V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
16. srp 2008

duskaf no mne sa ta satka inac celkom paci len neviem ci za tu cenu to bude dobra kvalita ale ty vravis ze si spokojna? ako dlho v nej nosis?

certica
16. srp 2008

baby, ak by ste nahodou niektora mali zaujem o organicku ciapocku na nosenie, tak ju idem predavat. dnes som ju malemu isla prvy krat obliect a total je v nej narvany, tlaci mu to bradu ☹ , je to velkost na 3-6/9m, len ten nas slon je proste abnormalne velky.

http://nosime.sk/kategoria472-oblecenie-manymonths

duskaf
16. srp 2008

Ahojte weroni, ja nosím takmer od narodenia. Som s ňou naozaj spokojná, len ako píšem neviem aká je kvalita ostatných druhov, moja je pevná, pružná, skôr hrubšia. Moja kamarátka, ktorá sa venuje predávaniu atiek mi povedala, že je kvalitná, ona ju ale nemá v ponuke, lebo vraj je zo skladov vypredaná.

certi- aj mne sa tá čiapočka veľmi páči, ale tiež máme obrovské dieťa, nosí veci na 1.5 roka. Ináč keby nebola malá, čo na tú čiapočku hovoríš?

certica
16. srp 2008

no, moj maly v nej vyzeral jak baba 😀 , ale to preto, ze som zvolila ten gulilckovy vzor. inac je to fajn podla mna, hlavne babu nenafuka do usiek a pod krk

anezena
16. srp 2008

ahojte baby, pozeram, teda citam, ze ste skusene,
mohli by ste mi prosim poradit nejaky nosic alebo klokanku? Maly 5, 5 mes. a vazi 6,6 kg. takze on je taky chudy dlhy cloviecik.
ako tak citam, tak asi ergo, Manduca a ten patapum su asi naj, ze?
Aj manzel by chcel Danusa nosit, takze asi nieco take coby mohol aj taky bruchaty clovek nosit😀
a baby vsetky tieto nosice su len tvarou k mamine? nie su take, ze sa daju dat ze ich mate otocene chrbtom k sebe? Mame Red CAstle, ale neviem - ten fajn, ze sa da nosit chrbtom ku mne, ze babeno vidi okolo.
Co mi poradite?

kadea
16. srp 2008

Weroni ja by som ti odporucala satku od Storchov, alebo trosku lacnejsiu satku Hoppediz.
Tie su asi najkvalitnejsie a cenovo najdostupnejsie.

kili
16. srp 2008

anezena, chrbtom k tebe sa nedá na žiadnom, ale preto, že to pre dieťa nie je pohodlné ani zdravé, nie že by na to výrobcovia zabudli a nedali tú možnosť.
ak máš manžela moc bruchatého, odporúčam manducu (neviem ako je na tom patapum), má dlhší pás ako ergo. Ale ak budeš chcieť silou mocou ergo, tak sa k nemu dá dokúpiť predlžovák.
Rozhodne doporučujem tieto ergonomické nosítka na miesto klokaniek, sú pohodlnejšie pre dieťa, lebo tam akoby sedí na zadočku a nie vysí za rozkrok, ako je to u klokaniek. Tiež sa v nich pohodlne dieťa vyspí. A tiež je to pohodlnejšie pre nosiča, keďže dieťa je tesne pri ňom a väčšinu váhy je na bedrovom páse, tak váhu človek ani necíti aj keď má dieťa 10 a viac kg 😉

anezena
16. srp 2008

kili, vdaka, ja som pozerala na tej stranke www.nosenie.sk, a je tam ten patapum v akcii - mne sa celkom paci, hlavne ta cena. manzel ma asi zabije ked mu poviem ze chcem zase nejaky nosic. mame ten red castle a aj babyvak. satka ma neoslovila.
my by sme to chceli vyuzit hlavne teraz do zimy. myslite, ze by nam stacil ten patapum pre mensie deti? teraz neviem nazov.... to by malo byt v pohode, nie? maly ma rok az v marci.

kili
16. srp 2008

anezena, to ti fakt neviem povedať. Patapum tu má málokto. Skús sa spýtať na www.nosenideti.cz . Je tam diskusia ku každému nosítku 😉

anezena
16. srp 2008

kili, vdaka bola som tam kuk, ale akurat k patapumu tam nic nebolo. nevadi, asi ho zoberieme. baby, tusim niektora z vas tu pisala ze ho ma. mna by zaujimalo, mame trojkolku Jane Slalom, ktora ma dost maly nakupny kosik, daju sa tieti nosice nejakym sposobom fajinsky poskladat, aby to nezaberalo vela miesta?
a kili, ty mas co? satku?

