V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mysinka
17. srp 2008

Sonul, mám jen šátek (teda 2 a pošilhávám po 3. 😀) a jsem maximálně spokojená 🙂
Nevím, jemu docela dlouho trvalo, než se narovnal po pobytu v břiše a ta Manduca ho tak těsně neobepjala, aby mu to křvení znemožnila. Prohýbal se mi do strany...

weroni
17. srp 2008
weroni
17. srp 2008

ajaaaaaaaaaaaj som rozbila stranu 🤐

lefika
17. srp 2008

gedren, my sme sa prestali nosit az teraz: cize s patapumom sme fungovali tak do 2.5roka. aj ked je pravda, ze skor kvoli tomu, ze saska milovala nosenie, niezeby nevladala.

verulka
17. srp 2008

no ono je rpavda, ze ja som sa mala rozhodnut medzi nosicom a satkou( tu mandudcu som mala 3t pozcanu) a rozhodla som sa pre satku...takktiez, moj krpec je taky pevny a aj aj vcelku macko ( i ked nie ako certicin martinko 😀 ) ale v 3 mes tam bol fakt super v pohodke 😉

anezena
17. srp 2008

lefika, a od kedy si mala patapum? a ktory? a preco si sa rozhodla prave pren a nie pre manducu alebo ergo?

lefika
17. srp 2008

anezena, ja som patapum kpila, az ked mala saska rok a pol, takze rovno ten vacsi. a manducu ani ergo som nebrala prave preto, ze som uz nepotrebovala na nom novorodenecke vlozky a pod. a zalezalo mi na tom, aby to bolo co najviac skladne.
inak som s nim veeelmi spokojna, kupovala som viac-menej preto, ze saska sa uz nedala nosit vpredu a dozadu som satku sama nezvladala stale uvazovat a rozvazovat, ked si zmyslela, ze chce chodit.
ak by si este chcela o nom nieco vediet, pytaj sa 🙂

anezena
17. srp 2008

vdaka lefika, ja tiez chcem nieco co najviac skladne. mame babyvak a red castle, ale to mi zaberie straaasne vela miesta v nakupnom kosiku, mame jane slalom.

a co myslis? mame kupit vacsi? ttuto mi niekto pisal, ze ano. ale zmesti sa tam danuso uplne v pohode. nebude tam chudacik nejaky utopeny? ma 5,5 mes a 6, 6 kg.

lefika
17. srp 2008

no, ja ti tiez odporucam ten vacsi. predpokladam, ze teraz ho este budes nosit vpredu, tak budes nanho vidiet, nebudes sa musiet bat, ze bude utopeny, proste mu viac podsadis zadocek. ale neviem ti povedat, aky velky rozdiel je medzi baby a toddler velkostou. ale ja si v tom mojom viem v pohode predstavit malinke dieta.
patapum nema polstrovanu opierku chrbta, takze preto ta skladnost. ale nemusis sa bat, ze by to prekazalo: prisatke tiez babo opiera chrbatik "len" o latku a princip je rovnaky.
ja som ho inak nosila aj tak, ked saska cupkala, ze som si bedrovy pas nechala zapnuty a opierka mi proste visela vzadu: mozno to vyzeralo trochu blbo, ale bolo mi to fuk 😉

anezena
17. srp 2008

lefika vdaka, tak teda zajtra ho pojdem objednat 😉

kili
17. srp 2008

anezena, mňa napadlo, že ak to je len látka bez polstrovania, tak tú opierku proste na spodu prehneš toľko, aby vznikla požadovaná dĺžka a prešiješ. Potom, keď ti vyrastie, tak rozpáraš. Myslíte, že by to tak šlo?

agness02
17. srp 2008

ahojky hlásím se do klubu nosičů 🙂 dlouho jsem přemýšlela, četla diskuze a pak už jsem se jen rozhodovala mezi ergem a manducou, vyhrála manduca - dostala mě barvička, už jsme to s prckem vyzkoušeli a je v ní naprosto spokojenej 😎 , jen mám dotaz pro ty co m. používají - kde nosíte os. věci jako klíče, mobil, peněženku atd.? máte ještě nějaký baťůžek, nebo ledvinku, nebo jak to řešíte a co když s sebou máte věci pro mimi, jako náhradní plínky, ubrousky popř. nějaký oblečení - kam s tím? předem dík za rady 😉

verulka
17. srp 2008

agness, ja nosim vsetko v batohu na chrbte, ja amam taky stary raroh, ale rkasne sa mi dal nasadit aj cez popruhy...alebo som mala este taku tasku na rameno..ale ja nosim strasne vela veci, aj pre starsich

weroni
17. srp 2008

no baby tak uz som objednala, didymos jakob, takze sa nepridam do klubu pasikavych 😀 neviem preco ale ocaril ma 🙂
verulka vdaka este raz za pomoc 🙂
Inac neviete ako rychlo pridu tie satky od objednania?

