V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

johanda
15. únor 2008

mem - já kombinézku nedávala nikdy, ani do kočáru, jsou nějak teplé zimy poslední dobou. 😉 Holku teď oblíkám podobně jako Gedren - z erga čučí děcku nožky a je třeba je pěkně nabalit.

kili
15. únor 2008

teraz som narazila na to nosítko Manduca, čo na to poviete? páči sa mi hlavne to, že je to na menšie baby, takže by to bolo asi lepšie na Adamka, kt. má teraz 4,5kg, v Ergu by sa asi nosiť ešte nedal, či má s tým niekto skúsenosti?

lyzenka
15. únor 2008

Ahoj Kili a ostatné,

prave dnes sme boli skusat Ergo aj Manducu - pretoze som sa nevedela rozhodnut, ktore z nich mam kupit a vlastne, ktore bude lepsie pre Andrejka. Tak sme boli u jednej milej pani poradkyne, ktora ma tie male babätko (ona mala satku), vyskusali sme aj Ergo aj Manducu, a nakoniec sme sa rozhodli pre Manducu - bola len v bezovej farbe, ale radsej aby sa v tom citil Ajo OK. Je tam pevnejsi chrbatik a ten sa da aj rozzipsovat aby bol väcsi (pre uz aj väcsie deti), ale ja som to rozzipsovala aj pre Aja... :O) aby tam bol schuleny ako v bavlnke.

Super sa tam dava - prilozim si ho len k telu a Manducu len cez neho dam a ja si dam popruhy a vzadu zaistim.
Sice nie je este na to zvyknuty, reval jak pavian ked sme isli (uz dnes sme skusili ist) von, ale vonku prestal a hned aj zaspinkal - dokonca aj v obchode spal. Mala som ho samozrejme pod bundou (tatinovou väcsou).. :O)

Takze zatia som spokojna, vobec ma nic nebolelo ani neotlacalo.

A ta pani mi vravela, ze keby sa mi ta bezova farba zunovala, da sa aj zafarbit ... 😀 je to predsa z lanu a dobre to chyta farbu.
Tot vsio.

tlapicka
15. únor 2008

kili, mam, dostala jsem ho k valentynu od manzela. Nejsem objektivni, mimi jsem nezkousela, na elino kazdodenni noseni na prochajdu a tak naprosto super. je to pohodlnoucky, eli se v ni libi... Nas prdola ma teda radsi krosnu, jelikoz tam ma lepsi vyhled, v manduce mi cuci do zad, coz ji leze nekdy na nervy. je zvykla na krosnu, kde smiruje pres rameno 🙂 Ale treba jeste zmeni preference 🙂 Cekala jsem od ni rozhodne min, nez skutecne nabizi 😅

kili
15. únor 2008

dík, tak fakt váham, prečítala som si diskusiu na nosenideti.cz a fakt neviem, je tam len jedna, čo ho vyskúšala na 5min. a potom jedna, čo ho mala asi 10min.
mňa fakt láka, ale už som mame napísala, že chcem ergo (na narodky) a aj u predajcu som si objednala presný typ, tak neviem akú šarapatu by to narobilo zmeniť názor, ale keby to bolo tak super, ako to čítam, júúúúj, fakt neviem. O Ergu viem, že je až na väčšie bábo, tak som netušila ako v tom bude Adamko, ale na výber moc nebolo, teda nevedela som o Manducu, takže to bolo jak za komizmu a práve teraz nastal kapitaluzmus 😀

tlapicka
15. únor 2008

jestli jsou kluci jeste maly, tak je ta manduca mozna lepsi... no a ty rozepinci zada mi pripadaji taky super, jelikoz eli si hraje na netopyra v satku i v ergu a desne se tim bavi, tady je fajne fixovana. Neumim poradit, jen jsem proste na vysost spokojena...

kili
15. únor 2008

nemôžte dať nejaké fotky do albumu?

kili
15. únor 2008

aha, videla som, že máš
a aká je tá kapuca, dá sa pripnúť aj keď mám krátke ruky?

tlapicka
15. únor 2008

na brise asi v pohode, ale na zadech asi ne. sama jsem to jeste nezkousela. mimi uz moc venku nespi 🙂

lyzenka
16. únor 2008

babulky,

je tu niektora z vas, co mate napr. Ergo alebo Manducu a drobcovi sa tam nepaci a strasne place? My mame manducu zatial len od vcera, ked som ho dala doma do toho, tak strasne plakal..musela som ho vytiahnut...ale ked sme isli von, tak pohoda. Ale doma nie.....myslite, ze sa to zmeni a zapaci sa mu v tom? 😕