sue
16. srp 2008

Anezena, v pohodičke to dáš do košíka pod kočíkom...

rajka
16. srp 2008

Holky, jak řešíte studené nožičky v nosítku?? Byla jsem dnes s malým venku v Manduce, byl moc spokojený, chvíli koukal a pak usnul, takže myslím, že si zvyknul 🙂 Ale jak jsme přišli domů, měl studené nožičky, i když měl pletené papučky. Další dupačky nebo kalhoty mu dávat nechci, "na těle" nám bylo vedro oběma 😉 Vím, že jsou nějaké návleky, či co

anezena
16. srp 2008

baby, a do kolko kg su tie nosice, to som na nete nenasla? ci ono to je iba podla tych mesiacov?

rajka, moj maly ma stale studene nohy, aj ked och ma zababusene v deke - ako dnes.

sonulah
16. srp 2008

Holky, pročetla jsem kus diskuze, ale nenašla jsem odpověď: Ergo nebo Manduca? Na netu jsem už něco načetla, cena je lepší u M., i se mi víc líbí + to má rovnou novorozeneckou vložku a tak, ale někde na diskuzi jsem četla, že snad víc řežou ty popruhy při delšim nošení?
Tož je tu někdo, kdo vyzkoušel obojí a může srovnat subjektivní dojmy? 😉

rajka
16. srp 2008

sonulah - já jsem zkoušela obojí a v Ergu malý více řval, ale proč to ti nepovím. Taky je možné, že řval úplně z jiného důvodu, než je nosítko. Teď mám půjčenou Manducu a nosí se rád a je v pohodě, ale možná by to tak bylo i v Ergu....Zkus se ještě mrknout na http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

sonulah
16. srp 2008

diky rajko! a Ty máš dojmy jaký? tlačí někde něco a tak?

kili
16. srp 2008

aneze, do košíka pod kočíkom dáš čokoľvek z nich, a akurát patapum je najmänší, píšu, že sa zloží a máš ho ako ľadvinku, keď ho nepotrebuješ 😉

kili
16. srp 2008

aneze, len patapum je podľa mesiacov, teda má dve veľkosti. Ergo a manduca sú univerzálne. Ergo je ale od 6m do 3 rokov a manduca od 3,5kg (má novorodeneckú vložku) do 5 rokov. Nosnosť je v podstate do kedy unesieš, ale väčšie dieťa sa tam nezmestí, resp. mu je krátka chrbtová časť a mohlo by vypadnúť.

sonulah, zhodli sme sa, že je v podstate jedno, či ergo al. manduca. Ak chceš nosiť už od teraz, tak jedine mdc, aj keď u erga sa dá tiež dokúpiť za nekresťanské peniaze tá vložka, nezdá sa mi to byť moc pohodlné a pokiaľ viem, tak skoro nikto tak nenosí, to radšej šatku.

anezena
16. srp 2008

nasla som na konikovi dalsiu diskusiu - turisticke nosice/nositka a tam je o nom tiez popisane, baby si ho chvalia a je tam aj rozdiel medzi nim a ergom. kupime ten patapum - aky smiesny nazov😀 nemozem si ho zapamatat. a je aj lacnejsi a teraz jked je nan akcia - ze ta taska k tomu, tak ho berieme. kili, vdaka za pomoc 😉

verulka
16. srp 2008

cafte,rajka, ja som dnes malakrpca pocas celeho dna v satke a nebol studeny, lebo nozky osm mu zabalila do satky koo pasa( no to sa v manduce neda) a mala na nom moju mikinu.
certica, tak som zvedava na referenice na ergo, snad sa ti zapaci a dojdem poskusat 😀
weroni, ja som total hotova z india- a este ani nie je zanosene i ked na tom intenzivne makaju hlavne chalani- ked ho nemam uviazane,t ak su v nom zamotany, alebo sme z neho uplietli vkroc a bola u nas satkova vojna 😀 to nino je uz zanosene a uzasne tiez- to uprednostnuje moj muz. Uz vie sam uviazat jednoduchy kriz 😀 ja som viazala este hopp, ale mne prisiel drsny...viem ze didymos su strasne drahe, ale myslim ze ich paradne predas 😉 cize v konecnom dosledku budes mat super kvalitu za super cenu( lenbo po predaji ta vyjde na mozno 1500SK) 😉 takze aj to treba zvazit 😉 inak mylsim, ze u teba nehrozi, ze by sa ti to nepacilo 😀 cize ja pokojne odporucam invetsovat- ak sa da...jo a asi est ebudes mat aj 2.babo...taktreba tak uvazovat 😉

sanya
16. srp 2008

Anezena,
a nemyslela si nahodou stranku nosime. sk? Lebo ja mam patapum a je fakt super.