lefika
17. srp 2008

agness, ja som nosila dcera vpredu-batoh vzadu aj naopak: to vyzeralo o dost horsie, ale zas sa to lepsie nieslo 😉

kili
17. srp 2008

weroni, asi si objednávala na nosime.sk? Ak si zaplatila cez účet, tak to je fakt frišké, tak za dva dni

junovka
17. srp 2008

baby, ja by som sa vas chcela opytat, ci ste nesledovali niekedy minuly tyzden, alebo presne ani neviem kolko tyzdnikov dozadu, vraj sla relacia v telke o detickach, hovorili tam aj o noseni deti na rukach a vselico ine, ohladom toho.Ak ano, neviete mi povedat na ktorom programe to bolo a ako sa ta relacia-dokument volali???Vdaka 😉

verulka
17. srp 2008

junovka, netusim..tv moc nestiham 😅
weroni, nie je zac...mne to prislo za cca 14dni 😉 uz sa tesim na fotky 😀

listicka77
17. srp 2008

Holky, tak jsem teda podlehla tomu, že indio je absolutně nejlepší šátek (a to jsem pořád řešila, jaký šátek s keprovou vazbou pořídit, jestli storcha, hoppa nebo dolcino nebo ještě něco úplně jiného). A dneska jsem ho vydražila na ebay.de. Korálové indio vel. 5 za 37,04 euro. No nekup to! 😵

verulka
18. srp 2008

listi a kolko ta vyjde postovne?

anezena
18. srp 2008

ahojte baby, tak ja som teda dnes objednala patapum - pride do konca tyzdna. som nanho straaasne zvedava. a vdaka za rady a pomoc 😉

bambusko
18. srp 2008

dievcata, mne konecne dnes dosla storch inka, trvalo to 3 tyzdne. uz sa perie, taku mam radost 🙂

verulka
18. srp 2008

bambusko, tak si ju poriadne uzi 😉

weroni
18. srp 2008

ahojte zienky tak verulka nakoniec tie zlavnene vzory su nejake poskodene a preto ich neponukaju - jedine ze by som si ich chcela objednat priamo z domovskej stranky didymosu ale nebudem si kupovat nieco co sa mi zacne parat alebo co.

Takze sme sa spolu s manzelom rozhodli - storchenwiege anna bude nasa prva satka 🙂 To ze "prva" to viem zatial iba ja, manzel sa to dozvie az neskorsie aby nemal moc vela sokov naraz 😀

A este sa s vami baby nosicky chcem podelit o pozitivnu skusenost s babyvakom.

Vybrali sme sa do Ikei s dcerkou vo vaku a ked som s nou isla na WC tak som vchadzala dnu spolu s dvoma starsimi paniami - asi okolo sestdesiatky a velmi sa im vak zapacil. Kedze mne sa pusa fakt nezavre za cely den a s dcerkou sa rozpravam takmer nonstop - tak tomu bolo aj na toalete kde som jej komentovala ze "sa musim vycikat lebo na rozdiel od nej nemam plienku" 😉) a odvedla zo zachoda sa ozvala ta pani ze "aka konverzacia to tam je?" tak sme sa zasmiali som jej na to odpovedala ze "nezvykla komunikacia na toalete vsak" a ona sa zasmiala. Ked sme sa potom stretli pri umyvani ruk tak sa velmi zvedavo pytala odkial pochadza takyto sposob nosenia a ja ze neviem ale je to super a predstavte si ze ona - starsia pani od ktorej by clovek cakal nejaky zamraceny pohlad akoze "ako to chuda nosim" som sa dockala uplne necakaneja reakcie - so stastnym vyrazom v tvari mi povedala "vase dietatko bude velmi stastne" 🙂
Mile vsak 🙂

bambusko tak super len si ma nepotesila ze az tri tyzdne... 😅

bambusko
18. srp 2008

weroni, nebola skladom, tak mi ju objednavala a dopredu ma upozornila, ze budem tolko cakat. tiez som zvazovala annu 🙂 ta vtedy bola 4,6m skladom, ale nakoniec som sa rozhodla, ze to vydrzim. a teraz este musim vydrzat, kym uschne 😠

listicka77
18. srp 2008

Verulko, jsem domluvená s kamarádkou v Berlíně, že ho zaplatí, převezme a v září přiveze. 😉

weroni
18. srp 2008

bambusko a ty nemas v albume annu? ci to si mala pozicane?

weroni
18. srp 2008

inac bambusko to s tym cakanim na uschnutie - uz vidim seba ako by som behala okolo tej latky s fenom aby to bolo cim skor 😀 ja s tou satkou tusim budem prvu noc aj spat jak sa na nu tesim 😀

bambusko
18. srp 2008

weroni, to bola girasol, viazala sa dobre, ale bola tazka a na moj vkus dost hruba - taky flanelovy povrch. uz som ju vratila, inku este len nafotime 😉

s tym, ze manzel nevie, ze je prva 😀 /satka/ si ma pobavila. som to precitala mojmu, tak krutil hlavou, ale nepochopil, ze mozno aj jeho to caka 😀 😀 😀

bambusko
18. srp 2008

annu mala denisocka