V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

janaboris
16. srp 2008

kili jsi zlato!!!!!!!Moc děkuji!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 už jsem to našla!!!!!!

kadea
16. srp 2008

Ahojte dievcata,
chystame sa na dovolenku a hladala som nejaky nosic. Na nosime.sk maju teraz zlavu na Patapum baby.http://nosime.sk/kategoria34-patapum
Chcem sa opytat ci tento nosic je dobry ako napr. ergo, lebo taky drahy mi manzel nedovoli.

denisocka
16. srp 2008

kadea-zlava je na patamu baby,tebe treba todler 😉

weroni
16. srp 2008

baby ja sa uz neviem dockat tej satky 😀 ale este stale nie som rozhodnuta ktoru mam kupit... viac sa mi pacia jednofarebne ale tie pruhovane su asi lepsie skrz kontrolu spravnosti uvazu nie?

certica
16. srp 2008

prave rozbalujem ergo 😀

lenki33
16. srp 2008

kadea ja mam patapum toddler, ergo ani manducu som nemala takze nemam s cim porovnat, ale som spokojna, nosi v nom aj manzel, aj ja, na chrbte aj na bruchu a v pohode, da sa v nom kojit, aj za jazdy. Nemam problem zapnut na chrbte ten spajaci popruh. Vyuzivam aj tu kapsicku-ladvinku co je k nemu. Maly v nom bez problemov zaspi. Nic netlaci, dobre rozklada vahu, takze ja som spokojna, ale vravim nemam s cim porovnat.

certica
16. srp 2008

no super, zatial na vizaz, aj takto na navliekanie, dizajnovo sa mi lubi viac jak manduca 😎, mam pribalene aj dvd, tak budem vecer studovat, teraz ideme prec

minda
16. srp 2008

Hezký den,
holky, já mám klokanku Red Castle Sport a nevím jestli jsem koupila dobře. Jednak se tam Pajda strašně špatné dává, bolí mě z toho záda a hlavně mám pocit, že když popruhy správně nastavím, tak je v tom Pajda moc upnutý. Uvažuji o koupi šátku. Určitě jste tady na stránkách postupně popsali hodně doporučení, ale nezvládla bych všechny stránky přečíst. V šátcích se moc nevyznám, nevím podle čeho bych měla vybírat.
Dáte mi některá zkušená šátkařka doporučení ? Ta látka má být spíš pevná nebo pružná ? Materiál ?
Děkuji !

bambusko
16. srp 2008

duska, kukla som fotky, take nositko som uz videla na mmb, dotycna ho mala od kamosky z francuzska. dieta je v nom podla mna ok, len ten pasik okolo tvojho pasu je dost tenucky, netlaci to? oproti satke ma asi vyhodu rychleho nasadenia, ale na dlhsie nosenie asi nie je. ale aspon si spestrite nosenie 😉

weroni
16. srp 2008

certi to kolko prispevkov mas?????? 😅 😀 😀 😀 😀 a mne muz vravi ze som spamerka 😀 😀 😀 😉 🙂

eriqe
16. srp 2008

Minda aj pevne satky su pruzne. Na tvoje babatko sa ti uz oplati ist rovno do pevnej satky. Mercedesy medzi satkami su satky Didymos, tie ti odporucime asi vsetky a potom Storchwiege a Hoppediz - dufam, ze som to dobre napisala.

certica
16. srp 2008

weoni, a to mi emjee ukradla este nejakych par tisic vramic jarnej ocisty MK 😀 😅

eriqe
16. srp 2008

baby ja viem, ze to nie je uplne k noseniu, ale musim vam to ukazat. Stale si myslim, ze je to len nejaka sranda, ze to ozaj nemozu ponukat 😀
http://sunap.cz/off-road-kocarek.html

certica
16. srp 2008

erjqe, to jak certovske vidle.. 😀

eriqe
16. srp 2008

no ja sa na tom zabavam. Nieco taketo by som teda ozaj nechcela aj ked sa so Sue stale zabavame na tom, ze na dalsie babo by som kocik uz urcite nekupovala, ze staci furik 😀 a toto teda ozaj ako furik vyzera, neviem si predstavit ked mama potrebuje obe ruky, ci dieta niekam oprie alebo zlozi na zem 😅

haluskacz
16. srp 2008

tak to je vazne vynalez 😀

lenki33
16. srp 2008

duska, tebe som zabudla napisat mne sa tiez zda to nositko ok co sa tyka polohy dietata 😉
eriqe furik ma oproti tomuto offroad kociariku prave tu vyhodu, ze ho mozes polozit aj s dietatom 😀

weroni
16. srp 2008

certi 😀 ty odkedy ficis na konovi? 😀

eriqe takze aj mne by si poradila radsej pevnu satku? Esterka ma 2 mesiace.
Baby ja uz necakam, tento weekend si objednam nejaku len este si chcem premysliet aku preto tu zbieram rady 🙂

weroni
16. srp 2008

eriqe tak to je fakt sila co este nevymyslia 😀

lenki inac sorry ze ta tolko otravujem ale v tvojom albume som si vsimla ze ty mas aj storch aj didy? aky je medzi nimi rozdiel pri noseni?

