V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

majenka
27. kvě 2008

No já se zase bojím, abych nekoupila manducu a pak ještě Storch nebo Didimos 😀 😀 😀 Řekla jsem totiž, že buď pevný šátek nebo nosítko...tak uvidíme, jak to dopadne 😉 .
Jdu chrupkat, dobrou noc 🙂

denisocka
28. kvě 2008

majenka-ja som presne tak ako píšeš ty, najprv manduca,potom didy,nato storch a teraz ergo 😀

bubaaca
28. kvě 2008

ahojte baby, chcela som sa spýtať jednu vec, poraďte, ak máte skúsenosti...
mám šanami šatku, ale keď si ju teraz uviažem, je mi v nej dosť teplo. Ktorá zo značiek šatiek je letnejšia?tenšia? či kvôli pevnosti majú všetky rovnakú hrúbku? Elastik nechcem, lebo sa mi to vidí nezmysel - na nosenideti.cz písali baby, že to je tak do 4 mesiacov. dik za rady 😎

denisocka
28. kvě 2008

babuca-nejake indio

majenka
28. kvě 2008

Denisocka: takže máš doma 2x dost dobrý šátek plus 2x nosítko?? 😲 😀 😅 Tak to jsi dobrá 😀 😀 😀 , to by mi asi neprošlo...

Dnes jsem opět zkoušela manducu a malá si v ní docela lebedí a mě se také dobře nosí. Zapínání už jsem vymyslela-zapínám křížem povolené popruhy a utahuji až zapnuté a jde to tak v pohodě. Zatím to vypadá, že si ji necháme 🙂

bebe001
28. kvě 2008

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu, který šátek je nejlepší na miminko od narození (narodí se na podzim). Co jsem vyčetla, tak doporučujete elastický s tím, že později koupit pevný nebo nějaké nostíko. Rovnou koupit pevný třeba Storch nebo Easycare nebo Didymos je hloupost? A kupovali jste jeden šátek pro vás i partnery? Vadí pak nějak, když je vám šátek větší? A počítali jste opravdu tu nejdelší délku šátku na náročnější úvazy? Budu moc ráda, když mi napíšete názory a skušenosti, začínám se v tom ztrácet.

denisocka
28. kvě 2008

majenka-pdrlajs,to ja kupim a potom predám bo chcem iné a takto dookolo,doma mám teraz annu storch a na ceste ergo modré

vikinka27
28. kvě 2008

bebe: satku mam najdlhsiu, zbytocne 😝 mam jej vela omotanej okolo tela.
brala som tak kvoli manzelovi, ale on v satke aj tak nenosi. zober kludne kratsiu, taku aby akurat vysla KsK, to staci...
mne elasticky nesadol, zda sa mi labilny... mam rada uviazane pevne. zober rovno jednu kvalitnejsiu, aj tak mozno budes chciet potom nositko 🙂

majenka
28. kvě 2008

Bebe: tak já mám elastický Moby a na mimi se mi zdál fakt super!!! A mám ho také hodně dlouhý kvůli manželovi (nakonec také nenosí), ale nevadí mi to-obmotám ho kolem těla. Ale teď, když má malá cca 6,5 kg, už mi vyhovuje spíše nosítko-zdá se mi na něj už dost těžká, i když některé holky nosí v elastickém šátku do více kg. Do pevného šátku jsem nešla, protože jsem byla naprostá začátečnice a bála jsem se, jak zvládnu vázání-na to je elastický šátek skvělý... 😉

majenka
28. kvě 2008

Denisocka: 😀 ahááá, tak to jo...hned jsem klidnější 😅

natama
28. kvě 2008

opravdu je takovy rozdil co se vedra tyka jestli je to treba storch nebo indio? 😕
dneska jsem zase zkousela dvojity kriz s utahovanim az po ulozeni ditka a asi delam neco spatne. dost se mi to povolovalo a ten omotany satek na bocich tlaci. jo a bederni pas vzadu zustal povolenej 😝 mate s tim nekdo zkusenosti? je to tohle: http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...
bebe, kupovala jsem satek jen na sebe, pac nosim o dost vic a kdyz by nahodou nosil, tak uvaze uvaz, kde by nemel takovou spotrebu. zbytecne velkej si nekupuj, ja mela ze zacatku pujcenej 5m a to bylo teda pri moji velikosti strasny...

