V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
1. říj 2008

venonna no ked sa divam na nazov toho videa, to by ma zaujimalo co si zadala do vyhladavaca 😕 😀
uvaz vyzera dobre, aj ked je cela vaha iba na pleciach, pride mi to ako obrateny KsK na chrbte, neviem ale vyskusam 😉

verulka
1. říj 2008

tak aj pofotte...presne to ma napadlo, ze rpe neposednikov 😀

venonna
1. říj 2008

😀 lenki, je to vraj WIGGLEPROOF - batoh pre neposedne deti, predposledny uvaz tuto:
http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy
😉

lenki33
1. říj 2008

hmm, len mam pocit ze dieta musi byt pri tomto uvaze "posedne" ked ho viazes 😠 klasicky batoh je dobry v tom ze je uviazany za 2Osekund. Ale celkom sa mi ten uvaz pozdava urcite ho aspon skusim, aj ked to zakoncenie sa mi nezda kvoli tomu ze jej nic nejde okolo pasa ani to nie je prekrizene na prsiach, tak to musi tlacit len na ramena 😒

duskaf
1. říj 2008

No tak toto bola posledná kvapka, zajtra sa idem učiť úväzy na chrbát, veľmi sa mi to páči, ďakujéééém.

venonna
1. říj 2008

sak zajtra dame zraz a porovname dojmy 😉
leni pocuj, mozem si niekedy skusit tu Tvoju suseskinder? Uvazujem nad nou a mam hokej v tych velkostiach 😒

verulka
1. říj 2008

lenki 20s 😲 😲 😲 😲 😲 😲 mne to trva teda poriadne dlhsie 😅 a to som est enedosla k tomu, ak ho uviazat co najvyssie 😀 ..no cvik asi robi majstra 😀

venonna
1. říj 2008

verul, lenki je prebornik, batoh fakt viaze rychlo, mozem potvrdit 😉

duskaf
1. říj 2008

lenki, môžeš mi dať nejaký link na ten batoh za 20 sekúnd? je asi viac druhov tých batohov, že?

milwa
1. říj 2008

Tak jsem si na MMB koupila kabat/pelerinu, abych mela neco, co oblecu pres dite v ergu. Oproti nosicskym bundam jsem opravdu usetrila. Stal 500. Ovsem ma jednu nevyhodu, jsem zvykla nosit batoh a ten se teda pres pelerinu blbe oblika... Nemate nekdo nosicske poncho nebo pelerinu? Jak resite zavazadlo?

kili
1. říj 2008

bambusko, práveže v tej reportáži hovorili, že to bude spoplatnené normálne ako tuzemská platba, však som to písala

milwa
1. říj 2008

Jo a chci se jeste zeptat na tu bundu suseskinder. Vam nevadi, ze ta kapsicka s detskou kapuckou dela na zadech nosice hrb? Zkousela jsem si tu bundu v Brane k detem a ten hrb teda vypadal dost blbe. vzhledem k tomu, ze nosim malou vetsinou na brise, tak by mi to dost vadilo. Verim, ze kdybych nosila na zadech, tak by to bylo idealni obleceni...

weroni
1. říj 2008

juj kocky veru vy ste tu tiez take moje spriaznene dusicky takisto som velmi rada ze tu tato tema na koniku je 🙂 dokonca tato tema sa mi stala prioritnou na koniku 😀 ani k nam do junoviek uz tolko nechodim ako sem 🙂

