V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mihapiha
30. srp 2008

Halusko a jsou opravdu teplé? jako na zimu? budou stačit + nějaké punčocháče a zateplovací kapsa, ikdyž nevím jak Huga do ní nasoukám, už ted ji mám tak akorát...

haluskacz
30. srp 2008

vetsinou jsem davala navleky + ponozky, kdyz byla jo zima, tak dvoje ponozky, pres to boticky a pres to jeste kalhoty. Ale zase zadny poradny mrazy nebyly, takze v tech to nemam odzkouseny. To bych mozna vrstvila vic. Ale kdyz pamatuju, jak jsem holky vozila v kocarku a mely zatepleny boty, a presto paak po vyzuti nohy jak rampouchy, tak tohle mi prijde lepsi.

mihapiha
30. srp 2008

halusko, díky moc, tak já je asi objednám... k tomu dvoje zateplené návleky a bude.

verulka
30. srp 2008

miha, potom hod postrehy 😉
kocky, ja som dnes kojila v satke 😀 z ajazdy 😀 😀 😀 len som povolila uvaz, krpec bol "proklate nizko" 😉 a pekne sa najedol...potom som uvaz utiahla a nikto z okolia si ani nic nesimol 😉 uplne supeeeer 😵

mihapiha
30. srp 2008

Verulka, tak to jsi dobrá, mi se nikdy nepodařilo kojit v šátku ani v manduce...

verulka
30. srp 2008

ja osm to skusala asi 3x a nic moc, ale teraz to slo 😀 som s avytesovala, lebo som usetrila kopu casu 😎

weroni
30. srp 2008

verul to akoze v tom KsK ako ho nosis? tak to je super 🙂 Ja Esterku zase v satke dojcim takmer nonstop 😀 ale my sa nosime zatial iba v koliskach kedze ine uväzy sa jej nepacia. Dnes sme skusali poprvykrat kolisku v jednoduchom krizi - super uväz 🙂 akurat ze si vsimam ze mi akosi viac vyhovuju take tesnejsie uväzy 🙂 nejak sa lepsie citim ked ju mam uplne na tele nacapenu 😵

kuko7
31. srp 2008

Ahojky babulky, tak dnes sme sa nosili 😉 Alicka mi 1,5 hodiny spinkala v satke v polohe kriz (vonkajsi)- neviem ci som to spravne nazvala 😅 , no bolo to supeeeeeeeeer...zajtra budeme skusat dalsie uvazy, taak sa tesiiim......inak aj vy mate pocit, ked je babatko v satke, ze ste opat tehu a je len a len vase? A samozrejme nikto vam ho nemoze vziat? Lebo ja ten pocit mam a mam ho mooooc rada 😀

mouse
31. srp 2008

Ahojte 🙂 ,
tak uz som konecne vybrala a kupila nosic - elasticku satku Moby. Snad nam bude dobre sluzit. Mozem Vas poprosit o nejaky link na dobru nepremokavu bundu na zimu, pod ktoru sa vmesti aj dieta v satke? Velmi pekne dakujem.

weroni
31. srp 2008

kuko veru je to carovny pocit mat dietatko v satke vsak? 🙂 ja som sa do satkovania uplne zamilovala 😵

mouse co som si doteraz pocitala o noseni tak tie elasticke satky su vraj dobre pre mensie babenka, pre vacsie su lepsie pevne satky 😕 ci by nebolo lepsie hned kupit pevnu aby si ju mala na dlhsie 😕 alebo chces najprv moby a potom neskor pevnu?

verulka
1. zář 2008

weroni, no v kSk vonku- krasne som povolila a potom utiahla..vcera sme boli 6,5h na vylete bez kocika, tak som kojila 4 ci 5x 😉 uz mame svoj system 😵 mne kolisku nechce vobec...

eriqe
1. zář 2008

Miha, potom cakame referencie 😉 tiez uvazujem o tych botkach a mame stejne stare deti 😀 tak som zvedava. Len co ak do tedy bude mala uz chodit, v tych botkach sa asi velmi chodit po zemi neda co?
Weroni, super, ze sa Esterke tak paci. Uvazy skusaj, uvidis co bude malickej najviac vyhovovat. Je to sranda, ze niektore babatka su vyslovene koliskove dllllho a niektore v tej polohe vobec nechcu byt ako napr. nasa Ruty.
My sme sa tiez prave vratili z Chorvatska a aj na satku aj na manducu sme mali len super reakcie. Dokonca za nami vybiehali casnici z restavracii, aby si mohli malu obzriet. Este, ze je manzel tak jazykovo zdatny, aby mohol vsetkym vysvetlovat co to je a preco je tam mala taka spokojna 😀

eriqe
1. zář 2008

Mouse, urobila si dobre. S mobym sa naucis viazat a neskor prejdes bud na nosic, alebo pevnu satku 😉
Bundu uz zozenies aj na SK http://nosime.sk/kategoria548-suseskind
baby co ju maju si ju pochvaluju az tak, ze nad nou uvazujem aj ked manzel tomu velmi nie je nakloneny, radsej ma prehovara na nejaku vymakanu sportovu s membranou, ktoru si privlastni on 😀

kuko7
1. zář 2008

babulky tak dnes sme opat nosili 🙂 A zistila som, ze ta satka co mam od kamosky je sanami....chcela som sice tu nemecku, no aj tato je fajn...ale je dost dlha, tak najlepsi uvaz je ten kriz....ale ked sa nastvem, tak ju skratim a bude 😀 😀 😀 Mate niektora sanami? 😵

josefa
1. zář 2008

Erique, Miha, taky uvažuju o těch botičkách, ale právě kvůli tomu chození nevím, jestli to má smysl, když poslední dobou jedinou zábavou prcka je šplhat po nábytku a stavět se na zadní....za jak dlouho takhle může začít chodit? Máme stejně staré děti, Vaše určitě už taky šplhají?

