V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dobromila
15. říj 2009

tŕpnu aj vám nohy, keď máte dieťa na chrbte a chvíľu sedíte? 😕

klementina
15. říj 2009

ahojte, citam co pisete a moc z toho mudrejsia nie som. 😒 co teda odporucate na nosenie v zime? ja nemam ziadnu taku velku bundy, aby som tam zapla aj seba aj malu v manduce. tak neviem, ci sa mi oplati kupit velka bunda, ktoru vyuzijem len tuto zimu, dufam, ze buducu zimu sa uz nosit nebude 🙂 alebo si kupit tie bundy na nosenie? je tam potom potrebny aj ten obal-teda tunel, co tu pisete-akoze ak by som mala tu bundu na nosenie?nepredavate niekto tie bundy na nosenie?
som myslela, ze sa moj krpec umudri na kocik, ked citi aka je zima, ale reve jak tyrane dieta 😠 a to potom vsetci len, ze je hladna, smadna, pocikana, co s nou robim a nikto nechape, ked poviem, ze len nechce byt v kocari
ale ked ju mam v manduce, tak som sa fakt nestretla so ziadnou negativnou reakciou, vsetci mi len hovoria, aka je to super, dokonca aj starsie pani, ze mi zavidia, ze oni take moznosti nemali. raz ma pristavil aj taky starsi pan, ze mu svokra nedovolila malu bez perinky ani chytit, ze on bol uz pred 30rokmi za take nosenie 🙂

klementina
15. říj 2009

aha, teraz pozeram, ze tie bundy su za 5tisl. tak to je fakt riadna palka ☹ to ponco asi nebude vhodne do takejto zimy, ze? a je aj nejaka ina stranka s tymi bundami okrem nosime.sk?

quika
15. říj 2009

klementina, kazdemu sa osvedcilo nieco ine, preto asi jednoznacnu radu nenajdes. my sme mali iba kapsu a uplne mi to vyhovovalo, lacne, variabilne, nezavisle od toho ako chcem byt oblecena ja... pozri si napr. na nosenideti, tam je vacsi vyber nez na nosime.

amy14
15. říj 2009

ahojte,poviete mi niekto názor na mei tai....mám požičanú mnd,ale nejako mňa a animalú neoslovila....vadia jej popruhy pri hlavičke...má 3,5mesiaca....mei tai sa mi páči v tom,že je podobná šatke,ale ja som na ňu ľavá a to mi pripadá ako dobrá alternatíva...na youtube som videla ako tam viazali aj s nožičkami dnu a to by nám teraz ešte vyhovovalo....

verulka
15. říj 2009

kelmentina, no ja mam 18mes syna a nosi sa riadne 😉 lenze to je uz ine nosenie, lebo vela aj pochodi...ja som mala bundu a bola som spokojna, ale uz je predana..teraz osm zacala riesit ci kapsu alebo tunel, ale asi poprosim maminu, nech mi usije tunel
amy, mei tai som mala len raz a bolo doma site, cele nejake verlke 😀 ale paci sa mi..i ked pre mna je anj kombinacia najrpv satka a potom mdc 😉

amy14
15. říj 2009

verulka-ja som na šatku ľavá a to mi pripadá ako celkom fajn náhrada za šatku a potom ergo liliputi....

emjee
15. říj 2009
verulka
16. říj 2009

emjee, to vyzera super..ale ja nemam nanoznik 😅

hranolka22
16. říj 2009

baby je tu nejaká maina zo Žiliny čo používa RING SLING ??? ja som si ju kúpila,mám k nej aj DVD,ale kňňňakosi mi to v praxi nejde.Poradkyňa nosenia z MT má doma kiahne takže teraz nemôže a ja by som rada šatku začala používať čo najskôr ke)ďže dcérka má už 3 mesiace...viete mi niektorá pomôcť?Monika

zitaje
17. říj 2009

Caute nosicky,
mame doma nove nositko liliputi. 😵 Velmi je pohodlne, aj sa mi paci, aj malej, ale mam taky problem: neviem si na chrbte zapnut tu pracku. Ako to robite vy? Zhora ci zdola? Chce to len cvik, alebo aj vy k tomu potrebujete pomoc? Ked mam malu na chrbte, je to ok, pracka je vpredu 😉 , ale ked si ju chcem dat dopredu, neviem to dopnut. Nemate nejake tipy, ako na to? Diky

klaudia74
17. říj 2009

Zitaje, tú pracku sa dá posunúť hore-dole ako je pripevnená na ramennom popruhu - nie je tam pevne prišitá. Môžeš ju teda posunúť vyššie, mne to tak vyhovuje, a potom si ju zapínam zhora. Alebo aj zdola, ako ti to bude viac vyhovovať. 😉 Som rada, že sa ti páči. 🙂