ono k tej vychove, mala som 16 ked sa narodila moja druha sestricka, stvrte dieta mojich rodicov. A mna vtedy chytila totalna mania, posadnutost detmi, ja som ich mala velmi rada aj dovtedy ale Sarinka ma uplne zmenila, zatial co moje spoluziacky chodili na diskoteky ja som kazdu volnu chvilu bola s malou, mama ma uz od nej vyhanala 😅 a vtedy som sa zacala strasne zaujimat o vsetko co sa tyka deti, zacala som odoberat mama a ja s ktorym som sa zoznamila vdaka maminmu klinik boxu 😀 neskor aj dieta a citala som vsetko dostupne ohladom deti co som dostala, knihu o matke a dietati som precitala odpredudozadu a odzadudopredu :_D hrozne ma to bavilo a stale bavi. Preto som aj po skole zacala pracovat s detickami a nevedela som sa dockat vlastneho. Na mojej praci sa ten vztah odzrkadlil dovolim si povedat ze fakt kazdy komu som ucila alebo varovala deticky nechapal aky squely vztah k nim mam a ako som dokazala hocijaky problem s nimi vyriesit ale to vsetko preto ze som to robila s neskutocnou laskou, ja som bola schopna hocijake dieta milovat akoby bolo moje vlastne. Uz vtedy som sa rozhodla ze budem rodit do vody, ze budem svoje dietatko masirovat, ze s nim pojdem na "babenkovske plavanie" a podobne 😀
Preto tych co ma dobre poznaju vobec neprekvapuje kolko energie venujem Esterke a co vsetko s nou robim ale niekore kamosky uplne nechapu minule mi jedna byvala spoluziacka povedala ze jedna nasa dalsia spoluziacka ma tiez synceka ale ze ked nas ako matky porovna tak sme ako den a noc - ona ho vraj furt dava varovat mame a skoro vobec s nim neni - ako pisete "gula na nohe" je pre nu ten maly, pre mna naopak - Esterka je nase slniecko, fakt zmysel zivota, ked to clovek raz okusi- mat dieta tak Verulka sa ti vobec nedivim ze ich mas styri 🙂 Ved deticky su fakt dar od Boha ktory si treba velmi vazit, hlavne ze su zdravucke a prave v tom ja vidim ten ozajstny zivot - ked sa na mna malicka usmeje pri dojceni, ked mi zaspinka v naruci, ked sa rehoce ked sa s nou blaznim, ked placka a ukludni sa mi v naruci, ked ju mozem vonat pri zaspavani, ked vidim ako sa snazi so mnou rozpravat az si ide vykricat hlasivky :_D 😵 😵 a to este to "prave orechove" pride podla mna ked mi povie "aj ja ta lubim mami" alebo ked ma pohladka alebo ked sa niekedy v puberte pride za mnou zdoverit s nejakym "tajomstvom" 😉 mat deti je podla mna pravym zmyslom zivota a tiez so msa napocuvala viet typu "uzi si este si mlada lebo ked uz budes mat deti uz si neuzijes" tak na tuto vetu mam totalnu alergiu 😠
ved vdaka tej najmladsej sestricke som vedela do coho idem - a keby som to nechcela tak sa predsa zariadim inac.
Ako vravite - s dietatkom sa da robit fakt takmer vsetko - aj ked je to presne o prioritach ale tiez poznam vela ludi ktorym je dieta naobtiaz chuda a furt je bud u jednych staryc rodicov alebo druhych aby mladi mohli cavargovat a "uzivat si" ☹ ja si ani nahodou neviem predstavit ze by sme malu mali nechat hoci aj u mojej maminy a ist niekam bez nej 😒 aj ked je mozne ze za par rokov (alebo mesiacov) poviem nieco ine ale zatial si to fak neviem predstavit aj ked mozno by to raz za cas bolo fajn ale ludia co kazdy weekend "odlozia" dieta aby mohli na disko??? 😒 to uz co je...
Satka je prave squela vecicka aj na toto - ze s dietatkom fakt mozete ist kedykolvek kamkolvek akurat treba respektovat jeho rezim a aktualnu naladu ale ak clovek berie rodicovstvo ako uzasny zmysel zivota, to dieta to podla mna vyciti a "prisposobi" sa tomu - tak ako aj nasa mala - ja s nou furt niekde lietam lebo doma to ani mna ani ju nebavi a musim povedat ze obcas sa nam stalo uz aj to ze sme dosli tak neskoro domov ze sme nestihli kupanie 😅 😝 ale zatial len trikrat no nerobim z toho vedu, malickej neuskodi ked sa za necele styri mesiace svojho zivota neokupe trikrat 😉 ked hajkala nebudem ju kvoli tomu budit 🙂
Proste ja tvrdim ze zivot je zivot iba s detmi, je pravda ze nas nabity den vyzaduje vela energie ale predsa o tom uloha matky je nie? 🙂 Okrem toho ze sa nosime strasne vela tak spolu upratujeme, varime, ideme na navstevu, vybavit hocico co treba, nakupit, cvicime spolu, robim jej divadielka s hrackami, polohujeme na brusku, na chrbatiku, na fitlopte, lietadielkujeme po dome a zahrade a sem-tam aj kocik oprasime 🙂 ale odkedy mame satku tak s kocikom chodi iba manzel lebo sa zatial boji uviazat si malu - aj na prve kupanie som ho nahovorila az ked mala Esterka 2 mesiace, dovtedy sa bal ze jej ublizi 😅 😕
Vzdy po kupeli ju masirujem, citam jej rozpravky, spievame spolu, rozpravam sa s nou ako so seberovnym clovekom, kolkokrat upratujem a malu polozim na lehatko na postel nech celu izbu vidi a rozpravam jej fakt o hocicom, minule som jej vysvetlovala preco su dobre vysavace co vysavaju do vody 😀 a svokra dosla ze koho mam na navsteve 😀 😀 😀

