V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

misi78
14. led 2010

Majka zkus se podivat na www.nosenideti.cz 😉 Tam je i diskuse urcite ti radi poradi. Ja zacala na satku a ted mame manducu. Jsem nesikovna na ty uvazy 😀 jo a pak jsem ti pisla jeste IP.

emjee
14. led 2010

deina to je koliska - osobne som kolisku viazala len raz, Matej v nej vrestal ako zmyslov zbaveny, pravdepodobne mu tiez zavadzali moje prsia - od 2m viazem dvojity kriz resp. kapsu s krizom a je to uplne bez problemov - obidva uvazy mozes viazat aj ked este nedrzi hlavicku, tymi pruhmi mu ju zafixujes

majka najlepsie satky pre vacsie deti su tkane satky - top su didymos, storchenwiege a hoppediz
ja mam didymos indio, Mateja (11mesiacov, takmer 10 kil) v nom nosim denne - cez den mi totiz spinka len v satke - aj teraz na mne visi 😀 indio je uplne super, makucke a lahke, no zaroven pevne udrzi aj tazsie deti, predtym som mala hoppediz a ta bola tiez dobra, akurat trochu hrubsia ako indio

deina
14. led 2010

Emjee, vdaka, tak idem pokukat ten dvojity kriz, hadam mu tak bude lepsie. Matejom sa asi nepaci v koliske. 😅

emjee
14. led 2010

deina ale myslim, ze dvojity kriz nie je pre elasticku satku moc vhodny, skus radsej kapsu s krizom:
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

https://www.youtube.com/watch?v=KGasl2AU65s


https://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs
emjee
14. led 2010
emjee
14. led 2010

mam otazku na skusene nosicky - minule mi krpec zaspal v batohu, samozrejme hlava vykrutena kadetade, aj ked som sa zohla, aby som mu ju napravila, nevedela som ako ju zafixovat (bola som sama doma) 😅 ako to riesite?

tymothy
14. led 2010

Majko, jestli je to ještě aktuální, doporučila bych ti pruhy od Storchu nedo dydimose. Pokud seš trochu větší šátkový fajnšmekr, můžeš zkusit i šátky s přídavkem lnu - třeba Tis od DDidymose je úžasný. Byla to limitka, ale možná ji seženeš z druhé ruky. 😉

majka79
14. led 2010

emjee a tymothy mockrát děkuji alespoň teď vím, na které se zaměřit, jen doufám, že se naučím Lukáška přivázat, měla jsem asi začít šátkovat dřív, no ale snad není ještě pozdě 🙂

alfomilka
14. led 2010

to nikto neskusal ten batoh na ergo??? 😒 😎

tymothy
14. led 2010

Alformilka, batoh na ergo jsem ještě neviděla, ale viděla jsem tatínka, který nosil klasický batoh přes šátek s dítětem na zádech... 😀
Já sama, když nosím (ne teda v ergu, ale v šátku), používám takové větší žebradlo přes rameno...

tymothy
14. led 2010

Majko, neboj, to zvládneš, kdyby ne, v každém větším městě se pořádají kurzy a tam tě to stopro naučí. 😉

emjee
14. led 2010

majka len treba postupne - lebo predpokladam, ze Lukas uz ma nejaku vahu a ked nie si zvyknuta, aby si nemala svalovicu alebo nebodaj seknutie v krizoch 😅 takze prvy den len chvilocku poponasat, druhy den dlhsie, atd.

ahojcek
14. led 2010

Ahojte, baby,
nechcete niektorá predať manducu lemongrass? Strašne veľmi sa mi páči práve táto a obávam sa, že ju už ako novú nezoženiem ☹.

emjee
14. led 2010

deina este mi napadlo k tomu videu co si dala - presne takto isto sa viaze kriz s kapsou vonku, len babo sa neda do kolisky ale zvislo - tiez som to pouzivala, je to prakticke v tom, ze to mozes mat dopredu uviazane
vid aj http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

bambusko
14. led 2010

emjee, s tym zaspatim v batohu ma napada len vyklopit alebo previazat 😒

https://www.youtube.com/watch?v=HsQm-g_KR3chttps://www.youtube.com/watch?v=SwnuJRQFsas
majka79
15. led 2010

emjee to bude snad v pohodě nosím ho od 4m v Manduce, ale chci ještě zkusit šátek, protože Manduca mi sedí super jen na břicho, ale chtěla bych ven tady kousek pro čerstvé pečivo zkusit úvaz na bok a pak na procházky třeba i batoh na záda, Manducu si tam sama nějak nezvládám dát, asi jsem děsná nešika, ale zase bez Manducy bych asi být nechtěla, ikdyž kdo ví třeba nám šátek bude vyhovovat víc

majka79
15. led 2010

jo a Luky se pronese je to kluk jak buk má 10,5 kila

emjee
15. led 2010

tak mne sa az dnes podarilo M. dat v manduci na chrbat 😀

majka79
15. led 2010

emjee jsi šikulka 🙂

baskaj
17. led 2010

baby, nemáte niekto náhodou poruke link na tie elastické 3 ovály, čo si žena na seba navlečie a je to podobné ako KsK ibaže sa to nemusí viazať? nejaká firma mala na to kedysi reklamu. alebo či s tým máte nejaké skúsenosti. dík 🙂