majenka
28. kvě 2008

Ahoj Naty 🙂 . Mám s dvojitým křížem s utahováním stejné problémy-jsem myslela, že to je tím elastickým šátkem 😉 . Jednak se úvaz povoluje a pořád ho musím dotahovat a pak mne také hrozně tlačí na bocích a vzadu plandá 😝

natama
28. kvě 2008

cauky 😉 zitra uz zase udelam uzel nez ho tam dam 🙂 jsem se dneska rozmyslela, jestli jit se satkem i v tom vedru a jemu to teda vubec nevadi, spal celou prochazku, jen ja byla total splavena.
jo a majenko, ja mam ty storchy dva 😀 nemohla jsem se rozhodnout jestli inku nebo nebo prirodni, nakonec vyhral prirodni, ze je neutralni a mam 4,1m. jenze pak jsem narazila na inzerat s inkou 3,6m no a tak jsem to nejak nevydrzela 😀 😀

vikinka27
28. kvě 2008

natama, majenka - u mna detto s navodom z dydimosu... myslela som, ze som to nepochopila... ja som to aj skusla upevnit uzlom, ale potom ma to velmi zvazovalo... nie uvaz pre mna...

denisocka
29. kvě 2008

ja nosím v batohu alebo takto http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy... je to určite pre mna lepšie ako ten kríž čo ste tu dali,takte si ho dotiahnem kedykolvek

kaaja
29. kvě 2008

tak už jsem se rozhodla, které beco pošlu dál. je to vzor lacework, který se mi ale líbí víc, než carnival, který si nechám. prostě působí vesele.
zájemcům pošlu do ip odkaz na mmb.
teda, neměla jsem si to ještě rozmyslet? bude se mi po něm stýskat. 😔

denisocka
29. kvě 2008

no kaaja poviem ti z vlastnej skusenosti,ak predáš ten,čo sa ti viac páči-olutuješ 😀

denisocka
29. kvě 2008

no a konečne mám doma modre ergo - a konečne som spokojnáááááááááá 😀

vidíš kaaja,ja som mala červenu manducu,ergo čierne a až teraz s modrým som spokojná,to isté so šatkami,kým som nemala annu tak to boli prebdené noci

bebe001
29. kvě 2008

Vikinka a Majenka: Děkuji vám za názory a skušenosti, zkusím se s tím nějak poprat.

majenka
29. kvě 2008

Denisocka: kříž s kapsou je super!!! Ale není to úvaz do veder, protože tam má mimi na sobě 3 vrstvy látky 😝 . A kříž, ale s kapsou venku, byl náš nejoblíbenější úvaz, dokud nebyly horka 😉

natama
29. kvě 2008

zrovna to chci napsat 😉 jo a da se vlastne z toho krize s kapsou ditko vyndat a zase nandat, jako u dvojityho krize aniz by se to muselo premotavat? to jsem nezkousela

bihan
29. kvě 2008

Majenka, ja nosím Sáru v kríži s kapsou vnútri a má na sebe len tú kapsu - popruhy sú zrolované a prekrížené pod zadkom - dvojitý kríž je oveľa teplejší 😉

majenka
29. kvě 2008

Bihan, tak to jsem nezkoušela nechat ty popruhy srolované po straně 😉 Ale když mě se na tom úvazu líbí, jak je pevný, a to s nerozloženými popruhy asi tolik nebude 😉

Naty, když je s kapsou venku, tak lze dítko vyndat bez rozvazování-také ho tam dáváš až po té, co je úvaz hotový. Ale já ho vždycky rozvazuju, protože se mi při vyndavání Anušky povolí a pak už to není ono. Ale s pevným šátkem to třeba půjde lépe, musíš to vyzkoušet 😉

bihan
29. kvě 2008

Maj, ja myslím, že je to veľmi individuálne a asi záleží aj na veku dieťaťa...mne napr. dvojitý kríž nevyhovuje, lebo sa mi akosi nedarí ho dotiahnúť tak, aby mi bol príjemný a netlačil... kapsou je to jednoznačne lepšie, lebo to doťahuje priamo pri viazaní. Napr. klokan je tiež len s jednou vrstvou látky.