No proste, sorry baby za spamersky dlhy prispevok ale musela som tu radost zo seba dostat 🙂 a pretoto vsetko som rada ze vas tu mam lebo viem ze vy vsetky k materstvu pristupujete tak isto a zial ste stale skor vynimkami lebo na kazdom rohu vidam mamicky ktore den preckaju tym ze odpocitavaju kedy male pojde spat.

Mozno sa mi teraz dobre "mudruje" ked mam jedno dietatko a mozem vsetok cas venovat jemu a mozno ma ta nekonecna energia prejde pri dalsich detoch ale myslim si ze ked clovek vysle k dietatu energiu, ono mu ju odrazi ako zrkadlo spätne, vsimla som si to ked som ucila v skolkach 🙂
Inac niekolkokrat za den dakujem Bohu za malicku a vobec si neviem predstavit uz zivot bez nej. A od porodu ma este furt nepresli take "revacie chvilky" ze ked sa na mna usmeje alebo mi zaspinka v naruci tak sa rozrevem od stastia 😅
Takze verulka aj ja vasu rodinu uplne "zeriem" 🙂

venona my este na chrbte neviazeme ale ked uz budeme tak toto stopro vyskusame 🙂

kili takisto sa pripajam k obdivovatelkam, dvojicky s takouto energiou zvladat, super 🙂 😵

no a este k tomu propagovaniu nosenia a vztahovej vychovy a podobne, ja sa stretavam vacsinou s pozitivnymi reakciami a zaujmom o moje "poznatky" lebo vela ludi sa o tieto veci nezaujima alebo napriklad aj starsi ludia alebo ina generacia proste nemali taketo info ako su dnes k dispozicii preto radi pocuvaju a napriklad tu na ulici nasej sa vsetkym satka velmi paci, akurat jedni susedia vzdy zazeraju ale oni su taki cudni 😕
Dnes mi jedna pani malu skoro "zozrala" jak sa jej pacila v tej satke 😀 isli sme z drogisky a nevedela sa vynadivat a vypytovala sa ze ako to mame dobre vyriesene tak som jej o tej satek a noseni troska porozpravala a uplne to lhtala 🙂

a dnes mi dosiel student na Aj a sla som mu otvorit s malou v satke a on ze "toto je super, to som videl u kamarata" 😀 ten maly vobec neplace ale akonahle ho daju do kocika koniec 😀 😀 😀 verulka niekoho mi to pripomenulo 😉 😀

weroni
1. říj 2008

jaj zienky sorry za zaspamovanie strany..

