V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
20. led 2009

vitaj kacenka! 🙂 Asi vacsina nosiciek Ti poradi na male mimco satku. Ak sa velmi bojis viazania, kup elasticku a potom, ked babo povyrastie, tak bud pevnu satku alebo nejaky ergonomicky nosic. Ale ja by som hned sla do pevnej, ale kvalitnej satky (didymos, storchenwiege alebo hoppediz), lebo tu, ked babo odrastie, este za dobru cenu predas. Alebo sa da na nete kupit kvalitna uz zanosena, tak som ja kupovala moju didymosku 😵

lenki33
20. led 2009

kacenka na male mimi urcite satku, bud elasticku a ta ti vydrzi do cca 5 mesiacov a potom mozes dat manducu,alebo pevnu ta ti vydrzi dokedy bude chciet nosit. Satka je aj tak najlepsia zo vsetkeho, ja nosim na 99% len satky aj ked mam aj nosic 😉

kacenka83
20. led 2009

no to ste ma nepotesili 😉 v satkach sa uz vobec nevyznam... poradite mi aj nejaku stranku kde by som to mohla porovnat? a v akej cenovej relacii sa pohybuju satky?

lenki33
20. led 2009

kacenka, si z tn?? tak mi napis IP, alebo mail alebo zavolaj
http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/

lenki33
20. led 2009

u mna si mozes pozret aj vyskusat satky aj nosice, som zabudla napisat 😀

sueanek
20. led 2009

Kocky, mam zajimavou zkusenost: poridila jsem si Patapum, takze jsem ted chvili nosila v nem - dite sice super fixovane, ale odmitalo v nem spat. Dneska jsem po par dnech zase vytahla satek - Sonatko nadsene: hykala, mavala rucickama, a bylo vylozene videt, ze se na satek tesi. Uvazala jsem dvojity kriz, dala do nej dite, ktere to okamzite zalomilo, a vesele si chrni. Tak nevim, jaky z toho mam udelat zaver - chce vyhrahne satek? Nebo si na novinku potrebuje prvne zvyknout?

vikinka27
20. led 2009

sue, myslim ze je zvyknuta, ze v satke sa spi 😵 papatum s tym spojeny nema, to je na nosenie....

nas mi to robi s uvazom na chrbat. od mala som ho davala na chrbat, ked isiel spat. tak teraz uz vie, ze ked chce spat, musi na chrbat. manzelovi tak napr. zaspi v babyvaku, u mna nie... 😅

kili
20. led 2009

suanek, v šatke aj naši v pohode spali a v mdc nie. ale je to mylsím tým, že mdc má popruhy, pod ktoré si nemôžu dať hlavu, a šatka je v tomto pohodlnejšia. ono keď má mať dieťa v predu položenú hlavu medzi tými popruhami, tak sú tam akurát kosti a tie tlačia. Ale skús si ju dať na chrbát, tam je mäkkučké všetko 🙂

sueanek
20. led 2009

kili: Pokusy se zadama byly, ale zatim se o komfortu neda mluvit ani na jedne strane 🙂 Musim jeste trenovat...

martina46
20. led 2009

satka lepsie obopne telicko, je taka pre dieta perinkovejsia, aj mne sa zda, ze mala sa skor unavi v satke ako v nosici.

sonulah
20. led 2009

ty kili, co ty to máš za tvary, že máš víc měkoučko na zádech?!? 😕 😀 😀 😀 😀 😀

duskaf
20. led 2009

Ahojte kočky, ja som dnes kamoške požičala šatku, ona ju na prvýkrát super zaviazala, jej malej sa páčilo, až sa tam roztápala, bolo to cítiť, takú som mala radosť z nich.

audreyd
20. led 2009

kačenka ahoj, mám aj manducu aj šatku, dojdi vyskúšať 🙂

jana3
20. led 2009

Mne mala vobec nechce spat v satke... Teda zatial som si ju davala iba na brucho...
Na chrbat to este nezvladam...