certica
16. srp 2008

ja sa v satkach sice nevyznam, ani teda nejdem kupovat, krpec uz v sport. casti kocika je spokojny, ale kebyze si mam vybrat, tak sa mi lubi bud:
storch leo tyrkys alebo didy indio smaragd. ja mam rada take morske farby.. 😀

weroni
16. srp 2008

baby toto asi nebude nejaka extra kvalita co? 😒 http://www.babysatka.sk/main.htm

lenki33
16. srp 2008

weroni,
storch je tensi, aj ked asi tu so mnou nikto nebude suhlasit 😀 mne sa zda tensi, je z neho mensi uzol
indio ani nie je hrubsie ale take nadychane, asi je to tym ze je vlastne take "plasticke", je aj tazsie, je lepsie na leto ked sa aj clovek spoti tak lepsie saje pot. Ale ja mam aj tak stale pocit ze to moje este nie je zanosene, a storch teda je, tak neviem. Myslim ze tazsie dietko lepsie unesie indio, aj na chrbte sa mi lepsie nosi v indiu, ale su to pre mna zanedbatelne rozdiely,obidve satky vyuzivam rovnako. Keby som si mala vyberat znovu len jednu satku, tak by som v prvom rade riesila prachy, lebo tie didymosy su fakt drahsie a potom len to co sa mi paci,ak sa ti paci nejaky storch tak nevahaj a ber ho ale ak sa ti paci indio, tak si zober to,podla mna sa v kvalite nosenia v pohode vyrovnaju 😉

weroni
16. srp 2008

leni mas pravdu tie didymosy su fakt drahe ale krasne 🙂 asi to spravim tak ze pre zaciatok skusim ten storch a neskor mozno dokupim aj didymos 🙂 😀 hmm, to zavana maniacenim 😀 aj vy ste tak zacinali baby? 😀
teda leni ty asi urcite vsak - ty uz mas peknu zbierku 🙂

weroni
16. srp 2008

leni inac ty pravdepodobne nosis dost dlho - neboli ta ani chrbat ani krize ani sija - nic? Lebo mna z babyvaku teda hej po dlhsom noseni 😒

lenki33
16. srp 2008

no verte tomu alebo nie, ja som zacinala s medley z kanafasu 😅 😀
weroni ja si myslim ze storchy su uplne super a aj cena je prijatelna
ale zase nemam problem satky predat, aj ked k mojej anne mam asi fakt citovy vztah, tu asi nepredam nikdy. Ale teraz mam klasicke satky len 2 a myslim ze keby som mala viac tak ich uz nevyuzivam. Aj ked teda do mesta v satke nosim uz len vynimocne, prave kvoli tomu ze stale dlhsie soferujem ako som vonku, takze nosim ring sling. V zime pod bundu dam asi patapum. Inak satku som si malokedy predvazovala doma vacsinou si ju len doma dobre poskladam a potom na parkovisku dam tie dva konce do auta a tak sa pomaly obtocim 😀 Ale ked niekto chodi MHD tak pre neho je satka uplne idealna. Ja v poslednej dobe uz riadne citim ze v RS je zataz len na jedno rameno a ked ho tam mam viac ako hodinu, tak uz som hotova.

lenki33
16. srp 2008

v satke ma samozrejme neboli nic,ale raz sa mi stalo ze som komplet byt upratovala s malym na chrbte vratane vysavania pod postelami a inych lahodok tak som mala na druhy den svalovicu na stehnach 😀 takze je to celkom dobry telocvik a este sa teda aj viac zadycham ked idem do kopca.
No skratka pripadam si ako tehotna 🙂

duskaf
16. srp 2008

Ahoj weroni, našla si odkaz na moju šatku, ja som nevedela aký to mám vlastne druh a teraz vďaka Tebe viem, ďakujem Ti. Ja mám túto šatku darovanú, neviem porovnať, ale ja i Veronka ju milujeme, je vynikajúca.

Kočky a ďakujem za rekcie na ten neidentifikovateľný nosič, bambusko aj keď je tenšie to zaväzovanie, netlačí, len si tam kúpim nejakú zatváraciu sponu, lebo to bude jednoduchšie dávať dole.

My sme v zime používali len šatku, potom keď si malá zvykla na manducu už skoro len manducu, bez nej si neviem predstaviť to nakupovanie a prechádzky a cesty do školy a zo školy. Jediné, čo mi na manduce vadí, je to zapínananie hore, keby som to vedela skôr, možno by som dala prednosť ergu. Manducu som volila kvôli tej vložke a aj tak som ju ani raz nevyužila, lebo Veronka bola veľká a nezmestila sa tam.

bambusko
16. srp 2008

eriqe, fakt furik 😀 a uplne off 😕 cez prestavku to asi opries aj s nakladom, vsak ma popruhy 😀 😀 😀 nechapem ako z toho decko vyberies, ci sa odopne samo alebo to zlozis na zem a odopinas 😨

listicka77
16. srp 2008

Eriqe, to je fakt sodaaaa! 😲 To odpadá jedna z mála výhod kočárku, že člověk to dítě nenese, ale jen tlačí. Si neumím představit, jak na výletě před sebou celej den tlačím trakař! Z toho musej strašně bolet záda a ruce, brrrr! To bych si raději pořídila nějaké trojkolové golfky s velkýma nafukovacíma kolečkama! No naštěstá nic takového nemusím řešit!

denisocka
16. srp 2008

ten furik je asi omyl,šak to je ko***tina jak traky,sorry baby,ale si predstavte,ake budete mať vyťahane ruky po túre 😖 až po zem