V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

jannca
15. dub 2009

Díky za názor...jak jsem psala. Dostala jsem v obálce nějaký peníz navíc...tak to chci přímo zneužít, ale pst 🤐 🤐 🤐

bihan
15. dub 2009

Pridávam môj dnešný pokus o khanga z parea.. ale nejako mi to dieťa sedí nízko 😅

To sa dá aj reálne využiť, dve dlhé šatky? 😕 Ja by som druhú radšej brala krátšiu.. aj na malé mimi na kolísky, aj na väčšie na jednoduchšie úväzy.

bihan
15. dub 2009
lenki33
15. dub 2009

ludia ktori seriozne satkuju 😀 t.j viac hodin denne, male mimi vracia, ozuzlava a pod, tak 2 satky su ideal, kvoli praniu, aj kvoli zmene, ked si furt omotana, tak aspon 2 vzormi

bihan aka domorodkyna 😀 len sa akurat zakryvas v inkriminovanych partiach, si mala tiez prsia ako africanka po 15tich rokoch kojenia?? ja mam take aj v 2tom hammocku 😅
pareo vyzera krasne 😉

bihan
15. dub 2009

Som nevedela, že cecky chcete vidiť 😀 😝 Nerobila som uzly, len som obkrútila a zastrčila.. uzly tlačia.

ivuseta
15. dub 2009

Jannca- už se těším, až uvidím tvůj šáteček v albu, také jsem ten svůj přihodila... 🙂

sonulah
15. dub 2009

ivuseto, krása 😵

jamik
15. dub 2009

ahojte satkarky
chcela by som sa opytat, mate k satke este aj iny nosic, napr. manducu a pod? Pouzivate satku na nieco a nosic na ine cinnosti? Alebo len cisto satkujete?
Ja nosim deti v satke, ale potrebujem si kupit este nieco druhe pre manzela. Ide o to, ze ked ideme na vyletik, ja si uviazem dceru a stredny syn sa este nedokaze tak sustredit na cestu /kamienky, chrobaciky, a tak ... / Proste neviem, ci kupit este jednu kratku satku, aby si ho manzel mohol dat do batohu, alebo radsej kupit manducu. Neviem, ako ta manduca funguje, ci to len dam na chrbat a ide sa, alebo to treba nejako specialne "viazat"? Je to este pre 2 rocneho chlapca?
Dakujem.

bambusko
15. dub 2009

jamik, mam satky aj ergo. ergo nosim doma, hlavn en aprenasanie po schodoch a n arychle vyjazdy - obchod, skolka, posta. manzel nosi vonku v ergu, doma parkrat aj v satke. ergo aj manudca maju podobny system, len si zapnes popruh okolo pasa, vlozis dieta a zapnes remienok za krkom, je to do cca 18kg

dudri
15. dub 2009

ahojte
chcem Vas oznamit, ze som objednala manducu candy cotton.na spodok bordo farba.Ta farba pustala. prala som 30stupnov na programe rucne ☹
ale uznala reklamaciu. teraz mam prirodnu 😵

kili
15. dub 2009

dudri a čo, ako sa nosí? malej sa páči? 🙂

dudri
15. dub 2009

killi, dakujem za opytanie 😉 dobre zvykla a 2x zaspala. Na zaciatku som ju nosila 5min, postupne predlzuje cas...som spokojna.cez sviatky sme boli v lese, ona bola dobra...kazdy den ju nosim. ked pojdem do zahrady , tak nosim manducu...

bambusko
15. dub 2009

dudri, na fotkach katka vyzera, ze sa jej nosenie paci 🙂

dudri
15. dub 2009

hej ano... 😉

dudri
15. dub 2009

este ona ma stalu veselu naladu, 😀

dudri
15. dub 2009

bambusko. mame latkove plienky ale cakam pride balik-www.plienka.sk potom vyrabam sliz na pranie a periem dokopy...,

bambusko
15. dub 2009

dudri, ty si uz hotova alternativka 😀

zitaje
15. dub 2009

Ja mam tiez dve dlhe satky a az doteraz som ich naplno vyuzivala, i ked v zime (ked som sa v nej nespotila), tak Anna lezala obcas ladom. Teraz ked je dietko uz velke, idem jednu dlhu predat a kupim si kratku. Ja nosic nemam a ani mi nechyba (mozno neviem o co prichadzam 🙂 ). Este mam v plane usit si mei tai - asi rok to planujem 😅
Inak keby ste vedeli o niekom, kto predava Indio velkost 4, dajte vediet.

