V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lyzenka
26. únor 2008

my mame manducu....a boli sme v nej teraz v nedelu vonku - bolo krasne slniecko svietilo......mala som cez neho este deku...tu som si zakvacila cez moje popruhy - lebo v bunde mi bolo strasne teplo.

reva
26. únor 2008

kili dik 😉

eriqe
26. únor 2008

cavte, tak ja davam malej body, navleky dvojo ponoziek na to kombinezu flesovu a este vlnene papucky na nohy a bavlnenu ciapocku. Ked som davala viac, tak sa mi cela spotila. No takto sme chodili vlastne v zime neviem ako to bude teraz, lebo mi pripada, ze jej uz nemam co vyzliect. A ja to s bundou riesim tak, (kedze sa mi tiez neda zapnut, ze si ju prehodim naopak, ze mam zips na chrbte, mam to aj v albume odfotene. Ale to len ked fukal riadny vietor.

kili
26. únor 2008

lyzenka, to je fakt dobrý nápad, tiež ma to tak napadlo, len som nejak neriešila, lebo som chodila len k dr a späť a tak som dala deku pod šatku a bolo 😎

baileysa
26. únor 2008

ja som tiez rozmyslala, ze by som este prehodila deku cez jej chrbatik, chrbatik sa teda asi najviac bojim, ved spredu sa zahrejeme obidve... 😉

eriqe
26. únor 2008

ale spekulujem, ze si usijem tu kapsu podla navodu na nosenie deti
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80

denisocka
26. únor 2008

kil-že priečne pruženie-xexe,je ušita z latky čo sa šiju obliečky na periny,s takejpevnej,v strede 2x spevnená.musi ju oprať a skušat poriadne utiahnuť.toto som zauzilila na 1x.no idem dať foto,nekritizujte ma-fakt som to viazala 1x.a xicht si nevšimajte

kili
26. únor 2008

deni, no to je to, že len tak uviazať sa dá snáď z hocičoho, ale tak poriadne, to už ucítiš, že niečo nie je dobre.

denisocka
26. únor 2008

kili,zas ho mám a je to fajhn.je to príjemne,nič netlači a ani ho necítim 😀

krikri27
26. únor 2008

Prosím, je nějaký rozdíl v tom, jak moc má miminko roztáhlé nožičky v Ergu a v Manduce? Já jsem fakt jelen 😅 Není to na delší nošení nepohodlné, kdyžv mimi má roztáhlé nožky?Přece jen třeba v krosně se aspon trošku povrtí..

tlapicka
26. únor 2008

Asi jde o zvyk... a krikri muzes napsat miquel, koupila si patapum, tak bude mit reference 🙂 doufam, ze me nezabije, ze jsem to tady vykecala!!! 😅 😕

tlapicka
26. únor 2008

deni, to je dobre, ze je satek fajn!!! takze si ho uzivej a nezousej zadnej komercni!!! dokud nemas srovnani, bude ti slouzit dobre!!!

krikri27
26. únor 2008

Tlapicko, děkuju, snad ne 😅

lyzenka
26. únor 2008

dnes doobeda som si dala Andrejka do Manducy ...nevedela som ako ho uspat...bol taky mrzuty....chvilu som ho tam pohojdala (na fitlopte) a zachvilu bol tuhy....len som ho prelozila na postel a pekne si pospinkal... 😀

denisocka
26. únor 2008

🙂 🙂 🙂 baby, a je niekto aj kto predáva babyšatku použitu ???? 😀 😀 😀

izy
26. únor 2008

holky a nemate u manducy problem se zapinanim toho pasku na zadech (pri noseni v predu)? ja si tam nedosahla 😒

tlapicka
26. únor 2008

izy: manzel to nezapne, ale ja jo. nejde to nijak pohodove teda. Ale vepredu nosim vetsinou s prekrizenyma popruhama. To je pohodlnejsi.
Jde to s ergem?

izy
26. únor 2008

s prekrizenyma? a jak se to tak nasazuje?
na ergu mi to jde dobe. da se to posunout vys nez u m.

izy
26. únor 2008

jo tys asi myslela jestki jde prekrizit. tak to ne. a jde v m. nosit na boku?🙂

denisocka
26. únor 2008

izy,hej v manduche sa dá aj na boku 😀

tlapicka
26. únor 2008

izy: nasazuje se to normalne. posadim dite, rozeplej popruh hodim pres zada a zapnu. 🙂
na bok nevim, vetsinou nosim na zadech, tak jsem se o to ani nezajimala 😔

krikri27
26. únor 2008

Holky, mě furt vrtá hlavou to roztažení nožiček, kdy jsou víc roztažené, v šátku n v nosítku? Není to pro mimi za chvilku nepříjemné?Já vím, že asi né, ale 😅

tlapicka
26. únor 2008

krikri, myslim, ze roztazeni je stejny v satku i v nositku, jen v nositku u vetsich deti je to vic videt. nebo spis to tak vic vypada. Elousakoj je to teda jedno, jestli sedi dlouho v nositku nebo krosne... Manza je ortodoxni krosnar 🙂

kili
26. únor 2008

izy, to isté napadlo aj mňa, že ako to budem zapínať, mám o niečo kradšie ruky ako by som mala mať (nedotknem sa ani rukami keď jedna ide vrchom druhá spodom), ale potom som si všimla to prekríženie a moc sa mi to páči, asi to tak tiež budem nosiť, dúfam, že to je jednoduchá nandávanie.

tlapicka
26. únor 2008

kili je to uplne v pohode, hlavne komfort noseni je uplne nekde jinde...
Nicmene na zadech je to stejne nejlepsi. 😵

izy
26. únor 2008

no dobre...uz jsem chtela manduce pridat dalsi minusove body🙂 😵
to prekrizeni musim teda vyzkouset....

tlapicka
26. únor 2008

izy, vyzkousej, treba jsem divna, ale prijde mi to nesrovnatelny 😉 uvidis... pak dej vedet.
Ale urcite je dobre, ze jsi tady jako clovek, ktery muze objektivne zhodnotit obe nositka 😵

izy
26. únor 2008

no s tou objektivnosti bych si nebyla tak jista🙂......
navic ergo pouzivam porad a manducu zkousim jen u lus v obchode

tlapicka
26. únor 2008

Chtela bych si tedka vypujcit ergo na tyden, at mam srovnani. Jak jsem ho zkousela, tak me vubec nenadchlo, lepereceno me zklamalo tema prekratkejma zadama 😝 tak jsem zvedava, jestli si opravim nazor pri dukladnejsim pouziti...

denisocka
26. únor 2008

baby,čo stojí u vás manducha a ergo? 😒