V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
14. srp 2008

podla mna u poncha kg nerozhoduju 😉

valka
14. srp 2008

ahojte, tak sa pridam...🙂 ja som si kocikovanie uzivala prvy mesiac - mala v nom spala aj 4 hodiny,tak som aspon okukla mesto...teraz uz mi to spacirovanie nesedi, tak kocik uz 3 mesiace stoji v kute a snad ho predam - dnes alebo zajtra jedna buduca mamicka ho chce prist pozriet...
ja sa tiez stretam len s pozitivnym vnimanim (vynimkou je moja mama 😒 fakt, ze aj sused sa vyjadril, ze jeho priatelka bude musiet nieco take zohnat (teda satku alebo manducu 🙂 )
jedina nevyhoda je, ze v meste je malo miest, kde mozem v pohode malu zlozit a dat vycikat alebo aspon prebalit...na toto je kocik fajn...teraz chodim na prechadzky s kamoskou, co ma kocik, tak ho v pripade nutnosti vyuzivam 😀 a este nevyhoda je, ze z nakupov idem ako oslik 😀 😀 😀

evcafrank
14. srp 2008

ahoj🙂
mám dotaz😀 rozhoduju se mezi ergem a manducou....jsem prcek...sedí ergo carrier i na menší postavy?(u manduca píšou, že jo, u erga jsem to nenašla).
Děkuju moc 😵

mracik
14. srp 2008

evca, ergo má popruhy dosť ďaleko od seba, takže ak máš úzke ramená, tak ti môžu padať, ale neviem, či ich má manduca bližšie... 😉

evcafrank
14. srp 2008

mracik dík🙂 stejně asi využiju nějakýho půjčení 😉

haluskacz
14. srp 2008

evco, jak moc jsi prcek? Ja mam 161 cm, ale zase jsem tlusta, tak se to vyrovna 🙂 S ergem nemam problem.

evcafrank
14. srp 2008

haluska, 158 😉 když se pořádně narovnám tak i 159 😀 , hubená nejsem,ale tlustá taky ne 😎

haluskacz
14. srp 2008

tak to je myslim v pohode, jeslti nejsi extremne hubena.

alex21
14. srp 2008

evca čo je to menšia postava ja mám 162. Neviem ako su popruhy u erga ale na manduci keby som nemala sponu čo mi ich prichytí dokopy tak by mi tiež padali. Bez tej spony to nemôžem mať. 😉
Inak my sme už v manduci aj kojili a to za jazdy. 😵 Proste sa mala zobudila vytiahla som cicík a ona šťastne tahala. A bolo jej uplne jedno čo sa deje na okolo. Ked kojím doma tak musím byť sama v izbe lebo každy ju ruší.
A začali sme ju používať aj na uspávanie. Boli sme u svokrovcov a Eliška bola dosť mimo. Nedala sa nijak uspať. Šupla som ju do manduci a išla sa prejsť na záhradu. Prešla som 1x na koniec a spať a už spala 🙂

evcafrank
14. srp 2008

haluska, to teda nejsem 😀 děkuju
alex, děkuju 😵 koukám, že Eliška je o den mladší než Vašík 😵
takže se asi rozhodnu podle vzhledu 😀

haluskacz
14. srp 2008

jo tak bez spony bych ho taky nemohla mit, ale to jsem myslela, ze ani jinak nejde 🙂

haluskacz
14. srp 2008

jeee evco, jsem si ani nevsimla, ze mas taky Vasika 🙂

evcafrank
14. srp 2008

jééé, Ty taky 😀 😀 kdyby byl holka, tak je Kačka 😉

haluskacz
14. srp 2008

hehe 😀

verulka
14. srp 2008

cafte, tak prave sa mi pere indio modro biele- je prenaaadherne 😵 som z neho uplne mimo, som zvedava ako zajtra budeme viazat 😀
Rut je super horolezkyna 😀
ponco je uplne v pohode aj na baculate babtka, vobec to nerozhoduje 😉
ja som na dlhsie nosenia v manduce nosila tiepopruhy prekrizene, bolo to ovela pohodlnejsie- teda mne 😉

duskaf
14. srp 2008

verulka, ja som sa do toho ponča doslova zamilovala, máme rodinu v Nemecku tak ich skúsim poprosiť, či by mi ho neposlali.
Verulka, teším sa, že sa tak tešíš.

