V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sueanek
12. únor 2009

jannca : Ty jo! Vyplati se jeste vubec nakupovat v CR?! 😲

sueanek
12. únor 2009

sonulah: No ani nahodou. Ani jsem to nezkousela, abych se priznala. Paac mam budto tu nemozne uzkou Indii (pripadne jsem nemozna ja, a satek za to nemuze ;) nebo mastodonti Sanami - tam jsem rada, kdyz z toho udelam tezkotonazni bagl. K noseni na zadech pouzivam Patapum a cekam na nejaky lepsi satek, se ktery by mne motivoval k pokusum...

sueanek
12. únor 2009

sonulah: Jak to delas, ze ti dite na zadech usne? Tedy presneji: CO s nim doma delas, jakoze jake prace, ze to pri tom zalomi?

jannca
12. únor 2009

Holky a to jste nosili už od narození...já bych ho chtěla dávat i rovně - do postýlky a nemít ho celý den u sebe. Jak jste to dělaly vy, Jinak, taky vám dává zabrat y/i..

sonulah
12. únor 2009

no sue, co ti budu povídat..... jednoduchý to nejni 😀
např. dneska kolem desátý jsem nahodila dítě na hřbet a začla - vařit miminí příkrm, vařit sobě, v mezičase jsem luxovala a vytírala (to většinou funguje nejlíp) a páč dítě stále bdělo, tak jsem dokončila přípravu krmě a to už teda konečně vytuhnul... pak jsem ho opatrně setřásla a v klidu se najedla, uf
ale mam dost, to zas jo 😀 😀

a nebo věšim plíny, sbíram plíny a tak, ale když je to moc statický, tak se při tom ještě natřásam, no 🤐 😅 😀

sonulah
12. únor 2009

jani, já pořídila šátek až asi když byl J měsíc (dneska nechápu, proč jsem váhala a jak jsem to bez něj mohla vydržet), ale všechny tady občas svý dítě odložíme, neboj, nenosíme pořád (teda já ne - těch 10 kg se pronese)..... 😉

jannca
12. únor 2009

soni: a kolik je tvému prckovi?

sueanek
12. únor 2009

jannca: Tak uvidis, jake ditko budes mit. Postylku bych uplne nezavrhovala, ale prijde mi, ze v noci si dite uzije rovne polohy dost. Kdyz ho mas v satku, tak mas okamzity prehled o tom, jak mu je... to v postylce nedas, leda bys tam u nej sedela a zbozne na nej koukala (no a to je lepsi mit ho v satku a neco s nim delat, ze ;)

jannca
12. únor 2009

suanek: a je blbost brát oba ty šátky? Jaký je ten druhý...nějaké zkušenosti? http://global.ebay.com/Didymos_Baby_Tragetuch_G...

sueanek
12. únor 2009

jannca: Zkusenosti nemam, neposluzim. Kazdopadne mit dva dobre satky ve stejne delce, to mi prijde skoro luxus. (Ja mam tri, ale z toho je jeden strasidelnej a dva podprumerny ;) Na druhou stranu - muzes ho koupit a se ziskem prodat na MMB ;)

jannca
12. únor 2009

suea: takže je lepší koupit jeden kratší...no oni ho tam mají i v kratší podobě a snad i levněji...takže když budu mít jeden dlouhý, tak druhý si mám koupit asi jak velký, manžel je hubeňour.

jannca
12. únor 2009

ne , tak se mi to zdálo...není tam kratší...

martina46
12. únor 2009

jannca, indio je jednicka, katju som mala, je tiez super a velmi rychlo sa zanasa, nie je velmi hruba, ale myslim, ze unesie aj tazsie dieta, neviem to velmi dobre posudit, mala som kratku na batoh a este som s nou uviazala klokana, ale je fakt super, ale ak vziat jednu satku, tak indio a to z ebay je super. na cenu sa vo vybere dobrej satky moc hladiet neda.

sonulah
12. únor 2009

jannco, když druhej šátek, tak kratší spíš kvůli tomu, aby byl na jiný úvazy než na manžela 😉 - takže třeba 3,7m, aby ti při úvazech kolíbka, symčka na bok, batoh....tak neplandaly ty konce
a myslim, že i když je manžel hubeňour, může v klidu užít to 6kový indio a ještě jednou omotat kolem pasu....
ale bejt tebou, vezmu jedno báječný indio z ebay a počkam, až se narodí mimi a jak se vám bude dařit/líbit nošení a pak pokračovat v event. nakupování....