kaleilah
18. led 2010

ahoj holky, tak už mám konečně šátek, dneska mi přišel, mám Vatanai, je to docela pohodlný, rianka chrní jak špalek a je šíleně spokojená. jen mám problém s kolíbkou v kříži s kapsou uvnitř. nejde mi tam zafixovat ta hlavička, vždycky to nějak povbplim a pak mám hodně látkyx jakoby před obličejem malý, že jí zakrývá, je to ta špatně utažený a nějak nevim co s tim, ale plyšák jde uvázat dobře 😅 😀

lamarika
18. led 2010

emjee: A jak se ti podařilo dostat prcka na záda v manduce? Chtěla bych ho zkusit si vzít na záda, ale vůbec nevím jak na to. . .

luthien.k
18. led 2010

Holky, odkdy jste začali nosit prcka na zádech? Já teď hodně nosím v zimě, protože rvát se s kočárem mě neba, ale jak jsem si dneska spočítala, malej váží už cca šestinu mé tělesné hmotnosti a docela mě to zmáhá ho nosit na břiše. Mimochodem, máme Bondolino...

sue
18. led 2010

Ja nosím na chrbte od cca polroka...
Lamarika - na chrbát keď bol maličký - zapla som si normálne pás na bruchu, predklonila som sa, Macka som vyložila na chrbát, jednou rukou ho držala a druhou si navliekla popruh,potom ruku vymeníš a je to...chce to trošku praxe ale ide to ok 😉 trénuj doma nad posteľou pre istotu 😅

mneme
18. led 2010

tak podla sueinho popisu som to sama nezvladla, zasekla som sa na chrbate, kde mi dcerka chytila zachvat smiechu na styroch a nie a nie jej dat ruky do polohy, aby som navliekla oba popruhy mdc. vyskusala som to podla originalneho navodu - t.j. mdc na brucho a dieta normalka do nej otacat az na bok, potom vlozit do popruhu jednu ruku a dotocit na chrbat a vsunut druhu ruku. celkom v pohode, je to uzasna ulava nosit na chrbate, ale pride mi to take "neosobne" - uz to nie je babo v naruci, ale skor naklad na chrbate.

emjee
18. led 2010

ja davam tak ako mneme - podla original navodu z manduci - treba dieta aj s manducou za chrbatikom pridrzat jednou rukou, druhou rukou popotiahnut za bedrovy pas, aby si sa nezasekla na boku (ze dal to nejde 😀 )

na chrbte som zacala nosit nedavno - asi pred mesiacom? ale stale prevazne nosim na bruchu, von iba na bruchu (do mojej bundy sa narveme len takto), doma pre ukludnenie a na spanok na bruchu (2-3x denne), ked potrebujem nieco urobit a mat zaroven M. pri sebe, tak davam na chrbat (to je tak raz za tyzden 😀 )

majka79
19. led 2010

nedalo mi to a pořád zkouším MDC na záda teď se nám to podařilo měla jsem teda strach že mi Luky vyskočí než ho připoutám, ale asi se mu to moc líbit nebude má hlavičku na mých lopatkách a asi toho moc nevidí a ani mě nevidí jako když je na boku, dáváte MDC na boky ikdyž máte dítko na zádech nebo to mám zkusit nějak do pasu aby byl prcek výš
šátek mám vybraný jen si říkám jestli mám investovat tolik peněz (1800,-) třeba by nám MDC stačila
teď mám také možnost koupit za 200 nový Medley tkaný 3,5m, má to zkuošku smysl???
vím že ho moc maminky nechválí

kukuca
19. led 2010

Holky já jsem nešťastná, to moje dítko se asi nerado nosí ☹ A já jsem tak chtěla.Mla jsem půjčenej šátek od narození, tam usnul tak 3x jinak se začal vždycky po 5 minutách po uvázání škubat,měl snahu se vzpírat a chtěl mít svou ,,svobodu,,.Spustil velkej řev než jsem ho rozvázala.Tak jme šátek vrátili.Koupili jsme Beco nosítko.Zatím stejná nespokojenost,ale to doufám že se zlepší,chcem ho vzít na dovolenou..No a teď nám kamaráka půjčila babyvak a zase stejná nespokojenost.Kočárek od narození zbožňuje..Ale nošení na rukách má tak rád.Je možný že se to zlepší?Nerada bych ho trápila,ale myslela jsem že všechny děti to mají rády..

luthien.k
19. led 2010

kukuca, náš malej se začal rád nosit až poté, co uměl sám pořádně držet hlavičku a nemusel jí mít fixovanou, do té doby to taky nebylo nic moc, takže zkus vydržet!
Jinak jsem dnes poprvé taky zkusila dát prďolu na záda v Bondolinu, trénovala jsem to nad "žíněnkou" z matrace a v kleče trochu s hrůzou, aby se mi z toho ten náš kapřík nevymrskal, ale dobrý, podařilo se a byl tam na zádech docela spokojenej, jupí! Jen na ven to nepůjde, nemám nosící bundu, takže už se těším, až bude zase teplo!

kukuca
19. led 2010

Luthien, taky mě napadlo že to může být tou hlavičkou..Kéž by 🙂 Díky za povzbuzení 🙂