duskaf
1. říj 2008

Weroni, tá láska a šťastie, čo z Teba idú m pripomenulo to, ako som so svojimi študentkami chodila na prax do nemocnice- spoznali sme tam veľa ľudí, ktorí napriek chorobe rozdávali lásku a radosť a obľúbili si nás. Mám pred očami jednu pani s rakovinou a tá ma stále chytila za dlane a pozerala sa na mňa a vravela, že zo mňa cíti, že som sa musela narodiť z veľkej lásky, lebo vraj zo mňa sála ako zo slnka a veľmi jej pomáha, nebola som schopná slova, veľmi ma to prekvapilo,mne v momente slzy tiekli a veľmi by som chcela, aby som aj ja naplnila a ustavične napĺňala tú obrovskú bezodnú nádobu lásky svojim deťom, ktoré s manželom tak milujeme a verím, že raz z nich tú lásku určite bude cítiť a budú ju mať na všetko a pre mnohých hladujúcich po láske a kolobeh lásky bude pokračovať.

weroni
2. říj 2008

duskaf nuz veru fakt laska ma velku moc 🙂

valka tebe som sa chcela velmi pekne podakovat za ten link na ponco si velmi zlata 😵

lenki33
2. říj 2008

bunda suse´s
ano pri zimnej verzii robi na chrbte hrb, ale tak ci tak nosim ruksak. Ked su bundy oddelene tz fleecova alebo ta vrchna tak hrb nerobi. Bundu som si kupovala hlavne kvoli noseniu na chrbte. A este stale som z nej nadsena 😀
Venonna jasne ze mozes vyskusat, mozme dat stretko a donesiem aj vsetky satky, teraz ich budem mat kopu 😉

batoh
viazem uplne ten najklasickejsi batoh, ked zakoncujem na tibetana tak to samozrejme trva dlhsie ale ked len zaviazem okolo pasu, tak je to fakt rychlovka. Dam sem to video co som sem uz davala, je tam sice prave zakoncenie na tibetana, ale nahadzujem takto. Inak ta zenska to ma teda naviazane uplne blbo vsimnite si ze mimi vobec nema spravenu tu "kapsu", ja si ju vacsinou zafixujem tym krizom co vznikne pod zadockom. Spodny lem kapsy by mal ist od kolienka ku kolienku, vtedy sa pekne podsadi zadocek.

https://www.youtube.com/watch?v=vHQay2iFHKk


Mam pocit ze na tych lacnejsich satkach je prave tento problem aspon ja som ho mala, nemohla som tu kapsu spravit, ale neslo mi to ani s nezanosenym indiom.

weroni ty si skratka poet 🙂 ale tvoj pristup obdivujem, mne niekedy teda pekne tecu nervy 😅 tiez som nikdy nemala pocit ze si musim uzit kym som mlada a ze s detmi sa uz nic neda. Ale tento tvoj prispevok si asi niekde ulozim a budem si ho v krusnych chvilkach chodit citat 🙂

verulka
2. říj 2008

weroni, super si to napisala az na 1 vec- to "odkladanie deti " 😉 ja ked som nedojcila, som potrebovala a aj teraz potrebujem byt raz za cas sama sebou- teda nebyt chvilku mama a manzelka, ale len tak byt sibnuta holka, ktora si ide zresetovat hlavu 😉 teraz sa to neda,l lebo kojim strasne casto, ale uz sa tesim, ked sa snad trosku zasyti prikrmami a bude schopny vydrzat aspon 2,5h bez mojho mliecka 😉 jednoducho to mam rada a myslim, ze detom to neublizuje 😉 pokial fakt dieta neodkladas furt, je tp max pohoda, dokonca je to prospene...teda aspon mne to prospieva 😅
ale nosenie je uzasne, ja uz kocik ani neskusam 😀 vsak co ak by sa mu v nom zapacilo 😅 ale nie, muz to skusa a nic nove...rev akoby ho z koze drali 😀

duskaf
2. říj 2008

lenki, ďakujem Ti veľmi pekne.