certica
14. srp 2008

verul, no parada 😀 , som kukala fotky, ty si normalne profik uz ako zaciatocnik, teda skor si tu prvotnu fazu preskocila a to ponco je fakt super. mas fajn kamosky 😉

duskaf
14. srp 2008

Verulka, ja som si najprv myslela, že drobec je v ponče, či v ponči tak, že je tam nejako ako vo vačku uzavretom, ale vlastne na ňom je tá látka len prehodená a vlastne nožičky má len pod tou látkou, tá látka ho prikrýva ako deka, že? Pozerala som Tvoje fotky. Ja som minulú zimu nosila tak, že som mala malú v šatke a na šatke bundu fleesovú zazipsovanú, alebo vetrovku zazipsovanú, aj Ty tam máš malého zazipsovaného. teda to pončo je skoro ako keby som ho mala v tej bunde, len esteticky je to miliónkrát lepšie, alebo má ešte iné výhody ako to moje minuloročné nosenie. nehnevaj sa, že ťa toľko otravujem.

bambusko
14. srp 2008

takze ak stretnete niekoho v ponci mamabutterfly, je z konika 😀 dalsi najcastejsi komentar na nosenie u nas je "aky je kludny 🙂 "

duskaf
14. srp 2008

bambusko, to bolo pekné.

eriqe
14. srp 2008

Verulka dakujeme 😀 ved vy tiez s detskami kade tade chodite 😉

verulka
14. srp 2008

duska, tam je len otvor na hlavku, ten sa da na okraji zapnut=zuzit a inak je to len akoby viac latky na bruchu..tak ako si pisala 😉
potom si dame ponco stretko 😀

venonna
14. srp 2008

kocky, pridavam svoju trosku do mlyna - na nosenie som si sila bundu podla navodu z nosenideti.cz, je z obycajnej flisky od cinancov. Ale ma to obmedzenie, da sa nosit len ak mate babo na chrbte (teda teoreticky by sa to dalo obliect aj naopak 😒 , ale to by bola asi zlozitejsia manipulacia a uz nehovorim o vzhlade 😝 ).
Usitie je brutal jednoduche 😉 mam to v albume.
Ozaj a sila som aj kapsu na nosenie, tiez podla navodu z tej stranky (davala tu nedavno link lenka), len som povodny strih zvacsila a dole rozsirila, kedze mam uz rocne dieta... V albume je len na kociku, kedze je zateplena, pocka si na vyuzitie najneskor na jesen...

verulka
15. srp 2008

vennona, si sikulka...ja asi poprosim mamu, nech usije 😀
dnes sma sa doma hrali so satkou, skusala som vsetky uvazy- cast na ronovi, cast na starsich 😀 ti sa rehotali ako kone..inak tato dlzka je lepsia( indio 4,7m)mam vacsiu istotu 😉

haluskacz
15. srp 2008

vennona, nadhera 🙂

kili
15. srp 2008

verulka, krááásne fotky ste porobili, zas super uviazané 😉
keď dávaš väčšie, už hovoriace deti do šatky, tak čo hoviria? je to pohodlné? Lebo často býva kritika, ako je tam to chúďa skrčené...
a táto fotka je nárherná https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
nemôžeš ju spraviť čiernobielu? vyzerala by ako stará.

verulka
15. srp 2008

kili, no im sa tam super lubilo, ale vlacit by som to uz nezvladla..nejde len okg ale aj o tom, ze im uz vsade trcali nohy a ruky 😀

alex21
15. srp 2008

verulka ronušik je aký velku chlap. Eliška je o 3 mesiace staršia ale v manduci je stratená 😉

verulka
15. srp 2008

alex, no je, ale vsak tak to ma byt- chlap ako hora a baba tak akurat 😀

lenki33
15. srp 2008

no vennona si ty sikovnica 😉
verul indio je paradne, normalne aj ja by som to modrobiele brala,no ale manzela by kleplo, takze nic
a definitivne som sa rozhodla predat ten kram - kociar, ktory len vlacim v kufri auta a zabera tam miesto, vsetky vylety absolvujeme bez neho lebo je to absolutne neprakticke 😠 takze ked pridem domov hned davam inzerat, tak keby ste niekto mali zaujem o kociar tak nosickam, predam samozrejme so zlavou 😀