eriqe
1. zář 2008

Jozefa, Ruty sa splha uz asi vyse mesiaca, teraz ked sa mi vysplha za nohy a chyti ma za ruku tak prejde zo 10 krokov, ale netusim ako dlho bude este trvat toto obdobie a zacne chodit sama. Asi si este trochu pockam 😅 ale v zime uz asi chodit bude.

josefa
1. zář 2008

erique, tak to mame podobne...asi pockam jeste dva mesice, nebo nez se ochladi...a pak nebo to risknu a koupim tyto boticky anebo koupim nejaky zimni chodici. Jinak ho budu mit jeste pod bundou.

anamor
1. zář 2008

kočky čo nosíte v manduce vpredu, nosite s prekrizenymi popruhmi? lebo normalne mi to pripada moooooooc neprakticke to zapinanie hore....

eriqe
1. zář 2008

anamor, nenosim s prekrizenymi popruhami ale to zapinanie hore mam skoro pri krku, tazke sa v pohode zapina. Skus si ho posunut vyssie alebo nizsie, aby sa ti to jednoducho zapinalo. Ja si skor neviem predstavit prekrizovat tie popruhy 😅

verulka
1. zář 2008

anamor, ja som tak nosila, na dlhsie vylety je to podla mna ovela pohodlnejsie..inak to zapinanie hore sa da nastavit aj tak, ze sa to da zvladnut, ale treba sa s tym pohrat- a poriadne 😉

ssissi
1. zář 2008

Ahojte nosiace maminky,

viete mi poradiť nejaké fajn "nosítko" pre našu dcérku? Terajším a stálym nosičom sú moje ruky, vonku používam aj kočík. Chystáme sa však do tatier, poradíte? V tom čase bude mať dcérka 9 a 1/2 mesiaca, tipujem, že tak okolo 9-10 kg. Bude treba ju teplo obliecť - overal atď. Videla som také na spôsob krosien (taký kovový rám). Myslíte, že bude stačiť niečo na spôsob erga...? Tiež to nechceme kúpiť len na 1 raz, ale aj na neskoršie využitie. Vďaka

venonna
1. zář 2008

ssissi, ja mam odskusanu manducu, som spokojna, mala v nej zvladla aj dlhsie tury. Ale to bolo toto leto, takze skusenosti s nosenim v zime nemam. Maminy bud zapnu seba aj babo do velkej bundy alebo sa da kupit specialna bunda na nosenie...

vikinka27
1. zář 2008

ssissi, rozhodne je nosic na sposob erga alebo manducy pohodlnejsi ako krosna, lebo ti to neoddaluje tazisko od tela. ide o to, ci to dcerka bude akceptovat, ak nie je zvyknuta... najrpv by som radila vyskusat.
viem zopar deticiek, co nechceli byt uviazane (v satke) lebo neboli zvyknute od mala...
pozicajte si z nosime.sk a uvidis... ak to nepojde, tak chodte do krosny...

verulka
1. zář 2008

ssissi, ja mam doma aj taku "super krosnu- vsetko ma vypolstrovane, zadla sa mi pohodlna, kym som nedosla na manducu a satku.. iked je pravda, ze este nemam odskusane vacsie ditko 😉 ako pise viki, skus si pozicat a uvidis 😉

ssissi
1. zář 2008

dakujem za rady. Z nosime.sk sa da aj vypozicat na skusku?
venonna, tvoja Helenka má podľa pasu 13 mesiacov, takže stále v pohode v manduce?

ssissi
1. zář 2008

práve som to tam našla - to o požičiavaní.

venonna
1. zář 2008

ssissi, v pohode, pohodlne sa jej sedi aj spi, manducu mam tiez z nosime.sk a tiez som si ju najprv odskusala, ale odporucam dcerku dat do nositka a hned vyrazit von. Vnutri sa niektore deti mozno rozplacu zo stiesneneho pocitu, ale vonku ich skor zaujme svet z noveho pohladu... Tak drzim palce 😉

weroni
1. zář 2008

baby tak ja sa zajtra lucim s Leom - budeme sa tesit na nasu Annu ktora nam obratom dorazi....
Baby teda aj si neviem predstavit nosic este zatial kedze Ester je koliskove dieta 🙂 Uz sa neviem dockat ked sa jej bude pacit v KsK 😀

eriqe
2. zář 2008

weroni, tak sa mas na co tesit. Anna je krasna satka 😉

verulka
2. zář 2008

kocky, ja som dnes bola 2,5h v skole so starsimi a cely cas mi spal ron v satke, jasne, ze v krizi...vobec mu nevadilo vystupovanie, potlesky, hluk...a same dobre reakcie 😀 dokonca mi aj take nacancane maminy uvolnilli miesto 😀