V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

viviktorka
29. črc 2009

mate uz niekto tuto kapsicku k mdc? http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... Neviete, ako je to pripnute k bedrovemu pasu?

olinka6226
29. črc 2009

viviktorka predpokladam ze tam ma putko, cez ktore sa prevlecie bederny pas nosica.tak je to u patapumov, tuto kapsicku som vsak este v ruke nemala...

sirinka
29. črc 2009

kili super...budeme skusat

angelik
29. črc 2009

jo a este som dosla k poznaniu, ze nam chyba prsiplast na nosenie 😀
isla som na tomasovsky s dazdnikom (mala mala na detsky prsiplast) a pripadala som si ako pako 😕 no co uz, ale sme nezmokli (len som musela dazdnik drzat v urcitom uhle, aby som Magdalenke neprestavila oko 😝

angelik
29. črc 2009

ale co pozeram, tak cena takeho prsiplasta je poriadna 😒 a kedze ho tak casto urcite nevyuzijem, tak ho radsej ozeliem, budem mat dazdnik a budem za exota 😀 (teda na turistike)

karenina
29. črc 2009

kili: super video, z toho popisu jsem nejdřív nechápala, jak můžeš mít obě ruce volné, ale po shlédnutí už chápu - vtip je v tom nerozepnout si prsní pás 😀 díky za super praktický tip!

verulka
29. črc 2009

angelik, ja som tiez behala s dazdnikom 😀
tu kapsicku nemam, ai som nevedela, ze existuje 😅

kili
29. črc 2009

no som rada, že som pomohla 🙂

angelik
30. črc 2009

verulka, tesi ma, ze nie som sama 😀
ja mam kapsicku k ergu a je to dobra vec, a nosim ju aj bez neho 🙂
(ale podla tych fotiek sa mi zda, ze je mensia ako k manduce)

geegee
30. črc 2009

kili, dik za video. Muselo som pozriet 2x, kym som pochopila ako na to 🙂 Ked sa maly zobudi, vyskusam. Ja som mala problem ho prvykrat aj na chrbat dostat 😀 Na brucho mi je uz dost tazky - ma 11kg, na chrbte tie kila tak necitit 🙂

bambusko
30. črc 2009

kili, ty si ina hadia zena 😨 dnes som to isla vyskusat s ergom, bez sance. nebude to tym, ze ty mas tu manducu menej dotiahnutu? ja nosim na telo a lavu ruku by som si skor vyklbila ako vytiahla z popruhu. najprv to musim riadne povolit, takze idem este trenovat 😒

kili
30. črc 2009

bambu, ale však ja najprv ten popruh uvolním, pozri lepšie video. popruhy mám dotiahnuté na max. a aj tak medzi mnou a dieťaťom je luftovacia fuga 😎

bambusko
30. črc 2009

hm, tak bud mam pridlhe ruky alebo som total gramblava 😒

kili
30. črc 2009

to akože aj keď ten popruh úplne roztiahneš, nedáš cez to ruku? to chcem vidieť

bambusko
30. črc 2009

no uplne som to nepovolovala, kedze mam tie utahovacie popruhy zgulane a zosuchozipsovane. to by bolo roboty jak na kostole

kili
30. črc 2009

tak to už neporadím, ani neviem presne, ako to ergo má a ako to máš ty upravené

emjee
30. črc 2009

dnes som konecne stretla v meste mamicku s manducou 😀 sme pokecali o noseni 🙂

bambusko
30. črc 2009

emjee, ja vcera 😵 som vystupil az busu a on astal an azastavke. tak sme sa na seba usmiali a pozdravili, ale ja som makala k zubarovi. a cestou, aby som sa schladila som videla prasutistu - dieta v klokanke, viselo az na kolenach a ta mamina neviem ako to vydrzala nosit len na ramenach, ked nema nic okolo pasu 😨

emjee
30. črc 2009

a v pondelok v bojnickej zoo som stretla chlapa s krpcom v satke, ale uviazany bol celom do sveta v tureckom sede (neviem ako sa vola ten uvaz, ale na nejakych strankych s uvazmi som ho videla) 😅

eriqe
30. črc 2009

myslim, ze sa to vola budha, ja som stale namakko z nasej navstevy dvojtyzdnoviatka, take bolo spokojne v satke, normalne sme si v klude pokecali zo dve hodky co si hned schrupol

weroni
30. črc 2009

baby tak uz aj ja mam manducu 🙂 petrolejovu 🙂 je fakt supis 😵 akurat to moje kura sa vobec nechce nosit 🙄 😅 maaaaalokedy 😔 ach jo, krasne sladke spomienky na pritulenu macicku v satke, neprotestujucu, teraz uz len behaaaaaaaaaaaat....

mracik
30. črc 2009

inak mali sme tento víkend koníkovské stretko (a téma nesúvisela s nosením) a všetky bábetká tam boli nosené 😵
Takže osveta na koníku má fakt zmysel 😉

tin007
30. črc 2009

weroni ono sa to podda (tvoj drobec), ani moj maly v manduce velmi nemusel a hla, par dni dozadu vydrzal vyse hodiny sa nosit a pozerat okolo a potom sa pritulil a zalomil 😉

bambusko
30. črc 2009

mracik, to fakt? tesim sa 😵 😵 😵

weroni, aj marek sa teraz menej chce nosit, ale rychlo sa uchodi a uz sa na mna skriabe, takze teraz nosim ergo, satku nie, lebo raz chce ist dole, potom zas hore a dookola

geegee
31. črc 2009

tak som sa rozhodla, ze ze este Manducu necham. Mozno teraz, ked bude maly aj chodit aj sem tam nebude vladat, ju vyuzijem este viac 🙂 Nebudem sa trepat vsade s kocikom, ktory aj tak by bol chvilami prazdny 😀

eriqe
31. črc 2009

Weroni, tak manduca, nie liiputy? Preco si sa nakoniec rozhodla pre manducu? Ja len vyzvedam, lebo jedna kamoska spekuluje ktory nosic a myslim, ze ty si mala pozicany ten liliputy,, tak budes vediet najskor posudit

ninnaricci
31. črc 2009

ahojte...potrebujem poradiť...kedže toto je dlllhá téma...a nie je dosť času na čítanie 🙂
...náš drobec sa rád nechá nosiť na rukách...máme 4 mesiace a skoro 8 kg...potrebovala by som niečo do čoho ho ľahko šupnem...prípadne raz dva vyberiem...uvažujem o baby vaku...niečo na spôsob Tikamak od Red Castle alebo Womar Bananna...na posed na boku...prípadne aby sa díval do sveta...nemáte niekto skúsenosť?
Ďakujem za rady 😉

bambusko
31. črc 2009

nina, tak to si radsej kup kratku satku /2,5-3,5m/ alebo ring sling, je to skladnejsie, variabilnejsie a myslim, ze aj pohodlnejsie. satku mozes viazat na bok aj na chrbat alebo si z nej navlecenim kruzkov urobis ring sling 😉

emjee
31. črc 2009

ninnaricci 8 kilove dieta je prilis tazke na nosenie v babyvaku, tikamaku ci banana - skus manduca, ergo, patapum

denisocka
31. črc 2009

baby,tak ešte sa pripomeniem,ak by niekto chcel ERGO mam ho v bazare aj tuna