe, vtedy sa ti vzdy bude tocit len na jednu stranu

anke tak si kup MaM kapsu alebo si nieco podobne usi, je to jednoduche na manipulaciu a teple

jana3
14. led 2009

Diky, s tym podsadenim som uz volaco spravila...
na zaciatku bolo obdobie, ze mala sa absolutne nevedela podsadit, stale sa vzpinala a davala nozky k sebe. Ale potom ju to preslo.
ale inak naozaj sa mi dost casto stava, ze ma jednu nohu trosku nizsie ako druhu. Mam pocit, ze to suvisi aj s tou hlavou a s tym, ako sa vrti...
Inak este mi nikdy v satke nezaspala...

vikinka27
14. led 2009

anke, zalezi na tom, ci mas maleho pod svojou bundou alebo na nej.
ja ak mam pod mojou vetrovkou ho obliekam na 2 vrstvy: tricko s dlhym rukavom + fliska, pancusky + flisove gate alebo teplaky. na nohy zimne topanky.
obom davam okolo krku sal.
ak na vetrovke: ovela viac nahrubo kedze je kratko chodiaci: na to vsetko co hore, este aj oteplovaky a vetrovku a na to moju zateplovaciu kapsu. takto vela nenosim, iba par krat, lebo som zistila, ze mu je kosa, ked sa nehybe.

najlepsie je zapnut babo pod vlastnu vetrovku. zase, z jednej budovy do druhej to nebudete mat daleko, to mozno nebudes musiet ani tak naobliekavat. mozno bude stacit normalne "domace oblecenie" - ked sa teda zapnete obaja pod bundu. ak vrch nezapnes, tak na to iba vetrovku.

bambusko
15. led 2009

jani, krasnu satku mas 😉 ako ja 😀 tie nozky nakrivo su vecsinou, ked je to uviazane navolno, aspon u nas ked sa to stalo, bola chyba v tom. ked malu uviazes, tak si akoby poskac, ponatriasaj a ono si to usadne, potom dotiahni.

anke, fusak som zacala hladat, ked sme sa sli sankovat 😀 boli sme vonku aj pri -10st. drobec obleceny tak ako pise vikinka, len my mame flisovy overal, na hlave ciapka s takym predlzenym krkom a kapucna. ja som mala tricko, tenky sveter s vlnou, ale uviazany az cez satku navrch a bundu so vsadkou, sal, ciapka. uplna pohodicka, hrejete sa navzajom 🙂

olinka6226
15. led 2009

baby dnes hlasim uspech. prisla som ku kamoske (byvala kolegyna ale velmi si rozumieme) na navstevu a ona na satku ze super hned sa ta popytam lebo ma zaujima. hovorila ze si kupila babyvak, a este zopar veci ale ze zle... tak si satku hned aj vyskusala a bola uplne nadsena tak objednala kratku aj dlhu rovno. tak dufam ze sa jej bude pacit nosenie ako nam tuna 😵 😵 hrozne sa tesim 😵

kili
15. led 2009

oli, že úspech 😀 jak jehovistka 😀

olinka6226
16. led 2009

tak dik si ma teda zaradila 😀

dobromila
16. led 2009

ahojte "nosičky", dnes mi nevyšla kupa použivanej elastickej šatky ☹ Tak keby niektora z vas mala nahodou na predaj - ozvite sa mi cez IP. Ďakujem 😉

papajka7
16. led 2009

ahojky baby 🙂konecne som sa rozhodla kupit manducu,lebo manzel chce nosit a nevie si uviazat satku a stale ho chce napackovat do klokanky 😠 len potrebujem radu,aku farbu aby na nej nebolo tak vidno spinu,myslim tym aby vypadala cisto aj keby bola troska ufulana 😅 .No jednoducho ake mate s vasimi manducami skusenosti.Paci sa mi aj ta nova limitovana edicia s tej biobavlny.ma ju uz niekdo?diki

sonulah
16. led 2009

pap, já mam přírodní a ta barva je fajn (neni na ní tolik vidět bordel jako na černý a tak....)
navíc při ladění outfitu nemam problém
(přece bych nešla např. s červenou manducou a oranžovym trikem, žejo 😀 )

dobromila
16. led 2009

sonulah - tak ja nahodou na tejto farebnej kombinacii - cervena-oranzova - nevidim nic zle 😉 😅

dobromila
16. led 2009

inak mam tiez prirodnu, ale zatial malo pouzivanu, nestihli sme ufulat...

bambusko
16. led 2009

sonu, ani ja. mne moje oblubene oranzove tricko s tanecnicou pasuje ku vsetkemu 😕