kackaj
21. říj 2009

Ahoj baby 😉 , nemáte některá z Vás fotky malého tak 2 - 3 měsíčního mimča v ergo nosítku Liliputi nebo jiném? Potřebuju vidět, jakou polohu mimčo v takovém nosítku má mít, protože my jsme koupili Liliputi a zatím se mi tam nějak malý nedá naskládat. Připadne mi, že ty nožičky musí dát moooc od sebe, aby mě obejmul, tak mu nechci způsobit nějaké bolesti kyčliček nebo nějaké jiné nepříjemnosti 😒 Ještě teda nechci nosit, až tak od toho ukončeného třetího měsíce, jen tak jsem to zkoušela, ale i tak postavičku bude mít zhruba stejnou, tak jak ho tam teda mám nainstalovat??? Díky předem, jestli mi tu někdo nějakou fotečku poskytnete 😀

chaarliizee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majdula
21. říj 2009

Ahoj nosicky, mam dotazek na noseni v Becu. Zatim jsme nosili jen v satku v kolibce, ted uz celkem solidne drzi hlavicku (ale jen chvili, zas to neni zadha hitparada jeste), tak jsme zkusili Beco. Jenze:

a) hlava uz mu docela presahuje pres ten vrch a pokud ji nema polozenou na mne, tak mu klinka dozadu a ta latka ji samozrejme neudrzi stabilni...

b) co s nohama? na to, aby je mel kolem meho pasu, je ma jeste kratky, takze je ma pod tim pasem, ale prijde mi, ze jsou dost zmackly...

Vyfotila jsem to pro ilustraci:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

co s tim? Jo a v satku v kolibce uz byt nechce, ani v babyvaku, proste horizontalni poloha uz ee 🙂

bambusko
21. říj 2009

majdula - vertikalne do satky, kriz s kapsou a poriadne fixovat hlavicku 😉 v tom becu nema maly podsadeny zadocek, tu si pozri polohu, v akej ma byt

http://www.didymos.cz/noseni/anatomie-kojencu.html

majdula
21. říj 2009

Ja vim Bambusko, proto se ptam, ted je tam ta novorozenecka vlozka a v ni ani ty nozicky roztahnout a prdelku podsadit nejde... ☹
Tak zkusime ten kriz, diky 🙂

majdula
21. říj 2009

A uz vim jak na to, napsala mi jedna kocenka, ze ta vlozka se da posunout dolu a uz to jde, nozicky jsou venku a prcka podsazena, super 🙂

blka
21. říj 2009

Holky, prosím vás, jakej je rozdíl mezi kapsou na nošení a tunelem?

quika
21. říj 2009

kapsa zohrieva iba dieta, tunel je aj okolo mamicky.

blka
22. říj 2009

Quiko, děkuji 🙂

monr
22. říj 2009

majdula, ja nosím v becu v tej nnovorodeneckej vložke a nie je žiadny problém, pekne podsadený zadoček aj nožičky tak ako majú byť. len neviem dat foto, som požičala beco kamoške.

monr
22. říj 2009

no a teraz som dočítala, že sa to vyriešilo, super. 😉

kay
22. říj 2009

ahoj holky,

včera mi došla ta kapsa od hopp, chci se zeptat na vaše zkušenosti, jak moc mimčo pod ní obléknout, aby mu nebyla zima, ale ani se nepřehřívalo..?

emjee
22. říj 2009

kay ja davam teraz na jesen body, ponozky, pancusky, dupky a mikinu, plus 2-3 vrstvy satky (ked beriem manducu davam o vrstvu viac - tenke tricko), v zime pridam asi este jednu vrstvu (aj ked teraz pri 5 stupnoch som nosila takto pod mojou zimnou bundou a bolo to akurat, mozno aj trochu vela)

emjee
22. říj 2009

btw. neviem ci ste zaregistrovali novu kategoriu v bazare - satky, nosice, klokanky 🙂 🙂 🙂 nie je zaco 😀

kay
22. říj 2009

emjee 😵 díky.. no do fusaku v kočáře jsme ji teď 2x oblíkla do teplého kompletu a pod ím jen triko a návleky a jednou jí byla i zima, tak asi je to v šátku jiné... tak půjdu nakoupit a už se těším na zkoušku 🙂

jinak za bazárek díííííky 😀 jdu mrknout jestli tam něco je 😀

mneme
22. říj 2009

emjee, super 😉

verulka
22. říj 2009

emjee, parada 😀 dakujeme...hlavne ta postupnost je dobra 😉

helenky
22. říj 2009

ahoj holky, máte někdo zkušenost s šátky Amazonas?