Nepoznate nahodou niekoho v Martine a okoli, kto pouziva babysatku... Rada by som, keby mi s tym niekto pomohol... som dost nemozna:(

Dakujem

kili
20. led 2009

sonulah 😀
ono keď si dieťa nemôže dať hlavu na stranu, kde sú tie vankúšiky, tak zostáva len tá hrudná kosť uprostred 😝

mracik
20. led 2009

janka, IP 😉

jana3
20. led 2009

mracik: dakujem 😉

miri.b
21. led 2009

ahojte, satku pouzivam od troch mesiacov/ ale len von a kriz s kapsou 😅
a teraz je maly chory a chcela by som ho nosit aj v bzte/ len neviem ako ho uviazat na chrbat, v navode co som dostala bol len postup pre vacsie deti, ako na to prosim? 😅

valka
21. led 2009
kacenka83
21. led 2009

babulky dakujem za rady 🙂
a este jedna otazka, kupovali ste satku, alebo nieco na nosenie este pred narodenim, alebo az po narodeni babatka?

valka
21. led 2009

ja som mala satku od 3. mesiaca 😅 je to fajn aj kvoli tomu, ze teraz, kym nemas brucho velke, tak vies aspon niektore uvazy vyskusat a nacvicit...a potom pojdes uz na ostro... 😅

valka
21. led 2009

myslela som od 3. mesiaca tehotenstva 😉

valka
21. led 2009

dievcata, rozmyslam nad kratkou satkou...a asi dydimos...ja by som chcela nieco zive (oranzove, cervene),...aky je rozdiel medzi indiom lanovym a konopnym a bavlnenym?

miri.b
21. led 2009

valka > dakujem

papajka7
21. led 2009

ahojky valka!kedy prides na oravu?ja som sa pokusala uviazat batoh a tak som sa zapletla do satky 😒 no proste to neviem.teraz riesim kupu nosica.manzel bi aj rad nosil ale nevie sa zaviazat a ani sa nechce naucit ☹ stale odo mna pyta klokanku co sme mali pri olimu a ja mu ju nechcem dat ked uz viem ze je to nezdrave.valka a ty mas aku tu satku tiez indimo?

eriqe
21. led 2009

ja som mala satku a este som tehu ani nebola, ale kedze som sa do satiek nevyznala, tak to nebola dobra volba - mala som vatanai tibet 😒
Vali, konopne indio treba dlhsie zanasat, ale ja som to vyriesila pranim a zehlenim a spanim na nom. Potom je fajn a je to drziak. Kym bolo take nezanosene, tak som ani uzol viazat nemusela a drzalo, ale aj dotahovanie bolo boj. Teraz ho mam najradsej a nechce sa mi testovat nic ine 🙂
Ale s bavlnou a lanom ti najlepsie poradi Lenka, ked ich ma oba doma 😉

valka
21. led 2009

ahoj papajka, 😅
ja mam indio lanove (od eriqe 🙂 ) a na oravu pojdeme asi 30.1. dufam...mohla by som ti doniest ukazat manducu...to sa bude pacit aj tvojmu manzelovi... ozvem sa ti potom este, ok?
ty mas dost dlhu satku na batoh a potom sa to tazsie viaze...
eriqe, a ked to porovnas lan - konope?

sonulah
21. led 2009

já měla šátku až od konce šestinedělí...... a je mi to líto ☹ , dalšího mimíše si odnesu v šátku snad už z porodnice 😀

papajka7
21. led 2009

dobre valka prid u nas si vitana ja som si objednala na skusku ergo a potom vyskusame tvoju manducu a kupime co nam bude viac vyhovovat...mozno keby som mala to indio to sa mi zdalo menej objemnejsie.pozerala som na nosime.sk ze si poradkina pre tvrdosin ozval sa ti uz niekto?vies stale este zhanam neaku kamosku zo satkou,ved vies ako sa hovori dvom to laksie ide 😉

sueanek
21. led 2009

sonulah: Asi tak 🙂 Hele, na mne koukali v porodnici zle, uz kdyz jsem odmitla "darkove balicky" a koupala tvou jmenovkyni v ciste vode ("To Oilatum je ale velmi setrne, maminko!" - jiste, derivat ropy je pro novorozence to prave 🙂, takze cekam, ze - pokud se podari dvojka - na mne rovnou nastoupi socialka, az se v porodnici vyskytnu s cinskym nocnikem, bavlnenyma plinama a satkem 🙂 [No, kdyz o tom tak uvazuju, je tu porad jeste moznost rodit doma a vsemu tomuhle se vyhnout...]