s.arik
29. kvě 2008

škoda že nejsem v Praze, půjčila bych si od gedren mei tai....dost o něm poslední dobou uvažuju.

mohlo by v něm být o fous menší vedro než v černém ergu, pásové šňůry by byly určitě přizpůsobivější a příjemnější než bedrení pás erga (třeba na těhu břicho-snad bude- nebo na holou kůži při krátkém tričku), taky se mi dost líbí to vázání, ergo holt vypadá jako lepší klokanka a lidi to mate...

co mě od mei tai odrazuje je možná menší pohodlí na ramenou, polstrované popruhy erga jsou nepřekonatelné...

nosí tu někdo v mei tai?

eriqe
29. kvě 2008

ja teraz najviac pouzivam kriz, kvoli tomu vytahovaniu a davaniu naspat. Ale nemam tie posuvne uzly po stranach, lebo to mi vobec nevyhovovalo ale normalne uzol v predu. Ked povoli, tak len rozviazem uzol chytim latku ako keby na chrbte najskor jednu potom druhu zatiahnem a opat zauzlim v predu. Mne to vyhovuje, lebo aj rychlo povolim, dieta mi klesne nizsie a kludne mozeme dojcit a po najedeni opat dotiahnut. Teraz je to pre nas nevyhnutnost, lebo pri tychto teplach dojcim casto 😅

majenka
29. kvě 2008

Tak jsem byla nakupvat s manducou a super. Malá v ní frajeří, jako kdyby jí patřil celý svět-jednu ruku si provlíkne spodem pod popruhem a ze shora se ho chytne, z druhé ruky si udělá pěstičku a na tu položí bradu...a kouká všude kolem, aby jí nic neuniklo a rozdává při tom úsměvy na všechny strany 😅 😀 Akorát paní pokladní v supermarketu se mě ptala, kde máme kočárek-jsem řekla, že doma, že ho používáme jen občas a z nouze, že se tam malé moc nelíbí...Tak na Anušku koukala, kroutila hlavou a říká:"chudák, to není normální"...kráva jedna blbá 😠 😖 😝 🤐 ...no nic, jedna babizna nás nerozhodí, že (teď mě mrzí, že jsem si placku "používáme látkové plenky" nepřehodila z kočárku na manducu-to by byla Anuška ještě větší chudinka 😀 )?? A jsem už rozhodnutá a manducu si necháváme 😵

lenki33
29. kvě 2008

s.arik ja nosim asi tyzden v mei tai, podotykam ciernom a je v nom teda o dost menej teplo ako v satke, indio s LE som teda mala len na skusku asi 3 dni, ale myslim ze aj tak je v mei tai menej teplo a je v nom aj menej teplo ako v patapume. Ja som z neho skratka nadsena a vyzera krasne. Popruhy nemam tie roztiahnute ale len polstrovane, su polstrovane samozrejme omnoho menej ako u nosicov,ale zatial vobec nerezu. Myslim ze dost pomaha to,ze ma dieta uzol pod zadkom,takze ten dava dalsiu oporu. Danuso vazi 8 kg, zatial som nosila najviac asi hodinu, nic ma netlacilo, ani mi nebol tazky, jediny problem na ktory si musim davat pozor je ze tie popruhy ked sa posunu rovno pod kolena, tak sa mu to tam zasekne a neprudi mu krv. A na dlhe nosenie je to pre vacsie deti,tak od 8 mesiacov myslim, skratka co uz stabilne sedia.

natama
29. kvě 2008

no jo, to sem uplne zapomnela ze to chci zkusit s tema popruhama venku.
majenko a jeste by to chtelo placku s curanim do nocniku 😀 😀 teda ty mi davas s tou manducou, se snad neudrzim 😀
jo a jeste jsem se chtela zeptat na zkusenosti s oblecenim vlna/bavlna s hedvabim a podobne, jestli se na noseni do toho vyplati investovat? 😕

s.arik
29. kvě 2008

lenki,
super že se ti osvědčilo, asi koupím...jenom prosímtě, jak si to myslela že máš popruhy "nemam tie roztiahnute ale len polstrovane", jich je více druhů?
asi budu kuovat na krasnenositko.wz.cz, ještě kouknu i na nošenídětí...