anezena
16. srp 2008

sanya . ako? nechapem asi 😀
ano, chceme patapum z tejto stranky.

ozik, ked uz si to spomenula, a si spokojna - ktory mate? ten mensi alebo vacsi? a kolko ma tvoje babenko mesiacov?

myslis, ze mam kupit ten mensi alebo vacsi? ja ho chcem vyuzit hlavne teraz a na jesen. v zime asi nie. a danuso je taky spunt, ma 6, 6 kg

anezena
16. srp 2008

sanya a da sa v tom kojit?

lenki33
17. srp 2008

anezena, na predchadzajucej stranke som pisala o patapume. Urcite kup vacsi, teda neviem ked ho chces "len" na tuto jesen tak ti bude asi stacit mensi, ja som kupovala vacsi, nosim v nom od 5 mesiacov a to mal D. nieco cez 7kg.

weroni
17. srp 2008

baby viete mi poradit aku velkost didymosu potrebujem na vysku 180 cm a konfekcnu velkost od 36 do 40?

gedren
17. srp 2008

Holky, mam dva dotazy: 1) od jakyho veku se da realne pouzit manduca (nejlip v porovnani s ergem, ktery my jsme bohuzel poridili az v roce, tak nevim)? (jakoze na uplnyho novorozence bych kazdopadne vzala radsi satek, ale jestli treba manducu bych uz mohla vzit treba ve 2 mesicich, nebo ve 3, a ergo tak v 6, v 8? to je tak muj hrubej odhad a potrebovala bych to presnejs 🙂) a za 2) do jakyho veku je treba pocitat s tim, ze se ditko obcas nosi? (nema-li kocarek).

Jde mi o to, jak to udelat s tema mejma kuratama, jestli Helenka uvolni ergo miminku vcas, nebo ne 🙂. Mam pro mimi na ty prvni mesice elastickej satek, a nejak nejsem schopna odhadnout, jestli Helenka bude full-time chodici vcas (treba v tom pul roce ditka, kdyz ji bude 2 a 3/4), a tudiz mimi dostane Ergo po ni, a nebo se v ty dobe bude jeste obcas poponaset, a tim padem, kdyz bych vedela, ze mimi potrebuje extra nositko, bych poridila tu manducu, a poridila bych ji zase ale asi uz driv.

Ona uz ted je schopna ujit dost, takze kdyz s nima nekam pujde jeden clovek, tak to asi bez noseni zvladne v pohode, ale treba na delsi vylet se asi obcas bude potrebovat poponest, pospat si v tom a tak...? Kocarek zatim neplanujeme zadny 🙂

verulka
17. srp 2008

gerden, ja som mala deti po sebe, ale to boli chodci, my sme kocik nepouzivali v podstate od roka, medzi chalanmi mam 1 a 3/4roka a starsi v pohode chodil pri kociku..
ja soom mala manducu kusok pred ronovymi 3mes a krasne tam od 2-3dna bol...takze isto je to v pohode od 3mesiacov 😉 skor neviem, neskusala som 😅

mysinka
17. srp 2008

Gedren, možná tu bude mít někdo jiný názor, ale Manducu bych po osobní zkušenosti doporučila až pozdějí, tak od 4 měsíců...
Mrně přeci jen není ještě tolik pevné a mně se v ní Mates bortil... Celkově jsem měla pocit, že v tom není tak správně usazený, jako v šátku. A teda mě z toho i víc bolela záda, takže Manduca šla minulý týden z domu. Tímto zdravím Zuzulu, jestli sem nakukuje 😀

gedren
17. srp 2008

Dik holky, tak ja asi pockam minimalne do tech 3-4 mesicu a pak se zaridim podle aktualni situace 🙂.

sonulah
17. srp 2008

holky dik! ja zatim nosim v šátku, ale i tak - hlavně pro mužskýho 😉 - premejšlíme o něčem dalšim. Manduca se mi asi fakt líbí víc, navíc teda teoreticky je i na trochu menší dítě a pak zas na větší, což asi J bude...

Mysi, ze se Tvuj obřík bortil v Manduce? 😕 🙂 A máš něco jinýho nebo jen šátek?