dudri
15. dub 2009

yes 😉 mam vztah s prirodou,

sonulah
16. dub 2009

jamik, já mam dva šátky a nosítko (manduku)
využívam všechno, manducu např. k doktorce, abych tam nemusela rousat šátek po zemi v čekárně atd. a v manduce nosí manžel 😉

martina46
16. dub 2009

wenonna,
ja mam ring sling usity obycajen, vlozila som kruzky, prelozila 20cm a prsila,kruzky su proste v takom tunele, skusala som aj ten sklad, co je na obrazku - ten tmavy RS, no tlaciol ma to... mozno som to nemala aj dobre usite, neviem. ten druhy sposob - svetly RS - sa vlastne podoba na to, co mam teraz, asi by sa nosilo rovnako. ak by som si mala vybrat, tak ten svetly RS. dlzku mam teraz 195cm bez cipu. stalil by ale aj kratsi, kludne 170cm bez cipu. dlhsi som urobila kvoli manzelovi, on je velky chlap. zatial nenosi, ale snad bude 😀

bihan,
ako sa s pareom viazalo? netlacilo ta to a tiez sarku?
nepovolovalo - nesmykalo sa? no, to ze je tak nizko, to je normalne, videla som uz aj nizsie 😀

angelik
16. dub 2009

bihan, ste krasne 😵

quika
16. dub 2009

ahojte, neviete mi prosim poradit? mame manducu a takmer rocneho syna, doteraz sa rad nosil, ale v poslednej dobe mu to vadi, nevydrzi tam ani par minut. skusala som aj satku, ale dopadlo to este horsie, tam sa ani uviazat nenecha. on je velmi aktivny, a asi mu vadi to obmedzenie pohybu... nosim ho uz len ked fakt musim, ked sa niekde neda dostat s kocikom a pod., ale aj to je boj. Neviete poradit co s tym? Mame aj turisticky nosic na vylety, tam je spokojny, vydrzi cely den, zaspinka, lenze to nie je vhodne do mesta.

martina46
16. dub 2009

quika, ktovie, ci sa s tymto da nieco robit, kazde dieta sa "odstavi" od nosica - satky - v inom veku, ale mozno maju maminky skusenosti, ako dieta inspirovat, nejake finty....

lenki33
16. dub 2009

quika, moje dieta ked zacalo chodit tak o noseni tiez nechcel ani pocut, ale celkom ho to preslo
a hlavne ja som mu ani nedavala na vyber, ked ideme von a ja sa ponahlam, tak proste pojde v satke a nezaujima ma jeho nazor 😅 vacsinou to rychlo pochopil

zitaje
16. dub 2009

Moja nechce byt v satke hlavne ked sa nudi, napr. sa nerada vezie v MHD. A ked vidi ihrisko, ide priam vyskocit. Takze ja sa snazim ju v satke zabavat, ked tam zrovna nechce byt - pozerame, kde je havo (je maniacka na havov, je schopna celou cestou stekat 😀 ), pozerame sa do kazdej diery, ci tam nebyva mysicka, obzrieme sa za kazdym babom, cyklistom, lietadlom a pod. - proste sa snazim odviest pozornost od toho, ze ju to nebavi.
Ale zas musim povedat, ze ju satka vacsinou bavi, takze neviem ci som pomohla...

viviktorka
16. dub 2009

caute, nemate niekto skusenosti so satkou Hoppediz? Da sa v nej dobre nosit? Mame Manducu, je nam v nej dobre, ale nejako zacimam pokukovat aj po satkach 😅

valka
16. dub 2009

lenki, este ze ta nahryzie 😀 moja dava velmi najavo, ze sa jej nepaci...ale riesim to tak, ze ju dam dopredu, a hlavu drzim tak, aby ma necvakla... 😀 skoda, ze na chrbte to tak lahko nejde 🙄

quika
16. dub 2009

tak dufam ze sa mi este neodstavil od nosenia 😖 ja ho nosim ked musim, nema chudak na vyber, ale vacsinou celu cestu vrieska, az som potom nahluchla 😀 ale ma to svoje vyhody, vsade nas pustia dopredu, len nech je to uvrestane decko prec 😵 snazim sa ho zabavat, ale jedine co ho zaujima je vystupovanie za jazdy. snad ho to teda este prejde ked uz chodenie nebude prenho az taka novinka.

valka
16. dub 2009

viviktorka, ja som mala...je fajn, ale je hrubsia...takze na leto ziadna slava...ale viaze sa s nou dobre...