s.arik
16. únor 2008

lyzenko, já mám dcerku v šátku od narození několik hodin denně, později v ergu, takže se dá říct, že je zvyklá 😀 a doma stejně ječí.....teda vztekala by se u venku, kdybych stála na místě 😒
prostě to chce pohyb, změnu, akci, šrumec kolem, míhající se lidi... 😀
že bych jako hodila dítě do nosítka a stála třeba jen dvacet minut u plotny, to teda nehrozí 😝

lyzenka
16. únor 2008

sarik,

snazila som sa ho nosit aj po byte, tancovala som s nim....ale stale plakal... ☹

s.arik
16. únor 2008

venku je v ergu maximálně spokojená, i dopravní prostředky - tramvaj, autobus, vlak, má ráda, ale musí jezdit!!!! jak stojíme na křižovatce či zastávce trochu déle, vzteká se 😠 no ale kili mě uklidnila, že prý v autě a autosedačce se děcka taky na křižovatkách vztekají 😀

kdo četl KK: to by mě zajímalo, jestli nošená indiánská mrňata taky vyvádějí, když jejich maminy dělají nějakou statickou robotu...třeba strouhají ty manioky?????????? 😕 😀

flora
16. únor 2008

Kili, já pořídila Manducu s tím,že se mi tam malej vleze už teď (8týdnů a 6,5kg) ale ta zmenšovací vložka je na něj moc malá. Prostě se mu tam v látkovkách nevejde prdelka 😖 a na normální nošení to ještě není. Ale třeba se ti do toho Adámek vleze.

s.arik
16. únor 2008

jo já taky zkoušela uspávat doma chozením, houpáním na míči, poskakováním 😠 😠 😠 😠 nic nezabralo, řev jak při vraždě 😝 ale stačilo vzít vodítko, vylézt se psem ven do mrazu a hned se spokojeně rozhlíží a do chvilky usne (pokud je unavená) 😉

holt jsou děti mršky chytré, nedají se obalamutit 😒 to samé s prsem/dudlíkem/malíčkem...moc dobře ví, z čeho teče - a když neteče, je řev 😀

kili
16. únor 2008

u nás to vyzerá tak, že asi kúpime jedno aj druhé a šatku predám. Manžel so mnou odmieta ísť von so šatkou, že malý vypadne 🙄 , že by bol furt v strese. Ešte sa pokúsim, ak jedno moja mama kúpi na moje narodky, tak by druhé mohla kúpiť malým na narodky (rozdiel 10 dní) 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kili
16. únor 2008

no už som to povedala mame, potom sa o tom porosprávame, aby náhodou nekúpila niečo, čo nemá.
je fain mať majetných rodičov 😀

tlapicka
16. únor 2008

kili, to je dobre, alespon budes za informatora objektivniho informatora a manzel bude taky spokojenej...🙂

gedren, jojo, manzel se pochlapil 🙂

tlapicka
16. únor 2008

gedren: rada bych konvertovala na 100%, jelikoz manduca je fakt pohodlnejsi, ale obavam se, ze se elousak nenecha... jeji preference nositek se zdaji byt jednoznacne 😔

martina46
16. únor 2008

viete si predstavit v manduce novorodenca?

tlapicka
16. únor 2008

martino, nevim, ale svagrova ma termin 25.2. tak mam na jednoho testovacih zalusk. jsem moc zvedava 🙂

martina46
16. únor 2008

tlapicka, potom napis 😉

martina46
16. únor 2008

pozeram po bazaroch nejake satky, ale veru je to bieda, je asi problem nieco kvalitne dostat na slovensku, ze?

mem
17. únor 2008

johan a gedren: diky za rady, dneska jsme tu Mam bundu prubli, bez kombinezy a ok a je to super 🙂

adetka
17. únor 2008

majitelka Patapumu... zdravi nosiace mamicky 😉 ... my sa teraz v zime nenosime... ale Mirku som cele leto (zacala som v 5 mesiacoch) nosila... aj po tatrach... a bolo to super... aj ked mi v nosici dlhsie ako hodinku nevydrzala (bolo jej tam pritesno)... obcas si tam aj pospala... teraz zbieram odvahu nosit ju na chrbte (teda si ju tam vylozit 😅 )... aby sme mohli spolu chodit na vylety do lesa...

kili
17. únor 2008

martina, asi za mesiac (dúfam) budem predávať Hoppediz

martina46
17. únor 2008

kili, aky presne mas a dlzka?

martina46
19. únor 2008

10. a 11. marca su v bratislave prezentacie - kurzy babysatiek. nejdete niektora? info mam z nosime.sk

kili
19. únor 2008

ja som bola pred rokom, vtedy ešte len s bábikou, ale už bez brucha, celkom mi to pomohlo. Teraz to už nepotrebujem, a do vtedy hádam už budeme mať objednané, tak ani na rozhodovanie mi to moc nepridá.