😎

vikinka27
12. únor 2009

mati, ze hovoris o svojej katji... momentalne chodim iba s nou, dokonca som ju zase vymenila za manducu.
maly ma vyse 10 kg a dobre sa nosi.
dobre som kupila 😵

skalnicka
12. únor 2009

ahojte!!!
juj, mam taku radost, ze vam sem musim prispiet! uz velmi dlho sledujem vasu diskusiu, ste super zohrata partia...ale nie o tom som chcela...MAM SATKU!!! 😀 😀 😀 KONECNE!!! velmi som po nej tuzila - nosenie je krasne - zacala som zlahka s babyvakom - maleho od narodenia uspavam vyhradne len v nom, je uz krasne zvyknuty a dnes sme dostali satku kooonecne! a skusila som rovno kriz s kapsou a chrobak bol uplne v pohodke! juj, taka som nadsenaaaa, ze by som vyskala...skoda, ze sa nemam s kym nazivo o to podelit...tak aspon takto...prepacte, ze som sem tak vtrhla, ale musela som!noseniu trikrat slava! 😵

eriqe
12. únor 2009

Skalnicka, tesime sa s tebou a prispievaj aj nadalej 😉 😵

bambusko
12. únor 2009

skalnicka 😵 😵 😵

pridte sa ukazat na stretko do bojnic 😉 nemas to daleko

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

skalnicka
12. únor 2009

juuuj, to by bolo supis, len je to u nas tazke s tatom, ten nam robi cez vikendy, tak neviem neviem, ale bolo by fajn, skusim navrhnut 🙂
ja mam z toho naozaj tak fantasticky pocit, ako ked sa maly narodil...viem, ze to znie divne, ale neviete si predstavit, ako sa mi konecne ulavi, ked ho nebudem tyranizovat v kocari, kde sa mi niekedy az zachadza od placu ☹ , teraz si ho pekne priviazem a budeme free ako vtaci, juj! a nehrozi, ze sa mi zacne dusit slinkami alebo mlieckom, mame totiz mierny reflux a niekedy mi grcka aj medzi krmeniami, ak sme nahodou vonku a stane sa to, tak ho musim ratovat, tahat z kocara...a ten rev...no strach! inak, na uliciach stale vidiet celkovo malo satkarok...aspon teda nestretavam..aj v lete ked som bola tehu som sa na to zameriavala a kde nic tu nic...alebo zeby to bolo len tym mestom? 😒

angelik
13. únor 2009

tak toto ste videli? 😕 http://www.babykind.co.uk/papoozle.htm

eriqe
13. únor 2009

angelik, to je podla mna reklamny tah danej firmy, lebo aj moby ma tento uvaz v navodoch myslim hned na prvej strane. Len aby sa predavalo nehladiac na konfort a zdravotne hladisko dietatka ☹

valka
13. únor 2009

no ja si nemozem pomoct, ale ked vidim takto uviazane dieta, tak sa mi dviha zaludok...nie preto, ze to nie je zdrave, ale jednoducho to dieta zle vyzera ☹ take obesene...

sarinkam
13. únor 2009

holky , jsem rada ze se noseni takhle ujalo, ja jsem u nas na malomeste byla za exota. 😀 Ted na to rada vzpominam. Nejvetsi legraci jsme meli z navykovosti kyvani se. Treba ve fronte a to jsem satek s deckem na sobe nemela. Nebo nekde kvliklo decko a ja jsem zaseptala psst a zacala se natrasat a pak jsem si uvedolima ze decko spi v kocare 😀

sonulah
13. únor 2009

eriqe, to je fakt taková blbost - kvůli reklamě.... 😝 vždyť mnohem líp vypadá spokojený dítě přitulený tim správnym směrem... (nebo kdyby si půjčili fotku z pasu bambusko, tak by se za to taky nemuseli vůbec stydět, nebo nějaký jiný vychechtaný dítě na zádech)

pocity mam jak valka, je mi z toho zle.... a nechápu to (vždyť jsem tu psala, jak jsem takhle jednu paní i potkala, s šátkem, dítě v tom viselo za rozkrok a ještě absolvovalo nákup v hypersuperkrámu 😝 😝 )

mě by třeba oslovilo tohle:
http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...
foto=Nositka_podle_znacek%2FStorchenwiege%2FLukasek_Leo_batoh.JPG&
kategorie=Nositka_podle_znacek%2FStorchenwiege&navrat=galerie.php%3Fvolba%3Dzobrazit_kategorii%26kategorie%3DNositka_podle_znacek%252FStorchenwiege%26typ_alba
%3D%26id%3D&typ_alba=&id=#posun_na_obrazek

krásná ženská, krásný dítě, oba spokojený.....

