V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
15. dub 2011

@lubinka26 zvyknete si a ked bude vonu pekne,tak vam bude čas utekat a pochodite ovela dlhšie

kaja79
15. dub 2011

@lubinka26 este nemal 4 mesiace a uz som ho do nej nedavala.s nou mi bol potom uz vysoko. R. je dlhy, takze kym sijove svalstvo nemal spevnene, tak mdc som nosila rozzipsovanu - tak to vyzeralo ako na profilovej foto 🙂

luvie
15. dub 2011

@eridani a co máš za šátek? s elastickým to třeba moc dobře dotáhnout nejde...

eridani
15. dub 2011

@luvie Myslim, ze problem nebude v satke, ale v tom, ze to neviem uviazat dobre. Samozrejme maly sa vrti, tiez nie je na tu polohu zvyknuty. Preto uvazujem nad nositkom, ze by to mohlo ist jednoduchsie, ale mozno sa mylim. Satku mam Didymos vlny.

denisocka
16. dub 2011

@eridani poznam vela kamošiek,čo už na staršie dieta,ako tvoj maju nositko.kedže dieťa aj beha,tak rýchlejšie ho dáš dnu a von . takže ak mas možnost,nositkom nepokaziš nič 😉

eridani
16. dub 2011

@denisocka Len ktore nositko z toho mnozstva vybrat? Viem, ze najlepsie by bolo odskusat vsetky, ale to sa neda, preto som chcela poradit. Preto som pisala aj tie podrobnosti ako vek, vyska, vaha, ze chceme nosit najma na chrbte, ze maly tam zrejme bude spat a tak. Neviem ktore nositko je na toto najvhodnejsie.

denisocka
16. dub 2011

pre vekeho - ergo, popr. panda ale ta neni na sk @eridani . ja som za ERGO,mala som tam aj 3ročneho svojho

nanika
16. dub 2011

Musim sa vam pochvalit, no, ja som do nasej manduci natrepala este 18 kg Oliho pred tyzdnom, ten dobrak tam chcel byt bruskom na brusko, nosic ok, zmestil sa, ale ja som skoro umrela... verim, ze aj tazsie deti sa daju nosit, ale rozhodne na chrbte, uf 🙂 To ja len info pre maminky, ktore v tom nemaju jasno, ako dlho sa da nosit v nosici 🙂

lubinka26
16. dub 2011

aj ja sa musim pochvalit 🙂 krpata dnes spala v Manduce 2 hodinky 🙂 velmi sa tesiiiim 🙂

luvie
16. dub 2011

@eridani chce to praxi. Nechci tě přesvědčovat, je to na tobě, záleží, jak moc nosítko ještě využiješ. mně přišlo jednodušší se to naučit, i když to trvalo asi 2 týdny, každý den jsem zkoušela tak 2-3x uvázat, ale zase jsem musela rozvázat, byly pak doby, kdy mi usnula a já znovu převazovala, protože mi přepadávala na stranu. Je fakt, že teď mi spí spíš doma, takže nosím na spaní jen v případech, kdy to jinak nejde. Ale v to hammocku ji mám už myslím úplně krásně. Bohužel ale s nosítkem neporadím... ☹

denisocka
17. dub 2011

@nanika ahoj moja,mne tak chcel ist šimon a potom sa začal trhat preč,skoro som umrela a odleteli mi plecia,ked sa odtlačal a ja som nevedela v tom jeho amoku zozadu odopnut argo .... je to pravda,sice nosnost nosiča je vysoka,ale asi nik nebude nosit 5r - 25kg dieta na brzuchu a tusim ani na chrbte,mam vyskušane,proste to tlači už na bedra a na pás jak svina

nanika
17. dub 2011

ja som to citila len na pleciach, ja krava som ho mala na tielku, takze som si pekne oskrela ramena z vnutornej strany, na svetri by som si to inak ani nevsimla 🙂 Aj tak som dakovala bohu, lebo to si moja mama vymyslela, ze ideme po vajcia do dalsej dediny, este cestu tam oli zvladol, ale spat uz nie a nosic sa mi veru zisiel 🙂