audreyd
2. říj 2008

weroni, teda krásne vyznanie 🙂 mali by si to viaceré asi prečítať 😉
inak my tiež nekúpeme každý deň, veď dieťa nepracuje v bani, no nie?! 😀
obdivujem vás s tými šatkami, ja som nejaká lenivá to viazať 😖 ale keď vidím, koľko sa toho dá s nimi postvárať, možno sa aj ja nechám nahovoriť na nejakú 🙂

vikinka27
2. říj 2008

babenky, kde je ten tatinko co tak pekne viaze? neviem to spatne nejako najst. kamaratka chcela vidiet.

kili
2. říj 2008

tak mi odložíme deti teraz na víkend ku svokre, teda už od piatku rána, lebo ideme na svadbu a fakt sa tešííííím 😀 , ja som strašný spachtoš a to, že si nemôžem prispať ani cez víkend je pre mňa utrpenie, takže túto možnosť vždy ocením.
Ale rozhodne sa nevenujem tak malím, ako by som mala, ja to proste neviem, hrať sa s ními ☹ . Už som sa tu aj pýtala, že čo mám robiť, poradili mi ísť do materského centra, že tam ma to naučia. Lenže to bolo už začiatkom leta, kedy boli zatvorené, tak som rátala dni, že kedy ich zas otvoria a teraz mi zas zakázali chodiť medzi deti, aby sa malí nenakazili ☹ a tak som sa na to tešila.
ale boli sme u psychologicej pedagogičky, a neviem, či sme natrafili na nejakú fakt liberálnu alebo by si to isté mysleli aj iné, ale povedala, že to nevadí, že vidno, že im to vyhovuje, že sú spokojní, síce zaostávajú ale nie sú zaostalí a majú veľkí potenciál sa učiť a že to dobehnú. Inde mi ale furt hovorili, že sa im musím nonstop venovať, ukazovať im všetko a furt im niečo hovoriť. Ale ja to proste neviem, keď nemám spätnú väzbu, ich ešte nič, čo rozprávam nezaújma, ešte nie sú vo váze, že ukazujú na veci, nič ich nezaújma, len sa hrať... Ale čo sa týka učenia vecí, tak napr. ťapi ťapi som učila velice S., že keď sa to naučí on, tak budem učiť A. a napokon to ako prvé spravil A., pritom som sa mu venovala v tomto menej. Alebo vykladanie vecí z krabice, myslím, že ukazovať im to proste nemá zmysel, aj tak si to spravili až keď "dozrel" ich čas. Tak neviem. Ale rozprávať im všetko ako to tu písala weroni, tak to fakt neviem. Tá psychologička povedala, že to nevadí, že robím proste niečo iné ako je napr. bkm. Rozprávať budú asi dosť neskoro, s tým som zmierená, hádam, keď pôjdu do škôlky, tak sa rozrečnia.

kili
2. říj 2008

viki, počkaj, nájdem

kili
2. říj 2008

myslím, že už je šatkárska celebrita 😀

venonna
2. říj 2008

kili, z toho si nic nerob, ja na to tiez nemam moc vlohy. Weroni fakt obdivujem, ale myslim si, ze ak niektora mamina nema taky aktivny pristup, nie je to vyslovene zle. Je vela aktivnych rodin s extrovertnou maminou, v ktorej vyrastie dieta introvert a naopak... A vela robi podla mna unava a vek matky (ja teda ten svoj vek citim). Tiez malokedy nechavam malu inym, ale napr. u mojej mamy akoby ozije, lebo babky maju nieco vzacne, co my maminy este len nadobudneme vekom...
ale aj tak - weroni pis aj nadalej, je to krasne ozivenie 😵