no nic, nechtěla by mě nějaká firma zaplatit za reklamní poradenství? 😀

skalnicka
13. únor 2009

sarinka, mne je smiesne, ked ideme do poradne -tam mam jedinu moznost stretnut ine babatka, sice som este nemala satku, ale natriasala a psstkala som tiez aj na cudzie deti, som zvyknuta maleho pohojdavat len tak na rukach..ale vsimla som si sama na sebe tiez jednu zvlastnu vec..ked maleho davam popestovat, tak sa hojdam ako vadna vedla cloveka, co ma mojho maleho na rukach...apropo, keby ste len vedeli, kolko ludi mi hovorilo - nenos ho, rozmaznas si ho a nebude ti chciet lezat...vsak ale preco by mal lezat? nex sa kuka...a by ste sa cudovali, ze mi to hovorili nielen nase mamky a babky ale aj mladi ludia 😕 , napr.30 rocny bratranec, co ma dve decka...a ked som sa ho pytala, ako to riesia ak placu ich synovia, povedal ze nechaju vyvrieskat a ze si zvykli...no podla mna len na to, ze im ten plac nepomoze...tak su ticho - ale nie je to o tom, ze by moj maly bol horsi, prave naopak...

valka
13. únor 2009

moj svagor tiez neschvaluje nosenie...ked boli u mojich svokrovcov a ako stari rodicia sa chceli vyblaznit s vnuckou, tak ju brali na ruky, mojkali, nosili po byte, ukazovali a tak...tak im vycital, ze potom kto bude malu doma nosit, ked oni tam nebudu...tak svokrovci ju ani nenosili ☹

skalnicka
13. únor 2009

neviem, ale ja si myslim, ze sa teba drzat instinktu v tomto pripade...kazda mamka ma iny instinkt, niektora silnejsi, ina slabsi, hlavne co sa nosenia tyka - nechcem tym povedat, ze by bola horsia, len jej "netrha zily", ked male place a chce na ruky, lebo uz skratka nie je novorodenec a vidi aj dalej ako od svojho nosa...
ja sa vzdy snazim vzit do situacie..nam by sa tiez nepacilo len cely den lezat a vidiet furt to iste okolo seba..lenze mi sa zodvihneme a ideme, pricom mimi - take trojmesacne ako mam ja nemoze vstat a ist, je odkazane na to, ze ho niekto niekam vezme...a zaujimave je, ze sa nenaplnili prognozy co sa rozmaznavania tyka - moj maly je cez den zvyknuty nosit sa vo vaku a v noci ked sa aj preberie, tak sa po nakrmeni sam odporuca do hajan, netreba s nim behat hore dole...

rajka
13. únor 2009

Zdravím 😉
chci se zeptat - nosím v Manduce, zatím stále na břiše, ale malý - pokud nespí - tak se neustále zaklání, myslím, že to není zdravé, aby měl tak zakloněnou hlavu, ale má pocit, že málo vidí....a tak by mě zajímalo do kolika měsíců nosíte děti vpředu?? Já bych chtěla vydržet do jara, ale nevím.....na zádech na bundě mi to příjde blbé....

etka
13. únor 2009

ahojte babulky, prave mi prisla manduca a tak skusam... 😉
rajka, my sme na tom podobne, zda sa mi, ze mala vlastne nevidi, diva sa popod pruh a ten jej zda sa mi odiera hlavicku, skusila som manducu rozsirit a to je skoro to iste, stale jej ten pruh ide cez stranu hlavicky. bojim sa aby tam za cas nosenia nemala nejaku odreninu, kedze pruh je vcelku hruby a drsny... 😒 Tak neviem, ci to tak ma byt, alebo robim nieco zle... ☹

zdenallicka
13. únor 2009

AHoj, mate nekdo nejake strihy na mei tai a taaak, prosim??? Kdyztak mi napiste do IP, prosim... Dekuji... 😀