shira_
17. dub 2011

mne včera tomáško nechcel spať, chcela som sa pohodlne prejsť s kočíkom po ceste, ale houby, nerváčil sa, dole v koši nosím so sebou manducu pre istotu, tak som ho dala do nej. potom spal tri hodiny, trvalo mu, kým zaspal, počas toho času sa odtláčal odomňa tak, že sa mi zapieral celou silou o prsia 😀 😝 paráda.. no ale zaspal predsa.ale úprimne mala som veru dosť, a to má tak do 8kg, slušne som cítila plecia 😲 takže tých 20kg na moju kostru neviem či bude reálnych. od akého veku ste nosili deti na chrbte? od polroka alebo ešte neskôr? dokázali ste si dať dieťa sami na chrbát? zdá sa mi že na to by bolo treba trošku spolupráce z jeho strany, neviem i to predstaviť, ked robí psie kusy 😕

denisocka
17. dub 2011

@sjuzocka ahoj,preco predavs tu softshellovu bundu?aka je? nemas nieke foto v nej?

sjuzocka
17. dub 2011

@denisocka ahoj, odfotena v nej nie som... ale original fotky od vyrobcu si mozes pozriet (mne ich tu opakovane admini zmazali, ja som ich chcela len ilustracne...)
je to taky standard, predavam ju lebo ju nenosim 🙂) teda ako tehu som ju nosila ale teraz ked si aj dam maleho na seba tak davam väcsinou kapsu alebo co nosim taku jednu etno pestru flisku, taku dost origos, hrozne sa mi lubi, usila som si do nej vsadku a nosim väcsinou to... takze ju malo vyuzivam...

denisocka
17. dub 2011

@sjuzocka ja len zato,že si hladam softshellku,a zas som natrafila na tuto,ja moc von nenosim,skoda že som ju nenašla ešte minuly september :( kupila yb som ju,ale teraz už mi bude nanič.len som chcela videt ako vyzera nazivo

sjuzocka
17. dub 2011

@denisocka ak by si ju chcela nosit len tak, musela by si sa stotoznit s A-ckovym strihom...

denisocka
17. dub 2011

@sjuzocka ved prave to ma odradza 😖

eridani
17. dub 2011

@denisocka Dakujem za typ.

eridani
17. dub 2011

@luvie Mas pravdu, ze to chce prax. Budem este skusat a raz sa to snad naucim. Planujeme aj dalsie deti, tak myslim, ze by sme aj to nositko este vyuzili, satku ale urcite tiez. Este sa chcem spytat, ako fixovat hlavicku ked dieta zaspi v satke na chrbte?

luvie
18. dub 2011

@eridani Je dobré mít ten úvaz pevně a správně uvázaný, K. tam hlavička pak tak nějak drží sama. je fakt, že někdy musím jít trochu v předklonu, ale to už se mi teď moc nestává, jak to umím uvázat. Má ruce schované, takže v podstatě není problém případně znovu převázat i přes hlavičku, nejakým způsovem, ale to nemám vyzkoušené...

denisocka
18. dub 2011

baby friško poradte, pri 13st treba kapsu? ci ne...neviem jak obliect maleho kua,fuuuka

majdula
18. dub 2011

@denisocka Jestli fouka, tak radsi jo, jemu horko nebude a tobe taky ne...

monr
18. dub 2011

@majdula gratulujem k Riškovi 🙂

zeez
18. dub 2011

Zdravim Vas damy 🙂
Predavam Beco a od 28/4 do 12/4 budem v Bratislave, tak keby mal niekto zaujem pritiahnem ho na Slovac.
Hmmm a nebojte sa zjednavat.

zeez
18. dub 2011

Do 12/5

sulky
18. dub 2011

@eridani , ak chces nosic na chrbat, skus Bobu. Je fakt super,vychytavkou su popruhy na nohy. Je podobny ako ergo, len vyrobeny z jemnejsieho materialu, biobavlny.A kapucna sa da dat dolu, nie je prisita.

denisocka
18. dub 2011

@majdula nakoniec nefukalo a sme sa spotili 😖 no,šaleny april

denisocka
19. dub 2011

@sulky mate už niekto bobu doma? ja som mysela na bpobu a napísala som panda,ale aj panda je ,ale ta je ešte siršia

sulky
19. dub 2011

@denisocka ,jasne ze Bobu mam doma 😎
a @monr, @dugyna a emjee ju aj testovali 😉