eriqe
2. říj 2008

Weroni krasa 😵
Ja som si tiez myslela, ze sa tak malej budem venovat aj kvoli tomu, ze som ucitelka pre prvy stupen, ale teda s babatkom je to uplne ine. A vobec mi to nejde, teda aspon podla mna. Tiez sa s nou neviem nejako specialne hrat. A podla mna tym zase dako extra netrpi. Robime spolu ine veci, varime a tak, takze vzruchov ma aj bez hraciek az az, tazke Kili netrap sa, ved co vsetko ste s drobcami uz zvladli 😉

audreyd
2. říj 2008

ja mám teda už dve deti, ale každé je úplne iné. adam si vyžadoval neustále moju prítomnosť a pozornosť. mleli sme spolu neprestajne, rozprávala som mu všetko, čo som robila, čo som videla... som sa vykecala na 10 rokov dopredu! teda moja fantázia dala poriadne zabrať 😝 adelka je úplne iná. tiež je to živé dietko, ale už nie je taká vyčerpávajúca (blbé slovo). alebo chudiatko už nemá nárok na toľko pozornosti. tej niekedy stačí nové hrkálka či iná hračka a je spokojná! adam by mi ju už dávno na jej mieste obúchal o hlavu 😝 každé dieťa je iné a vyžaduje inú pozornosť, má iné nároky, iný spôsob učenia sa a tiež dáva inú odozvu... ja mám stále niekedy pocit, že adamovi dávam aj teraz viac pozornosti ako malej. jednoducho rozdávam podľa požiadaviek a možností 😖

vikinka27
2. říj 2008

audrey, amen...
romimu som tolko rozpravala, ze na rok povedal prvu vetu a v dvoch uz normalne rozpraval vsetko...
s danim sa niekedy vecer pristihnem, ze ja mu vobec nerozpravam :(
(a to ho mam skoro stale v satke ale proste sa vyrozpravam uz s romim)
nemam cas - skor ked ideme s romim, tak im proste rozpravam obom. ale jemu malo....
a to uz take ze ukazovat svetlo, a podobne - na to moze chlapec zabudnut... ale zase: ma brata, co sa s nim nahana po byte 🙂 romi sa hral s vlastnym tienom... 😅

bambusko
2. říj 2008

kili, hej, ten chlapik ma dostal 😀 je neskutocny. to, ze detom vsetko nekomentujes neznamena, ze zacnu rozpravat neskoro, ja som sa pri eme ukvakala, presne ako pise audrey a zacala rozpravat 2 tyzdne pred 3. narodeninami 😕 a teraz sa jej usta nezavru - len teraz lutujem, ze som vtedy nemala potuchu o znakovani 😔 mladsej alici som sa zakonite nemala tolko casu venovat, zacala rozpravat v 17 mesiacoch, aj sa sama vie zahrat a je ovela tvorivejsia. marek to je uz ina kapitola, o zabavacky ma postarane, fakt s jednym dietatom je to nuda 😉 uvidis weroni. tiez som s jednym chodila plavat, malovat, do materskeho centra a napriek tomu nemam pocit, zeby mladsi boli o nieco ukrateni. keby som ale pre 5 rokmi mala satku, to by bola ina parada, nemusel by mi brat z usa posielat kocik pre starsieho a mladsieho surodenca, lebo tu o nom tety v obchode nechyrovali 😕 a pozerali na mna ako divnu. velmi mi ten kocik pomohol, ale som sa s nim aj riadne utrmacala.

co ste tu minule tak filozofovali o vycnievani z davu, na to som si uz zvykla, zas az take mladatko nie som 😎 nielen vo vychove deti, ale vo vsetkych moznych veciach som dost indivindi a mam na haku, co si kto mysli. ale zeby som bola hipisacka, tak to si ma kili rozosmiala, ze pozdravujem manzela 😉

skusala som vcera za manzelovej asistencia maleho vylozit na chrbat, ale straaasne protestoval, tak sme to vzdali. no ten finsky uvez, co davala venonna ma navnadil 🙂